گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

تاریخی‌ترین هتل‌های جهان

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

آیا تا به حال به اقامت در یکی از تاریخی‌ترین هتل‌های جهان فکر کرده‌اید؟ با این کار می‌توانید تجربه‌ای به یادماندنی و متفاوت داشته باشید.

وب‌سایت ایوار - صبا سفری: آیا تا به حال به اقامت در یکی از تاریخی‌ترین هتل‌های جهان فکر کرده‌اید؟ با این کار می‌توانید تجربه‌ای به یادماندنی و متفاوت داشته باشید.

اگر به تاریخ علاقه داشته باشید، می‌توانید در باغ‌های «کاخ راجستانی» (rajasthani) در میان طاووس‌ها کریکت بازی کنید یا در آبگرم‌های یک هتل ژاپنی که هزار سال قبل شروع به کار کرده تمام دغدغه‌هایتان را دور بریزید. برای آشنایی بیشتر با تاریخی‌ترین هتل‌های جهان با ما همراه شوید.

نیشیاما اونسن کیونکان، ژاپن

«نیشیاما اونسن کیونکان» (nishiyama onsen keiunkan) در ژاپن قدیمی‌ترین هتل جهان است که در سال 705 میلادی تأسیس شد و از آن زمان بین 52 نسل یک خاندان دست به دست چرخیده است؛ اما این شجره‌ نامه تاریخی تنها دلیل بازدید از اینجا نیست.

به خاطر موقعیت این هتل در بالای کوه، آبگرم‌هایی که هزاران لیتر آب معدنی داغ را به بیرون پمپ می‌کنند در کنار محیط صلح آمیز آن، دلیل اصلی انتخاب آن توسط گردشگران است.

می‌توانید در مسیری قدم بگذارید که سامورایی‌ها و شوگان‌های افسانه‌ای از آن‌ عبور کرده‌اند و از آبگرمی لذت ببرید که روزگاری مرهم بدن زخمی از جنگ آن‌ها بوده است.


کاخ رامباغ، هند

«کاخ رامباغ» (rambagh palace) در هند در گذشته خانه مهاراجه جایپور بوده و در سال 1835 ساخته شد. این مجموعه 19 هکتاری که امروزه یک هتل شده، هنوز هم شکوه و زیبایی گذشته‌اش را حفظ کرده است.

اقامت در سوئیت‌هایی که میزبان «شاهزاده چارلز» یا «جکی کندی» بوده‌اند، صرف چای بعد از ظهری در تراس و بازی کریکت در میان طاووس‌ها یا تماشای غروب خورشید به همراه یک نوشیدنی در باغ‌های اینجا می‌تواند تجربه‌ای بی‌همتا باشد.


کلایودن هاوس، انگلیس

«کلایودن هاوس» (cliveden house) در کرانه «رود تیمز» در «باکینگهام شایر» (buckinghamshire) در انگلیس واقع شده و در گذشته دوک‌ها، کنتس‌ها، ارل‌ها، شاهزاده‌ها و خاندان سلطنتی آستور در آن زندگی کرده‌اند.

البته در نهایت این سرنوشت به هتلی که امروزه می‌بینید ختم شده است. تقریباً هر پادشاه بریتانیایی از زمان جرج اول در اینجا اقامت داشته اما دیوارهای زر ورقی، زره‌های جنگی و پلکان تراشیده شده از چوب ماهوگانی آن از رسوایی‌های امور تاریخ سیاسی این سرزمین نیز با خبر بوده و برگ‌های مهمی از تاریخ در آن رقم خورده است.


کاخ کوپاکابانا، برزیل

«کاخ کوپاکابانا» سازه‌ای آرت دکویی است که در سال 1923 درست در کنار ساحل کوپاکابانا در برزیل ساخته شد. این بنا را معماری فرانسوی طراحی کرد و ترکیبی از سبک‌های اروپایی و لاتین را در سر درش می‌توانید ببینید.

این هتل با حضور در یک فیلم معروف در سال 1933 به شهرت زیادی رسید و مهمانان زیادی مانند آلبرت انیشتین، نلسون ماندلا، مرلین مونرو یا پرنسس دایانا آن را برای اقامت خود انتخاب کردند.


هتل امپریال توکیو، ژاپن

«امپریال هتل توکیو» (imperial hotel tokyo) در سال 1890 آغاز به کار کرد و توسط یک معمار مشهور آمریکایی به نام «فرانک لوید رایت» (frank lloyd wright) طراحی شد.

اگر چه نمای بیرونی اصلی آن را بارها تخریب و بازسازی کرده‌اند، اما تالارهایش هنوز هم شاخصه‌های مهمی از دوران اولیه را نگهداری کرده و می‌توانید از تماشای کاشی‌های سفالی و چینی‌های بی‌قیمتش لذت ببرید.addup.center