بر اساس اعلام سازمان هواشناسی استان کرمانشاه با ورود سامانه بارشی بارش باران در استان آغاز شده و در مناطق زلزله زده موجب آبگرفتگی چادرها شده است .

به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ بارش باران در نقاط استان کرمانشاه موجب بوجودآمدن سیلاب و آبگرفتگی معابر شده است و همچنین بارندگی  که از عصر امروز آغاز شده در مناطق زلزله زده موجی آبگرفتگی چادرها شده است.
 

کسب مدال رنگارنگ در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی
رییس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت:نتیجه نهایی مرحله اول انتخابی تیم ملی بزرگسالان آزاد و فرنگی برای استان کرمانشاه اعلام شد.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه   در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  گفت: کشتی فرنگی کرمانشاه در کشتی فرنگی یک نماینده داشت امیرحسین میری در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب گردن آویز نقره شد.


وی گفت: کرمانشاه در کشتی آزاد ۶نماینده داشت که در پایان حامد رشیدی کشتی گیر وزن ۷۴کیلوگرم به عنوان سومی رسید و یدلله محبی کشتی گیر وزن ۱۲۵کیلوگرم هم به مدال برنز رضایت داد و  اما آسیب دیدگی  بهمن تیموری باعث شد در دیدار رده بندی نتواند حضور یابد.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: در مجموع دو رشته آزاد و فرنگی استان کرمانشاه صاحب یک مدال نقره و دو مدال برنز شد.

 

انتهای پیام/ز

 

 

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: در جریان عملیات غرور افرین بازی دراز ۷۰۰ نفر از ارتش بعث عراق اسیر شدند و تلفات و خسارات زیادی به نیرو‌های دشمن وارد شد
محمدی مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه   در گفتگو با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  ضمن گرامی داشت یاد وخاطره شهدای عملیات بازی دراز گفت:مجموعه ارتفاعات صعب العبور بازی دراز، كه دارای شیب های تند هستند یکی از موانع عمده برای هر نوع حرکت یگان‌های نظامی به شمار می رود.
 
 
وی ادامه داد:مجموعه ارتفاعات محور سرپل ذهاب_ قصرشیرین را از محورگیلانغرب_ قصرشیرین جدا می‌نماید و اهمیت این ارتفاعات بدان جهت استک ه در دست داشتن آن معابر وصولی به سرپل ذهاب و قصرشیرین و تا حدودی معابر منتهی به گیلانغرب را کنترل، و دیده بانی فوق العاده مناسب و عمیق و وسیع به همه جهات بویژه شمال، شرق و جنوب را فراهم می‌سازد.
 
 
وی گفت: به  همین جهت نیرو‌های متجاوز عراق در آغاز جنگ تلاش کردند این ارتفاعات را اشغال نمایند و به عنوان یک منطقه دیده بانی مورد استفاده قرار دهند بطوریکه با اجرای آتش‌های توپخانه دیده بانی شده از بازی دراز مشکلات عمده‌ای را برای رزمندگان اسلام در سراسر منطقه پدافندی و حتی برای تردد خودرو‌ها از گذرگاه‌های اجباری کل داوود و میان کل در مسیر پاطاق - سرپل ذهاب بوجود آورند .
 
محمدی  گفت: بدین ترتیب موقعیت خاص قلل مرتفع ۱۰۵۰ و ۱۱۰۰ شمالی و جنوبی و ۱۱۵۰ بدلیل مزیت و برتری محل دیده بانی و هدایت آتش‌های توپخانه، دشمن را وادار به احداث جاده‌ای آسفالته از نزدیکی آبادی خزل کوری کهرک واقع در مسیر جاده قصرشیرین- گیلانغرب بهدامنه غربی قله ۱۱۵۰ بازی دراز و استقرار یک تیپ پیاده و یک گروهان تانک روی این ارتفاعات نمود.
 
 
وی ادامه داد: دشمن دیدگاه واقع روی این قله را که از تجهیزات ارتباطی قابل توجه برخوردار بود بنام دیدگاه صدام نامگذاری نمود، تا از دستیابی نیرو‌های ایرانی به ارتفاعات مورد بحث جلوگیری نماید نظر به اینکه در آغاز جنگ برتری نسبی از آن نیرو‌های دشمن بود، رزمندگان اسلام توانستند پیشروی دشمن را سد، اما نتوانستند در آن مرحله اولیه اقدام مؤثری در خصوص باز پس گیری این ارتفاعات انجام دهند.

 محمدی افزود: از اوایل سال ۱۳۶۰ نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفتند برای عقب راندن نیرو‌های متجاوز از رشته ارتفاعات بازی دراز اقدام به یک عملیات نظامی مشترک علیه نیرو‌های دشمن انجام دهندو به همین دلیل فرماندهان ارتش و سپاه ارتفاعات بازی دراز را به عنوان اولین هدف نیمه گسترده در صحنه عملیات غرب انتخاب کردند.

مدیرکل حفظ آثار استان در ادامه بیان داشت: برابر طرح تهیه شده در آغازین ساعات روز دوم اردیبهشت ماه ۱۳۶۰، رزمندگان اسلام شامل نیرو‌های سپاه، ارتش، و بسیج مردمی از ۴ محور پیش بینی شده به سمت اهداف مورد نظر حرکت و حمله خود را آغاز نمودند.

وی گفت: محور اول: در مسیر روستای جگرلو به سمت ارتفاعات ۱۱۰۰ شمالی و قله ۱۱۵۰  در  محور دوم: در امتداد روستا‌های خاتونه و زرین جوب به سمت ارتفاعات ۱۱۰۰ جنوبی و قله ۱۱۵۰   در  محور سوم: در امتداد مسیر افشارآباد به سمت ارتفاعات ۱۰۵۰ و قله ۱۱۵۰   در محور چهارم: در امتداد مسیر شیشه راه به سمت ارتفاعات ۷۰۵ و ۷۰۰ و ۷۹۵    سایر یگان‌های تحتامر قرارگاه مشترک هدایت کننده در منطقه مربوط پدافند نمودند.

محمدی گفت: با شروع عملیات رزمندگان اسلام علی رغم مشکلات فراوان در اثر این عملیات، رزمندگان اسلام توانستند بخش عمده‌ای از اهداف مورد نظر را تصرف نمایند.
 
وی گفت:در طول ۷ روز عملیات، دشمن چندین بار اقدام به پاتک‌های سنگین نمود که هر بار با ایثار و فداکاری‌های رزمندگان اسلام این پاتک‌ها دفع گردید  در جریان این عملیات خلبان دلاور ارتش اسلام علی اکبر شیرودی و فرمانده شجاع گردان تکاور مالک اشتر حسین ادبیان به شهادت رسیدند و همچنین سرداران شجاعی همچون غلامعلی پیچک، محسن وزوایی، موحد دانش و محسن حاجی بابا در هدایت و موفقیت این عملیات نقش مؤثری داشتند.

 محمدی افزود: آزاد سازی بخش‌های عمده‌ای از ارتفاعات بازی درازشامل ارتفاعات ۱۰۵۰، ۱۱۰۰ جنوبی، به اسارت گرفتن ۷۰۰ نفر از ارتش بعث عراق و وارد نمودن تلفات و خسارات زیادی به نیرو‌های دشمن و انهدام بخشی از تجهیزات او از نتایج عملیات بازی دراز است.
 
 
انتهای پیام/ز
 
برگزاری مراسم نکوداشت هنرمند پیشکسوت خوشنویسی +تصاویر
مسئول روابط عمومی انجمن خوشنویسان اسلام آباد غرب از برگزاری مراسم تجلیل و نکوداشت هنرمند پیشکسوت و خوشنویس برجسته مسعود صادقی خبر داد.

 میرزایی  مسئول روابط عمومی انجمن خوشنویسان اسلام آباد غرب  در گفتگو با خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  گفت:  استاد صادقی بنیانگذار انجمن خوشنویسی شهرستان اسلام آبادغرب(به همراه استاد کیومرث بهرامی) این هنر اصیل و فاخر را نزد بزرگان به کمال رسانده است.

 وی گفت: در طول بیش از سی سال، با کوشش و زحمت بسیار، شاگردان بسیاری پرورش داده که خود امروز از سرآمدان این هنر  هستند.
میرزایی افزود:  از دیگر بخش های ارزشمند و قابل توجه برنامه، برپایی نمایشگاهی از آثار و تابلوهای این استاد چیره دست بود  رونمایی از پوستر آیین نکوداشت استاد کیومرث بهرامی، دیگر هنرمند پیشکسوت شهرستان، در تابستان امسال از دیگر بخش های برنامه بود که نوید بخش تداوم این حرکت ارزنده است.

 

گفتنی است : مسعود صادقی متولد یکم اسفند ۱۳۳۵ در شهرستان اسلام آبادغرب تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را درشهرستان اسلام آبادومتوسطه را در دانش سرای تربیت معلم کرمانشاه گذراند.


وی درسال ۱۳۵۵ با هنرمقدس خوشنویسی آشناشد زیر نظر استاد عطوفی سال ۵۶ به خدمت سربازی رفت و چندی با خوشنویسی فاصله گرفت  تا سال۵۹ مجددا به صورت مکاتبه ای در انجمن خوشنویسان تهران ثبت نام کرد و زیر نظر مرحوم استاد فرادی
تادوره ی خوش   و در دوره ی عالی و ممتاز شاگرد استاد آقاجانی بود ودرسال۱۳۷۰ ممتاز را اخذ نمود.

برگزاری مراسم نکوداشت هنرمند هنرمند پیشکسوت خوشنویسی +تصاویر
درسال ۱۳۷۵ به عنوان موسس انجمن خوشنویسان و سرپرست انجمن فعالیت رسمی را زیر نظر انجمن خوشنویسان ایران آغاز کرد.
تا کنون هم دها نفرفارغ التحصیل ممتاز و فوق ممتاز را در کارنامه دارد کسب مقام های متعدد درجشنواره های های شهرستان و استان و منطقه ای و غرب کشور را در کارنامه دارد.

سابقه  تدریس و اشاعه هنر خوشنویسی در شهرستان های دالاهو و گیلانغرب را درکارنامه دارد و فارغ التحصیلان متعددی در این دو شهرستان هم آموزش داده اند.

 

انتهای پیام/ز

 

 

 

با حضور کارکنان ارتش قرارگاه منطقه غرب ارتش و حضور جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب برگزار شد
جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب و کارکنان قرارگاه منطقه غرب ارتش در مراسم پرفیض دعای کمیل شرکت کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، این مراسم پرفیض امشب و در آستانه میلاد باسعادت امام حسین (ع) با حضور امیر مولای جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش ، امیر جلالی ، و مدیریت عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش و معاون هماهنگ کننده مدیریت عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش جناب سرهنگ فتاحی  برگزار شد.

با حضور کارکنان ارتش قرارگاه منطقه غرب ارتش و حضور جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب برگزار شد

با حضور کارکنان ارتش قرارگاه منطقه غرب ارتش و حضور جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب برگزار شد

انتهای پیام/پ

 

مراسم پرفیض دعای کمیل
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن