گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه گذاران بومی و غیربومی در شهر یزد آماده نیست

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان

شهردار یزد گفت: توسعه شهر و استان یزد مستلزم همکاری همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در سطح کلان ملی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ مهدی جمالی‌نژاد شهردار یزد گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه گذاران به ویژه بومی‌ها از مهمترین رسالت مسئولان در قبال توسعه مدیریت شهری و استفاده از ظرفیت‌های داخلی استان است، اما بستر لازم برای حضور سرمایه گذاران بومی و غیربومی در شهر یزد آماده نیست.

جمالی نژاد با بیان این‌که دولت مردان باید نظر ویژه‌ای به شهر و برنامه‌های توسعه‌ای آن داشته باشند، یادآور شد: توسعه شهر و استان یزد مستلزم همکاری تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در سطح کلان ملی است.

با بیان این‌که دولتمردان باید توجه ویژه به بحث توسعه شهر داشته باشند، گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر کسانی که در راستای توسعه هتلینگ و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری سرمایه گذاری کنند از شرایط دریافت تسهیلات ویژه بهرمند می‌شوند.

 جمالی‌نژاد تصمیم گیری برای توسعه شهر را، با توجه به ظرفیت‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و انسانی، بسیار حساس و حائز اهمیت دانست و افزود: معماری منحصر بفرد و بافت تاریخی یزد از جمله دلایل حساس بودن برنامه‌ریزی برای توسعه است.
وی بازاندیشی، بازخوانی و بازآفرینی را یکی راهکارهای لازم برای تدوین برنامه توسعه شهر یزد دانست و اظهار کرد: در شهر یزد جمعیت عظیم و پویایی در حوزه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعال هستند.

وی تمایل سرمایه گذاران بومی به سرمایه گذاری را از دیگر ظرفیت‌های شاخص شهر عنوان کرد و یادآور شد: این تعهد ستودنی سرمایه گذاران یزدی شرایط را برای توسعه بیش از پیش استان و شهر در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده است.

شهردار یزد اظهار کرد: شهرداری در نظر دارد در عوارض سال آینده برای کسانی که قصد سرمایه گذاری به منظور توسعه هتلینگ و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سطح داشته باشد تسهیلات مختلف و مناسب ارائه کند.

حوزه فعالیت شهرداری یزد در محدوده ای به وسعت 99 کیلومتر مربع با همکاری سه منطقه شهرداری، یک ناحیه تاریخی و11 سازمان به شهروندان خدمات دهی ارائه می کند .

60 درصد از جمعیت یک میلیون و 138 هزار نفری یزد در مرکز استان زندگی می کنند.

انتهای پیام/ ی

توسعه شهر و استان یزد نیازمند همکاری همه مسئولان است