_  

سورپرایز بزرگ رئال برای جانشینی گرت بیل


بعید است گرت بیل در فصل آینده نیز جایی در ترکیب رئال مادرید داشته باشد.
سورپرایز بزرگ رئال برای جانشینی گرت بیل

ورزش سه: بعید است گرت بیل در فصل آینده نیز جایی در ترکیب رئال مادرید داشته باشد.

گرت بیل در فصول اخیر بخش زیادی از بازی های تیمش را به دلیل مصدومیت از دست داده و مدیران رئال مادرید نیز به این نتیجه رسیده اند بهترین راه حل در مورد گرت بیل، فروش این ستاره ولزی است.

 


اما ال کونفیدنسیال مدعی شد ستاره در نظر گرفته شده به جای گرت بیل، محمد صلاح گلزن مصری لیورپول خواهد بود. اما مشکل بزرگ، قیمت بالایی است که مرسی سایدی ها برای فروش گلزن جوان خود طلب کرده اند.

طبق اخبار، لیورپول قصد ندارد محمد صلاح را با قیمتی کمتر از فیلیپ کوتینیو به فروش برساند و این بدان معناست که رئال مادرید باید حداقل ۱۶۰ میلیون یورو را برای خرید محمد صلاح پرداخت کند.

طبق ادعای ال کونفیدنسیال، مبلغ درخواستی احتمالی لیورپول بالاتر از ۱۸۰ میلیون یورویی خواهد بود که پاری سن ژرمن برای امباپه پرداخت و به همین دلیل، ممکن است با توجه به اولویت خرید یک مهاجم نوک، رئال مادرید پروسه جذب ستاره مصری را منتفی کند.

آلبا: نظرم درباره ایران مثل کارواخال است


مدافع تیم ملی اسپانیا و عضو باشگاه بارسلونا اعلام کرد که سبک بازی شاگردان کی روش آنها را به سختی انداخت.

فارس: جوری آلبا، مدافع تیم ملی اسپانیا و عضو باشگاه بارسلونا امروز در نشست خبری درباره بازی شب گذشته اسپانیا با ایران گفت: من هم ماننده کارواخال ایران را دیدم. آنها زمان زیادی را تلف کردند. این فوتبال است و هر تیمی یک سلاحی برای خودش دارد. آنها با سلاحشان ما را دچار سختی انداختند.

وی افزود: ما به همه احترام می گذاریم و به تمام انتخاب ها احترام می گذاریم. در نیمه اول بازی زمان زیادی از دست رفت ولی آنها قابل احترام هستند. همه تیم ها آن طور که می خواهند یا شناخته شده هستند بازی می کنم.

کارواخال روز گذشته پس از بازی با ایران از سبک بازی شاگردان کی روش ناراحت بود و با انتقادهای شدید بازی ایران را اتوبوسی و غیرفوتبالی بیان کرده بود.

تحصیل 430 هزار دانش‌آموز پناهنده در ایران


‌مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: امروز ‌شاهد تحصیل 320 هزار دانش‌آموز دارای مدرک اقامتی معتبر و 110 هزار دانش‌آموز فاقد مدرک اقامتی معتبر یعنی 430 هزار دانش‌آموز در مدارس دولتی در کنار دانش‌آموزان ایرانی هستیم. علاوه بر آن امکان ادامه تحصیل برای جاماندگان و طالبان علم با وجود کلاس‌های سوادآموزی فراهم شده است.

خبرگزاری ایسنا: ‌مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: امروز ‌شاهد تحصیل ۳۲۰ هزار دانش‌آموز دارای مدرک اقامتی معتبر و ۱۱۰ هزار دانش‌آموز فاقد مدرک اقامتی معتبر یعنی ۴۳۰ هزار دانش‌آموز در مدارس دولتی در کنار دانش‌آموزان ایرانی هستیم. علاوه بر آن امکان ادامه تحصیل برای جاماندگان و طالبان علم با وجود کلاس‌های سوادآموزی فراهم شده است.

‌به گزارش ایسنا-&zwnj محمد عجمی امروز در مراسم روز جهانی پناهنده در فرهنگسرای زیارت اظهار کرد: روز جهانی پناهنده در استان همزمان با سایر استان‌های کشور جشن گرفته می‌شود. ما هیچ زمان مایل نبودیم که روزی به عنوان روز جهانی پناهنده اعلام شود. کاش در دنیا اتفاقاتی چون جنگ، خشونت و درگیری نبود و هیچکس از خانه، کاشانه و وطن خود آواره و پناهنده نمی‌شد. امیدواریم روزی باشد که هیچکس از خانه و کاشانه خود گریزان نشود.

وی با بیان اینکه امروز یادآور نفرت جامعه بشریت از جنگ و خشونت است، عنوان کرد: روز جهانی پناهنده فرصتی برای ارائه دیدگاه‌های کشورهای میزبان، چالش‌های پناهندگی و نمایش تصویری روشن از واقعیت‌های موجود تلخ و شیرین پدیده پناهندگی در کشورهاست. روز جهانی پناهندگی نمادی از همبستگی، هم‌اندیشی و همگرایی جوامع میزبان پناهندگان و جامعه بین‌الملل است تا با نگاه نواندیشانه در مسیر ارج نهادن به ارزش‌ها، کرامت انسانی و حمایت از افراد نیازمند گام‌های اساسی برداشته شود.

عجمی افزود: روز جهانی پناهنده فرصتی برای بیان ارزش‌های انسانی و فرهنگی بین ملت‌ها، تبیین اصول این ارزش‌ها و کرامت انسانی و نمایش آن به جهانیان است. این نامگذاری، موقعیتی را برای انعکاس شفاف، روشن و سخاوتمندی کشورهای میزبان با آلام دردهای پناهجویان و مردم بی‌جا شده در حال تعرض و تجاوز توسط بیگانگان فراهم می‌آورد. در این روز چهره خشم، جنگ و ظلم که نتیجه آن آوارگی بیش از ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر انسان بی‌گناه در داخل و خارج از مرزهای خودشان است، به نمایش گذاشته می‌شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با همکاری کشورهای میزبان در این روز تلاش می‌کنند تا به جهانیان یادآوری شود که میلیون‌ها انسانی که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند، با چه مشکلاتی مواجه هستند و حمایت بین‌المللی و کشورهای میزبان را از آوارگان و بی‌جا‌شدگان به جهانیان نشان دهند. در کشورهای میزبان، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان فرصتی را برای تجلیل از اندیشه‌ها، استعدادهای بالقوه، دیدگاه‌های صلح‌جویانه پناهندگان و نیز برقرای صلح و امنیت در کلیه کشورهای دنیا را ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران حدود ۴ دهه میزبان پناهندگانی از کشورهای افغانستان و عراق است، تصریح کرد: ایران با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل در روز جهانی پناهنده تلاش می‌نماید تا شجاعت و استقامت را در عرصه‌های مختلف و تلاش آن‌ها را برای مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی، ورزشی و اقتصادی به کشورهای کمک‌کننده، حامیان بین‌المللی و خود نمایندگان به نمایش بگذارد و فرصت&zwnj های جدید پیش آمده برای شکوفایی و پیشرفت را حمایت و در مسیر تعاملات و ارتباطات بین‌المللی الگوهای موفق و برجسته را به جهانیان بشناساند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران از دیرباز با رویکرد انسانی، اسلامی و اعتقادی خود شرایط و بسترها را با اتخاد سازوکارهای اداری، قانونی، ملی و بین‌المللی فراهم نموده و تلاش و همت خود را برای ایجاد و توسعه امکانات و زیرساخت‌های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و معیشتی برای پناهندگان با همکاری حامیان بین‌المللی خود به کار بسته و همچنان در این مسیر با برنامه‌ریزی و تلاش در حال بهبود شرایط زندگی پناهندگان در ایران است.

عجمی اضافه کرد: کشور ایران در سال‌های گذشته تلاش کرده تا با سیاست‌ها و راهکارهای علمی و عملی در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و معیشتی پناهندگان و با رویکرد افزایش و توسعه فضاها و امکانات مربوطه و نیز توانمندسازی اقشار مختلف و تربیت نیروهای مستعد، خلاق، جوان و باانگیزه، از طریق برگزاری دوره‌های نهادآموزی زمینه رشد، بالندگی، امید و نشاط را در جامعه پناهندگان فراهم نماید. ما شاهد این تحولات و همراهی و همکاری کمیساریای عالی و شرکای اجرایی و تشکل‌های مردم‌نهاد در استان بوده‌ایم.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی با اشاره به سه نیاز دارای اولویت اساسی پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت و کمیساریای عالی در جهت این سه نیاز آموزش، بهداشت و درمان و معیشت گام‌های مهمی برداشته‌اند. امروز ما شاهد تحصیل ۳۲۰ هزار دانش‌آموز دارای مدرک اقامتی معتبر و ۱۱۰ هزار دانش‌آموز فاقد مدرک اقامتی معتبر یعنی ۴۳۰ هزار دانش‌آموز در مدارس دولتی در کنار دانش‌آموزان ایرانی هستیم. علاوه بر آن امکان ادامه تحصیل برای جاماندگان و طالبان علم با وجود کلاس‌های سوادآموزی فراهم شده است.

وی افزود: در استان خراسان رضوی تحصیل ۶۰ هزار دانش&zwnj آموز دارای مدارک اقامتی و ۱۷ هزار دانش‌آموز فاقد مدرک اقامتی با تلاش و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در راستای علم‌آموزی فراهم شده و تحصیل ۶۰۰۰ دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان موید این مطلب است. در حوزه درمان نیز ۹۰ هزار نفر از پناهندگان از امکانات درمانی و بهداشتی برخوردار شده‌اند.

پوشش بیمه ۱۲ هزار نفر از اقشار آسیب پذیر پناهنده استان

عجمی ادامه داد: پوشش بیمه سلامت ۱۲ هزار نفر از اقشار آسیب‌پذیر جامعه پناهنده در استان خراسان رضوی برای چهارمین سال متوالی با همکاری دولت ایران و کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان اقدامی بی‌نظیر در ارتقای سلامت و بهداشت و درمان پناهندگان بوده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های حرفه‌آموزی و توانمندسازی فنی و حرفه‌ای پناهندگان و ایجاد کارگاه‌های تولیدی در شهرها و شهرستان‌ها از جمله اقدامات اثرگذار در جهت معیشت پناهندگان توسط جمهوری اسلامی ایران و کمیساریای سازمان ملل است.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های ابلاغی اداره کل اتباع وزارت کشور توسعه و گسترش سازمان‌های مردم نهاد و NGOهای پناهندگان است، عنوان کرد: با وجود نیروهای با استعداد، نخبه و فعال پناهنده در استان خراسان رضوی امروز ما شاهد فعالیت ۱۷ NGO در حوزه فرهنگی، علمی، ورزشی، درمانی و معیشتی هستیم که با مجوز رسمی وزارت کشور در استان فعالیت می‎کنند و خدمات گسترده&zwnj ای را ارائه کرده‌اند. توجه به نیازهای فرهنگی جامعه پناهندگان از جمله مواردی است که در چند سال اخیر مورد توجه و عنایت ویژه قرار گرفته است.

عجمی اضافه کرد: توسعه فعالیت‌های قرآنی، اقدامات فرهنگی، علمی و ورزشی نیز در این زمینه بی‌نظیر و چشمگیر است. اعزام ۴۶ هزار متقاضی عتبات عالیات در سال‌های ۹۵ و ۹۶، کسب رتبه‌های اول تا سوم در مسابقات قرآنی، علمی، آموزش و ورزشی از جمله اقداماتی بوده که دستگاه‌های فرهنگی با همکاری پناهندگان انجام داده‌اند. یک اقدام فرهنگی بی‌نظیر که در شناخت نوجوانان و جوانان نسل دوم و سوم پناهندگان افغانستانی متولد شده در ایران، کاملا به‌جا بوده، برگزاری جشنواره‌های افعانستان‌شناسی طی ۵ سال متوالی است. جمهوری اسلامی ایران مصمم است که حضور پناهندگان را در حوزه‌های اقامتی، اشتغال، تحصیل و هر آنچه لازمه زندگی پناهندگان است، قانونمند کند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی بیان کرد: تمدید مدرک روادید پناهندگان و بیمه سلامت در حال اجراست. علی رغم اینکه تعداد ۱۲ هزار نفر استان سهمیه پذیرش رایگان بیمه سلامت را دارند اما مراجعه ۷۰۰۰ نفر از پناهندگان تاکنون جای گلایه دارد. ما انتظار داریم پناهندگان واجد شرایط مراجعه کرده و از این امکان بسیار خوب درمانی بهر‌مند شوند.

وی افزود: از روز شنبه، ۲ تیر ماه، توزیع کارت‌های آمایش مرحله سوم پناهندگان افغانستانی را در استان شروع می‌کنیم. فصل ثبت نام مدارس دانش‌آموزان مهاجر و و پناهنده فرا رسیده و هماهنگی‌های لازم از سوی اداره کل اتباع و آموزش و پرورش استان برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس فراهم شده است.

کمک داور ویدئویی رکورد اشمایکل را متوقف کرد


با اعلام پنالتی توسط کمک داور ویدئویی در دیدار مقابل استرالیا رکورد دروازه‌بان جوان دانمارک در جام جهانی 2018 روسیه متوقف شد.

فارس: کاسپر اشمایکل، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال دانمارک در جریان دیدار با پرو با عبور از رکورد ۴۷۰ دقیقه بسته نگه داشتن دروازه تیم ملی کشورش که در اختیار پدرش پیتر اشمایکل بود، تاریخ سازی کرد.

وی تا دقیقه ۳۸ بازی مقابل استرالیا نیز دروازه خود را بسته نگه داشت، اما سرانجام از روی ضربه پنالتی که توسط کمک داور ویدئویی اعلام شد، توسط جدیناک دروازه‌اش باز شد تا رکوردش در دقیقه ۵۰۸ متوقف شود.

مجلس، قوانین مبارزه با پولشویی را تصویب کند


نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: چه لزومی دارد کشور ما وارد معاهداتی شود که عمده آن زیان و ضرر است، بهترین راه حل همین است که مجلس خودمان قوانین داخلی مبارزه با پولشویی و تروریسم را تصویب و آنها را اجرا کند.

خبرگزاری فارس: محمد سلیمانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار، درمورد سخنان روز گذشته رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس که تاکید کردند «ضرورتی ندارد به کنوانسیون‌های مشکل‌دار بپیوندیم و خودمان مستقل درباره مبارزه با تروریسم و پولشویی قانون‌گذاری کنیم»، گفت: این صحبت‌های رهبری حکیمانه و راه حل حیاتی است.

وی ادامه داد: موضوعی که مقام معظم رهبری فرمودند برای کشورهایی چون ایران و همچنین کشورهایی که عضو بلوک غرب هستند یک راه حل حیاتی است.

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: مبارزه با فساد و اقدامات تروریستی یک ضرورت و واقعیت است اما از آن طرف باید شفافیت در سیستم مالی و بانکی وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: مشکل این است که سازمان‌های بین‌المللی عمدتا در اختیار آمریکا است و آمریکا در آنها نفوذ دستوری دارد. سازمان‌های بین‌المللی امیال و دستورات غرب و بخصوص امریکا را اجرا می‌کنند و دستورالعمل‌هایی که صددرصد به نفع خودشان باشد را تنظیم می‌کنند و بعد آن را به سازمان‌های بین‌المللی می‌آورند و تصویب می‌کنند.

سلیمانی اضافه کرد: شرایط به گونه‌ای است که در توافقنامه‌های بین‌المللی آمریکا هر کاری می‌خواهد انجام می‌دهد و هر اشکال و خطایی از سمت آمریکا باشد همین سازمان‌های بین‌المللی به آن نمی‌پردازند. در حوزه حقوق بشر، پولشویی و حمایت آمریکا از داعش، القاعده و جنایات یمن همینگونه است اینها همه خطاهایی است که سازمان‌های بین‌المللی به نقش آ‌مریکا در آن نمی‌پردازند.

وی در این باره ادامه داد: چه لزومی دارد کشور ما وارد همچنین معاهداتی شود که عمده آن زیان و ضرر است و آن قسمتی که هم منافع در آن وجود دارد شامل منافع چشم&zwnj گیری نمی‌شود بهترین راه حل همین است که مجلس خودمان قوانین داخلی مبارزه با پولشویی و تروریسم را تصویب و آنها را اجرا کند.

خروج مالزی از ائتلاف متجاوز سعودی؟


رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با اشاره به سخنان وزیر دفاع جدید مالزی تاکید کرد که این کشور خروج از ائتلاف سعودی علیه یمن را بررسی می کند.

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در حساب توئیتری خود نوشت: سخنان محمد سابو، وزیر دفاع جدید مالزی نشان می دهد که این کشور بحث خروج نیروهای مالزی مستقر در عربستان از ائتلاف این کشور علیه یمن را بررسی می کند.

وی در ادامه افزود: نشانه های محکمی در خصوص احتمال خروج دیگر کشورها بعد از مالزی از ائتلاف عربستان وجود دارد. با بازگشت ماهاتیر به قدرت امور به حالت طبیعی خود بازگشته است. سخنان وزیر دفاع مالزی مثبت بوده و به نفع ملت و ارتش این کشور و هم چنین ملت یمن است.

الحوثی تاکید کرد: ما از این مواضع قدردانی کرده و از دیگر کشورها می خواهیم از ائتلاف عربستان خارج شده و در جنایت کشتار و محاصره یمن مشارکت نداشته باشند. این کشور میان ماندن در ائتلاف همراه با اجر شدن و از بین رفتن منابعشان بدون هیچ احترامی یا خروج از ائتلاف مخیر هستند.

وزیر دفاع مالزی اخیرا اعلام کرده که کشورش قصد مشارکت در درگیری های منطقه خلیج فارس را ندارد و در مسأله استقرار نظامیانش در عربستان بازنگری می کند.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن