گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

حقایقی جالب که جهان را از زاویه‌ای متفاوت نشان می‌دهند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

اگر در پی یافتن چیزی باشیم می‌توانیم به راحتی آن را از اینترنت بیابیم. اما حتی پس از این همه، جهان هنوز هم راهی برای تعجب و حیرت ما پیدا خواهد کرد تا به ما ثابت کند که زندگی مملو از اکتشاف‌های جالب، ماجرا‌های شگفت انگیز و داستان‌های جدید است.

برترین ها - ترجمه از رسول گل افلاک: اگر در پی یافتن چیزی باشیم می توانیم به راحتی آن را از اینترنت بیابیم. می توانیم درباره هر موضوعی هزاران مقاله، فیلم و تصویر را جستجو کنیم و کل جهان را بر روی تلفن همراه خود ببینیم. اما حتی پس از این همه، جهان هنوز هم راهی برای تعجب و حیرت ما پیدا خواهد کرد تا به ما ثابت کند که زندگی مملو از اکتشاف های جالب، ماجرا های شگفت انگیز و داستان های جدید است.

در ادامه با برترین ها همراه باشید تا شما را با حقایقی جالب و خواندنی آشنا کنیم.

1- نوعی از پرنده وجود دارد که " ابریشمی" (Silkie) نام دارد.

علاوه بر اینکه این پرنده در ظاهر به یک اسباب بازی می ماند، همچنین پر هایی ابریشم مانند دارد. این گونه از پرندگان همچنین ویژگی های غیرمعمول دیگری نیز دارند: رنگ استخوان ها و پوست آن ها سیاه است، گوش هایشان آبی و رو هر پای خود 5 انگشت دارند (بقیه پرندگان 4 انگشت دارند).

2- تصویری از قلب واقعی یک نهنگ آبی

این تنها قلب موجود از یک نهنگ آبی است که تا به حال دیده شده است، چونکه نهنگ های آّبی بعد از مرگ معمولا غرق می شوند. اما در سال 2014 و هنگامی که یک نهنگ آبی در ساحل به گل نشست، محققان تمام تلاش خود را برای خارج کردن این قلب کردند و آن را از تجزیه شدن نجات دادند.

این قلب 200 کیلوگرم وزن و به بزرگی یک ماشین سواری معمولی بود. هر بار ضربان قلب این نهنگ 220 لیتر خون را جابه جا می کند. علی رغم همه اینها، قلب یک نهنگ آبی کمترین میزان ضربان قلب را در دنیای حیوانات با 4 الی 8 ضربان در دقیقه دارد.

3- اگر برای پروانه ها فرصتی پیش بیاید، خون شما را می خورند!

ممکن است که از قبل بدانید که پروانه ها اشک های لاکپشت ها را می خورند. اما این حشرات راز تاریک دیگری نیز دارند: تمام پروانه ها اگر خون پیدا کنند با لذت آن را می خورند! این موضوع به خاطر این است که خون حاوی مواد معدنی و مغذی زیادی مثل گلوکز و سدیم است. پروانه های به مقدار زیادی از این عناصر نیاز دارند که یافتن آن ها دشوار است.

4- چکش تور وجود دارد و تنها کسانی که ارزشمند هستند می توانند آن را بردارند. اما حقه ای وجود دارد که باید بدانید!

"آرتور سی کلارک" مخترع انگلیسی گفته است: "هر تکنولوژی که به اندازه کافی پیشرفته باشد، از جادو غیر قابل تمایز است. " و این گفته درست است. "آلن پن" چکش تور را ساخته است و راه حل بلند کردن آن را در ویدیویی نشان داده است. در این چکش از آهنربایی الکتریکی فوق العاده قوی استفاده شده است که به شما اجازه بلند کردن آن را نخواهد داد. یک اسکنر اثر انگشت در دسته این چکش وجود دارد که اگر اثر انگشت شما در دیتابیس آن وجود داشته باشد، آهنربا از کار می افتد و به راحتی به شما اجازه بلند کردن چکش را می دهد.

5- از نظر علم: گربه ها مایع اند!

در فیزیک، مایع چیزی است که شکلش مطابق با ظرفی که در آن قرار دارد تغییر می کند، اما حجمش مستقل از فشار تقریبا ثابت است. گربه ها واقعا در این تعریف جای می گیرند. گاهی اوقات آن ها شبیه مایع می شوند و می توانند هر شکلی را بگیرند.

مطالعات و چندین کنفرانس برای فهم اینکه چطور گربه ها را طبقه بندی کنند، انجام گرفته است: به عنوان مایع و یا جامد. این پرسش هنوز بی پاسخ است!

6- راز KFC بالاخره آشکار شد.

مرغ سوخاری کنتاکی (KFC) حاوی دستورالعملی با 11 سبزی معطر و ادویه است. چند وقت پیش، "مایک اجت" از کاربران تویتردریافت که 5 زن با نام های مستعار ادویه های مختلف و 6 مرد با نام های مستعار سبزی های مختلف در اکانت رسمی KFC عضواند. مایک کشف خود را تویت کرد و تویتش با سرعت در همه جا دیده شد.

KFC از مایک به خاطر حس پلیسی اش تشکر کرد و نقاشی بزرگی را با تصویری از مایک بر روی دوش "کلنل ساندرز" (موسس KFC) با پس زمینه ای از جنگلی زیبا برای او فرستاد.

7- می توانید تمام عمرتان با خوردن فقط سیب زمینی با روغن زنده بمانید.

اگر در حال آماده شدن برای آخرالزمان هستید، ایده اضافه کردن سیب زمینی و روغن به لیست خریدتان، ممکن است ایده خوبی باشد! سیب زمینی حاوی مقادیر متعادلی از کربوهیدرات، فیبر و پروتئین است. آن ها همچنین ویتامین کافی را به بدن می رسانند. اما سیب زمینی حاوی روغن کافی نیست و روغن اضافه باید در کنارش وجود داشته باشد.
متخصصان تغذیه می گویند که سیب زمینی با روغن می تواند به عنوان یک رژیم غذایی کوتاه مدت برای افرادی که سعی در از دست دادن وزن دارند استفاده شود.

8- در بریتانا روستا های با عنوان "روستا های سپاسگزار" وجود دارد.

در بریتانیا، 52 روستای سپاسگذار وجود دارد که تمام ساکنین آن ها در پایان جنگ جهانی اول، زنده به خانه هایشان برگشته اند. همچنین 13 روستای "سپاسگذار ویژه" نیز وجود دارد که تمام ساکنین آن ها بعد از جنگ جهانی دوم هم زنده به خانه هایشان برگشته اند. تابلو هایی در نزدیکی هر روستا وجود دارد که به رانندگان برای رانندگی بادقت در این روستا ها هشدار می دهد.

9- مبارزات رپ از قرن پنجم به وجود آمدند.

مبارزات رپ، مسابقاتی هستند که در آن رپر ها سعی می کنند با بهترین شعر ها یکدیگر را تحقیر کنند. جالب است که در قرن پنجم، مسابقاتی به نام "پرواز" وجود داشت که در طول این رقابت، دو شاعر با استفاده از اشعار کلاسیک به یکدیگر توهین می کردند؛ و بازنده به عنوان بدترین شاعر انتخاب می شد.

10- کوچکترین ادم برفی در جهان با طول تنها 2.7 میکرون!

برای این که اندازه این عدد را بفهمید باید بگوییم که ضخامت موی انسان 75 میکرون است. به منظور ایجاد این آدم برفی، دانشمندان سه گوی سیلیس را بر روی یکدیگر قرار دادند. اندازه هر کدام 0.9 میکرون بود. چشم ها و دهان با یک پرتو یونی ایجاد شد. بازو ها و بینی نیز از پلاتین ساخته شد. ببینید، علم نیز گاهی می تواند سرگرم کننده باشد.

11- کروکودیل ها و تمساح ها به خاطر کهولت سن نمی میرند و رشدشان تا همیشه ادامه می یابد.


تعدادی از حیوانات را در دسته حیواناتی با "پیری ناچیز" قرار می دهند. این بدین معنی است که آن ها می توانند برای همیشه به زندگی شان ادامه دهند. برای مثال کروکودیل ها از سن زیاد نمی میرند و آن ها تا وقتی که غذا می خورند به رشدشان برای همیشه ادامه می دهند. با این حال، احتمالا فرصت دیدن یک کروکودیل 1000 ساله را پیدا نمی کنید، چونکه بیشتر این حیوانات به خاطر گرسنگی، بیماری و شکارچیان جان خود را از دست می دهند.

12- سنگین وزین ترین فرد جهان: 635 کیلوگرم!

سنگین ترین فردی که تا به حال در جهان زیسته است " جان براور" است. در اوج وزن خود، او 635 کیلوگرم وزن داشت. تصور کنید که وزنش در سن دوازده سالگی 133 کیلوگرم بود! بدیهی است که این وزن زیاد منجر به مشکلات فراوانی می شد. برای مثال هنگامی که در بیمارستان بود، 13 نفر برای جابه جایی او از روی تخت همکاری میکردند.

به پایان این مطلب رسیدیم. آیا هیچ کدام از این حقایق را از قبل می دانستید؟ به نظر شما کدام یک بیشتر از بقیه جالب بود؟ نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

منبع: brightside