_  

غول ایتالیایی در شیراز!


حضور خودروی گرانقیمت لامبورگینی گالاردو با پلاک گذر موقت در شیراز.
غول ایتالیایی در شیراز!
وبسایت مشرق: حضور خودروی گرانقیمت لامبورگینی گالاردو با پلاک گذر موقت در شیراز.
 
 

امید ابراهیمی در انتظار پیشنهاد‌های اروپایی


ابراهیمی قصد دارد با توجه به سن و سالش حداقل یک فصل در خارج از ایران وبه خصوص یک تیم اروپایی بازی کند.

خبرگزاری میزان: امید ابراهیمی که در ترکیب تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه درخشش قابل توجهی داشته است، با پیشنهاد خوبی از یک تیم قطری روبرو شده است.

ابراهیمی که چند سال اخیر در ترکیب استقلال یک وزنه بوده، هنوز به طور رسمی با این تیم قطری توافق نکرده، چرا که منتظر پیشنهادات بهتر به خصوص از سوی تیم‌های اروپایی‌ است.

ابراهیمی قصد دارد با توجه به سن و سالش حداقل یک فصل در خارج از ایران و به خصوص در یک تیم‌ اروپایی بازی کند.

نخست وزیر ژاپن به تهران سفر می‌کند


منابع دولتی در ژاپن اعلام کردند 'شینزو آبه' نخست وزیر این کشور، ماه ژوئیه (تیر) برای دیدار و گفت و گو با 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر می کند.

خبرگزاری ایرنا:  منابع دولتی در ژاپن اعلام کردند 'شینزو آبه' نخست وزیر این کشور، ماه ژوئیه (تیر) برای دیدار و گفت و گو با 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر می کند.

 اگر این سفر انجام شود نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپنی به ایران در ۴۰ سال گذشته است، 'تاکئو فوکودا' نخست وزیر وقت ژاپن در سال ۱۹۷۸ به ایران سفر کرده بود.

پرواز نقدینگی از بخش اقتصادی به بازار سرمایه


تحلیل گر بازار سرمایه افزایش سودآوردی برخی صنایع بزرگ و انتقال نقدینگی از برخی بخش‌های اقتصادی به بازار سرمایه را از دلایل رشد تاریخی شاخص دانست.

باشگاه خبرنگاران جوان: همایون دارابی تحلیل گر بازار سهام با اشاره به چشم انداز بازار سرمایه اظهار کرد: هم اکنون وضعیت بازارسهام، مثبت است و می‌توان آینده روشنی را برای آن تصور کرد.

وی با اشاره به اینکه بازار‌های موازی هم به حالت نزدیک و اشباع شده رسیده اند تصریح کرد: انتظار نداریم قیمت ارز و سکه حالت رکوردشکنی داشته باشد و باید انتظار آرامش را در بازار داشته باشیم.

دارابی، با اشاره به اینکه آرامش در بازار ارز حکمفرماست تصریح کرد: انتظار می‌رود که این آرامش، بتواند وضعیت مثبتی را در بازار داشته باشد بنابراین می‌توان پیش بینی روشنی برای این بازار داشت.

به گفته این تحلیل گر بازار سرمایه، انتظار می‌رود که بازار بعد از دو یا سه روز هیجانی، بتواند شرایط مطلوب و مساعدی را پیش رو داشته باشد.

دارابی در پایان گفت: باید دانست که افزایش سودآوردی در برخی صنایع بزرگ و همچنین انتقال نقدینگی از برخی بخش‌های اقتصادی در بازار، از جمله عوامل استقبال مردم از بازار سرمایه و رشد تاریخی شاخص به شمار می روند.

گفتنی است، سال‌جاری را می‌توان یکی از دوره‌های مبهم بازار سرمایه دانست که در آن تحولات اقتصادی و غیراقتصادی بسیاری، تصمیم‌گیری برای فعالان را دشوار کرده است. هرچند وجود ریسک‌های متعدد و عدم قطعیت‌ها باعث می‌شود سرمایه‌گذاران احتیاط بیشتری به خرج داده و کمتر به بورس اقبال نشان دهند، اما بررسی روند‌های تاریخی نشا‌ن‌دهنده فرصت‌های جذابی است که می‌تواند به تدریج در بازار سهام دیده شود.

شکستن قفل صندوق توقیف با «عصبانی نیستم»


اکران فیلم «عصبانی نیستم» به عنوان یکی از فیلم‌های توقیفی چند سال گذشته در حالی در سرگروه سینمایی خود پایان می‌یابد که انتظار می‌رفت دست کم یکی دو فیلم توقیفی دیگر هم در این مدت به نمایش عمومی درآیند و مشخص نیست آیا روند اکران این فیلم‌ها همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر.
شکستن قفل صندوق توقیف با «عصبانی نیستم»

خبرگزاری ایسنا: اکران فیلم «عصبانی نیستم» به عنوان یکی از فیلم‌های توقیفی چند سال گذشته در حالی در سرگروه سینمایی خود پایان می‌یابد که انتظار می‌رفت دست کم یکی دو فیلم توقیفی دیگر هم در این مدت به نمایش عمومی درآیند و مشخص نیست آیا روند اکران این فیلم‌ها همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر.

اردیبهشت‌ماه امسال فیلم «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان که داستانی عاشقانه را از زندگی یک دانشجوی ستاره‌دار در زمان دولت نهم و دهم به تصویر می‌کشید، پس از گذشت پنج سال و پس از وارد شدن اصلاحات و ممیزی‌های متعدد به فیلم تا جایی که مقطع زمانی داستان نامشخص شد، به نمایش درآمد.

این فیلم در این چند سال با اعتراض‌ها و واکنش‌های زیادی از طرف برخی گروه‌های سیاسی همراه بود تا از اکرانش جلوگیری شود ولی در آخر سازمان سینمایی تصمیم به اکران فیلم گرفت.

اگر چه پیش از این هم اکران برخی دیگر از فیلم‌های توقیفی مثل «به رنگ ارغوان» ابراهیم حاتمی‌کیا که بارها هم در تلویزیون پخش شده، این سوال را از مخالفان و معترضان این نوع فیلم‌ها مطرح می‌کرد که مگر چه اتفاقی خاصی با نمایش آن‌ها افتاده است، اما با شرایطی که «عصبانی نیستم» اکران شد نمی‌شود به راحتی از این مسئله گذشت که این شکل نمایش فیلم، موفقیت درخشانی را برای «عصبانی نیستم» به همراه نداشت؛ چرا که حتی امکان تبلیغ عادلانه‌ای هم به این فیلم اختصاص نیافت و تیزرهای آماده شده برای پخش در تلویزیون با حذف نقش اصلی زن فیلم همراه و در نهایت پخش آن کلا متوقف شد.

البته در این باره «عصبانی نیستم» تنها نبوده و فیلم «خانه دختر» شهرام شاه‌حسینی هم به شکلی دیگر زیان کرد، چون با اصلاحاتی اکران شد که به زعم بسیاری از کسانی که فیلم را در جشنواره فجر دیده بودند، اتفاق اصلی فیلم دچار تغییر شد و حتی به طعنه و کنایه گفته می‌شد که فیلم دیگری به نمایش درآمده است.

ابراهیم داروغه‌زاده ـ معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ـ در این باره به ایسنا گفته بود که مشکل فیلم «خانه دختر» حل شده و حتی قرار بوده یک سکانس کامل فیلمبرداری شود.

او درباره «آشغال‌های دوست‌داشتنی» هم اظهار کرده بود: نباید فراموش کرد بخشی از فیلم به فتنه سال ۸۸ مربوط است که به هر حال آن مسئله خط قرمز نظام است، یعنی مسئله فتنه از آن جنبه‌ای که محسن امیریوسفی به آن نگاه کرده مردود و جزو خطوط قرمز است که طبیعتا شورای پروانه نمایش هیج دوره‌ای به آن مجوز نخواهد داد، ولی آقای امیریوسفی آن‌ بخش‌ها را اصلاح کرده و مواردی که جزو فتنه بوده همه برطرف شده است و الان فیلم تبدیل شده به اثری که فضای گفتمانی ایجاد می‌کند و فرزندان یک خانواده مثل فرزندان یک نظام هر کدام با طرز تفکری متفاوت با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند.

با این حال طبق اعلام قبلی قرار بود علاوه بر «خانه دختر» و «عصبانی نیستم»، فیلم‌های دیگری مثل «خانه پدری» کیانوش عیاری و «آشغال‌های دوست‌داشتنی» محسن امیریوسفی هم با گرفتن مجوز اکران خیلی زودتر نمایش داده شوند، ولی از آنجا که عیاری زیر بار نرفت تا «خانه پدری» را با حذف یک سکانس مهم از ابتدای فیلم نمایش دهد مجوز اکران محدود آن صادر شد که از نظر عیاری این کار به نوعی از سر باز کردن بود و به همین دلیل تاکنون حاضر نشده «خانه پدری‌»اش را در هیچ سینمایی نمایش دهد.

همچنین از فیلم «پارادایس» عطشانی و فیلم امیریوسفی که به گفته داروغه‌زاده مشکل هر دو هم حل شده فعلا خبری نیست و البته در این بین معلوم نیست تکلیف دیگر فیلم‌های توقیفی چه می‌شود و آیا قرار هست پس از «عصبانی نیستم» فیلم‌های مشکل‌دار دیگری هم نمایش داده شوند یا خیر؟ مخصوصا اینکه از فیلم‌هایی مثل «گزارش یک جشن» حاتمی‌کیا، «خرس» خسرو معصومی، «صد سال به این سال‌ها» سامان مقدم و «خیابان‌های آرام» کمال تبریزی هیچ خبری مبنی بر پیگیر بودن تهیه‌کنندگانشان نیست و البته این باعث نشده که کارگردانان این فیلم‌ها از این وضعیت راضی باشند.

در این باره به اعتراض حاتمی‌کیا در همین جشنواره سال گذشته فجر می‌توان اشاره کرد که در نشست خبری فیلم «به وقت شام» گفت: «دلم می‌خواهد فیلمم پخش شود، چون دچار یک سوءتفاهم شده است. خجالت می‌کشم از اینکه جلوی پخش فیلمی مثل گزارش یک جشن را گرفته‌اند و از این بابت افتخار نمی‌کنم که در جمهوری اسلامی فیلمی دارم که پخش نشده است.»

با وجود اینکه خبری رسمی از ادامه روند اکران فیلم‌های مشکل‌دار نیست، اما پیگیری و شنیده‌های موثق ایسنا حاکی از این است که احتمال اکران عمومی «آشغال‌های دوست‌داشتنی» امیریوسفی و «پارادایس» به کارگردانی علی عطشانی در آینده‌ای نه چندان دور زیاد است و باید منتظر ماند تا ببینیم این زمان کی فرا می‌رسد!

رحیمی: دوستان دنبال دادن آدرس غلط نباشند


دارنده مدال‌های طلای کشتی آزاد جهان و برنز المپیک گفت: از مقام معظم رهبری به دلیل پاسخ به درخواست کشتی گیران برای مقابله با لابی صهیونیسم قدردانی می کنم.

خبرگزاری فارس: دارنده مدال‌های طلای کشتی آزاد جهان و برنز المپیک گفت: از مقام معظم رهبری به دلیل پاسخ به درخواست کشتی گیران برای مقابله با لابی صهیونیسم قدردانی می کنم.

حسن رحیمی با تشکر از توجه رهبر انقلاب به درخواست کشتی‌گیران گفت: اینکه بالاترین مقام کشور پاسخ نامه قهرمانان یک رشته را می‌دهد نشان از نگاه ویژه ایشان به کشتی دارد، اما آنچه برای ما جای تعجب دارد اینست که مسئولان ذیربط کاملا در این زمینه سکوت کرده‌اند و قصد دارند هر اتفاقی از جهانی نوجوانان در زاگرب در زمینه لابی صهیونیسم‌ها بر سر کشتی بیاید بر گردن خودمان بیندازند.

دارنده مدال برنز المپیک ریو تصریح کرد: محرومیت کشتی‌گیر یا تعلیق کشتی، ظاهراً بسیار کم ارزش‌تر از جایگاه دوستان است که حتی به ظاهر نیز یک قدم بر نمی‌دارند. ما کشتی‌گیران تابع سیاست‌های نظام سیاسی کشور هستیم و بهتر است دوستانی که می‌توانستند راهکارهای مقابله با رژیم اشغالگر قدس را از راه‌های دیپلماتیک دنبال کنند بدنبال دادن آدرس غلط نباشند.

رحیمی ادامه داد: سوال ما اینست دلیل این سکوت چیست؟ البته در چند ماه اخیر دلیل آن را متوجه شده‌ایم از کم کردن بودجه کمیته المپیک به دلیل رعایت توازن در بودجه در حالی‌که کشتی همواره بیشترین افتخارات را در المپیک و بازی‌های آسیایی کسب کرده است تا پرداخت نکردن مابه التفاوت سکه قهرمانان کشتی که تمام درآمدشان همین است، نشان از علاقه به پرافتخارترین ورزش کشور دارد.

قهرمان کشتی آزاد جهان افزود: در حال حاضر کشتی‌گیران با تمام وجود برای موفقیت در بازی‌های آسیایی جاکارتا و رقابت‌های جهانی مجارستان تمرین می‌کنند و قطعا چیزی کم نمی‌گذارند زیرا شاد کردن مردم بزرگترین پاداش ماست، اما قطعا مردم این سکوت را می‌ببینند و مقصران را هم می‌شناسند.

حسن رحیمی در پایان در مورد وضعیت خودش گفت: فعلا به عنوان مربی در کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد حضور دارم و در آینده در مورد کشتی گرفتن یا نگرفتن تصمیم می‌گیرم.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن