خبرخوان تلکسیران دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آبادغرب تا پایان سالجاری

تاریخ انتشار: 24 بهمن 1396 - 22:59 تعداد بازدید : تغییر سایز فونت
  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس با اشاره به پیگیری‌های چند ساله برای اجرای پتروشیمی چهارم کرمانشاه، گفت: به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود.  

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ تاب زر مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس  گفت: امیدواریم تا قبل از پایان سال کار اجرایی بخشی از ساختمان‌های اداری و بخش‌های پیشتاز پروژه آغاز شود.

وی زمان مورد نیاز برای بهره‌برداری از این پروژه را سه تا پنج سال اعلام کرد و گفت: سرمایه مورد نیاز برای ساخت این پتروشیمی نیز حدود شش هزار میلیارد تومان است که بخش عمده آن به صورت ارزی خواهد بود.


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس افزود: با توجه به طرحی که برای پتروشیمی چهارم مشخص شده، این پروژه برای حدود ۱۵۰۰ نفر در زمان ساخت و بهره برداری شغل ایجاد می‌کند  یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن متانول در سال، ۲۸۰ هزارتن پلی اتیلن سنگین و ۴۵۰ هزار تن پلی پروپیلن از مهمترین محصولات تولیدی پتروشیمی اسلام آبادغرب است.


وی ادامه داد: با توجه به مطالعاتی که انجام شده، این واحد می‌تواند مواد اولیه مورد نیاز برای بسیاری از صنایع پایین دستی خود را تولید کند و حتی جانمایی لازم نیز برای صنایع پایین دستی صورت گرفته است.


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس از آمادگی برای جذب سرمایه‌گذار برای صنایع پایین دستی پتروشیمی چهارم کرمانشاه نیز خبر داد و افزود: همه شرایط و امکانات لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در این بخش فراهم است.


تاب زر معتقد است، عمده تولیدات پتروشیمی اسلام آبادغرب بعد صادراتی هم دارد.


وی پتروشیمی چهارم را بزرگترین واحد صنعتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب دانست که در زمینی به وسعت بیش از ۶۳ هکتار احداث خواهد شد.

انتهای پیام/ز


عمده تولیدات پتروشیمی اسلام آبادغرب بعد صادراتی  داردلینک کوتاه : https://goo.gl/11tfsV
آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آبادغرب تا پایان سالجاری

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن