گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

گرانترین و دلرباترین سگ‌های دنیا

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

سگ یکی از باهوش‌ترین حیوانات دنیاست. اگر قصد داشته باشید که سگی با نژاد، رنگ یا اصل و نسبی خاص داشته باشید هزینه‌ی زیادی برایتان در بر خواهد داشت.
برترین ها - ترجمه از سجاد جوهردلوری: هر شخص برای خود یک بهترین دوست دارد. و برای خیلی افراد بهترین دوست، یک سگ است. سگ یکی از باهوش ترین حیوانات دنیاست. اگر قصد داشته باشید که سگی با نژاد، رنگ یا اصل و نسبی خاص داشته باشید هزینه ی زیادی برایتان در بر خواهد داشت. با ما همراه باشید و با زیباترین و گرانترین سگ های دنیا آشنا شوید.

1. پشمالوی پومرانیا (800 الی 2500 دلار)
این سگ ها در منطقه ی پومرانیا (منطقه ای تقسیم شده میان آلمان و لهستان) ساکنند و از نژاد باستانی اسپیتز به معنای پشمالو هستند. سگ هایی اجتماعی اند و عاشق آشنایی با افراد جدید، بچه ها را دوست دارند و به سادگی با حیوانات دیگر کنار می آیند. پومرانیایی ها کوچکند و در درون خانه بسیار فعالند و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای ساکنان آپارتمانی عاشق این حیوان خانگی اند. وزنشان در بازه ی 1.3 الی 3 کیلوگرم قرار می گیرد و قیمتشان به نسبت وزنشان به مراتب بالاست.

2. دوگو آرخنتینو (1000 الی 4000 دلار)
نژادی با ظاهر ترسناک، نژادی محافظ و شکارچی که می تواند بسیار خطرناک باشد. لازم است دوگو آرخنتینو توسط یک شخص حرفه ای به خوبی آموزش ببیند چرا که در غیر اینصورت سگ بی خطری نخواهد بود. برای اینکه این محافظ بی نقص را در کنار خانه و خانواده تان داشته باشید به ازای هر توله ی آن چهار هزار دلار باید بپردازید.

3. آکیتا (800 الی 4500 دلار)
نژاد آکیتا از ژاپن سرچشمه می گیرد، اما امروزه دو گونه ی متفاوت دارند، آمریکایی و ژاپنی. داشتن آن ها نیازمند آموزش ها و تمرینات فراوان است. وفادار و در عین حال لجوج و دارای خصوصیات تهاجمی اند. نژاد اصیل ژاپنی آکیتا با ارزش تر است و قیمت آن ممکن است به 4500 دلار نیز برسد.

4. راتویلر (1000 الی 6000 دلار)
گونه ی راتویلر ها در گذشته گونه ای همیار چوپان ها بوده و از گله ها محافظت می کردند. اما اکنون به محافظان خوبی تبدیل شده اند که به خوبی از خانواده ها مراقبت می کنند. گاهی اوقات از آن ها به عنوان سگ های راهنما، جستجو و نجات و همچنین پلیس استفاده می شود. اگرچه اینروز ها راتویلر ها به خوبی شناخته شده و رایج هستند. قیمت برخی از آن ها به شش هزار دلار می رسد که البته بسته به رگ و ریشه ی آن برخی دارد.

5. فرعون شکارچی (1200 الی 6500 دلار)
با اینکه به سگ های باستانی مصر شباهت دارند، اما اجدادشان مصری نیست. فعال هستند، رفتاری دوستانه دارند و باهوشند، همچنین ریشه و منشا آن ها هنوز به صورت یک راز باقی مانده است. هنگام هیجان رنگ گوش ها و بینی آن ها به رنگ رز تیره می گراید.

6. آزاواخ (3000 الی 6500 دلار)
آزاواخ یکی از معدود گونه های آفریقایی قابل خرید و فروش است. سرعت این سگ ها به 20 کیلومتر در ساعت میرسد در نتیجه مطمئنا داشتن آن برای دارنده ی آن مساویست با داشتن قدرت انجام فعالیت بدنی بالا. رفتاری دوستانه دارند و به سگ های دیگر و صاحبان آن سگ ها علاقه نشان می دهند.

7. ماستیف تبتی (2500 الی 7000 دلار)
ماستیف تبتی در تبت، نپال و قبایل کوچ نشین چین به عنوان محافظ گوسفندان در برابر مهاجمین به کار برده می شود. یکی از بزرگترین و البته محافظ ترین نژاد سگ در دنیاست. حداکثر قد آن ها حدود 80 سانتیمتر است و حداکثر وزنشان معادل 80 کیلوگرم. در سال 2014 گزارش شد که یکی از این ماستیف ها به قیمت 1.9 میلیون دلار فروخته شده که گرانترین معامله ی این جانور در تمام تاریخ و در تمام دنیا می باشد.

8. چاوچاو (900 الی 8500 دلار)
نژادی چینی که قدیمی ترین نژاد موجود از سگ ها در نظر گرفته می شود، در گذشته برای محافظت و شکار مناسب بوده است. امروزه همراهانی خوبند که رنگ های مختلفی از جمله مشکی، کرمی، آبی، قرمز و دارچینی دارند. زبانشان در میان سگ ها خاص است چرا که رنگی مشکی دارد و توله سگ های اصیل این نژاد بالغ بر 8500 دلار قیمت دارند.

9. لوشنز (4800 الی 10000 دلار )
لوشن در زبان آلمانی به معنای شیر کوچک است و این نژاد نیز ظاهری، چون شیر دارد. به آن ها لقب نژاد رنسانس داده اند و در چندین و چند نقاشی آن زمان نیز مشاهده شده اند. در گذشته تنها نجیب زادگان می توانستند این سگ ها را داشته باشند و امروزه به علت این که به ندرت یافت می شوند بسیار گران هستند.

10. سَمویِد (سورتمه کش) (4000 الی 11000 دلار)

نژادیست از سیبری، این سموید پشمالو و زیبا، نگهبان گله های گوزن شمالیست و سورتمه کشی سریع که مطمئنا در فیلم ها دیده اید. خز سفید دوست داشتنی با بافتی نرم دارند که برخی دوست دارند آن را ببافند و در بافندگی نیز استفاده می شود. دهانشان به گونه ایست که گویا همواره در حال لبخند زدنند. همراهی دوست داشتنی و دلربا هستند که البته قیمت بالایی نیز دارند.
منبع: 10mosttoday


addup.center