گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری فرهنگی هنری

آش شور یک میلیاردی عیدی خانه سینما و واکنش دوباره اسعدیان!

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار فرهنگی هنری

بانی فیلم: ماجرای ابهام آمیز عیدی یک میلیارد تومانی ای که خانه سینما از وزارت ارشاد دریافت کرده بود تا به اصناف و هنرمندان عضو این تشکل پرداخت کند، چنان پردامنه بوده که گزارش شامگاهی اخیر خبر صدا و سیما هم به آن پرداخت تا واکنش دوباره رئیس هیات مدیره خانه سینما را در پیhellip

بانی فیلم: ماجرای ابهام آمیز عیدی یک میلیارد تومانی ای که خانه سینما از وزارت ارشاد دریافت کرده بود تا به اصناف و هنرمندان عضو این تشکل پرداخت کند، چنان پردامنه بوده که گزارش شامگاهی اخیر خبر صدا و سیما هم به آن پرداخت تا واکنش دوباره رئیس هیات مدیره خانه سینما را در پی داشته باشد. هر چند به نظر می رسد ابهامات درباره این قضیه که از سوی رسانه های مختلف نیز مطرح شده، زیر عنوان بهانه خودداری از اعلام نام سینماگران بی بضاعت به جهت آبروداری قرار گرفته است. ضمن اینکه بعضی از اعضای صنوف مختلف همچنان دریافت سهم خود از این عیدی را انکار و نسبت به جزییات آن ابراز بی خبری می کنند. مسئله ای که لازم است از سوی زارت ارشاد مورد حسابرسی دقیق قرار گیرد و نتیجه آن نیز رسانه ای شود تا ابهامات به کل از میان برود.

روابط عمومی خانه سینما اما اظهارات همایون اسعدیان رئیس هیات مدیره خانه سینما در رابطه با گزارش خبر شامگاه خبر صدا و سیما  را به شرح زیر ارائه کرد:

به نام خدا

نظر به اینکه برنامه خبر شبانگاهی سیمای جمهوری اسلامی ایران، با حذف توضیحات شفاف رئیس هیئت مدیره خانه سینما در مورد یک میلیارد تومان کمک دریافتی از وزارت ارشاد و شیوه توزیع آن در آستانه نوروز98، و همچنین با ارائه آمار و گزارشی غیرواقعی و اتخاذ روشی تخریبی، کمافی السابق به رفتار غیراخلاقی و غیرحرفه ای خود درمورد سینمای ایران و خانه سینما که تنها نهاد صنفی و فراگیر آن است ادامه می دهد، لازم می دانیم توضیحات زیر را در اختیار سایر رسانه های مردمی، منصف و اخلاق مدار قرار دهیم تا با انتشار آن در رفع ابهام ایجاد شده، ما را یاری رسانند.

1-از مبلغ دریافت شده، هفتصد و نود و چهار میلیون تومان، در قالب کارت های هدیه 200هزارتومانی، به 28 صنف از صنوف سینمای داده شد تا به اعضای کم کار و نیازمندشان اهدا کنند.

2-الباقی مبلغ، دویست و شش میلیون تومان نیز تماما به سینماگران از کارافتاده و فاقد درآمدی که مستقیما تحت پوشش حمایتی خانه سینما قرار دارند و یا فوت کرده و خانواده هایشان از مستمری بگیران خانه سینما هستند، تعلق گرفت؛ که فهرست اسامی کامل آنان در اسناد این خانه موجود است.
امیدواریم رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران متوقع نباشد که خانه سینما با انتشار اسامی این افراد آبرومند از خانواده سینما، حرمت و کرامت آنان را بخاطر دریافت یک عیدی کوچک، مورد خدشه قرار دهد.

بدیهی است در مورد اقدام سازمان صدا و سیما نیز که با این شیوه هدفمند از خبرسازی، سعی در تشویش اذهان عمومی نسبت به سینمای ایران دارد -اما مدام بر بی اعتمادی مردم نسبت به خود می افزاید- حق شکایت به مراجع قضایی را برای خود محفوظ می دانیم.

خدا را شکر می کنیم که استقبال چشمگیر مردم از اقدامات خانه سینما در کمک رسانی به هموطنان سیل زده، گویاترین گواه این مطلب است که مردم ما هوشمندتر از آن هستند که توسط گزارش های تحریف شده در برخی برنامه های صدا و سیما، اعتماد قلبی شان را به سینماگران و خدمتگزاران واقعی خود درعرصه فرهنگ و هنر از دست بدهند.

ما دلمان به حقانیت و صحت کارهایی که می کنیم، محبوبیتی که نزد مردم داریم و اعتبار و اعتمادی که اکثر همکارانمان به ما دارند، گرم است…به رسانه ملی نیز توصیه می کنیم دلش را به آتش تنوری که برای سوزاندن این و آن روشن کرده و می کند نسپارد.

اشتراک گذاری در:addup.center