تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری پزشکی

آخرین جزئیات از پرداخت کمک هزینه بلاعوض‌ به دانشجویان دکتری


مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت علوم در خصوص آخرین جزئیات پرداخت کمک هزینه بلاعوض دانشجویان دوره دکتری توضیحاتی داد.
آخرین جزئیات از پرداخت کمک هزینه بلاعوض‌ به دانشجویان دکتری

آخرین جزئیات از مطالبه کمک هزینه بلاعوض‌ به دانشجویان دوره دکتریسعید رستگار  مدیرکل دفتر برنامه و بودجه و تشکیلات وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص پرداخت کمک هزینه بلاعوض‌ برای دانشجویان‌ دوره دکترای گفت: مطالبه کمک هزینه بلاعوض‌ برای دانشجویان دکترای‌ وزارت علوم در حیطه‌ مشکلات کلان است و تا زمانی که‌ اسناد بالادستی‌ در این جهت تغییر نکند و در بودجه وزارت علوم تحولی رخ ندهد  پاسخی  برای وصول مطالبات و  کمک هزینه ها نداریم.

وی در ادامه با تأکید بر اصل استقلال دانشگاه‌ها و سیاست  مداخله‌ نکردن  وزارت علوم در نحوه تخصیص بودجه‌ها توسط دانشگاه‌ها ادامه داد: بودجه را بخش ذیربط وزارت علوم بررسی و بر اساس برنامه به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌کند و فقط سیاست‌گذاری جهت هزینه‌کرد بودجه بر عهده هیئت‌ امنای هر دانشگاه است.

 مدیرکل دفتر برنامه و بودجه و تشکیلات وزارت علوم تصریح کرد: به بیان دیگر وزارت علوم در انطباق‌ بودجه با برنامه دانشگاه‌ها دخالتی ندارد و چنین انطباقی‌ بر عهده‌ هیئت‌ امنا‌ است به عبارتی دیگر تخصیص‌ بودجه کلان در وزارت علوم یکسان‌ بوده اما خرد کردن‌ بودجه به عهده خود دانشگاه‌ها است.

رستگار‌ در پاسخ به این سوال که بخش پشتیبانی‌ از بودجه وزارت علوم با چه منابع بودجه‌ای می‌تواند کمک هزینه بلاعوض‌ را تامین کند، یادآور شد: این بخش وزارت علوم قادر به چنین اقدامی نیست و باید منابع پایداری به این موضوع اختصاص داده شود لذا تعیین چنین منابعی نیازمند تصمیم‌گیری مراجع ذیربط است.

انتهای پیام/

شرایط برنامه ریزی برای بودجه ریزی در دانشگاه های کشور

همه آنچه پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد 97 دانشگاه آزاد باید بدانند


جزئیات نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی و مدارک لازم برای ثبت‌نام در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 97 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
همه آنچه پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد 97 دانشگاه آزاد باید بدانند

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نتایج دوره با آزمون مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه قابل مشاهده است.

پرونده همه پذیرفته‌شدگان آزمون برای احراز صلاحیت‌های عمومی تحت بررسی است و نتیجه آن متعاقباً از طرف دفتر گزینش صلاحیت‌های عمومی سازمان مرکزی دانشگاه به اطلاع محل‌های دانشگاهی خواهد رسید.

سنوات تحصیل در دوره کارشناسی‌ارشد ناپیوسته به ویژه برای مشمولان 3 سال است و به هیچ‌وجه قابل افزایش نیست.مشمولان خدمت وظیفه عمومی لازم است براساس مقرراتی که از سوی سازمان وظیفه عمومی اعلام شده و همچنین مندرجات دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 سازمان سنجش آموزش کشور، ضوابط مربوطه را رعایت و وظایف محوله را به موقع انجام داده باشند و دانشگاه در قبال عدم رعایت آن مسئولیتی ندارد. از جمله آن که از زمان فراغت از تحصیل بیش از یک سال سپری نشده باشد و چنانچه بیش از یک سال از اتمام تحصیل آنان در دوره کارشناسی سپری شده باشد، به موقع به خدمت اعزام شده باشند.

همچنین با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت است.

پذیرفته‌شدگانی که در فرم ثبت‌نام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران دانسته‌اند، باید هنگام ثبت‌نام فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند. بدیهی است چنانچه در هر زمان از ثبت‌نام و یا حین تحصیل، واجد شرایط بودن این قبیل دانشجویان در استفاده از سهمیه مذکور به اثبات نرسد، دانشگاه از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آورد و در این صورت حق اعتراض نخواهند داشت و به علت سوء استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران پیگرد قانونی آنها برای دانشگاه محفوظ خواهد ماند.

زمان و محل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

پذیرفته‌شدگان نهایی همه رشته‌ها لازم است شخصاً در روز‌های شنبه 31 شهریور و یکشنبه یکم مهر با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت‌نام به واحدهای ذیربط که نشانی و تلفن آنها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir و سامانه دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس iau.ac.ir درج شده است، مراجعه کنند.

عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

پذیرفته‌شدگان واحدهای علوم و تحقیقات، تهران‌مرکزی، تهران‌جنوب، تهران شمال، پزشکی تهران، الکترونیکی، سنندج، نجف‌آباد، تبریز، کرج، قم، قزوین، پرند، بروجرد، شیراز و اراک برای اطلاع از چگونگی و زمان ثبت‌نام مقتضی است به آدرس سایت آن واحد‌ها به شرح ذیل مراجعه کنند:

اراک به آدرس www.iau.arak.ac.ir

علوم و تحقیقات به آدرس www.srbiau.ac.ir

تهران‌مرکزی به آدرس www.iauctb.ac.ir

تهران‌جنوب به آدرس www.azad.ac.ir

پزشکی تهران به آدرسwww.iautmu.ac.ir

تهران شمال به آدرس www.iau-tnb.ac.ir

الکترونیکی به آدرس www.iauec.ac.ir

تهران شرق به آدرسwww.iauet.ac.ir

اصفهان (خوراسگان) به آدرس www.register.khuisf.ac.ir

یادگار امام خمینی (ره) شهرری به آدرس: www.iausr.ac.ir

نجف‌آباد به آدرس http://rs.iaun.ac.ir

سنندج به آدرس www.iausdj.ac.ir

تبریز به آدرس www.iaut.ac.ir

کرج به آدرس www.kiau.ac.ir

قم به آدرس www.qom-iau.ac.ir

قزوین به آدرس www.qiau.ac.ir

پرند به آدرس www.piau.ac.ir

بروجرد به آدرس www.iaub.ac.ir

شیراز به آدرس www.iaushiraz.ac.ir

مدارک لازم برای ثبت‌نام در دوره کارشناسی‌‌ارشد ناپیوسته (فوق لیسانس)

اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریز نمرات دوره کارشناسی با قید معدل، اصل شناسنامه و دو برگ فتوکپی خوانا از تمام صفحات (اصل شناسنامه برای تطبیق است)، اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی، شش قطعه عکس 4×3 تمام رخ (برای برادران مشمول 12 قطعه)، مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص کند و تکمیل و ارائه سایر فرم‌های ثبت‌نام که توسط واحد دانشگاهی در اختیار پذیرفته‌شدگان قرار داده می‌شود، از جمله مدارک لازم برای ثبت نام است.

افرادی که از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط ثبت‌نام نیستند (از جمله دارای دفترچه اعزام به خدمت با غیبت هستند و یا با غیبت به خدمت اعزام شده‌اند یا در برگ اعزام آنان دانشجوی اخراجی یا انصرافی یا ترک تحصیل ذکر شده است) مجاز به ثبت‌نام نیستند.

انتهای پیام/

اختصاص 100 میلیون تومان تسهیلات به دانشجویان فناور / پذیرش امسال دانشگاه علمی کاربردی تحث تاثیر نظام جدید آموزشی است

اختصاص 100 میلیون تومان تسهیلات به دانشجویان فناور / پذیرش امسال دانشگاه علمی کاربردی تحث تاثیر نظام جدید آموزشی است

امید گفت: برای کمک به دانشجویان فناور 100 میلیون تومان تسهیلات از سوی معاونت علمی و دانشگاه علمی و کاربردی در نظر گرفته شده است.

محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو دانشگاه علمی و کاربردی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید گفت: مطابق با اقدام جدید وزارت آموزش و پرورش و نظام 6-3-3 خروجی از هنرستان‌ها نداشته‌ایم و به همین دلیل ظرفیت دانشگاه علمی و کاربردی امسال به کمترین حد خود رسیده است.

وی با بیان اینکه در مجموع دوره‌های  کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی و کاربردی حدود 50 هزار داوطلب ثبت‌ نام کرده‌‌اند، اظهار کرد: 400 هزار ظرفیت داشته‌ایم اما به دلیل نظام جدید آموزشی یکسال پیش‌رو با ظرفیت پایین‌تری کار می‌کنیم.

مراکز نوآوری در دانشگاه علمی و کاربردی تاسیس می‌شوند

امید درباره برنامه‌های دانشگاه جامع علمی و کاربردی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی ‌ها، تاسیس مراکز نوآوری در کنار مجموعه علمی و کاربردی مورد هدف است و در 6 ماهه اول امسال بیش از 70 مرکز  فناوری ایجاد شده‌اند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی ادامه داد: هدف ما رشد این مراکز است و  تا پایان سال باقی مراکز نوآوری هم راه‌اندازی خواهند شد.

وی با اشاره به ضرورت فعالیت دانشجویان در مراکز نوآوری گفت: توصیه‌ای که به دانشجویان داریم این است که در مراکز نوآوری مشغول به کار شوند و ایده‌های خود را دنبال کنند تا بتوانند شرکت‌های دانش بنیان را تاسیس کنند و در مقابل دانشگاه هم برای ترغیب دانشجویان  تسهیلات لازم برای ایجاد کسب و کار را به آن‌ها می‌دهد.

همکاری دانشگاه علمی و کاربردی و معاونت علمی برای کمک به دانشجویان فناور

امید با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی و کاربردی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با یکدیگر همکاری‌ می‌کنند، اظهار کرد: این دو نهاد مذاکراتی را انجام داده‌اند و مسئولان معاونت علمی و فناوری  قبول کرده‌اند که برای ایده‌های برتر دانشجویانی که در شرکت‌های دانش بنیان مراکز فناوری دانشگاه علمی و کاربردی فعالیت می‌کنندف تسهیلاتی در نظر گیرند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی درباره تسهیلاتی که به دانشجویان فناور تعلق می‌گیرد، گفت: دانشگاه جامع علمی و کاربردی به هر یک از دانشجویان یا شرکت‌های دانش بنیان مبلغ 50 میلیون تومان تسهیلات نقدی می‌دهد و همچنین معاونت علمی هم همین میزان را بابت ایده‌های نو به دانشجویان پرداخت می‌کند.

انتهای پیام/

خواسته‌های شرکت‌های دانش بنیان باید به عنوان مطالبه پیگیری شود/ ثبت اختراع در کشور معضل است


وطن پور گفت: ثبت اختراع در کشور معضل است و بسیاری از افراد یا شرکت‌ها هنوز نمی‌دانند که باید فرم‌های لازم را پر کنند.
خواسته‌های شرکت‌های دانش بنیان باید به عنوان مطالبه پیگیری شود/ ثبت اختراع در کشور معضل است

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین وطن پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در نشست مشترک این دانشگاه و حوزه فناوری سلامت وزارت بهداشت که در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: خواسته‌های شرکت‌های دانش بنیان باید به عنوان مطالبه پیگیری شود و تنها به یک نامه درخواست متکی نشود.

وی ادامه داد: در واقع ما مصرف کننده ایم و واردکننده‌ها رقیب اصلی ما هستند، با دنبال کردن جنس خارجی ریسک تولید را نمی‌پذیریم و از این رو مورد حمایت هم قرار نمی‌گیریم.

وطن پور افزود: کار، کار سختی است، اما باید به این نکته توجه کنیم که در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های فناور در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند و بالعکس. همچنین بسیاری از همکاران حوزه پزشکی کار مهندسی انجام می‌دهند بدون اینکه با یکدیگر ارتباط داشته باشند و این موضوع موجب می‌شود تا محصول تولید شده در نهایت با ایراداتی همراه باشد، در صورتی که اگر دو گروه در ابتدای کار با هم تعامل داشتند، نتیجه ای بهتر کسب می شد.

ایجاد مراکز مشترک بین دانشگاه و حوزه سلامت

وی گفت: ایجاد مراکز مشترک بین دانشگاه و حوزه سلامت فرصتی خوب برای تولید محصولات باکیفیت خواهد بود.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت تصریح کرد: در حال حاضر زیرساخت‌های لازم همچون مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و فن بازار‌ها به میزان لازم ایجاد شده است، اما هنوز ارتباط لازم بین دانشگاه و حوزه سلامت برقرار نشده است، البته باید بگویم که ارتباط بین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران نتایج مثبتی داشت و همین نتایج ما را ترغیب کرد تا بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌ها مراکز مشترک ایجاد کنیم.

وطن پور گفت: به طور مثال تولید یک ویلچر استاندارد مورد رضایت افراد، از مشکلات اساسی کشور در حوزه سلامت است؛ مشکلی که با ارتباط دانش مهندسی و پزشکی به سادگی رفع خواهد شد.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: در گذشته وزارت بهداشت دیدی مثبت به ارائه طرح‌ها نداشت و ظرفیت‌های پژوهش نیز محدود بود، اما امروز با تغییر شرایط، دسترسی همه شرکت‌ها به اطلاعات به راحتی صورت می گیرد.

راه اندازی سامانه شرکت‌های دانش بنیان

وطن پور افزود: سامانه شرکت‌های دانش بنیان در حال بارگذاری است و این فرصت خوبی است تا شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت بتوانند طرح ها، تحقیقات و تولیدات خود را معرفی کنند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 360 آزمایشگاه مشترک داریم که در این حوزه فعالیت می‌کنند و ایجاد انجمن شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت از جمله برنامه های آینده است.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در خصوص ثبت اختراع بیان کرد: در حال حاضر ثبت اختراع در کشور معضل است و بسیاری از افراد یا شرکت‌ها هنوز نمی‌دانند که باید فرم‌های لازم را پر کنند، روند طولانی ثبت اختراع باعث خستگی آن‌ها می‌شودو از این رو به دنبال مدون کردن روند ثبت اختراع هستیم.

وی گفت: در حال حاضر تنها رفع حل معضلات کشور، اعلام درخواست است. در واقع شرکت‌ها باید پیگیر مطالبات خود باشند.در حال حاضر به دنبال محصولات ارزان خارجی هستیم که کیفیت لازم را ندارند در صورتی که تولیدات داخلی ما از کیفیت بالایی برخوردار است.

وطن پور افزود: شرکت‌های دانش بنیان نباید به سراغ وزارت بهداشت بیایند، زیرا در ستاد امکان انجام کار خاصی نیست و بهتر است این شرکت‌ها با دانشگاه‌ها تعامل بیشتری داشته باشند، زیرا دانشگاه‌ها حمایت بهتری انجام می‌دهند و مراکز رشد آن‌ها شرایط بهتری را در اختیار این شرکت‌ها قرار می‌دهد.

در حاشیه این نشست وطن پور در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه فناوری و دانش بنیان، متکی به نیروها، استعدادها و امکانات داخلی هستیم و بخش ارزبری ما کمتر از 20درصد است.

450 شرکت دانش بنیان محصول خود را وارد بازار کرده اند

تعداد شرکت های دانش بنیان به ثبت رسیده در کشور سه هزار و 170 است که از این تعداد 920 شرکت در عرصه های مختلف حوزه سلامت فعالیت دارند و از میان آنها، حدود 450 شرکت دانش بنیان محصولی را وارد بازار کردند.

تجهیزات، دارو و محصولات بایولوژیک از جمله محصولات حوزه سلامت است که توسط این شرکت ها وارد بازار داخل کشور شده است.

وی ادامه داد: این شرکت ها در طول هشت سال گذشته تشکیل شده، توسعه یافته و در زمان حاضر افزون بر دو هزار و 500 محصول دانش بنیان در حوزه سلامت در بازار وجود دارد. علاوه بر این ها، چهار هزار محصول دیگر نیز در مراحل مختلف تاییدیه ها هستند.

این مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در سال گذشته 1800 میلیارد تومان فروش داشته اند.

وی دستاوردهای شرکت های دانش بنیان با وجود سابقه کمتر از یک دهه اینها را مناسب خواند و گفت: اگر این شرکت ها نبودند وضعیت ما بدتر از این که هست می شد.

وطن پور تصریح کرد: هم اینک 21قلم داروی بایوتپ در کشور تولید می شود که سالیانه 650میلیون دلار صرفه جویی ارزی به دنبال داشته است.
وی درباره نقش بازار و التهاب های اخیر در تامین نیازهای حوزه سلامت گفت: بازار و التهاب های آن را نباید در این ماجرا خیلی درگیر کرد، وقتی موجی راه می افتد، دلار گران می شود و همه اجناس احتکار می شود؛ مشکلات مدیریتی و نبود پیش بینی بموقع ربطی به این مساله ندارد که شرکت های دانش بنیان کار خود را خوب انجام داده اند یا نه.

وطن پور افزود: شرکت های دانش بنیان وظیفه خود را انجام داده و محصولات را توسعه داده اند؛ همه شرکتها های تک(دارای فناوری بالا) بوده و نوآوری دارند.

وی گفت: شرکت های دانش بنیان گروه هایی شامل اعضای هیات علمی، دانشجویان دکتری و افراد تحصیلکرده دانشگاهی هستند و به رسالت ملی خود به خوبی عمل کرده اند اما باید از این بهتر شود.

تامین ارز شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت

این مقام وزارت بهداشت درباره تامین ارز مورد نیاز شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت گفت: درباره تامین ارز اقدام شده و با هماهنگی اداره کل تجهیزات و هیات امنای ارزی، مشکلی نخواهد بود.

وی درباره خروجی رساله های دانشجویان دکتری پزشکی از مقالاتی که ارایه می کنند، گفت: هم اینک پنج میلیون دانشجوی دکتری در کشور تحصیل می کنند که مقالات متعددی توسط اینها چاپ می شود.

وطن پور رتبه ایران در زمینه پژوهش در منطقه را یک اعلام کرد و گفت: این امر در نتجیه تلاش دانشجویاان دکتری و اعضای هیات علمی دانشگاه ها به دست آمده است.

این مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این باره که چند درصد از این پروژه ها تبدیل به محصول می شود گفت: بر اساس یک فرمول کلی از هر 10هزار مقاله چاپ شده یک هزار مورد می تواند تبدیل به محصول شود، از این ها 100 مورد اعتبارنامه بگیرد و از بین اینها، 10 مورد می تواند در بازار داخلی جا بیافتد و در نهایت این که یکی موفق به تولید محصول بین المللی شود، کار سختی است.

وطن پور یادآورشد: این گونه نیست که با داشتن پنج میلیون دانشجوی دکتری در پایان سال 500 فناوری داشته باشیم .

انتهای پیام/

امروز؛ انتشار کارنامه داوطلبان آزمون سراسری 97


مشاور سازمان سنجش آموزش گفت: کارنامه داوطلبان آزمون سراسری سال 97 امروز در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.
امروز؛ انتشار کارنامه داوطلبان آزمون سراسری 97

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده کارنامه داوطلبان آزمون سراسری سال 97  امروز دوشنبه 26 شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

وی گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دوره روزانه نوبت دوم، پردیس‌های خودگردان، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه پیام نور و مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی، بعد از ظهر سه‌شنبه 20 شهریور ماه 97 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است.

انتهای پیام/

انتشار کارنامه کنکور 97

همه آنچه پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد باید بدانند


نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های با آزمون مقاطع کارشناسی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و دکترای حرفه‌ای سال 97 دانشگاه آزاد اعلام شد.
همه آنچه پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد باید بدانند

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شـرکت‌کننـدگان در انتخاب رشته رشته‌های با آزمون مقاطع کارشناسی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و دکترای حرفه‌ای سال 1397 دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند با مراجعه بـه سـامانه اعـلام نتـــایج مرکــــز ســـنجش و پــــذیرش دانشـــگاه آزاد اسلامی بــــه نشــــانی www.azmoon.org از نتیجه آن مطلع شوند.

داوطلبانی که در گزینش‌های مختلف رشته‌های بـا آزمـون در بیش از یک رشته/محل نظـام آموزشـی پذیرفتـه شـده باشـند، می‌توانند به انتخاب خود فقط در یکی از رشته/محـل هـای اعـلام‌شده ثبت‌نام کرده و به تحصیل بپردازند.

زمان و نحوه مراجعه پذیرفته‌شدگان و ذخیره ها برای ثبت‌نام در دانشگاه آزاد

پذیرفته‌شدگان همه رشته ها بدون توجه به زمان شروع بـه تحصیل مندرج در کارنامه اعلام نتـایج بایـد شخصـاً در یکـی از روزهــای دوشــنبه و ســه‌شــنبه 26 و 27 شــهریور با در دست داشـتن مـدارک لازم جهـت ثبـت‌نـام بـه واحـدهای ذیربط که نشانی و تلفن آنها در سامانه اینترنتـی مرکـز سـنجش و پــذیرش دانشــگاه آزاد اسلامی بــه آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir و همچنین سامانه دانشگاه آزاد اسـلامی بـه آدرسiau.ac.ir درج شده است، مراجعه کنند.

گفتنی است پذیرفته‌شدگان واحـدهای علـوم و تحقیقـات، تهران مرکزی، تهران جنـوب، تهـران شـمال، پزشـکی تهـران، بروجرد، سنندج، نجف‌آباد، تبریز، کـرج، قـم ، شـیراز ، پرنـد، مشهد، همدان، اراک و شهرری جهت اطلاع از چگـونگی و زمان ثبت‌نام به آدرس سایت آن واحدها به شرح ذیل مراجعه کنند.

علوم و تحقیقات به آدرس : www.srbiau.ac.ir

تهران‌مرکزی به آدرس : www.iauctb.ac.ir

تهران‌جنوب به آدرس : www.azad.ac.ir

پزشکی تهران به آدرس: www.iautmu.ac.ir

تهران شمال به آدرس : www.iau-tnb.ac.ir

تهران شرق به آدرس : www.iauet.ac.ir

نجف‌آباد به آدرس : http://rs.iaun.ac.ir

اصفهان (خوراسگان) به آدرس:www.register.khuisf.ac.ir

سنندج به آدرس : www.iausdj.ac.ir

تبریز به آدرس : www.iaut.ac.ir

کرج به آدرس : www.kiau.ac.ir

قم به آدرس : www.qom-iau.ac.ir

بروجرد به آدرس : www.aiub.ac.ir

شیراز به آدرس : www.iaushiraz.ac.ir

اراک به آدرس : www.iau-arak.ac.ir

پرند به آدرس: www.piau.ac.ir

مشهد به آدرس: www.mshdiau.ac.ir

همدان به آدرس: www.iauh.ac.ir

یادگار امام (ره) شهرری به آدرس: www.iausr.ac.ir

لازم به ذکر است اعـلام‌شـدگان ذخیـره بایـد در روزهـای تعیـین‌شـده بـه واحدهای دانشگاهی مراجعه و آمادگی خود را کتبـاً طبـق فرم مخصوص و در قبال دریافت رسید از مسئولان مربوطه، بـرای ثبــت‌نــام اعــلام کنند. ســپس در ســاعت 9 صــبح روز شــنبه 31 شهریور به واحدهای دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند تـا در صورت عدم تکمیل ظرفیت با پذیرفته‌شدگان اصلی و وجـود ظرفیت باقیمانده، با رعایت حق تقدم نمره تا حد تکمیل ظرفیت مصوب، از آنان ثبت‌نام به عمل آید.

عدم مراجعه پذیرفتـه‌شـدگان در روز و سـاعت مقـرر بـه منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچگونه اعتراضی پذیرفتـه نخواهد شد.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خـارجی وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خـارجی مقـیم متعاقـب انجـام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌هـای اقـامتی اتبـاع مزبـور و اعـلام رسـمی آن توسـط آن اداره خواهـد بـود و تـا قبـل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت است.

همچنین شروع کلاس‌های درس هر واحد یـا مرکـز دانشـگاهی بـا توجه به امکانات آموزشی در مهر ماه یا بهمن مـاه سـال جـاری و زمان تشکیل کلاس در صبح یا عصر یا هر دو وقت خواهد بود.

مدارک لازم برای ثبت‌نام

اصل دیپلم کامل متوسـطه یـا اصـل گـواهی قبـولی پایـان تحصیلات نظام‌قدیم متوسطه و یا اصل گواهی اتمـام دوره پـیش‌دانشگاهی نظام جدید متوسطه، به همراه تصویر آنها، اصــل شناســنامه عکــس‌دار و دو بــرگ تصــویر از تمــام صفحات آن، اصل و یک برگ کپی کارت ملی، شــش قطعــه عکــس 4*3 تمــام‌رخ کــه اخیــراً تهیــه و مشخصات پذیرفته‌شده در پشـت آنهـا نوشـته شـده باشـد (بـرای مشمولین 12 قطعه)، اصل و دو برگ تصویر مدرک مشخص‌کننـده وضـعیت خدمت وظیفه عمومی پذیرفته‌شدگان مرد و تکمیل و ارائه فرم درخواست ثبت‌نـام ازجمله مدارک لازم برای ثبت‌نام است.

انتهای پیام /

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟