گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

نظارت بر نرخ دفاتر هواپیمایی و آژانس‌های مسافربری فارس

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از تشدید طرح نظارت بر نرخ دفاتر هواپیمایی و آژانس‌های مسافربری استان خبر داد.
نظارت بر نرخ دفاتر هواپیمایی و آژانس‌های مسافربری فارس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ محمد ابراهیم صداقت معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس بیان کرد: برای نظارت بر نرخ بلیت‌های اتوبوس بازرسان ما از 20 اسفندماه به صورت مداوم به پایانه‌های مسافربری سرکشی می‌کنند و در کنار آن نظارت بر نرخ‌های دفاتر هواپیمایی و آژانس‌ها مسافربری تشدید خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح ویژه نظارت نوروزی بر بازار فارس از 10 بهمن‌ماه آغاز شده است، گفت: طرح نظارت بر بازار تا 20 فرودین‌ماه ادامه دارد.

صداقت با بیان اینکه در مجموع حدود 300 بازرس در قالب تیم‌های دو نفره در طرح نوروزی نظارت بر بازار استان فارس فعال هستند، افزود: در ایام نزدیک به شب عید برای نظارت بیشتر بر بازار میوه تنظیم بازار و مواد غذایی مانند آجیل و شیرینی از توان ناظران افتخاری نیز استفاده می‌شود.

وی اظهارکرد: در روز‌های ابتدایی اسفندماه عمده نظارت‌ها بر بازار پوشاک و در روز‌های پایانی سال نظارت‌ها به سمت بازار مواد خوراکی، میوه و شیرنی می‌رود.

صداقت با بیان اینکه نظارت بر هتل‌ها، مهمانپذیر‌ها در حال انجام است تا ایرادات آن‌ها قبل از ورود مسافران نوروزی برطرف شود و واحد‌های قالیشویی و خشکشویی نیز در حال نظارت است، گفت: در جلساتی که با اتحادیه‌ها گرفته شده تاکید شده که رستوران‌ها حق دریافت حق سرویس ندارند، نرخ میز بار هتل‌ها کنترل شده و هیچ هتل و رستورانی نباید از مواد غذایی صنعتی که قیمت مصرف‌کننده توسط کارخانه بر روی آن درج شده ارزش افزوده دریافت کند، زیرا ارزش افزوده این کالا‌ها یک بار در کارخانه‌ها محاسبه شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه مردم شکایات خود در حوزه خرده‌فروشی را با ستاد خبری اتاق اصناف به شماره 32340000 در میان بگذارند و شکایت در مورد عمده‌فروشی‌ها و شرکت‌ها را به سامانه 124 اعلام کنند، تصریح کرد: گزارشاتی که از سوی مسافران اعلام می‌شود به فوریت در دستور رسیدگی بازرسان قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ر

طرح ویژه نظارت نوروزی بر بازار فارس

آسیاتک