زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه گذاران بومی و غیربومی در شهر یزد آماده نیست
شهردار یزد گفت: توسعه شهر و استان یزد مستلزم همکاری همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در سطح کلان ملی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ مهدی جمالی‌نژاد شهردار یزد گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه گذاران به ویژه بومی‌ها از مهمترین رسالت مسئولان در قبال توسعه مدیریت شهری و استفاده از ظرفیت‌های داخلی استان است، اما بستر لازم برای حضور سرمایه گذاران بومی و غیربومی در شهر یزد آماده نیست.

جمالی نژاد با بیان این‌که دولت مردان باید نظر ویژه‌ای به شهر و برنامه‌های توسعه‌ای آن داشته باشند، یادآور شد: توسعه شهر و استان یزد مستلزم همکاری تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در سطح کلان ملی است.

با بیان این‌که دولتمردان باید توجه ویژه به بحث توسعه شهر داشته باشند، گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر کسانی که در راستای توسعه هتلینگ و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری سرمایه گذاری کنند از شرایط دریافت تسهیلات ویژه بهرمند می‌شوند.

 جمالی‌نژاد تصمیم گیری برای توسعه شهر را، با توجه به ظرفیت‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و انسانی، بسیار حساس و حائز اهمیت دانست و افزود: معماری منحصر بفرد و بافت تاریخی یزد از جمله دلایل حساس بودن برنامه‌ریزی برای توسعه است.
وی بازاندیشی، بازخوانی و بازآفرینی را یکی راهکارهای لازم برای تدوین برنامه توسعه شهر یزد دانست و اظهار کرد: در شهر یزد جمعیت عظیم و پویایی در حوزه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعال هستند.

وی تمایل سرمایه گذاران بومی به سرمایه گذاری را از دیگر ظرفیت‌های شاخص شهر عنوان کرد و یادآور شد: این تعهد ستودنی سرمایه گذاران یزدی شرایط را برای توسعه بیش از پیش استان و شهر در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده است.

شهردار یزد اظهار کرد: شهرداری در نظر دارد در عوارض سال آینده برای کسانی که قصد سرمایه گذاری به منظور توسعه هتلینگ و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سطح داشته باشد تسهیلات مختلف و مناسب ارائه کند.

حوزه فعالیت شهرداری یزد در محدوده ای به وسعت ۹۹ کیلومتر مربع با همکاری سه منطقه شهرداری، یک ناحیه تاریخی و۱۱ سازمان به شهروندان خدمات دهی ارائه می کند .

۶۰ درصد از جمعیت یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری یزد در مرکز استان زندگی می کنند.

انتهای پیام/ ی

توسعه شهر و استان یزد نیازمند همکاری همه مسئولان است
استفاده از کالای داخلی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود
امام جمعه هرات گفت: استفاده از کالای داخلی موجب افزایش ابتکارات در تولید و موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور می شود.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛  امام جمعه هرات باتبریک ماه شعبان واعیاد شعبانیه و ولادت سرور سالار شهیدان امام حسین (ع) علمدار کربلا حضرت عباس (ع) و ولادت حضرت امام زین العابدین گفت: با تولد امام حسین (ع) اسلام حیات دیگری گرفت واگر مروزِ نامی از اسلام ودین اسلام است، از آن نهضت عاشورای حسینی (ع) است.

حجت الاسلام جعفری  با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود :حضور ایران در منطقه غرب آسیا ناشی از نگاه توحیدی ایران اسلامی به منطقه غرب آسیا و لزوم دفاع از مظلوم در برابر ظالم است.

وی گفت: مشابه کالا‌هایی که در ایران تولید می‌شود باید ممنوع الورود بشوند وباید با قاچاق کالا مبارزه شود واستفاده از کالای داخلی موجب افزایش ابتکارات در تولید وموجب کاهش آسیب اجتماعی در کشور می شود.

انتهای پیام/ص

خطبه های نماز جمعه هرات
خرید و تولید کالای داخلی گامی موثر در جهت رشد اقتصاد کشور است
امام جمعه یزد گفت: خرید و تولید کالای داخلی گامی موثر در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور است.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛  آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با بیان اینکه یزد به عنوان حسینیه ایران لقب گرفته اظهار داشت: یزد جایگاه عاشقان و فداکاران اهل بیت (ع) است.

وی به اعیاد شعبانیه اشاره کرد و گفت: تولد‌های ائمه برای ما یک نعمت بسیار بزرگ است که باید حتما در این روز‌ها مراسم‌های جشن و شادی برگزار کرد تا دیگر افراد و شیعیان جهان را هم شاد کنیم.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: همان طوری که در روز‌های شهادت امامان (ع) مراسم عزاداری برگزار می‌کنیم، باید در روز‌های میلاد هم مراسم‌های جشن رابرگزار کنیم.

وی به رشادت‌ها و خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و گفت: تاسیس سپاه پاسداران یک عنایت الهی بود که به دستور رهبر کبیر انقلاب انجام شد و قطعا اگر این اقدام انجام نمی‌شد معلوم نبود که در برابر توطئه‌های دشمنان انقلاب چه بر سر مردم می‌آمد.

ناصری یزدی به نام‌گذاری امسال اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب خیلی تلاش کردند که ما را وابسته به خود کنند و قدرت تفکر و تعقل را از ما بگیرند، در این راه هم پیش از انقلاب موفق بودند و ما به صورت کامل وابسته به آن‌ها بودیم.

امام جمعه یزد افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمام این نقشه‌های دشمن را نقش برآب کرد، ولی ما همچنان نتوانستیم تمام دستورات و فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی را انجام دهیم و لازم است که نسبت به تحقق این مهم که راهکار نجات انقلاب از تمام مشکلات است را فراهم کنیم.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: ما وظیفه داریم که خودمان و دیگران را از این توطئه‌ها نجات دهیم و نگذاریم که دشمنان به اهداف شوم خودشان دست پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: انسان وظیفه دارد که خودش را از آتش جهنم نجات دهد و خداوند متعال نه تنها برای شخص انسان بلکه این وظیفه را شامل تمام افرادی دانسته که تحت تکفل وی قرار دارند.

امام جمعه یزد افزود: این برای همه مسئولان و والدین یک وظیفه است که زمینه‌های تربیت دینی و آموزش مسائل شرعی و دینی برای فرزندانمان را فراهم کنیم و با آموزش‌هایمان فرزندان را از آتش جهنم دور کنیم.

وی توجه به خریدوتولید کالای داخلی را یکی از اساسی‌ترین مسائل در اقتصاد دانست و گفت: در هند، فرانسه، آمریکا، انگلستان، آلمان و دیگر کشور‌های جهان برای اینکه اقتصاد خودشان را تثبیت کنند اجناس خارجی را دور ریختند و آتش زدند و از آن به بعد تولیدات داخلی خودشان را مصرف کردند.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد گفت: مردم ژاپن در سال‌های بسیار قبل تمام کفش‌های خود که اجناس خارجی بود را دور ریختند و کفش‌های چوبی پوشیدند و این مقدمه‌ای شد که این کشور تولیدات قوی داشته باشد.

ناصری یزدی بیان کرد: هر کشوری که خواست به اقتصادش رونق دهد، درب واردات و قاچاق را بستند و خودشان کار کردند و حالا به جایی رسیدند که اقتصادشان در جهان زبانزد است، ولی چرا در کشور ما افرادی تاکید دارند که بحث تولید داخلی را تضعیف کنند و زمینه واردات و قاچاق را داشته باشند.

انتهای پیام/ص

خطبه های نماز جمعه یزد
آزادی 10 زندانی بدهکار به زودی در یزد
رییس کل دادگستری استان یزد از مهیا شدن مقدمات آزادی ۱۰ زندانی بدهکار خبر داد.

حبیبی رییس کل دادگستری استان یزد در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛  گفت: در سال گذشته با اقدامات خوب ستاد دیه استان زمینه آزادی ۱۵۶ نفر محکومین جرائم غیرعمد فراهم شد.

حبیبی افزود: ستاد دیه استان رشد ۳۰ درصدی را برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد داشته است.

وی هم چنین از فرهم شدن مقدمات آزادی ۱۰ زندانی بدهکار در یزد اشاره کرد.

انتهای پیام/ ا آزادی ۱۰ زندانی بدهکار در یزد
دیدار مسئولان بیمارستان آیت الله خاتمی هرات با کارمندان آزمایشگاه بیمارستان آیت الله خاتمی
به مناسبت گرامیداشت روز آزمایشگاه رئیس بیمارستان و مدیر بیمارستان آیت الله خاتمی هرات با کارکنان آزمایشگاه این بیمارستان دیدار کردند.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛  رئیس بیمارستان آیت الله خاتمی هرات گفت: سی ام فروردین، زادروز حکیم جرجانی بزرگ، روز آزمایشگاه نامگذاری شده تا یادآور زحمات جامعه فرهیخته آزمایشگاهیان، اعم از کارکنان فنی، اداری و خدماتی باشیم.
حیدری در اهمیت این حرفه همین نکته بس که همه میدانیم در علم پزشکی، تشخیص بیماری، مقدم و مهم‌تر از درمان است و در این راه، آزمایشگاه همواره یکی از مهمترین بازو‌های تشخیص در طبابت بوده است.

وی بیان داشت :به سهم خود این روز را به همکاران تلاشگرم تبریک میگویم، مخصوصا همکاران شاغل در شهرستان خاتم، که در این سال‌ها با تعهد به توسعه کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی، نقش بدون جایگزینی در التیام درد‌های بیماران داشته اند.

در پایان از کارکنان آزمایشگاه این بیمارستان با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام/ی

 آزمایشگاه بیمارستان آیت الله خاتمی تجلیل شدند
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن