آبگرفتی چادرها در مناطق زلزله زده


بر اساس اعلام سازمان هواشناسی استان کرمانشاه با ورود سامانه بارشی بارش باران در استان آغاز شده و در مناطق زلزله زده موجب آبگرفتگی چادرها شده است .

به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ بارش باران در نقاط استان کرمانشاه موجب بوجودآمدن سیلاب و آبگرفتگی معابر شده است و همچنین بارندگی  که از عصر امروز آغاز شده در مناطق زلزله زده موجی آبگرفتگی چادرها شده است.
 

یک نفر در سد گیلانغرب غرق شد


عصر امروز یک نفر در سد گیلانغرب استان کرمانشاه غرق شد.
یک نفر در سد گیلانغرب غرق شد

سلیمی فرمانده انتظامی شهرستان گیلانغرب در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه گفت :  فرد 50 ساله واز آزادگان جانباز اعزامی از استان اراک در غالب کاروان راهیان نور که برای بازدید از مناطق دوران دفاع مقدس به شهرستان گیلانغرب آمده بودند عصر امروز بعد از ورود به حوزه سد زاگرس این شهرستان متاسفانه درسد زاگرس غرق شده است .

وی افزود : با وجود پیگیری و حضور بهمن پرورش غواص استان جسد فرد غرق شده هنوز پیدا نشده است.

وی تصریح نمود : پرسنل آگاهی انتظامی نیروهای امدادی و بسیج نیز هم اکنون در محل حضور دارند وتلاش برای یافتن جسد همچنان ادامه دارد .

این چهارمین فرد غرق شده در سد زاگرس طی چندسال گذشته از ابتدای آبگیری آن است .

انتهای پیام/د

سد گیلانغرب یک نفر را بلعید

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در ثلاث باباجانی


فرمانده انتظامی شهرستان ثلاث باباجانی گفت:: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی به منظور ایجاد امنیت پایدار در سطح شهرستان اجرایی شد.
اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در ثلاث باباجانی

محمد محمدی فرمانده انتظامی شهرستان ثلاث باباجانی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه گفت : طرح ارتقاء امنیت اجتماعی به منظور ایجاد امنیت پایدار در سطح شهرستان اجرایی شد که علاوه بر کشف 5 هزار لیتر سوخت قاچاق، مقادیری مواد مخدر نیز کشف شد.

وی گفت : بیش از 5 هزار لیتر سوخت قاچاق توقیف 59 دستگاه وسیله نقلیه متخلف از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط ماموران انتظامی در این طرح بوده است.

محمدی افزود: از مجموع وسایل نقلیه توقیف شده، 38 دستگاه آن خودرو و 21 دستگاه نیز موتورسیکلت بوده است.

وی  نداشتن گواهینامه، کلاه ایمنی، مخدوش بودن پلاک و یا نداشتن از جمله دلایل توقیف وسایل نقلیه بود.

انتهای پیام/د

دلایل توقیف وسایل نقلیه

 

691 طرح اشتغالزای قصرشیرین به بانک های عامل معرفی شدند


فرماندار قصرشیرین گفت: از محل تسهیلات اشتغالزایی به مناطق زلزله زده در مجموع 691 طرح در سه بخش کشاورزی ، صنعت و خدمات برای دریافت تسهیلات مورد نیاز به بانک های عامل معرفی شدند.
691 طرح اشتغالزای قصرشیرین به بانک های عامل معرفی شدند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه مراد علی تاتار فرماندار قصرشیرین در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری قصرشیرین گفت: در مجموع برای اجرای 691 طرح اشتغالزا 297 هزار و 864 میلیون ریال اختصاص یافت که با تکمیل و بهره برداری از آنها، یکهزار و 181 فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.

وی اظهارداشت: از مجموع طرح های معرفی شده به بانک های عامل ، 70 طرح اشتغالزا موفق به دریافت 15 هزار و 173 میلیون ریال تسهیلات شدند که با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال 128 تن از افراد جویای کار قصرشیرین فراهم شد.

فرماندار قصرشیرین ، این طرح ها را در بخش های کشاورزی ، صنعتی و میراث فرهنگی بیان کرد.

تاتار بیان کرد: از چند سال گذشته تاکنون از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در مجموع 160 طرح در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری قصرشیرین با 148 هزار و 968 میلیون ریال تسهیلات مصوب شده است.

وی گفت: از مجموع طرح های مصوب شده تاکنون به 50 طرح اشتغالزا ، 11 هزار و 592 میلیون ریال اعتبار از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایریی از سوی بانک های عامل پرداخت شده که با بهره برداری و تکمیل آنها 53 فرصت شغلی ایجاد می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: این طرح ها در بخش های مختلف از جمله کشاورزی ، باغداری ، صنعتی و خدماتی است که در مجموع برای 306 تن فرصت شغلی ایجاد شده است.

فرماندار قصرشیرین عنوان کرد: همچنین در کمیته اشتغال قصرشیرین از محل تسهیلات اشتغال و فراگیر در چند سال اخیر 61 طرح با 272 هزار و 241 میلیون ریال تسهیلات و با اشتغالزایی 209 تن به تصویب رسید.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

297 هزار و 864 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح های اشتغالزا قصرشیرین

 

 

 

دستگیری سارق حرفه ای سیم برق ساعاتی پس از سرقت


فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری سارق حرفه ای سیم برق ساعاتی پس از انجام سرقت توسط ماموران انتظامی شهرستان خبر داد.
دستگیری سارق حرفه ای سیم برق ساعاتی پس از سرقت

حسین براری فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه گفت : به دنبال وقوع یک فقره سرقت سیم برق در شهرک کارمندان و با توجه به حساسیت موضوع دستگیری سارق یا سارقین در دستور کار ماموران انتظامی کرمانشاه قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات گسترده مشخص شد راننده یک دستگاه خودرو پژوپارس در کنار رودخانه چم بشیر اقدام به جمع آوری سیم برق می کند، از این رو دستگیری وی در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

سرهنگ براری خاطرنشان کرد: متهم با مشاهده ماموران اقدام به فرار کرد اما پس از مدتی تعقیب و گریز نهایتا خودرو متوقف و راننده آن که با یک قبضه شمشیر قصد هجوم به سمت ماموران را داشت دستگیر شد.

رئیس پلیس شهرستان کرمانشاه یادآور شد: متهم در کلانتری به 2 فقره سرقت اعتراف کرد اما با توجه به اینکه سارق دستگیر شده از متهمان سابقه دار و حرفه ای است جهت تحقیقات بیشتر تحویل پلیس آگاهی استان شد.

وی در پایان کشف سرقت ها و دستگیری سارقان در کمترین زمان ممکن را از مهمترین اولویت های پلیس کرمانشاه برشمرد.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

سارق سیم برق دستگیر شد

مصرف روزانه یازده میلیون مترمکعب گاز در استان کرمانشاه


مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت : روزانه به طور میانگین یازده میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف می شود .
مصرف روزانه یازده میلیون مترمکعب گاز در استان کرمانشاه

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه سیروس شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت گفت : 546 هزار مشترک گاز در استان وجود دارد و در حال حاضر 28 شهر و 1050 روستای استان تحت پوشش شبکه گاز قرار دارند.

وی میزان جمعیت شهری برخوردار از نعمت گاز را 99 درصد و جمعیت روستایی را 61 درصد اعلام کرد و گفت: در مجموع 93 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه گاز هستند.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه 19 شهرک صنعتی و 2126 واحد تولیدی استان نیز تحت پوشش شبکه گاز قرار دارند.

شهبازی از فعالیت 74 جایگاه CNG هم در استان یاد کرد که میزان مصرف روزانه این جایگاه‌ها به 700 هزار مترمکعب می‌رسد که تقریبا معادل مصرف 700 هزار لیتر بنزین است.

وی با اعلام اینکه مشترکین گاز کرمانشاه در مجموع به طور میانگین روزانه یازده میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌کنند، گفت: در فصل سرد سال 60 درصد این مصرف در بخش خانگی و مابقی در سایر بخش‌های صنعتی و تجاری است و در فصل گرم میزان مصرف بخش خانگی به 40 درصد کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه میزان بدهی مشترکین به شرکت گاز استان را نیز 210 میلیارد تومان اعلام کرد که 70 میلیارد تومان آن در بخش خانگی، 110 میلیارد تومان در بخش تجاری و صنعتی و مابقی مربوط به ادارات است.

شهبازی یادآوری کرد: در شرایطی که 210 میلیارد تومان از مردم طلب داریم مجبوریم برای اجرای پروژه هایمان تسهیلات بگیریم و اگر مشترکین بدهی خود را پرداخت کنند دیگر نیازی به گرفتن این وام نیست.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه سپس به برنامه‌های گازرسانی این شرکت خصوصا برای روستاها اشاره کرد و گفت: در صورت تامین اعتبارات تا پایان سال 98 همه روستاهای بالای 20 خانوار استان صاحب گاز می‌شوند و یا حداقل عملیات گازرسانی به این روستاها آغاز می‌شود.

به گفته این مسئول، اکنون گازرسانی به 650 روستای استان در مرحله پیمانسپاری و یا اجرا است.

شهبازی پیش‌بینی کرد، در سال جاری گازرسانی به 300 روستای استان به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته 548 روستای استان از نعمت گاز برخوردار شده اند، افزود: در مجموع 1723 روستای بالای 20 خانوار در استان داریم که اکنون 1050 روستا از این تعداد دارای گاز هستند.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به انشعابات غیرمجاز گاز در استان داشت و تعداد آنها را حدود چهار هزار مورد اعلام کرد که عمدتا در حاشیه شهرها خصوصا حاشیه شهر کرمانشاه است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از عملکرد این شرکت در ایام زلزله سال گذشته هم یاد کرد و گفت: در زلزله آبان سال گذشته 4.5 میلیارد تومان خسارت به شرکت گاز وارد شد و 90 هزار مشترک، 45 هزار علمک و دو هزار کیلومتر از شبکه ما تحت تاثیر قرار گرفت.

به گفته این مسئول، 200 نفر از استان کرمانشاه و 320 نفر از خارج استان در این مدت پای کار بودند و در کوتاهترین زمان گاز مشترکین برقرار شد.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

546 هزار مشترک گاز در استان کرمانشاه وجود دارد

 

 

 

>