26 بهمن‌ ماه زمان برگزاری جشنواره دانشجویی روشنای علم در یزد


مدیر علمی بسیج دانشجویی یزدگفت:بیش از 150 اثر دانشجویی در دو بخش فردی و گروهی ازسوی دانشجویان استان به جشنواره ارسال شده است.
26 بهمن‌ ماه زمان برگزاری جشنواره دانشجویی روشنای علم در یزد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ محمدرضا زارع مدیر علمی بسیج دانشجویی یزد از برگزاری مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره فعالیت‌های برتر علمی دانشجویان استان با عنوان جشنواره دانشجویی روشنای علم در 26 بهمن‌ماه خبر داد.

 زارع افزود: بیش از 150 اثر دانشجویی در دو بخش فردی و گروهی و در موضوعات متنوع، ازسوی دانشجویان استان به جشنواره ارسال شدکه روند داوری این آثار و انتخاب برگزیدگان نیز به پایان رسیده و از برترین‌های بخش‌ها مختلف در مراسم اختتامیه تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی بابیان اینکه جمعی از مسئولین استانی و دانشگاهی در مراسم اختتامیه حضور خواهند داشت، افزود: اختتامیه پانزدهمین جشنواره‌  روشنای علم، از ساعت 18:30 شامگاه پنجشنبه، 26 بهمن‌ماه در محل سالن شهید علیزاده دانشکده پیراپزشکی واقع در بلوار دانشجو برگزار خواهد شد و عموم دانشجویان و علاقه مندان می توانند در این مراسم حضور داشته باشند.

مدیر علمی بسیج دانشجویی استان یزد با تأکید بر اینکه همکاری و استفاده از ظرفیت‌های دانشجویان شرکت‌کننده در این جشنواره و هم‌چنین توانمندسازی این فعالان علمی در قالب برنامه‌های متنوع قرارگاه دانشجویی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی ادامه خواهد داشت، یادآور شد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به کانال تلگرامی این جشنواره به نشانی @yazdelmi و یا پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی بسیج دانشجویی استان با آدرس yazdelmi.ir مراجعه کنند.

پایان پیام/ی

برگزاری اختتامیه پانزدهمین جشنواره فعالیت‌های برتر علمی دانشجویان دریزد

کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک /صدور 5628 کارت هوشمند ملی در چهار ماهه سال جاری در یزد


مدیر کل ثبت احوال استان یزد گفت: در چهار ماهه سال جاری 5628 کارت هوشمند ملی در استان یزد صادر شده است.
کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک /صدور 5628 کارت هوشمند ملی در چهار ماهه سال جاری در یزد

محمدعلی مکرمی مدیر کل ثبت احوال استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ با بیان اینکه درچهار ماهه سال جاری 9489 درخواست کارت هوشمند ملی صورت گرفته است گفت: تاکنون 5628کارت صادرشده است و 5366 مورد کارت تحویل متقاضیان شده است.

مکرمی افزود:برای تسهیل در امور ثبت احوال و صدور کارت ملی ایستگاه سیار در مناطق مختلف همچون روستا‌ها وشهرک صنعتی مستقر خواهد شد چراکه کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است.

وی با اشاره به اینکه سال آینده کارت هوشمند ملی عملیاتی خواهد شدگفت: درسال گذشته 2332 شناسنامه خردسال، 5795 شناسنامه بزرگسال، 543 شناسنامه المثنی، 66 تغییر نام تغییر و 123 تغییر نام خانوادگی صورت گرفته است.

مکرمی اصلی‌ترین دغدغه سازمان ثبت احوال کارت ملی هوشمند دانست و به سرانجام رساندن آن در آستانه یکصدمین سال تأسیس ثبت احوال گفت: در ماده یک قانون ثبت احوال انتشار آمار از وظایف اصلی این سازمان است و ایجاد پایگاه جمعیتی کشور از سوی سازمان ثبت واحوال از مهمترین و کامل‌ترین اقدامات در زمینه ثبت آمار جمعیتی است .

مدیر کل ثبت احوال استان یزد با بیان اینکه در سال گذشته 7269 مورد ازدواج در استان یزدصورت گرفته است که 93 مورد آن نام مرد علی و نام زن فاطمه یا زهرا بوده است گفت:76 در صد از از آقایان و 86 درصد از خانم‌ها بین 15 تا 29 سال سن داشتند 23 درصد ازاقایان و 13 درصد از خانم‌ها بین 30 سال تا 60 سال سن داشتند و میانگین آقایان در سال 96 برای ازدواج 26 سال ومیانگین خانم‌ها 22 سال بوده است.

وی  افزود: در سه ماهه اول امسال 74 درصد از آقایان و 85 درصد از بانوان بین 15 تا 29 سال سن و 25 درصد از اقایان و 15 درصد از بانوان بین 30 تا 64 سال سن داشتند میانگین سن ازدواج در سه ماهه سال جاری درمردان 27 و در بانوان 22 سال بوده است ودر سال گذشته استان یزد رتبه ششم کشوری از لحاظ جمعیت داشته است و 72 درصد از مردم استان کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند.
وی در ادامه با بیان اینکه اسامی خارجی و غیرمتناسب با جنس را ممنوع شده است گفت: درخصوص انتخاب اسم شورای عالی ثبت احوال متشکل از اساتید فارسی وعربی تشکیل شده است که اسامی غیر متعارف درسامانه پیامکی با مشخصات دقیق ثبت می‌گردد و پس از بررسی شورای عالی در صورت عدم مغایرت با شعائر دینی نام مورد نظر را برای شخص انتخاب شود.

مکرمی با بیان اینکه تغییر نام تا سال 95 در اختیار مراجع قاضی بوده است افزود:تغییر نام افراد زیر 15 سال زیر نظر دادگستری انجام می‌شود وافراد بالای 15 سال براساس شرایط و ضوابط خاص زیر نظر اداره ثبت واحوال است.

انتهای پیام/ی

هزینه مورد نیاز بخش سلامت بیش از هزینه اختصاص داده مجلس است


مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت:هزینه مصرفی و موردنیاز بخش سلامت بیش از بوجه اختصاص داده مجلس است.
هزینه مورد نیاز بخش سلامت بیش از هزینه اختصاص داده مجلس است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ محمد دریجانی مدیرکل بیمه سلامت استان یزد ضمن گرامیداشت سالروز بیمه سلامت گفت: متاسفانه هزینه مصرفی و موردنیاز بیش از بوجه اختصاص داده مجلس است.

دریجانی با اشاره به نظارت برروند درمان افزود: نظام ارجاع براساس پزشک خانواده و ارجاع پروتکول درمانی در دستور کار قرار گرفته است و این طرح شامل درمان مشخص هزینه مشخص و قدرت درمانی براساس هزینه کشور است.

وی در مورد تسویه حساب بیمه خدمات درمانی گفت: هزینه داروخانه‌ها در سال 96پرداخت شده وپرداخت در بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.

دریجانی از پوشش 265هزار نفری بیمه سلامت و 6000نفری بیمه ایرانیان خبرداد و افزود: هزینه مصرفی ماهانه در بخش دولتی 11میلیارد و در بخش خصوصی 6میلیارد است.

وی هم چنین خاطر نشان کرد بودجه عمومی دولت 11میلیارد تومان است که 55میلیارد تومان آن به بخش خصوصی اختصاص داده شده است.

وی درخصوص ارتقا کیفیت خدمات درمانی ادامه داد: بدین منظور شورا ارزیابی عملکرد تخصصی تشکیل شده که پرونده بیماران از سوی پزشکان علمی دانشگاه مورد بررسی قرار گیرد.

دریجانی گفت: بیماران می تواند از طریق شماره 1666شکایات خود را با بیمه سلامت درمیان بگذارند.

انتهای پیام/ی

265هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت

نبرد صدر نشینان در ورزشگاه سلمان محمودآباد


تیم‌های مقاومت گلساپوش یزد و پارس جنوبی بوشهر در یک بازی حساس در یزد به مصاف یکدیگر می روند.
نبرد صدر نشینان در ورزشگاه سلمان محمودآباد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ از هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران تیم‌های مقاومت گلساپوش یزد و پارس جنوبی بوشهر جمعه 19 مرداد97 از ساعت20:15 در ورزشگاه سلمان محمود آباد به نبردی تمام عیار می پردازند.

این مسابقه رویارویی تیم‌های اول و دوم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال ساحلی است که هرکدام از این دو تیم با پیروزی در این مسابقه نیمی از راه قهرمانی را طی می کند.

لازم به ذکر است؛ تیم پارس جنوبی بوشهر با 32 امتیاز در صدر جدول مسابقات و تیم مقاومت گلساپوش یزد با 30 امتیاز در مکان دوم جدول رده بندی قرار دارد.

انتهای پیام/ص

صدر نشینان در ورزشگاه سلمان محمودآباد به مصاف یکدیگر می روند

برگزاری آیین تجلیل از اصحاب رسانه بافق+تصاویر


آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان از سوی شورای اسلامی شهر و شهردار بافق برگزار شد.
برگزاری آیین تجلیل از اصحاب رسانه بافق+تصاویر

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ مراسم تجلیل از خبرنگاران با حضور شهردار و شورای اسلامی شهربافق در سالن کنفرانس شهرداری بافق برگزار شد.

شهردار بافق ضمن تبریک روز خبرنگار و تشکر از حضور فعالان عرصه خبر، این مراسم را به عنوان دورهمی دوستان تلقی کرد تا به این بهانه مشکلات، عملکرد وغیره را مورد نقد و بررسی قرار دهند.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر بافق با تبریک این روز، حرفه خبرنگاران را امری خطیر دانست و گفت: شما رسالت خود را بخوبی انجام داده اید به گونه‌ای که شهرستان بافق در عرصه خبر در استان و حتی کشور بسیار خوش درخشیده که مایه مباهات و بالندگی است.

سید محمد باقی زاده از خبرنگاران خواست که اخلاق مداری را همیشه در تمام عرصه‌ها مد نظر داشته باشند که الحمدالله تاکنون نیز چنین بوده است.

در پایان مراسم از خبرنگاران ، فعالان عرصه خبر با اهدای لوح تقدیر وشاخ گل تقدیر و تشکر شد.
برگزاری آیین تجلیل از اصحاب رسانه بافق+تصاویر
برگزاری آیین تجلیل از اصحاب رسانه بافق+تصاویر
برگزاری آیین تجلیل از اصحاب رسانه بافق+تصاویر
برگزاری آیین تجلیل از اصحاب رسانه بافق+تصاویر
برگزاری آیین تجلیل از اصحاب رسانه بافق+تصاویر

انتهای پیام/ ا

آیین تجلیل از اصحاب رسانه بافق برگزارشد

مناسب سازی معابر برای معلولان مهمترین وظایف مسئولان


رئیس بهزیستی شهرستان اردکان گفت: ادارات و دستگاه‌های مختلف موظف هستند نسبت به مناسب سازی فضا برای تردد معلولان و سالمندان اقدام کنند.
مناسب سازی معابر برای معلولان مهمترین وظایف مسئولان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ ولی عضد زاده رئیس  بهزیستی شهرستان  اردکان  با بیان اینکه مناسب سازی خاص افراد دارای معلولیت نیست، گفت: افراد مختلفی در طول سال دچار بیماری می‌شوند و قطعا نیازمند استفاده از اماکن خاص می‌شوند واین موضوع کودکان نو پا، زنان باردار و سالمندان را نیز در بر می‌گیرد.

عضدزاده افزود: بر اساس قانون حمایت از حقوق معلولان و نیز دستورالعمل جشنواره شهید رجایی، ادارات و دستگاه‌های مختلف موظف هستند نسبت به مناسب سازی فضا برای تردد معلولان و سالمندان اقدام کنند.

عضدزاده با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل جشنواره شهید رجایی 30 امتیاز از ارزشیابی ادارات مربوط به مناسب سازی فضا برای معلولان است، تاکید کرد: بر اساس این قانون بهزیستی موظف به ارزیابی اماکن اداری شده است.

وی اظهار داشت: بهزیستی مناسب سازی معابر برای معلولان به طور جدی در دستور کار قرار خود قرار داده است تا در این مدت اقدامات خوبی در شهرستان نیز انجام شده است.

دبیر کمیته مناسب سازی شهرستان اردکان با برشمردن اهداف تشکیل ستاد مناسب سازی و تشریح قوانین موجود در این حوزه، بررسی وضعیت موجود اماکن عمومی، پارک‌ها، مساجد، تکایا و بقاع متبرکه موجود در بخش خرانق را ضروری دانست و بر ارائه راهکار‌هایی در جهت دستیابی به این هدف و تسهیل دسترسی معلولین و سالمندان به امکانات شهری تاکید نمود.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم شهر‌ها و روستا‌های ما دوستدار معلولان و سالمندان باشند، گفت: در چنین شهر‌ها و روستا‌هایی، بین انسان‌های عادی و معلولان در بهره مندی از حقوق شهروندی تفاوتی وجود ندارد و اگر بتوانیم این شرایط را در شهر‌ها ایجاد کنیم، قطعا می‌توانیم بگوییم سیاست‌ها و اهدافی که برای کمیته مناسب سازی در سطح کشور و استان و شهرستان‌ها تدوین شده است را عملیاتی و اجرایی کرده‌ایم.

عضدزاده افزود: باید مناسب سازی محیط شهری و روستایی را یک فرهنگ بدانیم تا با فرهنگ مناسب، بستر تحول در جامعه فراهم شود.

جاوید عیدانی بخشدار خرانق ضمن خیر مقدم به حاضران، مناسب سازی محیط را از جمله مهمترین وظایف مسئولان و متولیان شهری و روستایی دانست و گفت: معلولان و سالمندان هم باید مانند سایر شهروندان از امکانات استفاده کنند و این جزو حقوق شهروندی آن‌ها است.

در ادامه مسئولین بخش خرانق نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با چگونگی اجرا و دستیابی به هدف شهر بدون مانع و دوستدار سالمند بیان داشتند.

جلسه ی کمیته مناسب سازی معابر باهدف به کارگیری تدابیر لازم به منظور بهره مندی مطلوب‌تر معلولین و سالمندان از امکانات و خدمات موجود در بخش خرانق و تحقق اهداف  شهر بدون مانع و دوستدار سالمند در محل سالن اجتماعات بخشداری خرانق اردکان برگزار شد.

انتهای پیام/ی

تاکید بر تسهیل دسترسی معلولین و سالمندان به امکانات شهری در اردکان

>