گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

پیگکاسو؛ تنها خوک نقاش جهان

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

اگر خواستید کسی را متقاعد کنید که همه چیز ممکن است، کافیست درباره پیگکاسو، خوک 240 کیلویی به او بگویید که بعد از نجات از کشتارگاه آفریقای جنوبی، تبدیل به یک نقاش بزرگ شد.
برترین ها: اگر خواستید کسی را متقاعد کنید که همه چیز ممکن است، کافیست درباره پیگکاسو، خوک 240 کیلویی به او بگویید که بعد از نجات از کشتارگاه آفریقای جنوبی در سن چهار هفتگی، تبدیل به یک نقاش بزرگ شد.

دو سال پیش یکی از فعالان حقوق حیوانات در جنوب آفریقا به نام جوآن لفسون بعد از نجات دادن پیگکاسو از یک سرنوشت دردناک در کشتارگاه او را به مزرعه اش برد و اسباب بازی های مختلفی در اختیار او گذاشت تا سرگرم باشد. در میان اسباب بازی ها تعداد قلم مو هم بود و خوک آنقدر عاشق آن ها شد که به سایر اسباب بازی ها توجهی نمی کرد. لفسون تصمیم گرفت رنگ و بوم هم در اختیار او بگذارد تا ببیند با آن ها چه می کند. باور کنید یا نه، او شروع به نقاشی کرد!

او چنان علاقه و استعدادی به نقاشی نشان داد که گالری شخصی خود هم برگزار کرد. کلکسیونرهای هنری حاضرند تا 2000 دلار بابت کارهای اصلی پیگکاسو بپردازند و آثار هنری جدیدی به کلکسیون خود بیفزایند. پیگکاسو هرگز مجبور به نقاشی نمی شود و هروقت که بخواهد قلم مو را برمی دارد و نقاشی می کند. احتمالا هنر پیگکاسو چیزی است که آن را اکسپرسیونیست می نامید.

خوک ها حیوانات کنجکاو و عاشق اکتشافی هستند. برای نگهداری آن ها باید چیزهایی به آن ها که حوصله شان سر نرود. چون در این صورت ناراحت و خرابکار می شوند. توپ رایج ترین سرگرمی برای خوک هاست. اما نقاشی هم می تواند سرگرمی جدیدی برایشان باشد. خوک ها مثل بسیاری دیگر از حیوانات، دیکرومات هستند به این معنی که تنها دو نوع حسگر مخروطی در چشم هایشان دارند، انسان ها تریکرومات هستند.
اگرچه آن ها دقیقا کوررنگ نیستند، اما نمی توانند رنگ قرمز را درک کنند و سایه های کمتری از سبز و آبی را می بینند. در حال حاضر پیگکاسو تنها خوک نقاش جهان است. لفسون امیدوار است شهرت او به عنوان یک هنرمند الهام بخش افراد بیشتری باشد. حیوانات استثنایی سزاوار سرنوشت بهتری از کشتارگاه هستند.


addup.center