اجرای پروژه رنگ آمیزی جداول سطح شهر سیرجان
شهردار سیرجان گفت:با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و لزوم زیباسازی معابر اصلی سطح شهر طرح رنگ ‌آمیزی جداول در حال انجام است.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ سروش نیا شهردار سیرجان گفت: پروژه رنگ آمیزی جداول معابر اصلی سطح شهر به طول ۸۰کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال توسط شهرداری سیرجان در حال اجرا است.


وی افزود: در راستای نیل به اهداف شعار اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌ها، هزینه رنگ‌آمیزی جداول سطح شهر در سالجاری که هم اکنون با بکارگیری نیرو از برخی سازمان‌ها و واحدهای شهرداری سیرجان در حال اجرا است، نسبت به سال گذشته به یک پنجم کاهش پیدا کرده است.


انتهای پیام/س

موتورسواران برتر معرفی شدند
رقابت های انتخابی موتور کراس استان کرمان به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی کشور با معرفی نفرات برتر در پیست موتور کراس صاحب الزمان کرمان به کار خود پایان داد.

رضا نیک زاد، دبیر هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  گفت: رقابت های انتخابی موتور کراس استان کرمان برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور با حضور ۲۵ شرکت کننده از شهرستان های کرمان، رفسنجان، بم و شهربابک در پیست موتور کراس صاحب الزمان کرمان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این رقابت ها در ۶ کلاس برگزار شد، افزود: در پایان، در کلاس ۶۵ سی سی، پویا دهنوی و ابولفضل اسدی به ترتیب بر سکوهای اول و دوم ایستادند.

نیک زاد تصریح کرد: در کلاس ۱۵۰ سی سی نوجوانان نیز پوریا ثابتی و امیر حسین علی بیگی اول و دوم شدند.

وی یادآور شد: در کلاس ۲۵۰ سی سی جوانان هم محسن نادری و آیین صنعتی جوان عناوین اول و دوم را از آن خود کردند.

نیک زاد گفت: در کلاس ۴۵۰ سی سی بزرگسالان نیز سینا باقدم و صالح برخوردار مقام های اول و دوم را کسب کردند.

وی افزود: در کلاس ۲۵۰ سی سی پیشکسوتان نیز شهرام سیف الدینی اول شد و در کلاس ۴۵۰ سی سی پیشکسوتان منصور صنعتی جوانان و عباس پور محمدی در جایگاه های اول و دوم قرار گرفتند.

نیک زاد با اشاره به اینکه منتخبان به مسابقات موتور کراس قهرمانی کشور اعزام می شوند، تصریح کرد: مسابقات موتور کراس قهرمانی کشور ۱۴ اردیبهشت جاری به میزبانی تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/ب

پایان مسابقات انتخابی موتور کراس در کرمان

 

 

ذره‌ای از تخلفات شرکت ملی صنایع مس کوتاه نمی آئیم
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:گزارش نهایی تخلفات شرکت مس آماده می شود و ذره‌ای از تخلفات هر کسی که در شرکت بوده کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان   محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان کرمان در خصوص تخلفات شرکت ملی مس گفت:درخصوص تخلفات شرکت ملی مس دو حوزه مدیریتی داشتیم که شامل تخلف بوده است یک مور تخلف، زمان دولت نهم و دهم بوده است که پرونده ان به مراجع قضایی ارجاع داده شد و در حال پیگیری می‌باشد.

وی افزود:مورد دوم تخلف شرکت مس مربوط به مدیریت دولت یازدهم بوده است که اقای مرادعلیزاده مسئولیت داشت، پرونده تخلف در این دوره طبق گزارشی که به هیات تحقیق و تفخص داده ایم جمع بندی می‌شود.

پورابراهیمی افزود:گزارش حسابرسی هم با نظر دولت و همکاری وزارت صنعت، تهیه کرده بودیم که نزدیک ۱۵۰ صفحه تخلف بوده که در صحن به ان گزارش حسابرسی اشاره داشتم.

وی با بیان اینکه این تخلفات در هیات تفحصات در حال بررسی می‌باشد گفت:گزارش نهایی این تخلفات آماده خواهد شد، باید طبق قانون عمل شود و ذره‌ای  از تخلفات هر کسی که در شرکت بوده چه به صورت قصور  یا هر برنامه دیگری،کوتاه نخواهیم آمد مسیر آن  ادامه دارد و متخلف باید پاسخگوی تخلفات خود در دوران مسئولیت با غیر مسئولیت خود باشد.

پور ابراهیمی در خصوص کارخانه فلش (ذوب) نیز اظهار داشت:طبق بازدیدی که داشتیم اولین کار این است که باید هر چه سریعتر کارخانه اسید راه اندازی شود، تاخیر در کارخانه اسید خیانت به کارگران و حتی خود مدیران است، کارخانه اسید تا پایان آبان ماه راه اندازی خواهد شد.

وی در خصوص خام فروشی شرکت مس گفت:ما اعتقادمان بر این است که تکنولوژی تولید از مواد اولیه تا رسیدن به کاتدی که صادر می‌شود تکنولوژی قدیمی است باید این تکنولوژی به روز شود.

پور ابراهیمی ادامه داد:شرکت ملی صنایع مس باید به دنبال تکنولوژی جدید پیش رود، هر نوع حوزه تخصصی که نتیجه کار باشد که کمک کننده دانش فنی باشد شرکت ملی مس باید به اخرین دانش فنی و تکنولوژی تجهیز شود.

انتهای پیام/ح

از تخلفات شرکت مس کوتاه نمی آئیم
نماینده مرندوجلفا از اسب برزمین افتاد
نماینده مردم مرندوجلفا درمجلس در حین بازدید از تپه های شنی صفائیه رفسنجان از اسب برزمین افتاد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان محمدحسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم مرند وجلفادرمجلس  در حین سوارکاری تفریحی در حاشیه تپه های شنی صفائیه از اسب به زمین افتاد.

وی دراین حادثه دچار آسیب دیدگی جزئی شد.

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس روز گذشته و امروز را زا ظرفیت های اقتصادی شهرستان های رفسنجان وانار در استان کرمان بازدید کردند.

انتهای پیام/ح

آسیب دیدگی جزئی نماینده مرند وجلفا
تصادف منجر به فوت درمسیرارزوئیه- جیرفت
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان گفت: بر اثر حادثه واژگونی خودروی پژو ۴۰۵ سرنشینان این خودرو دچار حادثه شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان سیدمحمد صابری با بیان اینکه این حادثه در ساعت ۱۹:۳۰ و در کیلومتر ۹۰ محور جیرفت – ارزوئیه به وقوع پیوسته است گفت: بر اثر این حادثه ۶ نفر مصدوم و یک نفر جان باخته است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان افزود: بلافاصله بعد از دریافت گزارش واژگونی توسط مرکز ارتباطات، ۲ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد که متاسفانه یک زن ۵۰ ساله به علت شدت جراحات وارده شده قبل از رسیدن آمبولانس فوت شد.

وی افزود: مصدومین بعد از اقدامات اولیه درمانی توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی، جهت تکمیل مراحل درمانی به بیمارستان امام حسین (ع) ارزوئیه منتقل شدند.

صابری تصریح کرد: مصدومین شامل ۳ کودک، ۲ مرد و یک زن با رده سنی ۶ تا ۵۰ سال هستند و حال عمومی تمامی مصدومین مساعد است.

انتهای پیام/ح

تصادف منجر به فوت در جاده ارزوئیه
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن