انتشار کتاب انقلاب در جهرم
نویسنده جهرمی یازدهمین کتاب خود را با عنوان پیمان انقلاب به بازار کتاب عرضه کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ محسن نعمت اللهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهرم گفت: حمید نجفیان، کتابی با عنوان پیمان انقلاب را روانه بازار کرد.
وی افزود: در این کتاب ۱۶۰ صفحه ای، تحلیلی بر شاخصه‌های انقلابی گری و چالش‌های پیش روی یک حکومت بر مبنای کلمه الله از دریچه آیات و روایات بیان شده است.

نعمت اللهی بیان کرد: کتاب پیمان انقلاب، یازدهمین کتاب این نویسنده جهرمی است و مولف راه و رسم انقلابی ماندن در آینه قرآن و نهج البلاغه را در این کتاب به رشته تحریر درآورده است.

کتاب پیمان انقلاب را انتشارات پیمان غدیر جهرم در شمارگان ۵ هزار جلد به چاپ رسانده است.
انتهای پیام/ر

نویسنده جهرمی کتاب انقلاب را به رشته تحریر درآورد
شکارچی متخلف در دام نیرو‌های یگان محیط زیست
یک متخلف شکار در منطقه شکار ممنوع کوه هوا در لامرد دستگیر شد.

زارع مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ گفت: یک شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع کوه هوا در لامرد دستگیر شد.

وی ادامه داد: از این متخلف یک قبضه اسلحه ساچمه زنی کالیبر ۱۲ و مقداری مهمات کشف و ضبط شد.

زارع افزود: متخلف دستگیر شده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

منطقه شکار ممنوع کوه هوا در جنوب شرقی استان فارس و در حوزه شهرستان‌های لامرد قرار دارد.

شهرستان لامرد در فاصله ۳۷۴ کیلومتری شیراز قرار دارد.

انتهای پیام/ن

دستگیری متخلف شکار در فارس
گفتمان سعدی حقیقت و عدالت را گوشزد می‌کند
مشاور فرهنگی رئیس جمهور گفت: باید باریک بینانه به سخن سعدی نگریست چرا که حقیقت را بیان می‌کند و با حاکمان همواره مشغول نصیحت است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ اشرف بروجردی مشاور فرهنگی رئیس جمهور امشب در مراسم یادروز سعدی با اشاره به اینکه گفتمان سعدی حقیقت و عدالت را گوشزد می‌کند، اظهار کرد: نشانگر و سوء گیری هوشمندانه سعدی در برابر حکومت است و همواره حاکمان را نصیحت و اندرز داده و تصویری ناب از معلم اخلاق را نشان داده است.

وی اضافه کرد: باید باریک بینانه به سخن سعدی نگریست که با نزدیکی با حاکمان همواره مشغول نصیحت است.

بروجردی با بیان اینکه دو اثر بوستان و گلستان همواره عدل، احسان، شکر، اخلاق درویشان و... مورد توجه است، ادامه داد: تردیدی نیست که سالیان باید گذشت که اندیشه سعدی به طور کامل بیان شود.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور تصریح کرد: سعدی بیشتر اندیشه خود را در مناسبات حکومتی با دیدگاه متفاوت بیان می‌کند و بسیاری از اندیشه‌های او از جمله مردم محوری با نگاه‌های امروز قابل توجه است.

وی گفت: از بوستان سعدی نقدی هنرمندانه از حاکمان بر می‌آید و سعدی حاکم مخاطب را گوشزد می‌کند که نام نیکو باعث کام نامی است.
مشاور فرهنگی رئیس جمهور با بیان اینکه در کلام سعدی و نصیحت حاکمان به جایگاه رعیت اشاره شده است، افزود: معاونین شاه همواره مورد انتقاد هستند و پرهیز دادن شاه به انتخاب افرادی که دچار فساد می‌شوند نیز قابل دید است.

بروجردی تصریح کرد: تشویق و تنبیه است که شاهان دادگر را به عاقبت نیکو بشارت می‌دهد و حاکمان ظالم را به عاقبتی بد بشارت داده است.

انتهای پیام/ن

صحبت های مشاور فرهنگی رئیس جمهور در مراسم یادروز سعدی
آغاز مراسم بزرگداشت سعدی
مراسم بزرگداشت سعدی با حضور مسئولان در آرامگاه این شاعر آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مراسم یادروز سعدی با حضور مسئولان در آرامگاه این شاعر آغاز شد.

از ساعت ۹ صبح روز شنبه اول اردیبهشت‌ماه نشست‌های علمی یاد روز سعدی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار خواهد شد.

در نشست‌های علمی استادانی، چون غلامحسین ابراهیمی دینانی، اصغر دادبه، جعفر مؤید شیرازی، شمس لنگرودی، بهرام گرامی، محمدرضا خالصی و عبدالرضا مدرس‌زاده سخنرانی خواهند کرد.

همزمان با یادروز سعدی موزه فرهنگ فارس در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و نیز نمایشگاه عکس و سند سعدیه و نسخ خطی سعدی در گالری تار و پود و نمایشگاه خوشنویسی «گفته سعدی» به همّت انجمن خوشنویسان فارس در جنب تالار سخنرانی افتتاح می‌شود.

علاوه بر این، پنجمین شماره دو فصلنامه ادبی ـ. تخصصی سعدی‌شناسی که در واقع بیست و سومین جلد از مجموعه مقالات سعدی‌شناسی است و نیز پوستر و کارت‌های ویژه غزل سعدی همزمان با یادروز سعدی چاپ و منتشر خواهد شد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، در اول اردیبهشت‌ماه بازدید از آرامگاه سعدی را رایگان اعلام کرده است و در این روز علاوه بر سعدی‌خوانی، دومین همایش ایل عرب خمسه در بزرگداشت سعدی برگزار خواهد شد.

شهرداری شیراز علاوه بر پذیرایی از بازدیدکنندگان آرامگاه سعدی هماهنگی لازم را برای اجرای نمایشی بر اساس آثار سعدی فراهم کرده و تابلو‌ها و اتوبوس‌های شهری را به شعر‌های سعدی آراسته است.

در تقویم کشور اول اردیبهشت ماه به عنوان یادروز سعدی انتخاب شده که هر ساله مراسم یادروز با حضور مسئولان و مردم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ن

مراسم یادروز سعدی در شیراز
رزرو 35 درصدی هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی
رئیس جامعه هتلداران فارس گفت: ۳۵ درصد از ظرفیت هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی رزرو شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سید حسن سیادتان رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به اینکه بازه زمانی نیمه فروردین تا خرداد ماه از ایام پیک سفر گردشگران خارجی است، گفت: تاکنون ۳۵ درصد از ظرفیت هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی رزرو شده و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان اردیبهشت به ۶۵ درصد برسد.

وی با بیان اینکه این میزان رزور نسبت به پارسال در وضعیت یکسانی قرار دارد، افزود: ارزان بودن سفر به ایران یکی از دلایل اصلی افزایش سفر گردشگران خارجی به استان‌های گردشگرپذیر از جمله استان فارس است.

سیادتان ادامه داد: دوره بعدی پیک سفر تور‌های گردشگر خارجی در استان فارس اوایل مهرماه تا نیمه دی ماه است و در بازه زمانی اواسط خرداد تا نیمه مهرماه به اصطلاح دوره خلوت هتل‌هاست که همکاری دستگاه‌های دولتی می‌تواند صنعت هتلداری را رونق دهد.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس تصریح کرد: هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان فارس با ظرفیتی حدود ۷ هزار تخت نقش مهمی در تکمیل زیرساخت‌های گردشگری استان دارند.
انتهای پیام/ر

رزرو هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن