خیران استهباناتی خانه خود را به کتابخانه عمومی اهدا کردند
خیران استهباناتی خانه ۲ میلیاردی خود را به کتابخانه عمومی اهدا کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ روح‌الله منوچهری مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس در مراسم اهدای این ساختمان گفت: ابراهیم و فرزاد نقی زاده، دو برادر نیک اندیش رونیزی خانه ۳۰۰ متری پدری‌شان را به کتابخانه عمومی خاتم الانبیای رونیز اهدا کردند.

وی با بیان اینکه کتابخانه عمومی خاتم الانبیای رونیز در سال ۱۳۷۴ افتتاح شده است، گفت: ساختمان این کتابخانه همواره به صورت اجاره‌ای بوده است.

منوچهری ادامه داد: این ساختمان از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز و بلوار اصلی شهر قرار دارد و حدود دو میلیارد ریال ازرش دارد.

شهر رونیز استهبان در ۱۵۰ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
انتهای پیام/ر

خیران فارس خانه خود را به کتابخانه عمومی اهدا کردند
معرفی واحد‌های صنعتی، معدنی و پیشکسوت نمونه فارس
واحد‌های نمونه صنعتی، معدنی و پیشکسوت نمونه استان فارس در سال ۹۶ پس از ارزیابی انتخاب شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ علی همتی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: واحد‌های صنعتی و معدنی برای شرکت در این رقابت می‌توانند با دانلود فرم‌های مربوطه از ww.frs.mimt.gov.ir و تکمیل آن ها، تا دوازدهم اردیبهشت به سازمان صنعت، معدن و تجارت مرکز استان و یا به ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان تحویل دهند.

وی افزود: صنعتگر، بهره بردار، مکتشف (دارای گواهینامه کشف) و پیشکسوت معدن و صنعتِ نمونه برای شناسایی الگو‌ها و تجربه‌های موفق در عرصه صنعت و معدن و معرفی و از آنان تجلیل می‌شود.

همتی ادامه داد: میزان تولید، فروش، سود عملیاتی و ارزش موجودی انبارکالای ساخته شده، هزینه‌های انرژی مصرفی، تحقیق و نوآوری و آموزش نیروی انسانی، ارزش صادرات، نیروی انسانی (به ویژه تحصیل کردگان بالاتر از دیپلم)، مشتری مداری و گواهینامه‌های معتبر کیفیت از شاخص‌های مورد سنجش در این ارزیابی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان این که واحد‌های صنعتی نمونه در دو سطح نمونه استانی و کشوری در مراسم روز صنعت معرفی می‌شوند ادامه داد: لیست واحد‌های نمونه در نرم افزار طراحی شده تجزیه و تحلیل و ضریب رقابت پذیری واحد‌ها سنجیده می‌شود.
انتهای پیام/ر

انتخاب واحد‌های صنعتی، معدنی و پیشکسوت نمونه فارس
سعدی نردبان سخن را با افتخار پیموده است
استاندار فارس گفت: سعدی نردبان سخن را با افتخار پیموده و چراغ معرفت را روشن کرده است.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ اسماعیل تبادار استاندار فارس امشب در مراسم یادروز سعدی اظهار کرد: سعدی نردبان سخن را با افتخار پیموده و چراغ معرفت را روشن کرده است.

وی با بیان اینکه با گذشت بیش از ۷۰۰ سال از زمان سعدی امروز هم زبان سعدی از فصاحت برخوردار است، اضافه کرد: سعدی اقلیم فارس و سرزمین شیراز را در حافظه جهانی ثبت کرده و نماینده خرد ایرانی است.

استاندار فارس افزود: در زندگی روزمره مان باید آثار سعدی زینت حافظه ما باشد و آن را به ذهن بسپاریم و ذوق لطیف سعدی برگرفته از احساس لطیف او است.

وی با اشاره به اینکه صفات بارز او عشق و اخلاق است، تصریح کرد: سعدی شاعری زبان گشاده و واعظی مردم آمیز است که ادبیات و مکتوباتش فرهنگ و ذهن ما را ساخته است.

وی بیان کرد: سعدی در غزلیاتش عاشق است و عاشقانه‌های لطیف دارد و در نثر بوستان علم، و در کتاب گلستان روش زندگی کاربردی را نشان داده است.

استاندار فارس تصریح کرد: این شاعر ارجمند راه امنیت عدالت فقط از مسیر گفتگو می‌داند و سلاطین را به عدالت گستری دعوت کرده است.

تبادار اظهار کرد: سعدی، حافظ و مولانا زیباشناسان فرهنگ ایرانی هستند و استخوان بندی ما را همین شاعران شکل داده اند.

انتهای پیام/ن

صحبت های استاندار فارس در مراسم یادروز سعدی

 

آغاز مراسم بزرگداشت سعدی
مراسم بزرگداشت سعدی با حضور مسئولان در آرامگاه این شاعر آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مراسم یادروز سعدی با حضور مسئولان در آرامگاه این شاعر آغاز شد.

از ساعت ۹ صبح روز شنبه اول اردیبهشت‌ماه نشست‌های علمی یاد روز سعدی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار خواهد شد.

در نشست‌های علمی استادانی، چون غلامحسین ابراهیمی دینانی، اصغر دادبه، جعفر مؤید شیرازی، شمس لنگرودی، بهرام گرامی، محمدرضا خالصی و عبدالرضا مدرس‌زاده سخنرانی خواهند کرد.

همزمان با یادروز سعدی موزه فرهنگ فارس در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و نیز نمایشگاه عکس و سند سعدیه و نسخ خطی سعدی در گالری تار و پود و نمایشگاه خوشنویسی «گفته سعدی» به همّت انجمن خوشنویسان فارس در جنب تالار سخنرانی افتتاح می‌شود.

علاوه بر این، پنجمین شماره دو فصلنامه ادبی ـ. تخصصی سعدی‌شناسی که در واقع بیست و سومین جلد از مجموعه مقالات سعدی‌شناسی است و نیز پوستر و کارت‌های ویژه غزل سعدی همزمان با یادروز سعدی چاپ و منتشر خواهد شد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، در اول اردیبهشت‌ماه بازدید از آرامگاه سعدی را رایگان اعلام کرده است و در این روز علاوه بر سعدی‌خوانی، دومین همایش ایل عرب خمسه در بزرگداشت سعدی برگزار خواهد شد.

شهرداری شیراز علاوه بر پذیرایی از بازدیدکنندگان آرامگاه سعدی هماهنگی لازم را برای اجرای نمایشی بر اساس آثار سعدی فراهم کرده و تابلو‌ها و اتوبوس‌های شهری را به شعر‌های سعدی آراسته است.

در تقویم کشور اول اردیبهشت ماه به عنوان یادروز سعدی انتخاب شده که هر ساله مراسم یادروز با حضور مسئولان و مردم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ن

مراسم یادروز سعدی در شیراز
رزرو 35 درصدی هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی
رئیس جامعه هتلداران فارس گفت: ۳۵ درصد از ظرفیت هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی رزرو شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سید حسن سیادتان رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به اینکه بازه زمانی نیمه فروردین تا خرداد ماه از ایام پیک سفر گردشگران خارجی است، گفت: تاکنون ۳۵ درصد از ظرفیت هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی رزرو شده و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان اردیبهشت به ۶۵ درصد برسد.

وی با بیان اینکه این میزان رزور نسبت به پارسال در وضعیت یکسانی قرار دارد، افزود: ارزان بودن سفر به ایران یکی از دلایل اصلی افزایش سفر گردشگران خارجی به استان‌های گردشگرپذیر از جمله استان فارس است.

سیادتان ادامه داد: دوره بعدی پیک سفر تور‌های گردشگر خارجی در استان فارس اوایل مهرماه تا نیمه دی ماه است و در بازه زمانی اواسط خرداد تا نیمه مهرماه به اصطلاح دوره خلوت هتل‌هاست که همکاری دستگاه‌های دولتی می‌تواند صنعت هتلداری را رونق دهد.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس تصریح کرد: هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان فارس با ظرفیتی حدود ۷ هزار تخت نقش مهمی در تکمیل زیرساخت‌های گردشگری استان دارند.
انتهای پیام/ر

رزرو هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن