ایستگاه اهدای کتاب در مهاباد


انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد در نظر دارد ب? منظور ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی دو روز آخر بهمن ماه یک ایستگاه اهدای کتاب راه اندازی کند.
ایستگاه اهدای کتاب در مهاباد

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ،انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد در حرکتی مشارکتی و در راستای ارتقای سطح فرهنگ  كتاب و کتاب‌خوانی تصمیم ب? برپایی ایستگاه اهدای کتاب ب? مدت 2 روز در میدان شهرداری شهر مهاباد گرفت? است.

مسئول انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد اظهار کرد: در این حرکت فرهنگی از شهروندان مهابادی دعوت می‌شود ک? با اهداء حداقل یک جلد کتاب به این ایستگاه در ترویج این فرهنگ سهیم باشند.

 پخشان قلندری خاطرنشان کرد: تمام کتب اهدایی از طرف شهروندان در آیند?ای نزدیک بصورت نمایشگاهی برپا و به مردم اهدا می شود.

 وی  افزود: شهروندانی که در این مدت موفق به اهدای کتاب نشدند می‌توانند تا پایان سال جاری کتاب‌های خود را ب? کافی نت سیروان در میدان شهرداری، دفتر بیمه کارآفرین واقع در س?راه وفایی و فروشگاه مصطفی‌پور واقع در میدان ملاخلیل تحویل دهند.

این ایستگاه از 29 لغایت 30 بهمن‌ماه در میدان شهرداری مهاباد دایر خواهد شد.

انتهای پیام/ا

ایجاد ایستگاه اهدای کتاب توسط سبزاندیشان مهابادی

 

جلسه کارگروه تنظیم بازار با موضوع برخورد با متخلفان واحد های صنفی برگزار شد


مسئول واحد بازرسی اتاق اصناف مهاباد گفت: با واحدهای صنفی که طبق برچسپ های تعیین شده، کالاهای خود را به فروش نرسانند برخورد می شود.
جلسه کارگروه تنظیم بازار با موضوع برخورد با متخلفان واحد های صنفی برگزار شد

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد،مسئول واحد بازرسی اتاق اصناف مهاباد گفت: برچسپ قیمت کالا در واحد های صنفی باید دردید عموم باشد و واحدهای صنفی موظفند که برچسپ قیمت را روی کالاهای تعیین شده نصب کنند و باکسانی که گران فروشی کنند برخورد قانونی خواهد شد.

شریف زاده افزود: 69 پرونده تخلفاتی در بازرسی های یک ماه گذشته اصناف در مهاباد تشکیل شده است.

قادری رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت مهاباد گفت: دریک ماه گذشته تعداد1140 بازرسی صورت گرفته و 69 پرونده تخلف تشکیل داده شده است که ارزش ریالی این پرونده ها 800 میلیون ریال است.

مسئول امور اجتماعی فرمانداری مهاباد هم در این خصوص گفت: جهاد کشاورزی مهاباد هم در هفته جاری هفت و نیم تن گوشت مرغ منجمد را تامین کرده که دردست مباشرین است.

صنعتی افزود: جهاد کشاورزی کالاهایی همچون برنج ،گوشت قرمز ، مرغ ، روغن و شکرهم تامین میکند.

برنامه ریزی برای توزیع درست نوشت افزارمدارس نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/ع

بازرسی از واحد های صنفی مهاباد

برداشت انگور از 655 هکتار انگورستان مهاباد آغاز شد.


مسئول واحد باغبانی جهاد کشاورزی مهاباد گفت: پیش بینی می‌شود حدود یک هزار و 200 تن انواع انگور برداشت شود.
برداشت انگور از 655 هکتار انگورستان مهاباد آغاز شد.

کریمی مسئول واحد باغبانی جهاد کشاورزی مهاباد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ، با بیان اینکه انگورستان مهاباد 280 هکتار آبی و 375 هکتار دیم است افزود: میزان برداشت از هر هکتار باغ انگور آبی 2 تن و از هر هکتار باغ انگور دیم یک تن و 700 کیلو است.
وی با اعلام اینکه انگورستان‌های دیم شهرستان مهاباد بیشتر در منطقه خلیفان و دهستان منگور شرقی واقع شده اضافه کرد: کشمشی قرمز و سفید بی دانه، حسینی، خلیلی، ریش بابا، دست چین، صاحبی و انگور سیاه از جمله ارقام انگور در باغات شهرستان مهاباد است.
مسئول واحد باغبانی جهاد کشاورزی مهاباد ادامه داد: حوادث طبیعی و غیر مترقبه به 70 تا 80 درصد باغات انگور مهاباد خسارت زده است.

انتهای پیام / س ح

برداشت انگور از انگورستان های  شهرستان مهاباد

 

برگزاری رقابت های بین المللی کاراته جام صلح و دوستی در ارومیه


چهاردهمین دوره مسابقات بین‌المللی کاراته جام صلح و دوستی به میزبانی ارومیه برگزار می شود.
برگزاری رقابت های بین المللی کاراته جام صلح و دوستی در ارومیه

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد،مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی گفت: چهاردهمین دوره مسابقات کاراته جام صلح و دوستی به میزبانی ارومیه از 26 تا 28 مرداد ماه در مجموعه ورزشی 6000 نفری غدیر ارومیه برگزار می شود.

عبدالله چمن گلی افزود: این رقابت ها با حضور  5 کشور برتر کاراته جهان و بیش از 15 تیم خارجی و داخلی در سالن 6 هزار نفری ارومیه برگزار می شود .

وی تصریح کرد: در این مسابقات بیش از 800 ورزشکار، داور، کادر فنی و مسئول و همراه از ایران و حدود 15 کشور جهان ازقاره های مختلف حضور خواهند داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: این مسابقات در 3 رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار خواهد شد که در مجموع با احتساب 5 وزن کومیته در هر 3 رده سنی، کاتای نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و تیمی کومیته در مجموع 19 رده مسابقه برگزار خواهد شد.

چمن گلی ادامه داد: تیم های فرانسه، ایران، ترکیه و آذربایجان که 4 تیم از 5 کشور برتر کاراته جهان به شمار می روند با تیم های اصلی خود و دو تیم کامل از آذربایجان غربی در مسابقات حضور خواهند یافت که مسابقات صلح و دوستی برای پنجمین دوره متوالی است که در شهر ارومیه برگزار می شود.

انتهای پیام/ع

مسابقات کاراته جام صلح و دوستی 

حدود 52 هزار نفر در شهر مهاباد زیر پوشش بیمه خدمات درمانی


بیمه خدمات درمانی در 5 حوزه به مردم خدمات بیمه‌ای ارایه می‌دهد به شهروندان مهابادی است.
حدود 52 هزار نفر در شهر مهاباد زیر پوشش بیمه خدمات درمانی

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ،گفت: بیمه روستایی، بیمه کارکنان دولت، ایرانیان، سلامت همگانی و سایر اقشار 5 حوزه‌ای است که مردم می‌توانند در قالب یکی از آن‌ها از خدمات درمانی وبیمه‌ای بهره‌مند شوند.
رسولی بابیان اینکه در حوزه شهری تعداد کل بیمه شدگان 51 هزار و 756 نفر هستندافزود:از این تعداد 18 هزار و 333 نفر بیمه شده اصلی و بقیه تبعی هستند.
وی ادامه داد: با توجه به تعرفه تعیین شده دولتی کسانی که تاکنون زیر پوشش هیچگونه بیمه‌ای نشده اند می‌توانند با پرداخت سالانه 264 هزار تومان برای دریافت دفترچه درمانی اقدام کنند.

انتهای پیام / س خ

 فعالیت  5 مرکز بیمه خدمات درمانی در مهاباد

 

قهرمانی تیم فوتبال جوانان مهاباد در مسابقات استان


تیم فوتبال جوانان گسترش مهاباد با کسب دومین برد خود در مسابقات قهرمانی استان صدرنشین گروه سوم شد.
قهرمانی تیم فوتبال جوانان مهاباد در مسابقات استان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد ،درادامه این رقابت ها جوانان مهاباد مقابل میزبان این مسابقات تیم میاندوآب به برتری چهار بریک دست یافت وبا شش امتیازصدرنشین این رقابت ها شد.

نماینده مهاباددردیدارنخست هم توانسته بود با 6 گل تیم اشنویه را شکست دهد.

مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان استان درگروه سوم باحضور پنج تیم مهاباد ، میاندوآب، بوکان، اشنویه وپیرانشهر به میزبانی شهرستان میاندوآب درحال برگزاری است.

انتهای پیام/ع

مسابقات فوتبال استانی

>