اجرای پروژه رنگ آمیزی جداول سطح شهر سیرجان


شهردار سیرجان گفت:با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و لزوم زیباسازی معابر اصلی سطح شهر طرح رنگ ‌آمیزی جداول در حال انجام است.
اجرای پروژه رنگ آمیزی جداول سطح شهر سیرجان

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ سروش نیا شهردار سیرجان گفت: پروژه رنگ آمیزی جداول معابر اصلی سطح شهر به طول 80کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 700 میلیون ریال توسط شهرداری سیرجان در حال اجرا است.


وی افزود: در راستای نیل به اهداف شعار اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌ها، هزینه رنگ‌آمیزی جداول سطح شهر در سالجاری که هم اکنون با بکارگیری نیرو از برخی سازمان‌ها و واحدهای شهرداری سیرجان در حال اجرا است، نسبت به سال گذشته به یک پنجم کاهش پیدا کرده است.


انتهای پیام/س

همایش پیاده‌روی خانوادگی در بخش یزدان آباد برگزار می‌شود


در راستای ترویج ورزش همگانی و تشویق شهروندان به ورزش، نخستین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در شهر یزدانشهر مرکز بخش یزدان آباد برگزار می شود.
همایش پیاده‌روی خانوادگی در بخش یزدان آباد برگزار می‌شود

احمد ایزدی یزدان آبادی، شهردار یزدانشهر در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان گفت:  همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح جمعه 26 مرداد جاری در شهر یزدانشهر مرکز بخش یزدان آباد برگزار می شود.

وی افزود: شرکت کنندگان میدان انقلاب این شهر تا کوهستان پارک یزدانشهر را می پیمایند.

ایزدی یزدان آبادی هدف از برگزاری این همایش را ترویج ورزش در بین شهروندان و توجه به سلامت اقشار مختلف جامعه عنوان کرد.

وی تصریح کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی، هنری، ورزشی و پخت غذاهای محلی از برنامه های جانبی این همایش است.

شهردار یزدانشهر ضمن مهم برشمردن سلامت شهروندان و جریان داشتن امید و زندگی در شهر گفت: در همین راستا برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی در اولویت های کاری این شهرداری قرار دارد.

وی افزود: برای توسعه امکانات رفاهی و تفریحی از ابتدای امسال تا کنون سه بوستان و پارک در این شهر تجهیز و بازسازی شده است.

انتهای پیام/ب

برگزاری همایش پیاده روی در یزدان آباد زرند

پلمب 2 انبار مواد غذایی و لوازم خانگی در کهنوج


در راستای طرح مبارزه با محتکران و مخلان نظام اقتصادی کشور، دو انبار مواد غذایی و لوازم خانگی به ارزش 20 میلیارد ریال کشف و ضبط شد.
پلمب 2 انبار مواد غذایی و لوازم خانگی در کهنوج

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مجید سیمی، دادستان عمومی و انقلاب کهنوج گفت: با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام  زمان (عج) و پس از ارائه گزارشی مبنی بر احتکار مقادیر زیادی مواد غذایی و لوازم خانگی، دو انبار در شهرستان کهنوج شناسایی و پلمپ شد.

 سیمی افزود: با همراهی اعضای کارگروه احتکار شهرستان کهنوج و عوامل انتظامی از دو انبار احتکار موادغذایی و لوازم خانگی که توسط نیروهای اداره اطلاعات شهرستان کهنوج شناسایی شده بود بازدید به عمل آمد.

وی تصریح کرد: در حاشیه این بازدید، کالای اساسی ازجمله لوازم خانگی و موادغذایی احتکارشده به ارزش تقریبی بیست میلیارد ریال کشف و انبارهای مذکور پلمب و کالاهای احتکار شده توقیف شد.

انتهای پیام /ب

2 انبار مواد غذایی و لوازم خانگی در  شهرستان کهنوج پلمب شد

تشکیلات روابط عمومی دادگستری کرمان ارتقا می یابد


معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری استان کرمان گفت: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مدیریت افکار عمومی و لزوم جلب اعتماد مردم نسبت به قوه قضائیه با کار تبلیغی مؤثر با استفاده از یک تیم قوی رسانه ای و هنرمند،سعی بر ارتقای تشکیلات روابط عمومی دادگستری داریم.
تشکیلات روابط عمومی دادگستری کرمان ارتقا می یابد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مهدی بخشی، معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری استان کرمان در دیدار با مدیر و کارکنان روابط عمومی دادگستری کرمان و نشریه صبح عدالت به مناسبت روز خبرنگار گفت: موضوع مدیریت افکار عمومی در دادگستری استان کرمان برعهده روابط عمومی است که با استفاده از ابزارهای نوین، ذائقه شناسی مخاطب، انتشار اخبار موثق و به هنگام باید در راستای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گام بردارد.

وی افزود: بی شک خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند و ارتقای سطح اطلاعات جامعه مرهون خدمات سریع و دقیق این قشر جان بر کف است.

بخشی تصریح کرد: با همکاری حسن رحیمی، مدیر کل روابط عمومی وتشریفات قوه قضائیه و معاونت برنامه ریزی دادگستری، امیدواریم در آینده نزدیک مشکلات تشکیلاتی، اعتباری و کمبود منابع انسانی در روابط عمومی حل شود.

دبیر کمیته اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی، قضایی دادگستری کل استان کرمان تأکید کرد: ضرورت دارد روابط عمومی دادگستری استان کرمان به موضوع مشکلات سرمایه گذاران و تولید کنندگان که در بحث اقتصاد مقاومتی فعال و نقش آفرین هستند ورود کند.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده مشکلات کارگاه های تولیدی، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در ارتباط با بانک ها است، تصریح کرد: بیشترین ادعای فعالان اقتصادی عدم رعایت قوانین در قراردادها و فروش اقساطی و تسهیلاتی که اخذ می شود، است.

بخشی یکی از رسالت های مهم رسانه در وضعیت جنگ اقتصادی را رساندن مشکلات و موانع پیش روی تولید کنندگان به گوش مسئولان دانست و یادآور شد: انصافا روابط عمومی، اصحاب رسانه و خبرگزاری میزان در این زمینه اقدامات موثر و خوبی را انجام داده اند .

معاون برنامه ریزی دادگستری استان کرمان بر ضرورت اتخاذ وحدت رویه در آراء قضایی به ویژه در پرونده های مرتبط با حوزه بانکی و فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: همگان باید در وضعیت اقتصادی فعلی به گونه ای عمل کنیم که موجب دلسردی فعالان اقتصادی نشود.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مصوب ریاست محترم قوه قضائیه، رویکرد دستگاه قضائی استان کرمان براین است که حتی الامکان مانع از تعطیلی کارگاه های تولیدی شود و پشتیبان فعالیت های مشروع فعلان اقتصادی و سرمایه گذاران خواهد بود.

بخشی در پایان ضمن پاسداشت خاطره شهدای اصحاب رسانه، «روز خبرنگار» یاد روز باشکوه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم به حضور خبرنگاران استان، ابراز امیداری کرد: : با استعانت و توکل به خداوند متعال در انجام رسالت آگاهی بخشی و شفاف سازی و ارتقاء سطح فرهنگی جامعه موفق و موید باشند.

انتهای پیام/ب

دیدار معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری با کارکنان روابط عمومی کرمان

برنامه ریزی برای رشته های ورزشی مدال آور در المپیک 2020 و 2024


مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از برنامه ریزی ویژه برای رشته ی های ورزشی مدال آور در المپیک 2020 و 2024 خبر داد.
برنامه ریزی برای رشته های ورزشی مدال آور در المپیک 2020 و 2024

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدتقی امیری خراسانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در مجمع سالانه هیئت دوچرخه سواری که به عنوان رییس مجمع حضور داشت، با تبریک آغاز هفته ی ازدواج، در این روز که سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) است، برای جوانان آرزوی سلامتی و خوشبختی کرد.

وی استارت های اولیه مجمع را از اردیبهشت ماه سال گذشته عنوان کرد و گفت: به لطف خدا و تلاش های اسلامی، رییس هیئت دوچرخه سواری استان کرمان و تمام مجموعه ای که در کنار وی هستند، تاکنون اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است.

امیری خراسانی تأکید کرد: نیاز نیست اتفاقات خوب را بازگو کرد، همیشه عملکرد خوب خودش دیده می شود.

وی برگزاری تور دوچرخه سواری قلعه گنج را از جمله ی اقدامات خوب انجام شده در کارنامه ی هیئت دوچرخه سورای استان دانست و افزود: خوشبختانه طی سال گذشته شاهد تمرینات دوچرخه سواران همانند گذشته های دور در محور هفت باغ کرمان هستیم که این نشانه ی زنده شدن دوچرخه سواری در استانی هست که خودش مهد دوچرخه سواریست.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، زنگی آبادی و حیدری را از مهمترین افتخارات استان کرمان در رشته ی دوچرخه سواری اعلام و تصریح کرد: چرا باید با وجود این افتخارات دوچرخه سواری، کرمان در این وضعیت افت باشد البته این را هم باید گفت، خوشبختانه امروز این وضعیت جلو رفته و ما در حال پیشرفت هستیم.

امیری خراسانی با اشاره به سند توسعه ورزش قهرمانی یادآور شد: 31 تیر ماه 96 با حضور وزیر از این سند رونمایی کردیم و در این راستا، هیچ بند مطرح شده در سند را لغو نکرده ایم، بلکه آن را تکمیل تر کرده ایم.

وی بیان داشت: امروز خداوند را شاکریم، در راستای اجرای این سند، شاهد حضور 12 نماینده کرمان در رقابت های آسیایی جاکارتا هستیم این در حالیست که در دوره ی قبل فقط 4 نماینده داشتیم.

امیری خراسانی این حضور را نشان از پتانسیل بالای استان کرمان اعلام کرد و از برنامه ریزی ویژه برای رشته های ورزشی مدال آور در المپیک 2020 و 2024 خبر داد.

وی گفت: دوچرخه سواری، سنگ نوردی، کاراته و ... از جمله ی رشته هایی هستند که  باید انرژی خود را بر کار بیشتر روی آنها بگذاریم، البته این در حالیست که همه ی رشته ها و همه ی هیئت ها مهم هستند.

امیری خراسانی در بخش دیگری از سخنانش از رییس هیئت دوچرخه سورای استان خواست: برای ارتقاء ورزش دوچرخه سورای در شهرستان ها، جلسات با معین های اقتصادی در شهرستان هایی مانند رفسنجان، شهربابک، بم و ... که دارای بنگاه های اقتصادی هستند، را در دستور کار قرار دهد.

وی با تأکید بر کمک های ویژه به ورزش بانوان افزود: طی سال های گذشته، این کار انجام شده، امسال هم قول می دهیم به صورت ویژه به این حوزه نگاه کنیم.

انتهای پیام/ب

مجمع سالانه هیئت دوچرخه سواری استان کرمان

ضروری بودن طرح سنجش سلامت دانش‌آموزان بدو ورود به ابتدایی


فرماندار ورئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان کوهبنان گفت: اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی دانش‌آموزان بدو ورود به ابتدایی امری ضروری است.
ضروری بودن طرح سنجش سلامت دانش‌آموزان بدو ورود به ابتدایی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حسین سالاری، فرماندار ورئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان کوهبنان گفت: طرح سنجش سلامت جسمانی دانش‌آموزان بدو ورود به ابتدایی یکی از ضروریات ثبت‌نام دانش‌آموزان است که با اجرا شدن این طرح شناسنامه‌ی سلامت برای دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی افزود: مهم‌ترین بخش این طرح شامل سنجش بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی و جسمانی دانش‌آموزان اول ابتدایی است و دانش‌آموزان به همراه اولیای خود می‌توانند با مراجعه به پایگاه ثابت در این طرح شرکت کنند.

سالاری از اولیا خواست؛ تا با توجه به مهلت مقرر، فرزندان خود را برای تشخیص اولیه و شناسایی موارد مشکوک به پایگاه‌ها برده و از سلامت همه جانبه فرزندان خود اطمینان حاصل کنند.

وی گفت: تشخیص به‌موقع و درمان زودهنگام هدف اصلی این طرح است که اگر نارسایی کودکان به موقع تشخیص داده شود، قطعاً دانش‌آموزان با مشکل متعدد تحصیلی و سلامت جسمانی روبرو نمی‌شوند.
انتهای پیام/ی

اجرای طرح سنجش سلامت دانش آموزان

>