خیران استهباناتی خانه خود را به کتابخانه عمومی اهدا کردند


خیران استهباناتی خانه 2 میلیاردی خود را به کتابخانه عمومی اهدا کردند.
خیران استهباناتی خانه خود را به کتابخانه عمومی اهدا کردند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ روح‌الله منوچهری مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس در مراسم اهدای این ساختمان گفت: ابراهیم و فرزاد نقی زاده، دو برادر نیک اندیش رونیزی خانه 300 متری پدری‌شان را به کتابخانه عمومی خاتم الانبیای رونیز اهدا کردند.

وی با بیان اینکه کتابخانه عمومی خاتم الانبیای رونیز در سال 1374 افتتاح شده است، گفت: ساختمان این کتابخانه همواره به صورت اجاره‌ای بوده است.

منوچهری ادامه داد: این ساختمان از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز و بلوار اصلی شهر قرار دارد و حدود دو میلیارد ریال ازرش دارد.

شهر رونیز استهبان در 150 کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
انتهای پیام/ر

خیران فارس خانه خود را به کتابخانه عمومی اهدا کردند

سفر معاون رئیس جمهور به شیراز/افتتاح 100 میلیارد ریال طرح در هفته‌ی دولت


علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور فردا به شیراز سفر می‌کند.
سفر معاون رئیس جمهور به شیراز/افتتاح 100 میلیارد ریال طرح در هفته‌ی دولت

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس گفت: سفر دکتر مونسان به فارس 2 روزه خواهد بود و قرار است در این سفر بازدیدی از جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های این حوزه در شیراز و فیروزآباد انجام شود.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهور به استان فارس بازدید از آثارمحورجهانی ساسانی فارس در شهرستان فیروزآباد است، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده دوشنبه 29 مرداد دکتر مونسان و هیئت همراه به شهرستان فیروزآباد سفرمی‌کند از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های زیرساختی فضا‌های تاریخی و گردشگری این شهرستان قرار می‌گیرد.

امیری ادامه داد: همچنین در سفر معاون رئیس جمهور مسیر‌های گردشگری محور ساسانی و زیرساخت‌های موجود در شهرستان فیروزآباد معرفی و زمینه برای جای‌گیری این محور در بسته‌ی سفر گردشگران انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با بیان اینکه زیرساخت‌های گردشگری در محور جهانی ساسانی فارس در حال تکمیل است، اظهار کرد: این محور که به تازگی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است آثاری از شهرستان‌های کازرون، فیروزآباد و سروستان را در بر می‌گیرد.

به گفته‌ ی امیری در حال حاضر مسیر‌های دسترسی به آثار، زیرساخت‌های گردشگری شامل امکانات و خدمات رفاهی و گردشگری، نور پردازی، تابلو‌های معرفی، ساخت سرویس بهداشتی و دیگر خدمات مورد نیاز گردشگران در این محور مهیا شده است.

وی بیان کرد: این محور برای گردشگران داخلی وخارجی شناخته شده است و در حال حاضر در بسته سفر گردشگران قرار دارد.

امیری با تاکید به اینکه پرونده ثبت محور ساسانی فارس در واقع سندی برای مدیریت نظارت و بررسی بهتر از این محور به شمار می‌رود، افزود: مستند نگاری و مرمت این محور مد نظر و به صورت جدی درحال پیگیری است.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس همچنین گفت: با توجه به اینکه آثار ساسانی بی شماری هم در شهرستان‌های داراب و فراشبند وجود دارد و این آثار هم قابلیت ثبت در فهرست جهانی دارند در تلاش می‌شود این آثار هم که شامل هفت اثر تاریخی است به پرونده میراث جهانی ساسانی فارس ملحق شود.

وی گفت: هریک از این آثاردر نوع خود بی نظیر بوده و می‌تواند به تنهای جاذبه گردشگری باشد و در نظر داریم با همکاری دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس‌های گردشگری در قالب بسته‌های سفر و تور‌های تاریخی فرهنگی رونق بیشتری به این 3 شهرستان بدهیم.

امیری با بیان اینکه در سفر دکتر مونسان به شیراز یک اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی این شهر افتتاح می‌شود، گفت: برای راه‌اندازی این اقامتگاه بخش خصوصی 9 میلیارد و 500 میلیون ریال سرمایه‌گذاری کرده است.

وی گفت: دکتر مونسان در سفر به فارس دیداری با فعالان بخش گردشگری این استان خواهد داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس همچنین به افتتاح 13 اقامتگاه بوم گردی و 4 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان به مناسبت هفته دولت نیز اشاره و اضافه کرد: سرمایه‌گذاری انجام شده در این بخش 86 میلیارد و 250 میلیون ریال بوده است.

او گفت: راه‌اندازی این طرح‌ها زمینه‌ساز اشتغال 92 نفر در شیراز و روستا‌های کوهمره سرخی، باغان، ساران، ریچی، کندازی، قلات، قائدان و کشکولی خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها اقامتگاه‌های بوم‌گردی فارس به 78 واحد افزایش می‌یابد.

امیری گفت: هفته دولت 3 دفتر خدمات مسافرتی در شیراز و 1 دفتردر شهرستان رستم با 5 میلیارد رسال سرمایه‌گذاری افتتاح خواهد شد که در این بخش نیز 15 نفر اشتغال‌زایی را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: بعد از افتتاح این دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری تعداد این مراکز در فارس به 222 واحد خواهد رسید.
انتهای پیام/ر

تقویت زیرساختهای گردشگری محورجهانی ساسانی فارس

تجهیز ماشین‌الات آتش نشانی شیراز باید دراولویت قرار گیرد


رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز بر تجهیز ماشین آلات آتش نشانی تاکید کرد.
تجهیز ماشین‌الات آتش نشانی شیراز باید دراولویت قرار گیرد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ علی ناصری در چهل و چهارمین نشست کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، به بررسی مجدد کلیات اساسنامه ایجاد شرکت تهیه، تامین و نگهداری ماشین آلات شهرداری شیراز پرداخت و پس از بررسی کارشناسی کمیسیون کلیات این اساسنامه به تصویب رسید.

ناصری ادامه داد: در این کمیسیون مقرر شد جزییات 66 ماده‌ی اساسنامه نیز در کارگروه تخصصی با حضور معاونت خدمات شهری و سازمان‌های ذیربط شهرداری بررسی و نتیجه به کمیسیون ارائه شود.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز با یاداوری اقدامات موثر سازمان موتوری در حادثه برمشور بر تجهیز ماشین آلات آتش نشانی تاکید کرد و گفت: به منظور کنترل وضعیت در مواقع بحران باید خرید بالابر‌های با ارتفاع بیش از 50 متر در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام/ر

تجهیز آتش نشانی شیراز به بالابرهای بزرگ

برنامه‌های سیمای فارس 28 مرداد


جدول برنامه‌های سیمای مرکز فارس روز یکشنبه 28 مرداد 1397 را مشاهده کنید.
برنامه‌های سیمای فارس 28 مرداد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ جدول برنامه‌های سیمای مرکز فارس روز یکشنبه 28 مرداد 1397 به شرح زیر است:
6:08 شب پارسی (بازپخش)
7:10 روز خدا ویژه شهادت امام محمد باقر (ع)
7:38 شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
8:39 اخبار 23 (بازپخش)
8:56 مستند مسابقه فرمانده
10:00 کاشانه مهر (زنده)
11:22 نگاه روز
11:47 سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین موسوی
12:14 مستند کمی آن سوتر
12:38 حرم سوم
13:04 اذان ظهر مناجات
13:37 سینمایی کودتای سیاه
15:24 یادگیری برتر
15:51 انیمیشن پیامبران
16:45 خبر فارس
17:08 در شهر
18:02 مستند از لاک جیغ تا خدا
18:24 شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
19:54 اذان مغرب
20:11 مستند روز کودتا ویژه 28 مرداد
21:00 اخباراستان
21:08 شب پارسی (زنده)
22:15 ورزش در فارس
23:15 اخبار استان
23:35 سریال پژمان
00:26 سینمایی شغل ایتالیایی
انتهای پیام/ر

2 کشته و مصدوم در تصادف محور مرودشت به سعادت شهر


تصادف رانندگی در محور قدیم مرودشت به سعادت شهر یک کشته و یک مصدوم برجای گذاشت.
2 کشته و مصدوم در تصادف محور مرودشت به سعادت شهر

امیر شعبانی سرپرست روابط عمومی اورژانس 115 شهرستان مرودشت در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ اظهار کرد: ساعتی قبل بر اثر برخورد خودروی پژو 405 و کامیون در محور مرودشت به سعادت شهر، خودروی پژو 405 دچار آتش سوزی شده و یک نفر کشته و یک نفر مصدوم برجای گذاشت.

وی تصریح کرد: پس از اقدامات درمانی اولیه، مصدوم این حادثه به بیمارستان شهید مطهری مرودشت انتقال داده شد.

سرپرست روابط عمومی اورژانس 115 شهرستان مرودشت اضافه کرد: علت این حادثه توسط کارشناسان پلیس راه در حال بررسی است.

امیر شعبانی به رانندگان توصیه کرد: همواره با آرامش رانندگی کنند و ضمن توجه کافی به جلو، فرصت کم را با سرعت غیر مجاز جبران نکنند تا شاهد حوادث دلخراش نباشیم.

شهرستان مرودشت در فاصله 50 کیلومتری شیراز قرار دارد.

انتهای پیام/ن

تصادف رانندگی در محور مرودشت به سعادت شهر

ارائه تسهیلات برای توسعه صنایع تولیدی سپیدان


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس از ارائه تسهیلات برای توسعه صنایع تولیدی سپیدان خبر داد.
ارائه تسهیلات برای توسعه صنایع تولیدی سپیدان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ یدالله رحمانی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سپیدان با اشاره به پرداخت بیش از 31 میلیارد تومان تسهیلات به 19 واحد تولیدی این شهرستان، گفت: تاکنون بیش از 10 درصد تسهیلات طرح‌های منابع تولیدی این منطق پرداخت شده است.

وی با اشاره به بررسی مشکلات 12 واحد تولیدی این شهرستان گفت: در جلسات کارگروه تسهیل استان با رصد 1280 واحد تولیدی مشکل 61 درصد آن‌ها حل و فصل شد.

رحمانی ادامه داد: پارسال تعداد 220 واحد تولیدی فارس از محل منابع استانی 300 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

جوادی فرماندار سپیدان هم در این جلسه با بیان اینکه این شهرستان رتبه سوم حوزه صنعت استان را کسب کرده است، گفت: از 196 پروانه تاسیس 137 واحد با اشتغال 6 هزار نفر در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

شهرستان سپیدان در 75 کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.
انتهای پیام/ر

سپیدان رتبه سوم حوزه صنعت در فارس

>