نظارت بر نرخ دفاتر هواپیمایی و آژانس‌های مسافربری فارس
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از تشدید طرح نظارت بر نرخ دفاتر هواپیمایی و آژانس‌های مسافربری استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ محمد ابراهیم صداقت معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس بیان کرد: برای نظارت بر نرخ بلیت‌های اتوبوس بازرسان ما از ۲۰ اسفندماه به صورت مداوم به پایانه‌های مسافربری سرکشی می‌کنند و در کنار آن نظارت بر نرخ‌های دفاتر هواپیمایی و آژانس‌ها مسافربری تشدید خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح ویژه نظارت نوروزی بر بازار فارس از ۱۰ بهمن‌ماه آغاز شده است، گفت: طرح نظارت بر بازار تا ۲۰ فرودین‌ماه ادامه دارد.

صداقت با بیان اینکه در مجموع حدود ۳۰۰ بازرس در قالب تیم‌های دو نفره در طرح نوروزی نظارت بر بازار استان فارس فعال هستند، افزود: در ایام نزدیک به شب عید برای نظارت بیشتر بر بازار میوه تنظیم بازار و مواد غذایی مانند آجیل و شیرینی از توان ناظران افتخاری نیز استفاده می‌شود.

وی اظهارکرد: در روز‌های ابتدایی اسفندماه عمده نظارت‌ها بر بازار پوشاک و در روز‌های پایانی سال نظارت‌ها به سمت بازار مواد خوراکی، میوه و شیرنی می‌رود.

صداقت با بیان اینکه نظارت بر هتل‌ها، مهمانپذیر‌ها در حال انجام است تا ایرادات آن‌ها قبل از ورود مسافران نوروزی برطرف شود و واحد‌های قالیشویی و خشکشویی نیز در حال نظارت است، گفت: در جلساتی که با اتحادیه‌ها گرفته شده تاکید شده که رستوران‌ها حق دریافت حق سرویس ندارند، نرخ میز بار هتل‌ها کنترل شده و هیچ هتل و رستورانی نباید از مواد غذایی صنعتی که قیمت مصرف‌کننده توسط کارخانه بر روی آن درج شده ارزش افزوده دریافت کند، زیرا ارزش افزوده این کالا‌ها یک بار در کارخانه‌ها محاسبه شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه مردم شکایات خود در حوزه خرده‌فروشی را با ستاد خبری اتاق اصناف به شماره ۳۲۳۴۰۰۰۰ در میان بگذارند و شکایت در مورد عمده‌فروشی‌ها و شرکت‌ها را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند، تصریح کرد: گزارشاتی که از سوی مسافران اعلام می‌شود به فوریت در دستور رسیدگی بازرسان قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ر

طرح ویژه نظارت نوروزی بر بازار فارس
شکارچی متخلف در دام نیرو‌های یگان محیط زیست
یک متخلف شکار در منطقه شکار ممنوع کوه هوا در لامرد دستگیر شد.

زارع مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ گفت: یک شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع کوه هوا در لامرد دستگیر شد.

وی ادامه داد: از این متخلف یک قبضه اسلحه ساچمه زنی کالیبر ۱۲ و مقداری مهمات کشف و ضبط شد.

زارع افزود: متخلف دستگیر شده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

منطقه شکار ممنوع کوه هوا در جنوب شرقی استان فارس و در حوزه شهرستان‌های لامرد قرار دارد.

شهرستان لامرد در فاصله ۳۷۴ کیلومتری شیراز قرار دارد.

انتهای پیام/ن

دستگیری متخلف شکار در فارس
سعدی نردبان سخن را با افتخار پیموده است
استاندار فارس گفت: سعدی نردبان سخن را با افتخار پیموده و چراغ معرفت را روشن کرده است.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ اسماعیل تبادار استاندار فارس امشب در مراسم یادروز سعدی اظهار کرد: سعدی نردبان سخن را با افتخار پیموده و چراغ معرفت را روشن کرده است.

وی با بیان اینکه با گذشت بیش از ۷۰۰ سال از زمان سعدی امروز هم زبان سعدی از فصاحت برخوردار است، اضافه کرد: سعدی اقلیم فارس و سرزمین شیراز را در حافظه جهانی ثبت کرده و نماینده خرد ایرانی است.

استاندار فارس افزود: در زندگی روزمره مان باید آثار سعدی زینت حافظه ما باشد و آن را به ذهن بسپاریم و ذوق لطیف سعدی برگرفته از احساس لطیف او است.

وی با اشاره به اینکه صفات بارز او عشق و اخلاق است، تصریح کرد: سعدی شاعری زبان گشاده و واعظی مردم آمیز است که ادبیات و مکتوباتش فرهنگ و ذهن ما را ساخته است.

وی بیان کرد: سعدی در غزلیاتش عاشق است و عاشقانه‌های لطیف دارد و در نثر بوستان علم، و در کتاب گلستان روش زندگی کاربردی را نشان داده است.

استاندار فارس تصریح کرد: این شاعر ارجمند راه امنیت عدالت فقط از مسیر گفتگو می‌داند و سلاطین را به عدالت گستری دعوت کرده است.

تبادار اظهار کرد: سعدی، حافظ و مولانا زیباشناسان فرهنگ ایرانی هستند و استخوان بندی ما را همین شاعران شکل داده اند.

انتهای پیام/ن

صحبت های استاندار فارس در مراسم یادروز سعدی

 

آغاز مراسم بزرگداشت سعدی
مراسم بزرگداشت سعدی با حضور مسئولان در آرامگاه این شاعر آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مراسم یادروز سعدی با حضور مسئولان در آرامگاه این شاعر آغاز شد.

از ساعت ۹ صبح روز شنبه اول اردیبهشت‌ماه نشست‌های علمی یاد روز سعدی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار خواهد شد.

در نشست‌های علمی استادانی، چون غلامحسین ابراهیمی دینانی، اصغر دادبه، جعفر مؤید شیرازی، شمس لنگرودی، بهرام گرامی، محمدرضا خالصی و عبدالرضا مدرس‌زاده سخنرانی خواهند کرد.

همزمان با یادروز سعدی موزه فرهنگ فارس در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و نیز نمایشگاه عکس و سند سعدیه و نسخ خطی سعدی در گالری تار و پود و نمایشگاه خوشنویسی «گفته سعدی» به همّت انجمن خوشنویسان فارس در جنب تالار سخنرانی افتتاح می‌شود.

علاوه بر این، پنجمین شماره دو فصلنامه ادبی ـ. تخصصی سعدی‌شناسی که در واقع بیست و سومین جلد از مجموعه مقالات سعدی‌شناسی است و نیز پوستر و کارت‌های ویژه غزل سعدی همزمان با یادروز سعدی چاپ و منتشر خواهد شد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، در اول اردیبهشت‌ماه بازدید از آرامگاه سعدی را رایگان اعلام کرده است و در این روز علاوه بر سعدی‌خوانی، دومین همایش ایل عرب خمسه در بزرگداشت سعدی برگزار خواهد شد.

شهرداری شیراز علاوه بر پذیرایی از بازدیدکنندگان آرامگاه سعدی هماهنگی لازم را برای اجرای نمایشی بر اساس آثار سعدی فراهم کرده و تابلو‌ها و اتوبوس‌های شهری را به شعر‌های سعدی آراسته است.

در تقویم کشور اول اردیبهشت ماه به عنوان یادروز سعدی انتخاب شده که هر ساله مراسم یادروز با حضور مسئولان و مردم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ن

مراسم یادروز سعدی در شیراز
رزرو 35 درصدی هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی
رئیس جامعه هتلداران فارس گفت: ۳۵ درصد از ظرفیت هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی رزرو شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سید حسن سیادتان رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به اینکه بازه زمانی نیمه فروردین تا خرداد ماه از ایام پیک سفر گردشگران خارجی است، گفت: تاکنون ۳۵ درصد از ظرفیت هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی رزرو شده و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان اردیبهشت به ۶۵ درصد برسد.

وی با بیان اینکه این میزان رزور نسبت به پارسال در وضعیت یکسانی قرار دارد، افزود: ارزان بودن سفر به ایران یکی از دلایل اصلی افزایش سفر گردشگران خارجی به استان‌های گردشگرپذیر از جمله استان فارس است.

سیادتان ادامه داد: دوره بعدی پیک سفر تور‌های گردشگر خارجی در استان فارس اوایل مهرماه تا نیمه دی ماه است و در بازه زمانی اواسط خرداد تا نیمه مهرماه به اصطلاح دوره خلوت هتل‌هاست که همکاری دستگاه‌های دولتی می‌تواند صنعت هتلداری را رونق دهد.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس تصریح کرد: هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان فارس با ظرفیتی حدود ۷ هزار تخت نقش مهمی در تکمیل زیرساخت‌های گردشگری استان دارند.
انتهای پیام/ر

رزرو هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن