تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری پزشکی

جزئیات برگزاری بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی اعلام شد


مشاور عالی سازمان سنجش جزئیات برگزاری بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی را تشریح کرد.
جزئیات برگزاری بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی اعلام شد

جزئیات برگزاری بیست و سومین المپیاد علمی دانشجوییحسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش  در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره زمان و شرایط  برگزاری مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور گفت: این رقابت برای منتخبان المپیاد (متمرکز و نیمه متمرکز) در روز‌های پنجشنبه 28 و جمعه 29 تیر 97 در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می­ شود.

وی ادامه داد: کارت ورود به جلسه آزمون­‌های المپیاد از روز یکشنبه ( 24 تیرماه) در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند تا روز سه‌شنبه 26 تیر می توانند  از طریق سایت واحد المپیاد دانشجویی کشور  کارت خود را دریافت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش  با اشاره به اینکه خوابگاه­ ها از صبح روز چهارشنبه 27 تیر پذیرای دانشجویان است،گفت: برنامه آزمون­ ها و آدرس خوابگاه­ ها و اسامی منتخبین المپیاد از طریق همین سایت در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

شرایط شرکت در بیست وسومین المپیاد دانشجویی

آموزش‌های مهارتی را باید مطابق با فناوری امروزی پویا کنیم/ 80 درصد دانشجو‌ها در 20 رشته تحصیلی پراکنده شده‌اند

آموزش‌های مهارتی را باید مطابق با فناوری امروزی پویا کنیم/ 80 درصد دانشجو‌ها در 20 رشته تحصیلی پراکنده شده‌اند

صالحی عمران از حضور 80 درصدی دانشجویان کشور در 20 رشته تحصیلی خبر داد.

ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: رشته‌های موجود در آموزش عالی درصدی از حرفه و مشاغل بازار کار را تحت پوشش قرار می‌دهند؛ به طوری که امروز 80 درصد از دانشجویان کشور در 20 رشته تحصیلی، آموزش می‌بینند.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری و سیاست‌گذاری آموزش عالی زمانی هدفمند می‌شود که در جهت آموزش‌های مهارتی باشد امروزه قدرت و توسعه هر کشور به نیروهای توانمند با پشتوانه مهارت‌آموزی بستگی دارد.

عوامل موثر در ارتقا کیفیت آموزش عالی کشور

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: عامل مهم ارتقاء کیفیت در آموزش عالی، آموزش بر مبنای نیاز جامعه و تناسب استاد به دانشجو است.

صالحی عمران با تأکید بر سرمایه‌گذاری در آموزش‌های مهارتی اضافه کرد: برای آن که ما بتوانیم مشکل بیکاری را در جامعه ریشه کن کنیم سرمایه‌گذاری در آموزش مهارتی اهمیت‌ زیادی دارد اما در این قضیه نباید افزایش بی رویه داشته باشیم؛ باید ساز و کارهای خاصی برای آموزش مهارتی وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: متأسفانه امروزه بسیاری از دانش آموختگان فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی نمی‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند چراکه هنوز آموزش‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شود برچسب درجه دوم دارد.

لزوم انعطاف پذیری آموزش های مهارتی با فناوری روز

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ما باید آموزش‌های مهارتی را مطابق با فناوری و تکنولوژی‌های امروزی پویا کنیم به طوری که آموزش‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شود باید انعطاف‌پذیری نسبت به بازار کار داشته باشد چراکه این آموز‌ش‌ها مانند دیگر آموزش‌هایی که در دانشگاه‌های کشور ارائه می‌شود، نیست و آموزش‌های مهارتی مستقیماً با بازار کار ارتباط دارد.

صالحی عمران با بیان اینکه ارائه آموزش‌های مهارتی حلقه اتصال رشد اقتصادی و اشتغال در جامعه است تصریح کرد: در تمام دنیا تربیت نیروهای ماهر و متخصص یکی از راه حل‌های معضل بیکاری است بنابراین با اصلاح سرفصل‌های درسی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارائه آموزش‌های علمی و مهارتی می‌تواند روش‌های مناسبی باشد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور یادآور شد: ما باید در روند دانشگاه و نظام آموزش عالی و فنی و حرفه‌ای به ورودی‌ها، فرآیند، برون‌ داد و نهایتاً پیامدهای آن در جامعه توجه کنیم.

انتهای پیام/

تمدید مهلت ثبت نام دوره‌های کارشناسی و کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد


شاهانی از تمدید مهلت ثبت نام در دوره‌های کاشناسی و کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد خبر داد.
تمدید مهلت ثبت نام دوره‌های کارشناسی و کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد
به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  امیر رضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر داوطلبان در خصوص تمدید مهلت ثبت نام، ویرایش رشته/ محل‌ها یا اضافه کردن سایر گروه‌های آزمایشی دوره‌های کارشناسی و کاردانی «پیوسته و ناپیوسته» پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تا ساعت 24 روز پنج شنبه 29 شهریور تمدید شد.

وی  ادامه داد: همچنین با پایان یافتن مهلت ثبت نام، ویرایش اطلاعات فردی، نوع دیپلم و معدل دیپلم برای داوطلبانی که در دوره‌های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته نموده اند، فعال شده و تا ساعت 24 جمعه 30 شهریور ادامه خواهد داشت؛ این ویرایش شامل تمام دوره‌های کارشناسی و کاردانی اعم از پیوسته و ناپیوسته است.

شاهانی تاکید کرد: ویرایش اطلاعات فردی، نوع دیپلم و معدل دیپلم داوطلبان فقط یک نوبت امکان پذیر است و به تقاضا‌هایی که به هر طریق دیگر و بعد از اتمام مهلت ثبت نام واصل شود, ترتیب اثر داده نمی‌شود.

انتهای پیام/

اعلام زمان تمدید مهلت دوره های کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

چگونگی برگزاری کنکور دکتری 98 مشخص شد


سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای نحوه برگزاری کنکور دکتری سال آینده را تشریح کرد.
چگونگی برگزاری کنکور دکتری 98 مشخص شد
به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای نحوه برگزاری کنکور دکتری سال آینده را اعلام کرد.
 
بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال 1398 می‌رساند، پذیرش دانشجو در سال 1398 بر اساس قانون "سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی" مصوب 18 اسفند 94 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات "شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی" به شرح ذیل انجام خواهد شد.
 
لذا ضرورت دارد متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی درآزمون ورودی دوره‌های دکتری (Ph.D) ثبت‌نام و شرکت نمایند. لازم به ذکر است پذیرش بر اساس قانون مذکور و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش آزمون مذکور (که در زمان ثبت نام توسط این سازمان منتشر می‌شود)، صورت خواهد گرفت.

شرایط پذیرش دانشجوی دکتری ناپیوسته 

بر اساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه‌های «آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می‌شود:

1- دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

1-1- آزمون متمرکز (50 درصد)

2-1- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3-1- مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)

2 - دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

2-1- آزمون متمرکز (30 درصد)

2-2- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

2-3- مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)

2-4- تهیه طرحواره (20 درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

شرایط پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D)

3- بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1398 به شرح زیر خواهد بود:

3-1- آزمون زبان با ضریب (1)

3-2- آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1)

3-3- آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4)

سنجش و پذیرش برای تمام دوره‌ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهش محور، پردیس‌های خودگردان، پیام نور، بورس اعزام به خارج، مؤسسات غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس قانون فوق صورت خواهد گرفت.

4- سایر شرایط و ضوابط

4-1- تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در این آزمون ورودی ثبت‌نام و شرکت نمایند.

4-2- دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی که مشمول آئین نامه شماره 2/77633 مورخ 28 مرداد 92 که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

4-3- مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می‌توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال 1398) فارغ التحصیل شوند.

4-4- پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) روزانه سال 1397 چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون سال 1398 را نداشته و یک سال محروم از آزمون هستند.

4-5- پذیرفته‌شدگان دوره بورس اعزام به خارج در سال 1397 در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در دوره‌های روزانه دانشگاهها وموسسات آموزش عالی سال 97پذیرفته نشده باشند، اجازه شرکت در آزمون دکتری سال 1398 را دارند.

4-6- سایر شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 1398 درج خواهد شد.

5-دریافت فایل جدول کدر شته های امتحانی، مواد آزمون ورشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند درهر کد رشته شرکت کنند در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 1398 فرمت PDF

انتهای پیام/

علت تاخیر در اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مشخص شد


مشاور عالی سازمان سنجش درباره چرایی تاخیر در اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توضیحاتی داد.
علت تاخیر در اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مشخص شد

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان درباره چرایی تاخیر در اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، اظهار کرد: مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد روز شنبه هفته جاری لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 97 دانشگاه آزاد را به  سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کرد و تاخیر در اعلام اسامی به این دلیل است که سازمان سنجش باید تأییدیه نهایی رشته‌ها را از دفتر گسترش وزارت علوم اخذ کند.


بیشتر بخوانید: بی‌نظمی در اعلام نتایج آزمون‌ها/ دانشجویان تحصیلات تکمیلی همچنان بلاتکلیفند


وی گفت: بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده، نتایج نهایی پذیرفته شدگان رشته‌محل های دانشگاه آزاد تا امشب دوشنبه 26 شهریور از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام می شود.

انتهای پیام/

آخرین جزئیات آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پرونده 6 ماه اول ارز دانشجویی بسته شد


رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم  گفت: پرونده ارز دانشجویی در 6 ماه اول سال97 بسته شد، از مهر ماه پیگیر ارز دانشجویان بورسیه اعزامی این وزارتخانه خواهیم بود.
پرونده 6 ماه اول ارز دانشجویی بسته شد

مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  تمام دانشجویان واجد شرایطی که برای 6 ماه اول سال درخواست ارز داشتند و ثبت نام خود را تکمیل کرده بودند، ارز دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: اگر دانشجوی واجد شرایطی بر اساس ضوابط موجود هنوز ارز دریافت نکرده باشد، تا قبل از پایان شهریور 97 به بانک‌ها معرفی می‌شود و ارز دریافت خواهد کرد.

صدیقی تصریح کرد: پرونده ارز دانشجویی 6 ماه اول سال بسته شده است.

انتهای پیام/

دریافت ارزهای دانشجویی در 6 ماهه اول سال

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟