گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

معنای نهفته در پرچم 50 ایالت کشور آمریکا

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

ایالات متحده یکی از وسیع‌ترین کشور‌های جهان است که از 50 ایالت بزرگ و کوچک تشکیل شده و هر یک از این ایالت‌ها دارای قانون مربوط به خود است که بخشی از یک حکومت فدرال بزرگ‌تر هستند.
برترین ها - ترجمه از حسین علی پناهی: ایالات متحده یکی از وسیع ترین کشور های جهان است که از 50 ایالت بزرگ و کوچک تشکیل شده و هر یک از این ایالت ها دارای قانون مربوط به خود است که بخشی از یک حکومت فدرال بزرگ تر هستند. هر یک از این ایالات نیز پرچم خاص خود را دارد که معنایی خاص پشت نماد های روی آن پرچم نهفته است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با معنای پشت هر یک از این پرچم ها که تاریخ و دلیل جالبی دارند آشنا کنیم.

1- آلاباما

از سال 1895 میلادی، پرچم ایالت آلاباما یک صلیب قرمز رنگ سنت اندروز روی یک زمینه تماماً سفید مستطیلی بوده است. به احتمال فراوان این طراحی به منظور حفظ دائمی برخی از ویژگی های بسیار متمایز پرچم رزمی نیرو های کنفدراسیون در دوران جنگ داخلی بوده است. آلاباما یکی از تنها 4 ایالتی است که رنگ آبی را در پرچم خود ندارد. 3 ایالت دیگر عبارتند از کالیفرنیا، مریلند و نیو مکزیکو.

2- آلاسکا

آلاسکا در سال 1926 هنوز یک ایالت نشده بود که در سودای رسیدن به جایگاه ایالتی، لژیون آلاسکایی آمریکایی در مشارکت به فرماندار منطقه ای یک مسابقه طراحی پرچم را برای کودکان این ایالت برگزار کرد. برنده این مسابقه پرچمی بود که توسط جان بنی بنسون 13 ساله طراحی شده بود، نوجوانی که در یک یتیم خانه در اونالاسکا زندگی می کرد. طراحی او شامل 8 ستاره (ستاره های دب اکبر و ستاره شمالی) روی یک زمینه آبی بود که نماد آسمان و گل فراموشم مکن آلاسکایی بود. او یک ستاره هشتم را نیز در این طراحی وارد کرد که به گفته خودش ستاره شمالی و نماد آینده ایالت آلاسکا بوده که شمالی ترین ایالت آمریکا محسوب می شود.

3- آریزونا

پرچم ایالت آریزونا در سال 1917 شکل گرفت و از دو بخش تشکیل شده است. بخش بالای آن از 13 پرتو متناوب قرمز و زرد که نماد 13 جامعه اولیه است تشکیل می شود. رنگ این پرتو ها به احترام پرچم اسپانیا که توسط فرانسیسکو وازکز د کورونادو هنگام ورود به آریزونا و کشف این منطقه در سال 1540 حمل می شد در این پرچم وارد شده است. نیمه دوم پرچم نیز آبی یک رنگ و ساده بوده و با رنگ آبی پرچم ایالات متحده یکسان است. یک ستاره مسی رنگ بزرگ نیز در مرکز پرچم قرار دارد که موقعیت آریزونا به عنوان بزرگ ترین تولید کننده مس در ایالات متحده را نشان می دهد.

4- آرکانزاس

پرچم ایالت آرکانزاس شاید ساده به نظر برسد، اما سمبولیسم در آن موج می زند. رنگ های این پرچم (قرمز، سفید و آبی) نشان دهنده جایگاه آرکانزاس به عنوان یک ایالت در اتحادیه هستند. شکل الماس مرکز پرچم نیز به تنها معدن الماس ایالات متحده اشاره دارد که در آرکانزاس واقع شده و 25 ستاره حاشیه آن نیز نشان می دهد که این ایالت 25 اُمین ایالتی بوده که به عضویت این اتحاد درآمده است.
3 ستاره زیر واژه آرکانزاس دو معنا دارد: آرکانزاس بخشی از سه کشور (اسپانیا، فرانسه و ایالات متحده) بوده و سومین ایالتی نیز بوده که از ایالت لوییزیانا پرچیس خارج شده است. ستاره بالای واژه آرکانزاس نیز در سال 1923 به عنوان نماد کنفدراسیونی به این پرچم اضافه شد.

5- کالیفرنیا

پرچم کالیفرنیا به طور رسمی در سال 1911 رونمایی شد بلکه اولین بار در سال 1846 به عنوان نماد شورش علیه مکزیک که در آن دوران هنوز بر این ایالت حکمرانی می کرد برافراشته شد. خرس گریزلی که روزگاری به وفور در این ایالت دیده می شد، اما اکنون در این منطقه منقرض شده است، با هدف ترساندن مقامات مکزیکی در این پرچم وارد شد. ستاره سرخ داخل آن نیز برای تقلید از ستاره تنهای تگزاس در این پرچم قرار گرفته است.

6- کلرادو

رنگ آبی در پرچم کلرادو در سال 1911 به این پرچم اضافه شد که نماد آسمان های وسیع آبی این ایالت بوده و باریکه سفید وسط آن نیز نماد قله های برف گرفته آن است. حرف c با همان رنگ قرمز پرچم ایالات متحده در وسط پرچم کلرادو نقش بسته و نماد خاک های قرمز رنگ این ایالت است. دایره طلایی درون این حرف نیز نماد روز های فراوان آفتابی این ایالت در طول سال عنوان شده است.

7- کنتیکت

پرچم ایالت کنتیکت در سال 1895 به رسمت شناخته شد اگر چه از سال ها قبل به عنوان پرچم رسمی ایالت ناتمگ پذیرفته شده بود. طرح آن از 3 درخت انگور تشکیل شده که نماد سه جامعه قدیمی این ایالت است که بعد ها به یکدیگر پیوسته و این ایالت را تشکیل دادند.
درخت های انگور نیز از سال 1639 با این ایالت بوده است، زمانی که بخشی از مهر رسمی آورده شده از بریتانیا توسط سرهنگ جرج فنویک بودند که بر منطقه سیبروک حکومت می کرد. عبارت لاتین qui transtulit sustinet نیز که از مهر فنویک گرفته شده به معنای کسی که می کارد پایدار خواهد ماند است.

8- دلاویر

رنگ های موجود در پرچم ایالت دلاویر، نخودی و آبی استعماری، از یونیفرم هایی گرفته شده اند که توسط ژنرال جورج واشنگتن پوشیده شده بود. تاریخی که زیر الماس پرچم قرار گرفته و 7 دسامبر 1787 را نشان می دهد روزی است که قانون فدرال در دلاویر تصویب شد. دلاویر اولین ایالتی بود که این کار را انجام داد و به همین دلیل اولین ایالتی بود که به اتحاد پیوست و لقب اولین ایالت داده شد.

9- فلوریدا

فلوریدا اولین ایالت جنوبی بود که بعد از جنگ داخلی برای خود پرچم خاصی طراحی کرد، اما قبل از این که در سال 1900 به شکل کنونی درآید بار ها تغییر داده شد. مهر ایالتی فلوریدا در مرکز صلیب سرخ سنت اندرو دیده می شود و این تنها بخش از پرچم است که رنگ آبی در آن دیده می شود، رنگی که روی دامن زن بومی آمریکایی که در حال پرتاب کردن گل هاست دیده می شود.

10- جورجیا

جورجیا تنها از سال 2001 تاکنون 3 پرچم ایالتی داشته که نشان از اختلافات بر سر داشتن ارجاع به پرچم متحدین در طول جنگ داخلی آمریکا و مقدار این ارجاع دارد. پرچم کنونی این ایالت که در سال 2004 با انتخابات عمومی در سراسر ایالت انتخاب شد هنوز هم بر اساس رنگ قرمز، سفید و آبی موجود در پرچم متحدین طراحی شده و دیگر صلیب سنت اندروز که روزگاری در آن وجود داشت دیگر در آن دیده نمی شود.

11- هاوایی

پرچم رسمی ایالت هاوایی ترکیبی از رنگ های سرخ، سفید و آبی ستاره ها و خط های راه راه پرچم ایالات متحده و پرچم بریتانیاست. با این وجود یک پرچم دیگر وجود دارد که هاوایی ها از آنِ خود می دانند و آن پرچم شخصی شاه کامهام های اول با رنگ های سرخ، زرد و سبز است که گروه های مختلف جامعه هاوایی را نمایندگی می کنند.

12- آیداهو

پرچم رسمی آیداهو آبی رنگ است که عبارت ایالت آیداهو به رنگ طلایی زیر مهر رسمی ایالت روی آن نقش بسته است. خود این مهر نیز بر اساس نقاشی از پل ایوانز طراحی شده که مهم ترین صنایع ایالت آیداهو یعنی معدن، کشاورزی و جنگلداری را نشان می دهد.

13- ایلینویز

پرچم ایالت ایلینویز در نگاه اول بسیار ساده است، زیرا مهر ایالتی روی یک زمینه کاملاً سفید نقش بسته که نام ایالت نیز زیر آن حک شده است. مهر ایالتی یک عقاب کچل با یک پرچم قرمز در منقارش نشان می دهد که شعار اصلی این ایالت روی آن نوشته شده است: حاکمیت ایالتی، اتحاد ملی . در سال 1867، شارون تیندل که بعد ها به وزارت خارجه کشور رسید می خواست که ترتیب این عبارت را برای نشان دادن حمایت خود از اتحاد در طی دوران بازسازی نشان دهد، اما مجلس ایالتی مانع از انجام این کار شد. با این وجود او واژه حاکمیت را وارونه ساخت تا خواندن آن دشوارتر شود.

14- ایندیانا

پرچم ایالت ایندیانا که 19 اُمین ایالت پذیرنده قانون اساسی ایالات متحده بود به رنگ آبی است که 19 ستاره همراه با یک شعله به معنای آزادی و روشنفکری در خود داشته و پرتو هایی که نماد تاثیر قابل توجه این ایالت هستند.

15- آیووا

ایالت آیووا تا سال 1921 دارای پرچم ایالتی نبود هر چند 75 سال قبل از آن قانون اساسی ایالات متحده را پذیرفته بود. بعد از استقرار نیرو های ایالتی در مرز مکزیک در دوران جنگ جهانی اول بود که ایالت هاک آی متوجه شد که پرچمی برای خود ندارد. این پرچم از 3 خط راه راه عمودی آبی، سفید و قرمز تشکیل شده با یک عقاب کچل در قسمت سفید که یک نوار با شعار آزادی هایمان را ارج می نهیم و حقوقمان را حفظ خواهیم کرد را به نوک دارد.

16- کانزاس

پرچم ایالت کانزاس از مهر رسمی ایالت، یک آفتابگردان طلایی و واژه آرکانزاس روی یک زمینه آبی تشکیل شده است. بین گل آفتابگردان و مهر ایالتی یک خط طلایی و سفید وجود دارد که نماد توافقنامه لوییزیانا پرچیس است که بر اساس آن این ایالت از فرانسه خریداری شد.

17- کنتاکی

پرچم ایالت کنتاکی در سال 1918 شکل گرفت و توسط یک معلم هنر طراحی شد که شامل مهر رسمی ایالت در مرکز یک زمینه آبی دریایی است. این مهر که بر اساس قانون به این ایالت اعطا شده یک مرد با لباسی از پوست گوزن را نشان می دهد که نماد مرز کشور بوده و مرد دیگر نیز کت و شلوار به تن دارد که آن نیز نماد کارمند دولت است.
این دو مرد در طول سال ها در مهر ایالتی کنتاکی شکل گرفته اند؛ نمونه های قدیمی شامل دو مرد با لباس رسمی بود که یکدیگر را در آغوش گرفته بودند و نمونه ای دیگر که دو مرد با لباسی از چرم گوزن را در شرایطی مشابه مورد قبل نشان می داد. همچنین در این مهر عبارت متحد باشیم باقی خواهیم ماند و جدا شویم سقوط می کنیم و البته جمهوری کنتاکی دیده می شود.

18- لوییزیانا

پرچم ایالت لوییزیانا یک زمینه آبی لاجوردی است و پلیکانی لاغر در وسط آن دیده می شود که سینه خود را زخمی می کند تا جوجه هایش از گوشت و خون او تغذیه کنند و این نماد تمایل این ایالت به از خود گذشتگی برای شهروندانش است. سه قطره خونی که در این پرچم دیده می شود از سال 2006 بر اساس قانون به آن اضافه شد.

19- مَین

پرچم کنونی ایالت مَین به سال 1909 باز می گردد که مهر رسمی ایالت را در خود دارد، مهری که یک کشاورز با داس، یک ملوان با سکان و یک گوزن شمالی زیر یک درخت کاج و درفشی که روی آن واژه لاتین دیریگو (dirigo) به معنای من می خوانم نوشته شده را در خود دارد. اکنون جریان هایی در این ایالت شکل گرفته که می خواهند پرچم قدیمی ایالت مین که شامل یک ستاره آبی و یک درخت سبز کاج بود و بین سال های 1901 تا 1909 استفاده می شد را بازگردانند.

20- مریلند

با رنگ های روشن و جیغ، الگو های جذاب و نجابت دقیق، پرچم ایالت مریلند را بهترین پرچم ایالتی می نامند. طراحی آن از سپری که در لباس نظامی جرج کالورت، اولین لرد بالتیمور و مالک استعماری مریلند، بود گرفته شده و به طور متناوب با رنگ های سفید و قرمز و صلیب نمادین کراس لندز که خانواده مادری کالورت بوده اند ترکیب شده است.

21- ماساچوست

در قسمت جلوی پرچم ایالت ماساچوست که در کنار پرچم ایالت اوریگون تنها پرچم های دو رو در ایالات متحده است، تصویری از یک مرد سرخپوست در زیر اسلحه اش و عبارت با شمشیر ما به دنبال صلح هستیم، اما صلح تنها در سایه آزادی دیده می شود. یک ستاره سفید نیز که نماد ایالت bay، یکی از 13 جوامع اولیه ساکن ایالات متحده بوده، بالای گوشه سمت چپ تصویر قرار گرفته است. برخی این تصویر را توهین کننده دانسته و بر این باور بودند که این طرح به بدرفتاری گذشته با سرخپوستان اشاره دارد. از این رو اکنون پیشنهاد های برای تغییر این پرچم صورت گرفته که هنوز در حال بررسی هستند.

22- میشیگان

پرچم ایالت میشیگان یک زمینه آبی است که نماد نظامیان ایالت را روی خود دارد. این نماد عقابی را نشان می دهد که یک شاخه زیتون و تعدادی تیر در دهان دارد و دو نوع گوزن شمالی نیز سپری را نگه داشته اند که مردی در آن دیده می شود که روی یک شبه جزیره سرسبز ایستاده است. همچنین به جای یک شعار، سه شعار به زبان لاتین روی این پرچم بدین مضمون نقش بسته اند: از بسیاری، یکی ، دفاع خواهم کرد و اگر به دنبال یک شبه جزیره خوش آب و هوا هستی، اطرافت را نگاه کن .

23- مینه سوتا

پرچم ایالت مینه سوتا شامل چندین تاریخ است: 1819 سال افتتاح قلعه نظامی فورت اسنلینگ، 1858 سالی که مینه سوتا به عنوان ایالت شناخته شد و 1893 سالی که پرچم ایالتی این کشور به صورت رسمی معرفی شد. علاوه بر این سه تاریخ، 19 ستاره روی پرچم این ایالت نشان دهنده این است که پس از جوامع اولیه سیزده گانه، این ایالت نوزدهمین ایالتی بود که به اتحاد ایالت ها در آمریکا پیوست. بزرگ ترین ستاره نماد ستاره شمالی و مینه سوتا است.

24-می سی سی پی

پرچم رسمی این ایالت شباهت بسیاری به پرچم ایالت جورجیا دارد و تنها برخلاف آن حاوی صلیب تزیین شده با ستاره آبی به سبک پرچم نیرو های متحد است. این تنها پرچم ایالتی است که به استفاده از این صلیب خاص ادامه می دهد و قرار نیست به زودی تغییری در آن ایجاد شود و تلاش ها برای حذف این صلیب تاکنون ناکام مانده است.

25- میسوری

برای نزدیک به یک قرن بعد از تبدیل شدن به یک ایالت مستقل، میسوری هیچ پرچم رسمی نداشت. اما اکنون خط راه راه آبی روی این پرچم نماد هوشیاری، پایداری و عدالت، خط قرمز نماد شجاعت و خط سفید نیز نماد پاکی است. مهر داخل پرچم نیز دو خرس گریزلی را نشان می دهد که نماد بزرگی و قدرت ایالت و شجاعت مردمان آن هستند و یک هلال ماه نو که یادآور که نماد شعار می توانیم آینده بهترین برای خود بسازیم است.
24 ستاره اطراف نماد نظامی نیز نشان دهنده این است که این ایالت 24 اُمین ایالت بوده که به اتحاد ایالات پیوسته است. شعار های روی پرچم نیز به این معنی هستند: متحد بمانیم باقی خواهیم ماند، جدا شویم سقوط خواهیم کرد و عبارتی لاتین که به معنای بگذار آسایش مردم بالاترین قانون باشد است.

26- مونتانا

پرچم ایالت مونتانا را می توان تبلیغی برای سفر به ایالتی با آسمان آبی دانست. مهر ایالتی در مرکز این زمینه آبی رنگ زیبایی های طبیعی این ایالت مانند کوهستان ها، آبشارها، جنگل ها و خورشید طلایی را به نمایش می گذارد. شعار ایالتی که در پایین این مهر دیده می شود به زبان اسپانیایی عبارت طلا و نقره را نشان می دهد.

27- نبراسکا

در مرکز پرچم ایالت نبراسکا نیز مهر مخصوص این کشور حک شده که با نماد های مختلفی تزیین شده است. در پیش زمینه این مهر یک قایق بخار روی رودخانه میسوری و قطاری در حال حرکت به سمت غرب و کوهستان های راکی دیده می شود. همچنین می توان یک آهنگر را دید که در حال استفاده از پتک و سندان است که نماد هنر های مکانیکی ایالت مانند آهنگری است و یک کلبه، مقداری گندم و ذرت دیده می شود که نماد کشاورزی هستند. شعار این ایالت با عنوان برابری نزد قانون نیز روی روبانی در بالای مهر حک شده است.

28- نوادا

پرچم نوادا در طول دهه های گذشته بار ها تغییر کرده است، اما پرچم اصلی این ایالت به سال 1905 باز می گردد که با واژه های نقره نوادا طلا و 36 ستاره نقش بسته که نشان می داد ایالت نقره ای 36 اُمین ایالت آمریکاست. نمونه کنونی از دو شاخه گیاه درمنه که یک تاج گل را تشکیل داده اند و یک ستاره نقره ای در مرکز تشکیل شده که واژه نوادا در زیر این ستاره قرار گرفته است.

29- نیو همپشایر

پرچم کنونی ایالت نیو همپشایر یک کشتی بریتانیایی به نام raleigh را نشان می دهد که در سال 1776 در پورتسموث ساخته شده بود. این کشتی اولین کشتی نیروی دریایی آمریکا بود که پرچم این کشور را در نبرد حمل می کرد و این موضوع در مهر وسط این پرچم نیز نمود پیدا کرده است. این کشتی توسط برگ های درخت غار و 9 ستاره احاطه شده است که نشان می دهد این ایالت نهمین ایالتی است که قانون اساسی اتحاد ایالات را پذیرفت.

30-نیوجرسی

گفته می شود که خود جرج واشنگتن در انتخاب رنگ های اورجینال زرد و آبی این پرچم نقش داشته است. این پرچم دارای مهر ایالتی در مرکز خود است که خود 5 سمبل دارد. کلاهخود و سر اسب جایگاه نیوجرسی را به عنوان یکی از اولین ایالات نشان می دهد که سومین ایالت امضا کننده قانون اساسی کشور بوده است. دو زنی که سپر را نگه داشته اند نماد آزادی هستند. الهه رومی گندم نیز که شاخی پر از میوه و سبزیجات را نشان می دهد در واقع نماد محصولات ویژه این ایالت است.

31- نیومکزیکو

با رنگ های روشن و ساده و نمادی که در وسط آن قرار گرفته، جای تعجب ندارد که نیومکزیکو زیباترین پرچم ایالتی را، بر اساس یک نظرسنجی، انتخاب کرده است. نماد آفتاب وسط پرچم نیز به ژیا پوبلو در نیومکزیکو نسبت داده می شود که گفته می شود نماد عدد مقدس 4 و دایره زندگی است: 4 باد، 4 فصل، 4 جهت و 4 وظیفه مقدس.

32- نیویورک

پرچم نیویورک نیز مهر ایالت را در خود دارد: دو کشتی روی رودخانه هادسون با سه کوهستان در پس زمینه و یک آفتاب طلایی معلق در آسمان آبی. همچنین یک سپر، ترازوی عدالت و یک مشعل توسط دو زن در دست گرفته شده است. زنی که ترازو را در دست دارد چشم بند به چشم دارد. این دو نماد آزادی و عدالت هستند. بالای سپر نیز یک عقاب آمریکایی به سمت غرب نگاه می کند و روی یک کره نشسته است که نشان دهنده ویژه بودن جایگاه نیویورک در جهان و فرصت زیاد این ایالت و خوش بینی است.

33- کارولینای شمالی

پرچم ایالت کارولینای شمالی بسیار ساده است. علاوه بر قرمز، سفید و آبی، حروف اول نام ایالت و دو تاریخ روی آن دیده می شوند. 20 می، 1775 که روز اعلام استقلال مکلنبورگ است و دیگری 12 آوریل، 1776 که روز تصویب قانون هالیفاکس است که بر اساس آن نمایندگان کارولینای شمالی در کنگره قاره ای به استقلال رأی دادند.

34- داکوتای شمالی

پرچم ایالت داکوتای شمالی چند عنصر در خود دارد که برای اغلب آمریکایی ها آشنا هستند. اولین مورد عقاب بی مو یا پرنده ملی کشور است که یک شاخه زیتون در یک چنگال و مشتی تیر در دیگری دارد که نشان می دهد صلح با قدرت بدست می آید. روی سینه عقاب یک سپر قرمز، سفید و آبی با 13 ستاره و بالای سر عقاب نیز 13 ستاره دیگر وجود دارند که نماد 13 ایالت اولیه هستند. عقاب با نوک خود نیز یک روبان را حمل می کند که روی آن شعار ملی که روی اسکناس های دلار نیز وجود دارد نوشته شده است.

35- اوهایو

پرچم ایالتی اوهایو سه گوش بوده و تنها پرچم در ایالات متحده است که شکلی غیر از مستطیل دارد و مردی به نام جان ایزنمن آن را در سال 1901 طراحی کرده است. این مثلث با استفاده از خطوط اصلی پرچم که نماد تپه ها و دره ها بوده و خطوطی راه راه که جاده ها و راه های دریایی ایالت را نشان می دهند ساخته شده است. دایره درون پرچم نیز نماد منطقه قلمرو شمال غربی و حرف اول نام ایالت است. 13 ستاره سمت چپ دایره نیز نماد 13 ایالت اولیه و 4 ستاره اضافی در سمت راست نیز نشان می دهند که اوهایو هفدمین ایالت اتحاد ایالات در آمریکا بوده است.

36- اوکلاهما

پرچم ایالت اوکلاهما سپر یک جنگجوی بومی با شاخه زیتون و پیپ صلح قرار گرفته روی آن را نشان می دهد که همگی نماد صلح هستند، هرچند سپر نشان می دهد که این ایالت در صورت مورد تهدید قرار گرفتن از خود دفاع خواهد کرد. این پرچم در سال 1925 رسمیت یافته و در سال 1941 نام ایالت به پایین سپر اضافه شد.

37- اوریگون

پرچم اوریگون نیز دو طرف دارد و یکی از تنها دو ایالتی است که دو طرف پرچم آن ها دارای نماد هایی است. در یک طرف پرچم مهر ایالت قرار گرفته که یک سپر، یک سلاح و درختان کاج در مقابل یک کوهستان و یک کشتی جنگی بریتانیایی و یک کشتی بخار آمریکایی در اقیانوس آرام روی خود دارد. در مرکز پرچم بنری وجود دارد که واژه اتحادیه روی آن نوشته شده و زیر آن یک دسته گندم، یک گاو آهن و یک کلنگ دو سر قرار دارد. یک سگ آبی که نماد ایالت بوده و در گذشته در این ایالت به وفور شکار و فروخته می شده نیز با غرور خاصی در پشت پرچم در حال استراحت است.

38- پنسیلوانیا

روی پرچم ایالت پنسیلوانیا سمبل های زیادی دیده می شود که نماد دومین ایالت قدیمی کشور هستند. این نماد ها شامل یک سپر هستند که روی آن یک کشتی نقش بسته که نشان می دهد تولیدات این ایالت در سراسر جهان مصرف می شوند، یک گاو آهن خاکی رنگ که نشان می دهد این ایالت معادن غنی دارد و سه خوشه طلایی گندم که نماد زمین های حاصلخیز این ایالت است. دو اسب این سپر را بالا نگه داشته اند و عقاب نیز بالای آن نشسته است. روی بنر پایین پرچم نیز چنین نوشته شده است: پرهیزکاری، آزادی و استقلال .

39- رود آیلند

رنگ رسمی پرچم ایالت رود آیلند سفید است با یک لنگر طلایی که توسط 13 ستاره احاطه شده است و نماد 13 ایالت یا جوامع اولیه ساکن ایالات متحده است. زیر لنگر یک ریبون آبی رنگ قرار دارد که روی آن شعار امید نوشته شده است. لنگر روی پرچم دو معنا دارد که یکی از آن ها به تاریخچه رود آیلند به عنوان یک بندر مهم اشاره دارد، اما استفاده از واژه امید همراه لنگر به کتاب مقدس و عبارت امیدی که داریم مانند لنگر دل ماست .

40- کارولینای جنوبی

پرچم رسمی کارولینای جنوبی یکی از ساده ترین و مشخص ترین پرچم های ایالات آمریکاست که روی یک پس زمینه آبی رنگ نقش بسته اند که رنگ یونیفرم های سربازان کارولینای جنوبی در دوران جنگ استقلال بوده است. درخت خرمای مرکز پرچم نماد دفاع قهرمانانه قلعه پالمتو لاگ در جزیره سولیوان در مقابل نیرو های بریتانیایی در سال 1776 است. هلال ماهی که در بالا و سمت چپ پرچم قرار دارد نیز به علامت نقره ای که روی کلاه های سربازان این ایالت قرار داشت اشاره دارد.

41- داکوتای جنوبی

برای شناسایی تمامی اشکال روی پرچم ایالت داکوتای جنوبی باید با دقت زیادی به مهر روی آن نگاه کنید. نقاشی های آبی تیره و سفید روی آن یک کوره ذوب کاری و دیگر بخش های مربوط به کار معدن، تعدادی تپه، کشاورزی در حال شخم زدن با گاو آهن، یک گله گاو، یک مزرعه ذرت و یک قایق بخار روی رودخانه را نشان می دهد. همچنین عبارت داکوتای جنوبی، ایالت کوه راشمور نیز در اطراف دایره ای که دور یک خورشید نوشته شده که نماد غرور این ایالت به خاطر داشتن کوه راشمور در خود است.

42- تنسی

پرچم ایالت تنسی توسط لروی ریوز از اعضای پیاده نظام تنسی طراحی شده است. سه ستاره سفید توسط یک دایره بی پایان زمین آبی در کنار یکدیگر حفظ شده اند که نشان اتحاد و تعلق خاطر به ایالت در بین مردمان آن است.

43- تگزاس

این پرچم یکی از مشخص ترین پرچم ها در میان ایالات آمریکا است که به خاطر ستاره تنهای آن شناخته می شود. این پرچم ابتدا به جمهوری تگزاس تعلق داشته و نماد اتحاد بین تگزاسی ها در اعلام استقلال خود از مکزیک است. خطوط راه راه آبی نماد وفاداری، سفید نماد پاکی و قرمز نیز نماد شجاعت هستند.

44- یوتا

مهم ترین عنصر در پرچم ایالت یوتا یک کندوی عسل است که نماد سختکوشی و صنعت در این ایالت است. البته به تاریخچه و نام سابق این ایالت که ایالت کندوی عسل نام داشت نیز اشاره دارد. این پرچم در سال 2011 رسمیت یافته، اما شباهت زیادی به پرچم اولیه این ایالت متعلق به سال 1913 دارد.

45- ورمونت

جای تعجب ندارد که ایالتی که برخی از بهترین پنیر ها و بستنی های کشور را تولید می کند یک گاو قرمز رنگ روی پرچم خود داشته باشد. در کنار این گاو، کوهستانی سرسبز، خوشه های گندم، سر یک گوزن، درختان کاج و شعار ایالت که آزادی و اتحاد است نیز در روی پرچم دیده می شوند.

46-ویرجینیا

پرچم ایالت ویرجینیا به طور رسمی پس از جدایی ایالت از اتحادیه در سال 1861 و در آستانه جنگ داخلی شکل گرفت. این پرچم آبی کم رنگ مهر رسمی ایالت را در خود دارد که خود الهه پاکدامنی را نشان می دهد که یک نیزه را به سمت پایین گرفته و شمشیری که رو به بالاست. او روی یک مرد ایستاده که نماد ظلم بوده و تاچ پادشاهی اش کنارش افتاده است. علاوه بر نام ایالت، شعار ایالت با مضمونی لاتین به معنای این کاری است که همیشه با ظالمان می کنیم نیز روی پرچم ایالت ویرجینیا نقش بسته است.

47- واشنگتن

پرچم رسمی ایالت واشنگتن در سال 1923 و بیش از 30 سال پس از این که این ایالت به اتحاد پیوست شکل گرفت که به خاطر رنگ سبز تاریک خود منحصربفرد است. در مرکز این پرچم مهر ایالتی قرار دارد که تصویر جورج واشنگتن را روی خود دارد.

48- ویرجینیای غربی

تصویر مرکزی روی پرچم ویرجینیای غربی صخره ای است که تاریخ ایالت شدن ویرجینیای غربی در 20 ژوئن 1863 روی آن نقش بسته و دو مرد در کنار آن دیده می شوند که یکی کشاورز و دیگر معدنچی است و دو صنعت مهم این ایالت یعنی کشاورزی و معدنکاری را نشان می دهد. شعار ایالت با مضمون کوهستان نشینان همیشه آزاد هستند نیز روی یک بنر قرمز رنگ نوشته شده است. همه آن ها توسط یک حلقه گل صد تومانی احاطه شده اند که گل نماد این ایالت است.

49- ویسکانسین

پرچم ایالت ویسکانسین و یونیفرم روی آن پر از سمبل های متفاوت هستند. یک ملوان و یک معدنچی سپری را بالا گرفته اند که نماد شهروندان این ایالت است که در دریا و زمین کار می کنند. خود سپر به 4 قسمت تقسیم شده که هر یک سمبل خاص خود را دارد: کلنگ و بیل نماد معدنکاوی، گاو آهن نماد کشاورزی، دست و چکش نماد صنعتکاری و کارگری و لنگر نیز نماد کشتیرانی است. شعار رو به جلو و گورکنی که نماد ایالت هستند نیز بالای یونیفرم دیده می شوند. همچنین نام ایالت و عدد 1848 که سال پیوستن ویسکانسین به اتحاد ایالات است روی این پرچم نقش بسته است.

50- وایومینگ

یک بوفالو بزرگ روی پرچم ایالت وایومینگ قرار دارد که روزگاری پادشاه چمنزار های این ایالت خوانده می شد. در روی شانه بوفالو، مهر ایالت وایومینگ مانند یک نشان حک شده که تاریخ این ایالت به عنوان اولین قلمرو کشور آمریکا که به زنان حق رأی داده را متذکر می شود. شخصی در وسط این مهر قرار دارد که بنری در دست داشته و روی آن نوشته شد: حقوق برابر و اشخاص مذکری که در اطراف آن قرار گرفته اند نماد احشام و صنایع معدنکاوی هستند.


addup.center