رئیس بیمارستان آیت اله خاتمی شهرستان خاتم معرفی شد


مراسم تودیع معارفه رئیس بیمارستان آیت اله خاتمی شهرستان خاتم با حضورمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی  شهید صدوقی استان یزدبرگزارشد.
رئیس بیمارستان آیت اله خاتمی شهرستان خاتم معرفی شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ دهقان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی  شهید صدوقی استان یزد در حاشیه تودیع معارفه رئیس بیمارستان آیت اله خاتمی شهرستان خاتم گفت: طی چند سال اخیر در شهرستان خاتم در بحث درمان کار ها وزیر ساخت های بسیار خوبی انجام شد از جمله اتاق LDRووضعیت هتلینگ بیمارستان اما باتوجه به بعد مسافت شهرستان تا مرکز استان یزدوسیل بیمارانی که از شهر ها واستان های همجوار به این منطقه مراجعه می کنند برای توسعه این بیمارستان کار زیاد است.

دهقان افزود: اورژانس بیمارستان که ساختمان فعلی است ونیاز به اضافه شدن قسمت های خاصی است که در حال انجام است وامیدواریم تا پایان سال 96 تکمیل وبه بهر برداری برسد.

وی همچنین  برای ساخت وپیگیری کلینیک و تامین تجهیزات لاپراسکوپ دراین منطقه  قول مساعد داد.

 دهقان در ادامه به ساخت بیمارستان 96 تخته خوابه خیری اشاره کرد وگفت:با ساخت بیمارستان جدید خیری که ان شااله خیر به تعهداتش عمل کند مابقی این پروژه با وزارت بهداشت پیگیری کنیم .

فاضلی فرماندارخاتم با اشاره به  افزایش تعداد مراجعه کنندگان و فشار کاری وپرسنل بیمارستان افزود: می طلبد مدیران درمان استان نسبت به افزایش نیروی انسانی , افزایش تجهیزات از جمله توسعه فضافیزیکی بیمارستان توجه ویژه ای داشته باشند.

وی افزود : تجهیزات وامکاناتی که به بیمارستان های شهرستان های همجوار تخصیص داده می شود به بیمارستان شهرستان خاتم باید این تجهیزات به صورت ویژه تر دیده شود.

در ادامه جلسه حیدری بعنوان رئیس جدید بیمارستان ایت اله خاتمی معرفی واز زحمات میر حسینی رئیس قبلی بیمارستان تجلیل وقدردانی شد.

درپایان دهقان معاون درمان استان به همراه هیئت همراه از بخش های مختلف بیمارستان بازدید بعمل اورد و از بیماران عیادت نمود.

این مراسم با حضور فرماندار , معاونت درمان, مدیر درمان , مدیر امور بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان وجمعی از پرسنل مرکز بهداشت شهرستان خاتم درمحل سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاتم برگزار شد.

انتهای پیام/ ی

معرفی رئیس بیمارستان آیت اله خاتمی شهرستان خاتم 

 

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از خطرناک‌ ترین بیماری/ شهروندان نکات بهداشتی در خرید طیور را رعایت کنند


رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میبد گفت: عرضه مرغ زنده و کشتار و حمل و نقل غیر بهداشتی از فاکتور‌های مهم انتقال بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است.
بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از خطرناک‌ ترین بیماری/ شهروندان نکات بهداشتی در خرید طیور را رعایت کنند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ محسن کریمی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میبد گفت:  غیرقابل پیش‌بینی بودن، سرعت انتشار بسیار زیاد و قابلیت سرایت به انسان و تهدید سلامت و بهداشت عمومی جامعه از جمله دلایل اهمیت توجه به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان است.

کریمی  با اشاره به این مطلب که بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از خطرناک‌ترین بیماری مشترک بین انسان و دام است افزود: تمام پرندگان نسبت به این بیماری حساس هستند، امابیشترین حساسیت در مرغ، خروس و بوقلمون دیده می شود و تلفات نیز در این بیماری ناگهانی روند افزایشی دارد.

کریمی گفت: عواقب گسترده ضرر و زیان اقتصادی و اجتماعی، تعدد شیوع ویروس و قابلیت ایجاد تغییر به ویروس‌های جدید از دیگر عوامل مهم در توجه به این بیماری است.

وی تاکید کرد: عرضه مرغ زنده و کشتار و حمل و نقل غیربهداشتی مرغ زنده در سطح شهر‌ها و روستا‌ها و نبود میکرب زدایی کود از فاکتور‌های مهم انتقال و انتشار این بیماری محسوب می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میبد در پایان توصیه کرد، شهروندان ضمن رعایت دقیق ضوابط بهداشتی در پرورش طیور در صورت مشاهده هرگونه تلفات غیرعادی بلافاصله موضوع را به شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.

انتهای پیام/ی

خود داری از خرید پرندگان بومی

68 دقیقه آمار خاموشی برق اردکان در سال


رئیس اداره برق شهرستان اردکان گفت: 68دقیقه خاموشی در اردکان با میزان خاموشی در فرانسه مطابقت دارد.
68 دقیقه آمار خاموشی برق اردکان در سال

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ ناصر میر فخرالدین رئیس اداره برق شهرستان اردکان گفت: 68دقیقه خاموشی در اردکان با میزان خاموشی در فرانسه مطابقت دارد، فرانسه در اروپا جایگاه هفتم پایداری شبکه را دارد که نشان دهنده این است که صنعت برق ایران در جهان حرفی برای گفتن دارد.

میر فخرالدین افزود: یکی از پارمتر‌های بسیار مهم در صنعت برق بحث پایداری شبکه است این پارامتر، عددی استاندارد است که کل جهان براساس همین عدد آمار خود را ارائه می‌دهند که بر اساس آن مشخص می‌شود که به ازای هر مشترک در سال چقدر خاموشی در شبکه رخ داده است.

رئیس اداره برق شهرستان اردکان گفت: در استان یزد این عدد به ازاری هر مشترک 82 دقیقه است یعنی هر مشترک در سال 82 دقیقه خاموشی را تجربه کرده است این عدد که در استاندارد‌های بین المللی نیز قابل قبول است درمقایسه با کشور‌های اروپایی آمار قابل توجهی را ارائه می‌دهد، برای مثال دانمارک و آلمان که بالاترین پایداری شبکه را دارند در سال 22 دقیقه خاموشی دارند که این آمار در کل ایران 80 دقیقه و در اردکان آمار خاموشی به 68 دقیقه در سال می‌رسد.

وی در خصوص نرخ فروش برق در اردکان گفت: در مقایسه با اتحادیه اروپا هرچقدر شبکه برق پایدار‌تر باشد نرخ فروش برق گران‌تر استع یعنی آلمان و دانمارک که برق پایدارتری نسبت به دیگر کشور‌ها دارند نرخ انرژی خود را گرانتر از دیگر کشور‌ها به مردم می‌فروشند.

میر فخرالدین عنوان داشت: پایداری شبکه در اروپا با میزان فروش نرخ آن برابری دارد برای مثال آلمان برق خود را 29 سنت، فرانسه 16 سنت به فروش می‌رسانند درحالی که این نرخ در ایران 2 سنت است  میانگین فروش برق در اردکان 72 تومان و 9 ریال است.

وی گفت: در اردکان 2 نیروگاه 20 مگاواتی از بخش خصوصی احداث شده است که اداره برق اردکان هر کیلو وات برق را 99 تومان خریداری می‌کند و با احتساب پول گازی که باید به این نیروگاه پرداخت می‌شود هر کیلو وات برق برای اداره برق کیلو واتی 125 تومان می‌شود که در مقایسه با 72 تومان نرخ فروش برق به شهروندان، قابل مقایسه نیست.

میرفخرالدینی تاکید کرد: برای تامین برق در شهرستان دستگاه‌های مختلف دخیل هستند که به صورت زنجیره‌ای بهم متصل شده اندبرق از نیروگاه برق تولید، با استفاده از خطوط برق به ورودی شهر انتقال و در شبکه توزیع برق به مردم ارائه می شود، اما همیشه نوک پیکان اتهامات به سوی اداره برق که توزیع کننده برق است، گرفته می شود در حالی که اگر در هر کدام از شبکه‌ها مشکلی ایجاد شود در توزیع برق مشکل رخ می‌دهد.

وی درخصوص تولید برق در نیروگاه خورشیدی عنوان کرد: 3 نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی در اردکان وجود دارد که دو نیروگاه در مرحله‌ی اجرا است و یکی در حال بهره برداری است در بحث خانگی این شرایط وجود دارد که مردم می‌توانند تا سقف انشعابی که دارند 5 کیلو وات سیبل خورشیدی نصب کنند و انرژی تولیدی را به شبکه‌ی ما تحویل بدهند.

میرفخرالدینی گفت: این طرح در واقع سرمایه گذاری در تولید کشور است که هیچ ارتباطی با مصرف خانگی مردم ندارد و مشترکینی که این سیبل‌ها را در خانه خود نصب می‌کنند می توانند برق خود را کیلوواتی 800 تومان به اداره برق بفروشند، همچنین در ابتدای کار قراردادی بین اداره برق و مشترکین بسته می‌شود که طبق آن اداره برق موظف می‌شود تا 20 سال آینده برق تولیدی این خانه را خریداری کند که تقریبا سالی 5 الی 6 میلیون به صورت تضمینی برای مشترکین سود آوری می‌کند.

انتهای پیام/ی

برابری نرخ خاموشی برق اردکان با کشور فرانسه

هر شهروند یزدی روزانه 580 گرم پسماند تولید می کند


مدیریت پسماند شهرداری یزد گفت: روزانه 330 تن پسماند خانگی در شهر یزد تولید می شود.
هر شهروند یزدی روزانه 580 گرم پسماند تولید می کند

رحیم دل مدیریت پسماند شهرداری یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ با اشاره به اینکه هر شهروند یزدی روزانه 580 گرم پسماند تولید می کند گفت: روزانه 330 تن پسماند خانگی در شهر یزد تولید می شود که از این میزان 60 درصد را پسماند‌تر و 40 درصد را پسماند خانگی خشک تشکیل می دهد.

رحیم دل با بیان اینکه در سال گذشته روزانه حدود 6 تن پسماند خشک از مبدا جمع آوری  شده است افزود: در حال حاضر این میزان روزانه به حدود 11 الی 12 تن رسیده که امیدواریم با همکاری 50 درصدی شهروندان در 3 سال آینده میزان تفکیک به حدود 15 الی 18 تن در روز برسد.

وی همچنین تصریح کرد تفکیک نکردن زباله در مبدا از سوی شهروندان هزینه‌های زیادی از جمله افزایش زمین جهت دفن پسماند و آلودگی‌های زمین و هوا، افزایش هزینه‌های جمع آوری و دفن پسماند اثرات و مشکلات بهداشتی و زیست محیطی و مشکلات دوره گرد‌ها و زباله دزد‌ها را به دنبال دارد.

مدیریت پسماند شهرداری با اشاره به اینکه درحال حاضر 4درصد تفکیک زباله از مبدا و3 درصد در مقصد انجام می شود افزود: درحال حاضر کاغذ‌های جمع آوری شده درسایت به کارخانه‌ی تولید کاغذ و مقوا فرستاده شده و درچرخه‌ی تولید قرار می گیرد وزباله‌هایی مانند پلاستیک، شیشه، آهن آلات برای بازیافت به کارخانه‌ای د رشهر یزد و همچنین پلاستیک به کارخانجات تولید کننده مواد اولیه پتروشیمی فرستاده می شود.

وی ادامه داد: در راستای فرهنگ سازی تفکیک پسماند و کاهش تولید آن را برنامه‌های آموزشی و فرهنگ سازی در این راستا از طریق آموزش چهره به چهره، توزیع بروشور و نصب بنر برگزاری مراسمات و برنامه‌های رادیویی، آموزش شهروندان از طرف سازمان مدیریت پسماند شهرداری با همکاری ارگان‌ها و انجمن‌های زیست محیطی دانست و عنوان کرد :در این راستا 150 ست مخزن تفکیک از مبدا در شهر نصب شده و تعداد 7 هزار و 300 مخزن کارتن پلاست برای استفاده ادارات مراکز فرهنگی آموزشی تجاری و مدارس تهیه و توزیع شده است.

رحیم دل گفت: توزیع کارت شهروندی و خرید مواد بازیافتی در ایستگاه‌های ثابت جمع آوری پسماند خشک در بین شهروندانی که نسبت به تحویل پسماند خشک اقدام می نمایند، برگزاری مسابقات شهروندی و توزیع جوائز، توزیع مخازن تفکیکی در منازل و انتخاب قدردانی از شهروندان نمونه و توزیع کیسه زباله‌های جهت تفکیک از مبدا از جملات اقدامات تشویقی انجام شده تاکنون است.

انتهای پیام/ی

تولید روزانه 330 تن پسماند خانگی در شهر یزد

تدوین سند آینده پژوهی در استان یزد_بزودی


سند آینده پژوهی و فرهنگی استان یزد با تبیین وضعیت فرهنگی استان به تفکیک شهرستان‌ها در آینده تا یکماه دیگر تدوین می‌شود.
تدوین سند آینده پژوهی در استان یزد_بزودی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در نشست شورای فرهنگ عمومی بافق از تدوین سند آینده پژوهی و فرهنگی استان خبرداد و افزود:این سند با تبیین وضعیت فرهنگی استان به تفکیک شهرستان‌ها در آینده از یکماه دیگر تدوین می‌شود.

جوادیان زاده افزود:این سند قرار است در تمامی استان‌ها تدوین و باید در شهرستان بافق اسناد توسعه فرهنگی بروزرسانی شود و این شهرستان در این امر پیشگام خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروزه بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی چالشی برای کشور محسوب می‌شود تصریح کرد:امروزه به علت عدم تشخیص به موقع بسیاری از چالش‌ها به وضعیت حادی دچار شده ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به کارکرد‌های فرهنگ اشاره کرد و گفت:سازگاری، معنا دادن فرهنگ به انسان و جامعه و اجتماعی بودن از کارکرد‌های مهم فرهنگ محسوب می‌شود.

جوادیان زاده فرهنگ را مجموعه از ارزش‌ها عنوان کرد و بیان داشت: وجه مهم فرهنگ اجتماعی بودن آن است.

وی بافق را شهری همگرا دانست و تصریح کرد: به مقوله اجتماعی بودن در شهرستان بیشتر توجه و سند توسعه فرهنگی و اجتماعی آن تدوین شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود به پدیده مهاجرت اشاره کرد و گفت: امروزه ذات جهان مهاجرت است و مهاجرت را باید در خدمت فرهنگ، هویت و توسعه قرار داد.

انتهای پیام/ص

سند آینده پژوهی در استان یزد تدوین می شود

وضعیت آب و هوای چهارشنبه 17 مرداد یزد


کارشناسان هواشناسی وضعیت آب و هوای چهارشنبه 17 مرداد یزد را به شرح زیر پیش بینی کرده اند.
وضعیت آب و هوای چهارشنبه 17 مرداد یزد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ کارشناسان هواشناسی وضعیت آب و هوای جمعه 5 مرداد یزد را به شرح زیر پیش بینی کرده اند.

وضعیت آب و هوای چهارشنبه 17 مرداد یزد

وضعیت آب و هوای چهارشنبه 17 مرداد یزد


انتهای پیام/ غ

وضعیت آب و هوای یزد

>