مهابادیها بالاترین میزان زکات را در استان پرداخت میکنند


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: شهرستان های مهاباد، بوکان و سلماس به ترتیب رتبه های برتر پرداخت زکات را طی سال جاری در استان در اختیار دارد.
مهابادیها بالاترین میزان زکات را در استان پرداخت میکنند

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، عزیز سهندی افزود: در 10 ماه امسال 208 میلیارد ریال زکات در آذربایجان غربی جمع آوری شد که 44 درصد معادل 91 میلیارد ریال از آن در سه شهرستان مهاباد، بوکان وسلماس از سوی کشاورزان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت 37 میلیارد ریال زکات در مهاباد، 35 میلیارد ریال زکات در بوکان و 19 میلیارد ریال زکات در سلماس جمع آوری شد که ارقامی قابل توجه به شمار می رود.

وی اظهار کرد: بخش عمده ای از زکات جمع آوری شده درهر منطقه، در همان مکان مصرف و علاوه بر کمک به فقرا و نیازمندان، اقدامات عمرانی نظیر ساخت خانه عالم و غسالخانه روستایی به اجرا در می آید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی با اشاره به رشد 14 درصدی زکات در سال جاری بیان کرد: در حال حاضر، شورای زکات در یکهزار و 750 روستای استان تشکیل می شود که می توان از ظرفیت آنها برای افزایش قابل توجه زکات جمع آوری شده بهره برد.

انتهای پیام/ا

 مهاباد، بوکان و سلماس رتبه های برتر پرداخت زکات در آذربایجان غربی

برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در مهاباد


همایش پیاده روی خانوادگی کارکنان سپاه درمهاباد برگزارشد.
برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در مهاباد

  مسئول فرهنگی سپاه مهاباد در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ،گفت:: بیش از 200نفرازخانوادهای کارکنان سپاه درمهاباد دراین همایش شرکت داشتند.

ابراهیمی افزود: درپایان این همایش به تعدادی ازشرکت کنندگان به قیدقرعه جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/ع

همایش پیاده روی خانوادگی

وقف یک زمین به ارزش 100 میلیون ریال در مهاباد


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مهاباد گفت: یک واقف در این شهرستان قطعه زمینی را برای ساخت مسجد در روستای خاتون باغ وقف کرد.
وقف یک زمین به ارزش 100 میلیون ریال در مهاباد

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد،رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مهاباد گفت: این قطعه زمین به مساحت 250 متر مربع و ارزش 100 میلیون ریال، پانزدهمین وقف این شهرستان در سالجاری است که به ثبت رسید.

مقتدر با اشاره به اینکه مجموع ارزش ملکی وقفی امسال در این شهرستان 12 میلیارد ریال بوده است گفت: از این تعداد وقف یک مورد برای احداث خانه قرآن وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به فعالیتهای قرآنی اداره اوقاف این شهرستان اضافه کرد: سهمیه این شهرستان برای حفظ قرآن کریم در سالجاری تعداد 530 نفر بوده که تاکنون 606 نفر ثبت نام کردند که در 14 کلاس مشغول حفظ قرآن هستند.

انتهای پیام/ع

ثبت پانزدهمین وقف امسال در مهاباد

خدمات پزشکی رایگان در منطقه پشت تپ مهاباد


ساکنان منطقه پشت تپ مهاباد درقالب طرح کرامت امروز از خدمات پزشکی رایگان بهره مند شدند.
خدمات پزشکی رایگان در منطقه پشت تپ مهاباد

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد،مسئول بسیج جامعه پزشکی شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه در این طرح بیش از300 نفر از ساکنان این منطقه بصورت رایگان معاینه شدند،گفت: امسال برای نخستین باراست که این طرح اجرا می شود و تا پایان سال دست کم سه نوبت دیگرخدمات دهی دراین منطقه انجام خواهد شد.

حسینی افزود: طرح کرامت از طرحهای خدماتی بسیج سپاه شهدا آذربایجانغربی است که در حوزه های عمرانی، فرهنگی و بهداشتی و درمانی در مناطق کمتر برخوردار شهری و روستایی اجرا می شود.

انتهای پیام/ع

خدمات رایگان پزشکی

بیش از 5 هزار کلاس درس در آذربایجان غربی نیازمند تخریب و بازسازی


مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجانغربی در حاشیه بازدید از نوسازی مدارس مهاباد گفت: با بیان اینکه پنج هزار و 600 کلاس درس در استان نیاز به تخریب و بازسازی دارد.
بیش از 5 هزار کلاس درس در آذربایجان غربی نیازمند تخریب و بازسازی

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجانغربی گفت: با بیان اینکه پنج هزار و 600 کلاس درس در استان نیاز به تخریب و بازسازی و شش هزار کلاس هم نیاز به مقاوم سازی دارد، گفت: آذربایجانغربی در بهترین شرایط به چهار هزار و 500 کلاس درس نیاز دارد و پیش بینی می شود تا سه سال آینده بیش از دو هزار و 300 کلاس به مدارس استان آذربایجانغربی اضافه شود.

ابراهیم محمدی، با اشاره به کمبود سرانه فضای آموزشی استان افزود: از ابتدای سال تحصیلی جدید ، 310 کلاس در قالب 61 طرح آموزشی، عمرانی به مدارس استان اضافه می شود.

وی تصریح کرد: درحال حاضر419 کلاس کانکسی، 207 کلاس خشتی و سه هزار و 497 کلاس دو نوبته در سطح استان وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجانغربی با اشاره به بودجه آموزشی استان گفت: سهم بودجه آموزشی استان پارسال یکهزار و 800 میلیارد ریال بود که از این میزان یکهزار و 400 میلیارد ریال به اعتبارات استانی و 400 میلیار ریال به اعتبارات ملی اختصاص داشت و در مجموع 700 میلیارد ریال تخصیص یافت.

محمدی اضافه کرد: 566 هزار دانش آموز در 23 هزار و 736 کلاس درس آذربایجانغربی تحصیل می کنند که برای تک نوبته شدن مدارس حدود شش هزار کلاس درس نیاز است.

انتهای پیام/ع

بازسازی مدارس در آذربایجان غربی 

اجرای طرح آب رسانی در 9 روستای خلیفان


طرح آب رسانی به 9 روستای خلیفان با 90 درصدپیشرفت درحال اجراست.
اجرای طرح آب رسانی در 9 روستای خلیفان

 رئیس آب وفاضلاب روستایی مهاباد در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ،گفت:روستای "گنه دار"یکی از 9 روستای خلیفان است که عملیات لوله گذاری وآبرسانی به آن درحال اجراست.

نالوسی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح 150 میلیاردریال هزینه می شود افزود: عملیات آبرسانی به این روستا ها تاکنون 90درصدپیشرفت دارد.

بیژن فربخشدارخلیفان هم گفت: از107 روستای خلیفان43 روستا زیرپوشش شبکه آب وفاضلاب روستایی قراردارد.

با بهره برداری از این طرح ها300 خانوارروستایی ازنعمت آب آشامیدنی سالم وبهداشتی بهره مندمی شوند.

انتهای پیام/ع

آبرسانی به روستاها

>