گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

از شارژ تلفن همراه با کاغذ تا لباسی که عصای دست پرستاران می‌شود


اختراعات مخترعان در سراسر جهان سبب آسان شدن زندگی و باز شدن دریچه‌های جدیدی از علم و فناوری می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اختراعات مخترعان در سراسر جهان است که سبب رشد و پیشرفت جوامع مختلف می‌شود که در این بسته خبری بنا داریم به معرفی برخی از این اختراعات بپردازیم.

لباس هوشمندی که عصای دست پرستاران می‌شود

محققان موفق به طراحی پارچه هوشمندی شده‌اند که می‌تواند هرگونه فعل و انفعالات بدن را کنترل و شناسایی کند؛ این پارچه هوشمند علائم حیاتی، ضربان قلب و نبض را کنترل می‌کند و هریک از افراد با پوشیدن آن می‌توانند از علائم حرکتی بدن خود آگاه شوند؛ همچنین  این لباس در برابر بیماران هم بسیار کارآمد عمل می‌کند زیرا اطلاعات را  سریعا به پزشک و یا پرستار ارسال می‌کند؛ تنها کافی است بیماران این لباس را به تن کنند تا پرستاران از احوال آنها با خبر شوند.

عینکی که به شما می‌گوید دیگران چه احساسی دارند

برای همه ما جالب است که بتوانیم احساسات یک فرد را بخوانیم و متوجه شویم که او به چه چیزی فکر می‌کند، برای تحقق این امر محققان عینکی را طراحی کرده اند که اطلاعات سمعی و بصری را اندازه گیری می‌کند و از طریق آن ‌ها احساسات را بررسی می‌کند.
این دوربین بر روی حرکات دست و چشم متمرکز می‌شود و اطلاعات آن‌ها را به سیستم پردازنده ارسال می‌کند و نتیجه را به صاحب عینک اطلاع می‌دهد، برای مثال دست به سینه ایستادن در یک موقعیت نشانگر ابراز خرسندی است و در موقعیتی دیگر نشانگر بی حوصلگی است.

دستنبد مجهز به کیسه هوا تولید شد

محققان موفق به تولید دستبندی شده‌اند که در مواقع حساس و خطرناک به کمک شناگران می‌آید و آن‌ها را از غرق شدن نجات می‌دهد؛ این دستبند مجهز به کیسه هوایی است که در هنگام خطر و در کمتر از یک ثانیه باز می‌شود و به حفظ شناگر بر روی آب کمک می‌کند، این وسیله جایگزین جلیقه‌های نجات است و به دلیل سایز کوچکتری که دارد بسیار کارآمد‌تر عمل می‌کند.

کاغذی که تلفن شما را شارژ می‌کند

محققان شارژری را طراحی کرده‌اند که از یک کاغذ خورشیدی تشکیل شده و بوسیله انرژی خورشیدی وسایل مختلف را شارژ می‌کند این شارژر که می‌تواند بر روی یک کوله پشتی قرار می‌گیرد بوسیله درگاه اتصال USB تلفن همراه را شارژ می‌کند. 

انتهای پیام/addup.center