گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری فرهنگی هنری

نماینده بوسنی و بلغارستان در اسکار 2020 مشخص شد


دو کشور بوسنی و هرزگوین و بلغارستان فیلم‌های خود را برای حضور در بخش خارجی زبان اسکار ارسال کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ددلاین، فیلم سینمایی Aga به کارگردانی میلکو لازاروف به عنوان نماینده اسکار کشور بلغارستان انتخاب شد. این فیلم در بخش خارج از رقابت به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره برلین نمایش داده شده بود.

این فیلم به نویسندگی لازاروف و سایمئون ونتسیسلاو ساخته شده و داستان دو شخصیت به نام های سندا و نانوک را روایت می کند؛ بعد از مرگ سندا، نانوک به دنبال دخترش به نام آگا می رود و ...

کشور بلغارستان از سال 1971 به اسکار فیلم ارسال کرده است که هیچ کدام از آن ها حتی نتوانسته اند نامزد اسکار شوند و تنها یک بار در سال 2009 در لیست ابتدایی حضور داشتند.

بوسنی و هرزگوین، فیلم سینمایی پسر به کارگردانی ایانز تانوویچ را برای نمایندگی در اسکار انتخاب کرده است. این فیلم در مورد یک پسر 18 سال به نام آرمان است که توسط شخصی که ثبات شخصیتی ندارد، به فرزندخواندگی گرفته شده است. این اثر، دومین فیلم تانوویچ است. فیلم دیگر او در سال 2015 به اسکار فرستاده شده بود، اما در نامزدی اسکار ناکام ماند.

کشور بوسنی و هرزگوین نیز از سال 1994 به آکادمی اسکار نماینده ارسال می کند. این کشور در سال 2001 با فیلم منطقه بی طرف مجسمه اسکار را تصاحب کرده بود، اما از آن سال به بعد دیگر حتی نامزد اسکار هم نشد.

از بین فیلم هایی که از سوی کشور های مختلف به اسکار ارسال شدند، 9 فیلم به لیست اولیه اسکار راه پیدا خواهند کرد و از بین این 9 فیلم، نامزد های نهایی برای بخش بین المللی اسکار در تاریخ 13 ژانویه (23 دی) اعلام خواهند شد.

انتهای پیام/