انعقاد بیش از هزار قرار داد توسط شهرک صنایع شیمیایی شیراز


مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از انعقاد هزار و 460 قرار داد توسط شهرک صنایع شیمیایی شیراز خبر داد.
انعقاد بیش از هزار قرار داد توسط شهرک صنایع شیمیایی شیراز

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ احد فتوحی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه هزار و 460 قرار داد توسط شهرک صنایع شیمیایی شیراز با واحد‌های صنعتی بسته شده است، گفت: این شرکت‌ها در 10 ماهه امسال موفق به انعقاد این تعداد قرارداد در بخش‌های فنی و مهندسی و انتقال تکنولوژی و فناوری با واحد‌های صنعتی شده اند.

وی اظهار کرد: گردش مالی این قرارداد‌ها بیش از 65 میلیارد ریال بوده است.

فتوحی ادامه داد: در طراحی این شهرک صنعتی، بخش‌های مختلفی برای استقرار واحد‌های آزمایشگاهی، کارگاهی، تحقیق و توسعه و ساختمان‌های چند مستاجره جانمایی و مشخص شده است.

وی بیان کرد: شهرک فناوری صنایع شیمیایی با هدف استقرار واحد‌های فناورانه مبتنی بر دانش روز به‌ویژه در حوزه صنایع شیمیایی راه‌اندازی شده و می‌تواند زمینه ارتقای صنایع شیمیایی را در کشور فراهم کند.

فتوحی افزود: واحد‌های فنی و مشاوره‌ای در زمینه‌های صنایع شیمیایی، نفت، گاز و پتروشیمی، متقاضیان احداث آزمایشگاه، واحد‌های صنعتی هایتک و دارای فناوری بالا و شرکت‌های فعال در حوزه صادرات صنایع شیمیایی می‌توانند در این شهرک مستقر شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به این‌که این شهرک صنعتی آماده جذب سرمایه‌گذاران است، تصریح کرد: شهرک فناوری صنایع شیمیایی با هدف ایجاد بستر مناسب برای استقرار شرکت‌های فنی، مهندسی و مشاوره‌ای به صنایع پائین‌دستی شیمیایی، نفت، گاز و پتروشیمی راه‌اندازی شده است.

وی بر لزوم تخصیص اعتبارات ملی به منظور تکمیل زیرساخت‌ها در نخستین شهرک فناوری صنایع شیمیایی کشور در شیراز تاکید کرد.

فتوحی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در مرکز خدمات کسب وکار شهرک فناوری صنایع شیمیایی، اظهار کرد: درحال حاضر 29 شرکت مشاور و دانش‌بیان در قالب 147 نفر نیروی متخصص در حوزه‌های طراحی، فنی، مهندسی، مشاوره‌ای و آزمایشگاهی در 34 دفتر این مرکز مستقر شده‌اند.
انتهای پیام/ر

تاکید بر لزوم تخصیص اعتبارات ملی به منظور تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز

رونمایی از محصولات دانش بنیان تجهیزات پزشکی


برای نخستین بار، از 50 محصول دانش بنیان تجهیزات پزشکی در شیراز رونمایی شد.
رونمایی از محصولات دانش بنیان تجهیزات پزشکی

رونمایی از محصولات دانش بنیان تجهیزات پزشکی در شیرازبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ علیرضا مهدی زاده رئیس مرکز رشد تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در محوطه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: محصولاتی که به مدت 2 روز در این نمایشگاه نمایش داده می‌شود، در مرکز رشد تجهیزات پزشکی و یا دیگر مراکز رشد، به صورت خصوصی و زیر پوشش حمایت دولت تولید شده است.

وی با بیان اینکه مرکز رشد تجهیزات پزشکی شیراز از سال 1390 تاسیس شده است، افزود: این مرکز تاکنون 140 ایده مختلف را بررسی کرده که با حمایت‌های صورت گرفته، از این تعداد، 32 شرکت تاسیس شد.

مهدی زاده ادامه داد: این شرکت‌ها در قالب شرکت‌های دانش بنیان، مشغول به طراحی و تولید تجهیزات پزشکی بوده و 50 نوع محصول شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های تولید تجهیزات پزشکی برای نخستین بار، همراه با کتابچه، در این نمایشگاه به مخاطبان معرفی شده است.

وی درباره دستاورد‌های این شرکت‌ها به مواردی مانند دستگاه سانتریفیوژ، نوار قلب، ثبت علایم حیاتی و همچنین مجموعه کامل لاپاراسکوپ برای جراحی‌های کم تهاجمی اشاره کرد و گفت: تجهیزات برای این نوع اعمال جراحی در مقایسه با نمونه خارجی با نصف هزینه تولید می‌شود. فای و به صورت بی سیم، تجهیزات اپتیکی و لیزری کم توان برای بهبود زخم و لیزر‌های پوستی، پیچ و پلاک‌های ارتوپدی برای ایمپلنت‌های مورد استفاده در جراحی‌های استخوان و مفاصل، به عنوان دیگر محصولات این شرکت‌ها نام برد.

این مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان تلاش‌های صورت گرفته در زمینه جذب سرمایه خصوصی برای تولید کالای ملی و داخلی، افزود: دستاورد این تلاش‌ها در سال 96، جذب 20 میلیارد تومان حمایت مالی از بخش‌های خصوصی در تولید تجهیزات پزشکی با همکاری علمی مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه بوده است.
انتهای پیام/ر

گشایش نمایشگاه توانمندی‌های استان فارس

برگزاری مسابقات والیبال نیروی انتظامی در شیراز


یازدهمین دوره مسابقات سراسری والیبال کارکنان نیروی انتظامی در شیراز برگزار شد.
برگزاری مسابقات والیبال نیروی انتظامی در شیراز

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سرهنگ مهدی نظری منظم مدیرکل تربیت بدنی ناجا با اشاره به برگزاری مسابقات سراسری والیبال کارکنان نیروی انتظامی در شیراز، گفت: این دوره از مسابقات ویژه کارکنان زن و همسران پرسنل نیروی انتظامی است که با حضور شرکت کنندگانی از پانزده استان به مدت 4 روز در مجموعه ورزشی شهید ابوالفتحی شیراز برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این مسابقات در چهار گروه به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، افزود:از هر گروه دو تیم به مرحله حذفی راه می‌یابند که در نهایت مسابقات رده بندی برپا می‌شود.

مدیرکل تربیت بدنی ناجا تصریح کرد: در این مسابقات 200 ورزشکار در قالب 18 تیم از سراسر کشور در این مسابقات حضور دارند. حضور دارند.
انتهای پیام/ت

برپایی یازدهمین دوره مسابقات والیبال کارکنان نیروی انتظامی در شیراز

میزبانی فارس در برنامه‌ های هفته ازدواج


به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه‌های متنوع هفته ازدواج در سراسر استان فارس برگزار می‌شود.
میزبانی فارس در برنامه‌ های هفته ازدواج

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ علی رضایی معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان فارس درنخستین روز هفته ازدواج که به عنوان جوانان، ازدواج و توانمندسازی مهارت‌های زندگی نامگذاری شده است، گفت: جشن ازدواج جوانان شهرستان آباده با استقبال شهروندان در پارک شهدا با همکاری اداره ورزش و جوانان آباده برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال سایر شهرستان‌های استان برای برگزاری جشن ازدواج برنامه ریزی مطلوبی انجام داده اند، بیان کرد: در این روز خدمات مشاوره‌ای بوسیله 8 مرکز دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان دراستان فارس به افراد ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان فارس تصریح کرد: روز جوانان، ازدواج و توانمندسازی مهارت‌های فرزندپروری چهارمین روز هفته ازدواج است که در این روز کارگاه‌های بعد از ازدواج و چگونگی برقراری ارتباط مناسب با فرزندان در سراسر استان برگزار می‌شود.

رضایی ادامه داد: روز پنجم هفته ازدواج روز جوانان، ازدواج و توانمندسازی مهارت‌های معنوی و دینی نامگذاری شده که در این روز از مراکز مشاوره بازدید می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری ستاد ساماندهی ازدواج با حضور فرمانداران و مدیران در شهرستان‌های مختلف همزمان با روز ششم هفته ازدواج به نام جوانان، افزود: ازدواج و توانمندسازی سواد رسانه‌ای ثبت شده است.

انتهای پیام/ت

برگزاری برنامه‌های هفته ازدواج در فارس

تصادف مینی بوس و پراید حادثه آفرید


تصادف مینی بوس و پراید 5 نفر را راهی بیمارستان کرد.
تصادف مینی بوس و پراید حادثه آفرید

محمدجاسم محمدی مسئول اورژانس 115 شهرستان داراب در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ اظهار کرد: امروز بر اثر برخورد یک دستگاه مینی بوس و یک دستگاه خودرو پراید در محور داراب به فسا 5 نفر مصدوم شدند.

وی تصریح کرد: مصدومان این حادثه پس از اقدامات اولیه به بیمارستان داراب انتقال داده شدند.

مسئول اورژانس 115 شهرستان داراب بیان کرد: 2 دستگاه آمبولانس برای امدادرسانی به محل حادثه اعزام شد.

محمدجاسم محمدی ادامه داد: علت حادثه توسط کارشناسان پلیس راه در حال بررسی است.

 مسئول اورژانس 115 شهرستان داراب به رانندگان توصیه کرد: نکات ایمنی در هنگام رانندگی را مد نظر داشته باشند و از وسایل نقلیه خود به درستی استفاده کنند تا چنین حوادث ناگواری بروز ندهد.

شهرستان داراب در فاصله 252 کیلومتری شیراز قرار دارد.

انتهای پیام/ن

تصادف در محور داراب به فسا

از بی قراری دلار و تب مسکن تا انتقال فاز دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز


تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های استان فارس روز یکشنبه 21 مرداد ماه سال 1397 را مشاهده کنید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ تصاویر صفحه نخست برخی روزنامه‌های امروز یکشنبه 21 مرداد ماه سال 1397 استان فارس را با عناوین و تیتر‌های مختلف مشاهده کنید.

روز

از بی قراری دلار و تب مسکن تا

از بی قراری دلار و تب مسکن تا

انتهای پیام/ن

>