گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

هشدار به خریداران اوراق تسهیلات مسکن


کارشناسان بورس و اوراق بهادار در خصوص حد مجاز خرید اوراق تسهیلات مسکن به افرادی که قصد خرید این اوراق با استفاده از کدهای معاملاتی را دارند، هشدار دادند.

به گزارش بنکر (Banker)، مطابق با اعلام فرابورس و همچنین توصیه کارشناسان و فعالان بازار سهام، خریداران اوراق تسهیلات خرید مسکن بانک مسکن (موسوم به تسه) اعم از مصرف کنندگان و افرادی که به قصد سرمایه گذاری اقدام به خرید این اوراق می کنند لازم است ملاحظات و شرایطی را در نظر داشته باشند تا در اثر بی توجهی به ضوابط موجود در این زمینه دچار مشکل و زیان اقتصادی نشوند. ملاحظات شامل مدت زمان اعتبار اوراق و همین طور سقف انجام معامله خرید اوراق است.

یکی از همین ضوابط و قوانین تعداد مجاز اوراق قابل خریداری تسهیلات مسکن با استفاده از هر کد معاملاتی از سوی فعالان بازار بورس و متقاضیان خرید این اوراق است.
براساس اعلام فرابورس و همچنین تاکید کارشناسان، مطابق با دستورالعمل های موجود در این زمینه، متقاضیان و فعالان بازار سهام با هر کد معاملاتی تنها یک بار می توانند اقدام به خرید اوراق تسهیلات مسکن کنند.
این در حالی است که بر این اساس سقف تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق تسهیلات مسکن ملاک تعداد اوراق مجاز برای خریداری از سوی افراد با هر کد معاملاتی قرار گرفته است.
بر این اساس، در مورد اوراق تسهیلات خرید مسکن که از سوی بانک مسکن منتشر می شود افراد با هر کد معاملاتی تنها یک بار و متناسب با سقف تسهیلات خرید مسکن از این محل، حداکثر تا 160 ورقه (فقره اوراق 500 هزار تومانی) برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی مجاز به ثبت سفارش خرید و معامله اوراق تسهیلات مسکن هستند.