تبلیغات در تلکسیران

روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه


تصاویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه به مسائل مختلف ورزش به ویژه فوتبال اختصاص دارد.
روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ تصاویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی بیست و جهارم دی ماه به مسائل مختلف ورزش به ویژه فوتبال اختصاص دارد.

روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه

روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه

روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه

روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه

روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه

روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه

روزنامه‌های ورزشی بیست و چهارم دی ماه

انتهای پیام/

علیپور: بدون استراحت و آسیب دیدگی به مدال طلای جهانی رسیدم/بر خلاف سایر رشته ها به سنگنوردی اهمیت داده نمی شود


قهرمان سنگنوردی بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: پس از سال ها توانستم اولین مدال طلای سنگنوردی ایران را در مسابقات جهانی کسب کردم، اما تاکنون پاداش بازی‌های جهانی 2017 لهستان به من داده نشده است.
علیپور: بدون استراحت و آسیب دیدگی به مدال طلای جهانی رسیدم/بر خلاف سایر رشته ها به سنگنوردی اهمیت داده نمی شود

رضا علیپور قهرمان سنگنوردی بازی های آسیایی جاکارتا در گفت و گو با  خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: مسابقات سنگینی را در اتریش پشت سر گذاشتم که مهم ترین رویداد جهانی سال 2018 محسوب می شد، در این دوره از رقابت‌ها 250 ورزشکار شرکت داشتند که خدا را شکر توانستم در این مسابقات رقبایی از آمریکا، فرانسه، چین و روسیه را شکست دهم، مقتدرانه به مقام قهرمانی جهان برسم دل مردم کشورم را شاد کنم. کیفیت مسابقات بسیار بالا بود به طوری که شرایط این رقابت ها با هیچ کدام از مسابقاتی که تاکنون شرکت کرده بودم قابل قیاس نبود. در حال حاضر می خواهم مدتی را استراحت کنم تا با پیگیری تمریناتم با شرایط لازم در مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی چین که اواخر فصل پاییز برگزار می شود، شرکت کنم.

بدون استراحت و آسیب دیدگی به مدال طلای جهانی رسیدم

او ادامه داد: در بازی های آسیایی جاکارتا هم توانستم با پشت سر گذاشتن رقبایی از کشورهای چین، اندونزی، ایران و .... همراه با رکورد شکنی برای نخستین بار مدال طلا را برای کشورم به ارمغان آوردم. شرایط بسیار سخت بود زیرا بدون این که استراحت داشته باشم در مسابقات جهانی اتریش حضور یافتم. قبل از بازی‌های آسیایی نیز استراحتی نداشتم چرا که در جام جهانی شرکت کرده بودم. در شرایطی در جاکارتا و اتریش صاحب گردن آویز طلا شدم که رقبایم فکر می‌کردند چون مصدوم و خسته ام، نمی‌توانم مانند مسابقات جام جهانی موفقیت آمیز عمل کنم.

طلای بازی های آسیایی لذت و طعم خاصی برایم داشت

قهرمان بازی های آسیایی جاکارتا در ادامه تصریح کرد: هنگامی که یک ورزشکار در مسابقاتی به بزرگی قهرمانی جهان حائز رتبه نخست می شود بدون شک بازی های آسیایی برای او جای کوچکی به حساب می آید هر چند که با توجه به نخستین حضور رشته سنگنوردی در بازی های آسیایی این مسئله مقداری برایم مشکل ساز شده بود اما با این وجود تنها به دنبال این بودم تا با پیشی گرفتن از سایر رقبا مدال طلا را از آن خودم کنم که خوشبختانه به این هدف مهم نائل شدم. از طرف دیگر با توجه به اینکه این اولین مدال طلای رسمی رشته سنگنوردی در بازی های آسیایی محسوب می شد برایم طعم و لذت خاصی داشت. در قهرمانی جهان با رکورد 5.60 توانستم عنوان قهرمانی را کسب کنم. می‌توانستم رکورد بهتری را به‌ثبت برسانم اما قهرمانی جهان است و نمی شد ریسک کنم. امیدوارم در مسابقات آینده رکوردم را ارتقا بخشم.

بر خلاف سایر رشته ها به سنگنوردی اهمیت داده نمی شود

سریعترین مرد رشته سنگنوردی در رابطه با اینکه چرا زیاد به این رشته اهمیت داده نمی شود، گفت: رشته ما بر خلاف رشته هایی چون کشتی ، فوتبال، والیبال، بسکتبال و وزنه برداری مظلوم است اما امیدوارم مسئولان به سنگنوردی هم توجه ویژه ای داشته باشند تا با توجه به در پیش بودن مسابقات مهمی چون قهرمانی جهان و بازی های المپیک بتوانیم باز هم برای کشورمان افتخار آفرینی کنیم. با وجود بی مهری ها اما همواره تلاش ما بر این بوده تا با عملکردی خوب پرچم کشورمان را در هر رقابتی که شرکت می کنیم به اهتزاز در بیاوریم.

امیدوارم قول مسئولان در قبال پاداش های ورزشکاران عملی شود

دارنده مدال طلای جهان در مورد اینکه قرار شده پاداش مدال آوران بازی های آسیایی اسفند ماه پرداخت شود، گفت: به این مسئله زیاد کاری ندارم و امیدوارم مسئولان به قولی که داده اند عمل کنند پاداش های ما را در همان موعد مقرر پرداخت کنند. از طرف دیگر در سال 2017 در بازی های جهانی که پس از المپیک مهمترین رویداد به شمار می رود عنوان قهرمانی را برای کشورم کسب کردم، این مدال بعد از چهل سال اولین مدال بازی های جهانی ایران محسوب می شد و با وجودی که از طرف کمیته ملی المپیک و ورزات ورزش قول هایی به من  داده شده بود اما متاسفانه تا الان هنوز پاداش بازی های جهانی 2017 لهستان داده نشده است.

هزینه هایم را از جیب تامین می کنم

نفر اول مسابقات جهانی درباره اینکه چگونه هزینه هایش را تامین می کند، گفت: با توجه به برگزار نشدن رقابت های لیگ سنگنوردی مجبور هستم از جیب هزینه کنم. به هر حال امیدوارم با حضور حامیان مالی لیگ برگزار شود و چنانچه این امر محقق گردد شکی ندارم که رقابت های زیبا و جذابی را شاهد خواهیم بود. زیرا حیف است که با وجود افتخارات بی شمار این رشته لیگی برگزار نشود.

کلسکیون افتخاراتم مدال المپیک را کم دارد

علیپور در پایان یاد آور شد: تمام فکر و ذهن من کسب مدال طلای المپیک توکیو است اما باید بگویم رسیدن به این امر کار آسانی نیست و امیدوارم در فاصله 2 سال تا شروع رقابت های المپیک مسئولان یک مربی با دانش را برایم جذاب کنند هم بدون هیچ مشکلی تمریناتم را پیگیری کنم و هم مدال طلا را برای کشور عزیزم کسب کنم از این حیث نامم در ورزش ایران و حتی جهان جاودانه شود.


بیشتر بخوانید:

علیپور به مدال طلای مسابقات سنگنوردی قهرمانی جهان رسید

عملکرد تیم ملی سنگنوردی ایران در بازی های آسیایی جاکارتا

صعود نمایندگان سنگنورد ایران در بخش سرعت


انتهای پیام/

نفرات جدید وزنه برداری را بهتر بشناسیم/ پوست اندازی ملی از نوع فولادی!


پس از ناکامی چهار وزنه بردار ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا سرمربی تیم ملی تصمیم گرفت با دعوت از نفرات جوان و جویای نام یک نوع پوست اندازی را در تیم ملی ایجاد کند.
نفرات جدید وزنه برداری را بهتر بشناسیم/ پوست اندازی ملی از نوع فولادی!

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در فاصله کمتر از 2 ماه تا شروع مسابقات جهانی عشق آباد و پس از اوت کردن چهار پولاد مرد در بازی های آسیایی جاکارتا محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی تصمیم گرفت با دعوت نفرات جوان و جویای نام یک نوع پوست اندازی را در تیم ملی ایجاد کند.

این در حالی است که پس از اتمام بازی های آسیایی جاکارتا و استراحت یک هفته ای ملی پوشان برخواه خیلی زود کارش را برای قهرمانی جهان با دعوت از 15 وزنه‌بردار استارت زد، هر چند بیشتر آن‌ها کم تجربه هستند. این در حالی است خیلی از کشورهای مدعی جهان پس از ریو 2016 با کنار گذاشتن نفرات قدیمی و دعوت ورزشکاران جدید مبادرت به انجام پوست اندازی کردند اما پس از حذف چهار ورزشکار در بازی های آسیایی مسئولان فدراسیون به اتفاق اعضای شورای عالی فنی وزنه برداری به این نتیجه دست یافتند که زمان پوست اندازی الان است نه المپیک توکیو.

در لیست جدید برخواه نامی از کیانوش رستمی، مجید عسگری و سید ایوب موسوی دیده نمی شود ، کسانی که توانسته اند به مدال جهانی دست یابند اما در عوض حسین سلطانی، میرمصطفی جوادی، عارف خاکی، رضا بیرالوند، رحمان اورامه و علی داودی از جمله نفراتی هستند که اولین حضورشان را در اردوی تیم ملی تجربه می کنند. وزنه‌بردارانی که به رغم جوانی، شاید آن چنان که باید از تجربیات بالایی برخوردار نباشند اما با این حال در رقابت‌های جهانی جوانان برای کشورمان افتخارآفرین شده‌اند. با پوست‌اندازی تیم ملی و بازگشت 10 کشور مطرح وزنه برداری به صحنه با پایان محرومیت یک ساله مشخص نیست چه شرایطی در  عشق آباد در انتظار ما خواهد بود.

به جز سهراب مرادی و سعید علی‌حسینی که تنها امید‌های مدال ایران هستند، در سایر اوزان شانس کمی برای کسب مدال داریم البته در این بین نباید از علی هاشمی هم غافل شد کسی که سال گذشته توانست به مدال طلا برسد اما امسال برای مدال رقابت سختی با حریفان دارد. شاید با توجه به غیبت نفرات مدعی تیم ملی در این مسابقات و خداحافظی بهداد سلیمی یکی از برنامه های اصلی کادر فنی این باشد تا با جمع آوری امتیازات زمینه موفقیت تیم را در آنجا فراهم کنند.

به طور حتم با توجه به حضور آنها در اردوهای تیم ملی محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی حسین از سلطانی در دسته 73 کیلوگرم، عارف خاکی، محمد زارعی و علی مکوندی در یکی از اوزان 81 و 89 کیلوگرم استفاده خواهد کرد. همچنین سهراب مرادی و رضا بیرالوند در وزن 96 کیلوگرم، علی هاشمی، امیر حقوقی و رحمان اورامه دسته 102 کیلوگرم، محمدرضا براری، علیرضا سلیمانی و کیا قدمی نیز در دسته 109 کیلوگرم و علی داودی و سعید علی‌حسینی هم دسته به اضافه 109 کیلوگرم ملی پوشان تیم ملی را تشکیل می دهند.

حسین سلطانی چندی پیش در رقابت های دسته 77 کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی جوانان آسیا در ازبکستان برگزار شد توانست با حد نصاب 144 کیلوگرم یکضرب، 180 کیلوگرم دوضرب و مجموع 324 کیلوگرم قهرمان آسیا شود.

عارف خاکی وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم است که صاحب دو مدال برنز حرکت دو ضرب و مجموع و همچنین عنوان قهرمانی جوانان آسیا را در کارنامه دارد.

محمد زارعی متولد 69/10/20 در مرودشت شیراز است. ملی پوش دسته 94 کیلوگرم است که طلای یکضرب و نقره دو ضرب آسیا را در رده سنی نوجوانان به دست آورده است.

رضا بیرالوند وزنه‌بردار اهل بروجرد است، دیپلم رشته ادبیات و علوم انسانی دارد ، در دی ماه 1395 متاهل شده و دانشجوی ورودی بهمن ماه 1395 رشته تربیت بدنی آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد بروجرد است . پدر و عموهای او خانوادگی وزنه بردار بوده اند.

افتخارات ورزشی او به شرح زیر است:

1392، کسب هر سه مدال طلا در دسته 85 کیلوگرم تیم نوجوانان با یک ضرب 142، دوضرب 171، مجموع 313 کیلوگرم در مسابقات وزنه‌بردای قهرمانی آسیا در تایلند.

1395، کسب مقام سوم و نشان برنز دسته 94 کیلوگرم در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان - گرجستان.

1395، کسب مقام قهرمانی و نشان طلای دسته 94 کیلوگرم به همراه عنوان قهرمانی تیمی در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا به میزبانی توکیو ژاپن.

عنوان چهارم دسته 85 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری المپیک نوجوانان جهان ( چین 2014 )

عنوان چهارم دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری بزرگسالان آسیا ( تاشکند ازبکستان 2016)

مدال طلا وزن 105 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان ( ژاپن 2017 )

عنوان اول دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری جوانان آسیا ( نپال 2017 )

عنوان قهرمانی دسته 94 کیلوگرم مسابقات بین المللی وزنه برداری دهه فجر و بهترین وزنه بردار ( ایران 2017 )

رحمان اورامه ورزشکار اهل مسجد سلیمان است که مدال برنز دو ضرب و مجموع وزن 94 کیلوگرم جوانان آسیا را در کشور ژاپن کسب کرده است. همچنین عنوان نخست جام باشگاه های آسیا و آسیا کاپ را با تیم مناطق نفت خیر دارد. ضمنا دو مدال برنز دوضرب و مجموع جوانان جهان را از مسابقات جهانی دشت کرده است.

اورامه در یک ضرب رکورد 159 کیلوگرم را ثبت کرد و پنجم شد اما در دوضرب رکورد 205 کیلوگرم را ثبت کرد و برنز گرفت. در مجموع دو حرکت نیز با 364 کیلوگرم نفر سوم جوانان جهان شد.

علی داوودی متولد 22 مارس 1999 است.

افتخارات:

کسب مقام قهرمانی و نشان طلای دسته فوق سنگین به همراه عنوان قهرمانی تیمی در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا به میزبانی توکیو ژاپن، مدال طلای جوانان جهان در پنانگ از جمله مهم ترین افتخارات ورزشی او هستند.

حال باید دید با توجه به پایان محرومیت کشورهای مدعی و بازگشت آنها به عرصه مسابقات چه سرنوشتی در انتظار کشورمان در مسابقات جهانی عشق آباد خواهد بود آیا وزنه برداران با انجام شگفتی برای دومین بار متوالی به قهرمانی برسند یا خیر؟


بیشتر بخوانید:

براری: بیماری دلیل حذفم از مسابقات وزنه برداری آسیایی شد

مکوندی: به دلیل مصدومیت اردو تیم ملی را ترک کردم نه قهر با سرمربی

رستمی از تیم ملی وزنه برداری کنار گذاشته شد


انتهای پیام/

آخرین اخبار فدراسیون وزنه برداری

کارشکنی سفارت ایتالیا در صدور روادید برای اسکی بازان ایرانی


با وجود اینکه کلیه مدارک اسکی بازان کشورمان تکمیل و بموقع به سفارت ایتالیا ارسال شد، اما این سفارتخانه از صدور روادید اعضای تیم ملی اسکی روی چمن بانوان ایران امتناع کرد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، و به نقل از سایت فدراسیون اسکی، پس از تلاش‌های به عمل آمده از سوی فدراسیون اسکی ایران، فدارسیون اسکی ایتالیا، فدراسیون بین‌المللی اسکی (FIS)، وزارت ورزش و جوانان و وزارت امور خارجه در نهایت سفارت ایتالیا در ایران با کارشکنی به بانوان ملی‌پوش اسکی روی چمن ایران برای حضور در مسابقات جام‌جهانی اسکی روی چمن و مسابقات کاپ اروپا روادید صادر نکرد.

بر همین اساس فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران طبق روال همیشگی کلیه مدارک مورد نیاز را به کنسولگری کشور ایتالیا در ایران ارائه کرد، اما در نهایت بدون ارائه دلیل منطقی سفارت ایتالیا روادید بانوان ملی‌پوش اسکی روی چمن ایران را صادر نکرد.

این در حالی بود که فدراسیون اسکی ایتالیا و همچنین نماینده فدراسیون بین‌المللی اسکی (FIS) با سفارت کشور ایتالیا در ایران مکاتبات مستمری را برای صدور روادید داشتند . همچنین وزارت ورزش و جوانان و وزارت امور خارجه نیز پس از عدم صدور روادید پیگیر این مساله بودند، اما در نهایت بازهم سفارت ایتالیا در زمینه صدور روادید برای ملی‌پوشان ایران کارشکنی کرد و ویزای این اسکی‌بازان را صادر نکرد.


بیشتر بخوانید: اسکی بازان ایران به چهارمدال رنگارنگ رسیدند

روز دوم رقابت هاى لیگ اسکى روى چمن /کلهر و داورى در جایگاه هاى نخست

اسکی باز قزاقستانی: شانس زیادی برای کسب مدال دارم


انتهای پیام/

عدم صدور روادید برای ملی پوشان اسکی روی چمن

فیزیوترابی! /بدرقه آسیایی با جواد لالیگایی/عملیات ضدجاسوسی/ آزمون بازمی‌گردد


نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی امروز، به رشته‌های مختلف ورزش به خصوص فوتبال پرداخته است.
فیزیوترابی! /بدرقه آسیایی با جواد لالیگایی/عملیات ضدجاسوسی/ آزمون بازمی‌گردد

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، تصاویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی بیست و یکم شهریورماه به رشته‌های مختلف ورزش به خصوص فوتبال پرداخته است. تیتر نخست بیشتر روزنامه‌های امروز به تقابل شاگردان کارلوس کی روش برابر تیم ملی ازبکستان اختصاص دارد.پس از پیروزی تیم ملی ایران برابر ازبکها، کی‌روش از بی اهمیت بودن نتایج دیدار‌های تدارکاتی گفت و اعلام کرد، سردار آزمون یکی از بهترین بازیکنان آسیا است.

روزنامه‌های ورزشی 21 شهریورماه

روزنامه‌های ورزشی 21 شهریورماه

روزنامه‌های ورزشی 21 شهریورماه

روزنامه‌های ورزشی 21 شهریورماه

روزنامه‌های ورزشی 21 شهریورماه

روزنامه‌های ورزشی 21 شهریورماه

روزنامه‌های ورزشی 21 شهریورماه

روزنامه‌های ورزشی 21 شهریورماه

انتهای پیام/

برنامه روشن شدن و حرکت مشعل توکیو 2020 مشخص شد


تیم میزبانی توکیو 2020 به همراه کمیته بین المللی المپیک و کمیته ملی المپیک یونان برنامه تاریخ‌ها و مسیر‌های حرکتی مشعل بازی‌های المپیک آینده را اعلام کردند.
برنامه روشن شدن و حرکت مشعل توکیو 2020 مشخص شد

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛  به نقل از کمیته ملی المپیک؛ مسئولان برگزار کننده بازیهای المپیک و پارالمپیک تابستانی توکیو 2020 با هماهنگی کمیته بین المللی المپیک و کمیته ملی المپیک یونان امروز اعلام کردند که مشعل بازیهای توکیو 2020 طی مراسمی در یونان روز 12 ماه مارچ 2020 روشن خواهد شد.
بر اساس یک سنت قدیمی مشعل بازیها در معبد "هرا" و با استفاده از اشعه نور خورشید و یک آینه محدب که منعکس کننده این نور است روشن می شود.
مشعل بازیها به مدت 9 روز یعنی تا روز 19 ماه مارچ در یونان حرکت خواهد کرد و پس از آن در مراسمی در ورزشگاه پاناتینایکو آتن این مشعل به نمایندگان ژاپن میزبان بازیها داده خواهد شد و آنها روز 20 مارچ در ژاپن خواهند بود. این مشعل قرار است ابتدا در شهرهای میاگی، ایواته و فوکوشیما منطقه توهوکو روشن شود جایی که زلزله و سونامی ماه مارچ سال 2011، باعث مرگ حداقل 16 هزار نفر شد.
مشعل بازیهای المپیک توکیو 2020 سپس از روز 26 ماه مارچ حرکت خود را در ژاپن آغاز می کند و طی 121 روز از 47 منطقه ژاپن عبور خواهد کرد.
"یوشیرو موری" رئیس تیم میزبانی بازیهای المپیک تابستانی توکیو 2020 گفت: من باید از مسئولان کمیته بین المللی المپیک به ویژه شخص توماس باخ رئیس این کمیته به دلیل احترام به برنامه ما تشکر کنم.
وی گفت:ما بی صبرانه منتظر رسیدن این مشعل به ژاپن هستیم.

انتهای پیام/

مشخص شدن برنامه حرکت مشعل بازی های المپیک 2020

 

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟