آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آبادغرب تا پایان سالجاری


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس با اشاره به پیگیری‌های چند ساله برای اجرای پتروشیمی چهارم کرمانشاه، گفت: به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ تاب زر مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس  گفت: امیدواریم تا قبل از پایان سال کار اجرایی بخشی از ساختمان‌های اداری و بخش‌های پیشتاز پروژه آغاز شود.

وی زمان مورد نیاز برای بهره‌برداری از این پروژه را سه تا پنج سال اعلام کرد و گفت: سرمایه مورد نیاز برای ساخت این پتروشیمی نیز حدود شش هزار میلیارد تومان است که بخش عمده آن به صورت ارزی خواهد بود.


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس افزود: با توجه به طرحی که برای پتروشیمی چهارم مشخص شده، این پروژه برای حدود 1500 نفر در زمان ساخت و بهره برداری شغل ایجاد می‌کند  یک میلیون و 850 هزار تن متانول در سال، 280 هزارتن پلی اتیلن سنگین و 450 هزار تن پلی پروپیلن از مهمترین محصولات تولیدی پتروشیمی اسلام آبادغرب است.


وی ادامه داد: با توجه به مطالعاتی که انجام شده، این واحد می‌تواند مواد اولیه مورد نیاز برای بسیاری از صنایع پایین دستی خود را تولید کند و حتی جانمایی لازم نیز برای صنایع پایین دستی صورت گرفته است.


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس از آمادگی برای جذب سرمایه‌گذار برای صنایع پایین دستی پتروشیمی چهارم کرمانشاه نیز خبر داد و افزود: همه شرایط و امکانات لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در این بخش فراهم است.


تاب زر معتقد است، عمده تولیدات پتروشیمی اسلام آبادغرب بعد صادراتی هم دارد.


وی پتروشیمی چهارم را بزرگترین واحد صنعتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب دانست که در زمینی به وسعت بیش از 63 هکتار احداث خواهد شد.

انتهای پیام/ز


عمده تولیدات پتروشیمی اسلام آبادغرب بعد صادراتی  دارد

21 هزار نخ سیگار قاچاق در سنقروکلیایی کشف شد


فرمانده انتظامی شهرستان سنقر و کلیایی از کشف 21 هزار نخ سیگار قاچاق در این شهرستان با تلاش ماموران پلیس خبر داد.
21 هزار نخ سیگار قاچاق در سنقروکلیایی کشف شد

21 هزار نخ سیگار قاچاق در سنقروکلیایی کشف شد غضبان احمدی فرد  در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه   گفت:  یکی از شهروندان در واحد صنفی خود اقدام به خرید و فروش سیگار قاچاق می کرد که پس از هماهنگی با مراجع قضایی در بازدید از این واحد صنفی  21 هزار نخ سیگار قاچاق  کشف شد.

سرهنگ احمدی فرد با بیان اینکه فرد متهم به مراجع قانونی تحویل داده شد  یادآوری کرد: طبق نظر کارشناسان، ارزش سیگار قاچاق کشف شده به 25 میلیون ریال می رسد.

انتهای پیام/ز

 کشف سیگار قاچاق  

امضا تفاهم نامه کاهش آسیب های اجتماعی جامعه کار + تصویر


رییس اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح جامعه کار تفاهم نامه ای با فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه منعقد شد.
امضا تفاهم نامه کاهش آسیب های اجتماعی جامعه کار + تصویر

عزیزی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه  گفت: در راستای گسترش همکاری بین فرماندهای انتظامی  استان کرمانشاه و اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان   برای تبادل تجربیات  طرفین  در زمینه پیشگیری  و کاهش آسیب های اجتماعی  این تفاهم نامه منعقد شد.

تفاهم نامه کاهش آسیب های اجتماعی جامعه کار به امضا رسید
وی افزود: پیشگیری از آسیب های اجتماعی  و کاهش موثر آثار زیبانبار آن  از طریق همکاری های مشترک در کلیه  زمیه های تعاملات اجتماعی  هدف انعقاد قرار داد بین دو دستگاه است.

عزیزی ادامه داد:  در این تفاهم نامه مشارکت عمومی و  آموزش های همگانی  و خدمات مشاوره ای  بین دو اداره  با استفاده از ظرفیت های علمی  فنی نیروی انسانی  متخصص صورت می گیرد.

وی  با بیان اینکه این تفاهم نامه در سطح استان کرمانشاه  اجرا می شود گفت: نیروی انتظامی در این تفاهم نامه   با اعزام کارشناسان  انتظامی  برای آموزش  همگانی جوامع  و هم چنین  تهیه بسته های فرهنگی  و نمایشگاهی  و ارائه خدمات مشاوره ای روانشناختی  روان سنجی  رایگان  همکاری می کند.

تفاهم نامه کاهش آسیب های اجتماعی جامعه کار به امضا رسید
عزیزی افزود: مکاتبه با بنگاه های اقتصادی  و استفاده از ظرفیت های  باشگاه های ورزشی  کارگزارن و برپایی نمایشگاه ها  از جمله اقداماتی است که اداره کار متعهد شده است که انجام دهد.

 

انتهای پیام/ز

 

انعقاد تفاهم نامه بین اداره کار و نیروی  انتظامی استان کرمانشاه

پیگیری های یکساله به نتیجه نشست/انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی کرمانشاه راه اندازی می شود


رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: با پیگیری‌های یکساله‌ برای راه‌اندازی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی کرمانشاه به زودی شاهد راه‌اندازی این انجمن خواهیم بود.
پیگیری های یکساله به نتیجه نشست/انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی کرمانشاه راه اندازی می شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه کاشفی رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: با پیگیری‌های یکساله‌ای که برای راه‌اندازی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی کرمانشاه انجام شده ظرف 20 روز آینده شاهد راه‌اندازی این انجمن خواهیم بود.

وی از روغن حیوانی کرمانشاه به عنوان یک پتانسیل و برند یاد و خاطرنشان کرد: متاسفانه طی سالیان گذشته آنطور که باید به این ظرفیت نپرداخته ایم و اکنون به دنبال ایجاد ارزش افزوده و بهره‌وری بیشتر از این محصول هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به کیفیت و تنوع روغن حیوانی که در مناطق مختلف استان تولید می‌شود، یادآوری کرد: اکنون چند واحد در کرمانشاه داریم که تولید روغن حیوانی را به صورت صنعتی هم انجام می‌دهند و عده‌ای هم در نواحی مختلف استان به شیوه سنتی تولید این محصول را انجام می‌دهند.

کاشفی با بیان اینکه همه افراد فعال در زمینه تولید، بسته‌بندی و فروش روغن حیوانی برای حضور در این انجمن شناسایی شده اند، گفت: تنها در بخش بسته‌بندی و فروش این محصول حدود 60 نفر در استان فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: اگر روی این پتانسیل کار کنیم می‌توانیم شاهد صادرات بیشتر روغن کرمانشاه به بازارهای مختلف جهان باشیم.

وی مهمترین نیازها برای جا افتادن روغن حیوانی در بازارهای جهانی را توجه به فرمولاسیون استاندارد، بسته‌بندی، کیفیت و ... دانست و تاکید کرد: اگر این موارد رعایت شود می‌توانیم با شرکت در چند نمایشگاه بین‌المللی جای این محصول را در بازارهای خارجی باز کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه معتقد است، با راه‌اندازی این انجمن علاوه بر بازارهای خارجی، می‌توان روغن حیوانی را در سایر استان‌های کشور هم بیش از پیش به فروش رساند.

کاشفی در ادامه از پیگیری برای راه‌اندازی انجمن "زعفران" کرمانشاه هم خبر داد و تصریح کرد: اگرچه تولید زعفران در کرمانشاه طی چند سال اخیر آغاز شده، اما به عقیده ما پتانسیل کار زیادی در این بخش وجود دارد.

وی گفت: برای افزایش تولید و بهره‎وری زعفران در کرمانشاه باید روی مواردی مانند آموزش، بسته‌بندی، بازاریابی و ... کار کنیم .

رئیس اتاق بازرگانی بر لزوم افزایش سطح زیر کشت زعفران هم تاکید کرد که پتانسیل آن در کرمانشاه وجود دارد.

وی گفت: با توجه به این پتانسیل‌ها درخواست تشکیل انجمن تولیدکنندگان زعفران کرمانشاه را نیز ارائه داده و امیدواریم این انجمن نیز به زودی تشکیل شود و بتوانیم با کمک این انجمن در زمینه زعفران در کرمانشاه حرف برای گفتن داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

پیگیری برای راه‌اندازی انجمن "زعفران" کرمانشاه

 

 

 

دیدار کارکنان اداره کل کانون استان کرمانشاه، با نماینده ولی فقیه استان


کارکنان اداره کل کانون استان کرمانشاه، با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در این استان، ضمن عرضه گزارش فعالیت های فرهنگی و هنری اداره کل کانون، با وی دیدار و گفت و گو کردند.
دیدار کارکنان اداره کل کانون استان کرمانشاه، با نماینده ولی فقیه استان

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه جمعی از کارکنان اداره کل کانون استان کرمانشاه با آیت الله مصطفی علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار ضمن عرضه برنامه های کانون پرورش فکری استان کرمانشاه در مباحث مختلف فرهنگی و هنری، به تشریح فعالیت های این اداره کل در موضوع « آسیب های اجتماعی» از سوی «مهناز فتاحی»، مدیرکل کانون استان نیز پرداخته شد.

مهناز فتاحی، در ابتدای این جلسه با قدردانی از نگاه ویژه امام جمعه کرمانشاه به کانون پرورش فکری و کودکان و نوجوانان، گفت : هدف ما این است که کار تربیتی روی روح و روان کودک انجام شود. حالا می خواهد آن عضو بعد از آن شاعر شود، نویسنده شود، نقاش شود،...ولی چیزی که برای ما در کانون ارجح است این است که آن عضو با اخلاق و با تربیت شود، سالم باشد، از نظر روح در اجتماع خوب قدم بردارد و مثبت باشد. خدا را شکر الان طرحی هم داریم که داریم شناسایی می کنیم اعضایی را که قبلا عضو کانون بودند و الان صاحب مسوولیت هستند.

مدیرکل کانون استان با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری سعی دارد برنامه های جدید و جذاب را برای کودکان و نوجوانان مهیا کند، گفت : امیدواریم خدا کمکمان کند. شما هم دعای خیر برای ما داشته باشید که بتوانیم در مسیر درست قدم برداریم.

وی گفت: اگرچه گاهی اوقات پیش می آید برخی مسوولین، کانون را به خاطر اسمش، بعضی جاها کمتر به آن توجه می کنند، ولی کار کانون بزرگ است. کانون کار بزرگی دارد انجام می دهد و اثرات این کار قطعا در رفتار آینده کسانی که در مراکز کانون پرورش می یابند، دیده خواهد شد.

فتاحی با معرفی فعالیت های جاری در مراکز کانون، گفت : محوریت بیشتر فعالیت های کانون کتاب است.

مدیرکل کانون استان گفت : شرایط روزهای زلزله، شرایط جنگی بود. همکاران بسیاری از سراسر کشور برای کمک و اجرای برنامه های فرهنگی به کرمانشاه آمدند و ما آنها را به مناطق زلزله زده اعزام کردیم. همکاران ما در حال حاضر هم در حال فعالیت برای کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده هستند. که این فعالیت ها به نام امداد فرهنگی مطرح شد.

وی همچنین افزود: در سالگرد زلزله، ان شاالله با حمایت و نگاه ویژه حضرتعالی، طرحی داریم که ما بتوانیم شادی را به این منطقه بیاوریم. به همین منظور فراخوان دادیم که تمام عروسک های کشور با همان ماشین های سیار روستایی، در یکی از روزهای آبان ماه که مصادف با تولد حضرت پیامبر (ص) هم است، بتوانیم شادپیمایی عروسک های کشور را برای اولین بار در استان کرمانشاه برگزار کنیم.به این صورت که یک روز در کرمانشاه میهمان ما باشند و یک روز هم کاروان، به سمت سرپل ذهاب حرکت کند.

در بحث فعالیت کانون برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، نیز به برنامه ای با عنوان «فردای روشن برای کودکان امروز» اشاره شد، که علاوه بر مناطق زلزله زده، در شهر کرمانشاه و شهرهای استان برگزار شده است.

سیامک حجت الاسلامی، معاون فرهنگی کانون استان نیز گفت : اعتقاد ما این است که اگر بر روی کودکان و نوجوان در مراکز کانون کار شود، بعدها همان ها می توانند در جامعه تاثیرگذار باشند.

حجت الاسلامی افزود : بیشتر اعتقاد ما در مراکز کانون پرورش فکری این است که کار با کیفیت باشد و اصولی.

وی گفت : استقبال از فعالیت های کانون زیاد است، هرچند مراکز کانون واقعا ظرفیت پذیرش برای همه دانش آموزان را ندارد.

مهناز فتاحی، مدیرکل کانون استان به تشریح فعالیت های ویژه کتابخانه های سیار روستایی اشاره کرد و افزود : همکاران ما در واحد سیار روستایی، روستاها را تحت پوشش قرار می دهند و حتی، در حال حاضر کودکان عشایر را هم تحت پوشش قرار داده ایم.

وی به برنامه های مختلف کانون در بحث ترویج کتاب خوانی پرداخت و گفت: برنامه پویش فصل گرم کتاب را در پارک ها و بوستان های شهر کرمانشاه و شهرستان های استان با حضور کودکان و خانوده ها اجرا می کنیم که آنها را هم جذب کتاب و کتاب خوانی کنیم.

در ادامه معرفی برنامه کانون استان کرمانشاه، افتتاح سه طرح فرهنگی؛ موزه عروسک ها، خانه فن آوری و هنر و خانه موزه جلیلی تشریح شد.

فتاحی در زمینه ضرورت افتتاح این طرح های جدید فرهنگی گفت: چون مکان های مناسب برای شادی بچه ها در شهر کرمانشاه کم است، سه طرح ویژه را افتتاح کردیم. در موزه عروسک ها؛ عروسک های مختلف نظیر؛ عروسک های غول پیکر، سنتی و محلی،... را در آنجا قرار دادیم. خانه فن آوری و هنر را افتتاح کردیم که هنر را به زبان علم امروز به بچه ها یاد بدهد. این طرح در کشور و در مراکز کانون کم نظیر است. مربیان زحمت کشیدند. عکاسی، پویانمایی، سفال، گیم نت، و.. را در این مرکز برای بچه ها فراهم کردیم تا این لذت ها را به بچه ها آموزش دهیم. مرکزی داریم به نام «خانه موزه جلیلی» که در شهر کرمانشاه واقع است. این مکان را بازسازی کردیم به سبک قدیمی. که در این مرکز بچه های امروز بتوانند یک روز از زندگی قدیمی خانواده های کرمانشاهی را از نزدیک ببینند. بسیاری از وسایل قدیمی را هم در این مرکز فراهم کرده ایم. همچنین در بخشی از این مکان، مشاغل قدیمی را به صورت ماکت در معرض دید مخاطبان ساخته و قرار داده ایم.

مدیرکل کانون استان افزود: آثار باستانی کرمانشاه به صورت ماکت در این خانه موزه قرار داده شده است. معرفی مشاهیر قدیم و معاصر کرمانشاه هم در این مکان وجود دارد.

وی گفت : کانون تلاش دارد از تمام ظرفیت هایش استفاده کند برای آنچه که بچه ها به آنها نیاز دارند.مانند افتتاح آسمان نمای سیار، که بچه ها با استفاده از آن اطلاعات منظومه شمسی را فرا می گیرند. این فعالیت یکی از فعالیت های مورد علاقه آنهاست و یکی از راههای خداشناسی هم است.

مسعود حمیدی، معاون اداری مالی کانون استان گفت: کانون پرورش فکری از ادارات برتر در اجرای پروژه های مصوب سفر رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه است.

آیت الله مصطفی علما، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، پس از شنیدن گزارش فعالیت های کانون پرورش فکری استان، با یادآوری خاطرات کودکی خود در شهر کرمانشاه، گفت: از سابق هم روی بچه ها کار می شد. آن وقت ها نه کودکستان و نه پیش دبستان مطرح نبود. اما مسیحی ها این کار را کرده بودند. بچه ها را با نیات خاصی جذب کرده بودند. سرود و شعرهای خاص به بچه های کوچک یاد می داند. اینها داشتند روی این بچه ها کار می کردند برای آینده. اینها برنامه داشتند. در حیاط می ایستادم و مدتها به این بچه ها نگاه می کردم.

آیت الله علما با اشاره به اهمیت آموزش در سنین کودکی گفت : العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر...آموختن دانش در کودکی مانند نقش کشیدن بر روی سنگ است. ثابت می ماند. توی ذهنش می ماند.

وی افزود : مسگرها وقتی بیکار می شوند، تکه ای مس را می آورند و شروع به چکش کاری می کنند. هم خودشان را مشغول می کنند و هم اینکه آن تکه مس را صاف می کنند و آن را می اندازند ته انبار برای یک روزی که به کارشان بیاید. حالا این بچه ها اگر حتی قبول نکنند حرف هایی که شما به آنها می زنید، اما در گوشه حافظه شانمی ماند. در وقت خودش به کارشان می آید...20 سال دیگر، 30 سال دیگر،...به کارشان می آید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خدمات کانون را خدمات بارزشی دانست و افزود : خدمات کانون، خدمات ماندگاری است و می ماند. چه به آنها عمل کنند یا نکنند فعلا.اما در آینده برای اینها می ماند و خواهد ماند.

وی نقش ارتباط مربی با کودک را مهم عنوان کرد و گفت : باید با بچه ها با شوق و با نشاط با آنها کار کرد و زحمت کشید . بالاخره دنیای امروز روی این جور بچه ها کار می کنند. استعدادهای این جوری را پیدا می کنند. این استعداد ها به آینده کشور ربط دارد .

 

 

انتهای پیام/د

 

 

محوریت بیشتر فعالیت های کانون کتاب است

 

 

 

دستگیری قاتل جوان 19 ساله کرمانشاهی


معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری قاتل جوان 19 ساله کرمانشاهی که چند روز پیش با ضربات چاقو به قتل رسیده بود، خبر داد.
دستگیری قاتل جوان 19 ساله کرمانشاهی

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه محمدرضا آمویی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت : به دنبال اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع درگیری در یکی از شهرک های کرمانشاه، ماموران کلانتری جهت بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: پس از حضور ماموران در محل مشخص شد که جوان 19 ساله ای بر اثر ضربات چاقو از ناحیه شکم دچار جراحت شدید و به بیمارستان منتقل شده است اما به علت شدت جراحات جان خود را از دست می دهد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، دستگیری قاتل فراری در دستور کار ماموران قرار گرفت که در نهایت با گسترش دامنه تحقیقاتی و استفاده از گشت های نامحسوس موفق به شناسایی یکی از عوامل درگیری شدند.

وی خاطرنشان کرد: پس از دستگیری این فرد، وی عنوان کرد که از ابتدای درگیری در محل حضور داشته و مقتول توسط شخصی دیگر که ساکن یکی از روستاهای شهرستان صحنه می باشد به قتل رسیده است.

آمویی ادامه داد: ماموران با دریافت این اطلاعات و پس از هماهنگی با مقام قضائی، به روستای مذکور اعزام و پس از شناسایی محل اختفای متهم، در عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه با انتقال متهم به پلیس آگاهی، وی به جرم خود مبنی بر قتل جوان 19 ساله اعتراف کرد تصریح کرد:تحقیقات به منظور کشف علت وقوع قتل و انگیزه ارتکاب این جنایت ادامه دارد.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

علت وقوع قتل جوان 19 ساله کرمانشاهی مشخص نیست

 

 

 

>