تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری پزشکی

اردوی مناطق مرزی دفاع از مرزهای جغرافیایی، فرهنگی و اقتصادی است


کاظمی گفت: برگزاری اردو برای دانش آموزان مناطق مرزی به منزله دفاع از مرزهای جغرافیایی، فرهنگی و مرزی است.
اردوی مناطق مرزی دفاع از مرزهای جغرافیایی، فرهنگی و اقتصادی است
به گزارش  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش در افتتاحیه اردوی ملی دانش‌آموزان دختر مناطق مرزی اظهار کرد: یکی از افتخارات ارزشمند نظام خدمت به مناطق محروم بوده و مهم‌ترین رویکرد نظام تعلیم و تربیت در سند تحول آموزش و پرورش، عدالت محوری محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مطالبات سند تحول فراهم شدن زمینه رشد و تعالی در مناطق محروم، مرزی و عشایری است، افزود: آموزش و پرورش با همت دستگاه‌های مختلف و خیرین توانسته در این مسیر گام بردارد.

معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش با اشاره به اینکه  امروز دولت و کشور به توجه و مشارکت بیش از پیش نیازدارد، گفت: هرکدام از ما در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به سهم خودمان در کمک کردن نقش داریم تا بتوانیم زمینه‌های توسعه کشور را در این شرایط سخت فراهم کنیم.

کاظمی خطاب به دانش‌آموزان مناطق مرزی ادامه داد: حضور شما در این برنامه فرهنگی، نماد وحدت، همدلی و همکاری است و  این اردو در کنار جنبه های پرورشی و آموزشی پیام آور  وحدت و همدلی در دفاع از مرز‌های جغرافیایی، فرهنگی و اقتصادی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تصریح کرد:  شما در 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سفیران ارزشمند کشور در عرصه‌های مختلف هستید؛ شما مدافعان عرصه فرهنگ در مناطق مرزی و مدافعان دفاع از ارزش‌های نظام در مقابل تهاجم‌های دشمن در عرصه فرهنگی است.

انتهای پیام/

خدمت به مناطق محروم؛  افتخار نظام آموزشی 

تعیین زمان اعلام نتایج آزمون اصلح/ آزمون جبرانی آذرماه برگزار می‌شود


کچوئیان با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون اصلح، از برگزاری امتحان جبرانی در آذرماه امسال خبر داد.
تعیین زمان اعلام نتایج آزمون اصلح/ آزمون جبرانی آذرماه برگزار می‌شود

به گزارش  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا کچوئیان، سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت از اعلام نتایج آزمون اصلح مهارت آموزان ورودی سال 95 خبر داد و گفت: مهارت آموزان می‌توانند از ساعت هشت صبح روز شنبه با ورود به سامانه سجفا از نتایج آزمون مطلع شوند.

78 درصد داوطلبان پذیرفته شدند

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، مجموع مشمولان آزمون اصلح ورودی سال 95 را 6 هزار و 778 نفر اعلام و تصریح کرد: 78 درصد از افراد شرکت کننده در آزمون اصلح موفق به دریافت گواهی صلاحیت‌های حرفه معلمی شدند.

وی از حضور هزار و 600 نفر مهارت آموز دیگر برای شرکت در آزمون جبرانی نیمه دوم آذرماه سال جاری سخن گفت و افزود: در راستای جبران نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش، برابر با اساسنامه دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیلان علاقمند به حرفه معلمی از سایر دانشگاه‌های کشور پس از گذر از مراحل آزمون استخدامی، مصاحبه و گزینش با ورود به دانشگاه فرهنگیان و دریافت دوره‌های مهارت آموزی، همچنین گذر پایانی از آزمون اصلح با کسب گواهینامه صلاحیت‌های حرفه‌ای به افتخار معلمی نائا می‌شوند.

این مقام مسئول با تاکید بر پایش و رصد صلاحیت حرفه‌ای افراد برای ورود به دستگاه آموزش و پرورش اندازه گیری دانش، مهارت و نگرش افراد برای ورود به سیستم آموزشی و پرورشی کشور را لازم و ضروری خواند و گفت: بدون دریافت گواهینامه صلاحیت‌های حرفه‌ای امکان ورود افراد به دستگاه آموزش و پرورش مهیا نیست.

اعلام زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون

کچوئیان درباره اعتراض افراد به نتایج اعلام شده اظهار کرد: آن دسته از مهارت آموزانی که نسبت به نمره خود اعتراض دارند می‌توانند از روز شنبه تا جمعه، اول تا ششم مهرماه سال جاری با ورود به سامانه ثبت اعتراض در پورتال اصلی دانشگاه اقدام و اعتراض خود را ثبت کنند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در پایان با تاکید بر مراجعه  نکردن حضوری افراد، پانزدهم مهرماه سال جاری را زمان پاسخگویی به افراد معترض اعلام کرد.

انتهای پیام/

ورود «ابد و یک روز» به کتاب‌های درسی پایه دوازدهم


مولف کتاب سلامت و بهداشت پایه دوازدهم با اشاره به ورود فیلم ابد و یک و روز به این کتاب، هدف راآشنایی دانش آموزان با رفتار‌های مخاطره آمیز دانست.
ورود «ابد و یک روز» به کتاب‌های درسی پایه دوازدهم

حسن ضیاالدینی مدیر کل دفتر سلامت آموزش و پرورش و مولف کتاب سلامت و بهداشت پایه دوازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تالیف این کتاب و اهداف در نظر گرفته شده برای آن اظهار کرد: یکی از رویکرد‌های راهبردی وزارت آموزش وپرورش در حوزه سلامت دانش آموزان رویکرد ارتقای سلامت است و برهمین اساس جهت‌گیری اغلب برنامه‌ها و خدمات در حوزه تعلیم و تربیت و در دفتر تخصصی سلامت این وزارتخانه برپایه ارتقای سلامت و افزایش سطح سواد سلامت دانش آموزان، معلمان، کارکنان و اولیاء دانش آموزان تنظیم شده است که طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها در زمینه پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، نظارت بر پایگاه‌های تغذیه سالم، گسترش تشکل‌های بهداشتی دانش آموزی در قالب سفیران سلامت دانش آموزی، استقرار نظام مراقبت، استاندارد سازی محیط مدارس با رویکرد پیشگیری از رفتار‌های پرخطر را شامل می‌شود.

وی ادامه داد:  کتاب سلامت و بهداشت پایه دوازدهم با همین دغدغه  در زمینه ارتقای سلامت دانش آموزان و پیشگیری از رفتار‌های پر خطر و آسیب‌های اجتماعی در مدارس و کمک به توانمند سازی دانش آموزان، اولیاء، مدارس، معلمان و دبیران برای ارتقای سلامت جسمی وروحی دانش آموزان برای اولین بار تالیف ومنتشر شد.

ضیالدینی گفت:  با وجود کوشش‌های گسترده‌ای که آموزش وپرورش برای محافظت از دانش آموزان در برابر گرایش به رفتار‌های پرخطر صرف می‌کند، در عین حال تاکید دارد که انجام این کار بدون کنترل زمینه‌ها، متغیر‌ها و عوامل مخاطره آمیز محیطی، فرهنگی مقدور نیست.

وی با بیان اینکه  کتاب سلامت و بهداشت در سال تحصیلی 98-97 جهت آموزش پیشگیری از رفتار‌های مخاطره آمیز وارتقای سطح سواد سلامت دانش آموزان پایه دوازدهم (خروجی‌های آموزش وپرورش) برای تمام رشته‌ها تهیه و تدوین شد، بیان کرد: ورود فیلم سینمایی« ابد و یک روز» با همین رویکرد و بنا بر تشخیص تیم تالیف در کتاب گنجانده شد تا دانش آموزان  با ابعاد مختلف پدیده اعتیاد آشنا شوند. 

مولف کتاب سلامت و بهداشت پایه دوازدهم با اشاره به اینکه به منظور تحقق یافتن اهداف حوزه‌های یادگیری برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران درس سلامت و بهداشت برای اولین بار در پایه دوازدهم و در تمام رشته‌ها به میزان 2 ساعت در هفته مقرر شده است، تصریح کرد: این در حالی است که موضوعات مربوط به سلامت به صورت پراکنده و بین رشته‌ای و در پایه‌ها و دروس دیگری همچون تربیت بدنی، تفکر و سبک زندگی، زیست شناسی و آمادگی دفاعی (کمک‌های اولیه ) ارائه می‌شود.

ضیاالدینی گفت: کتاب با هدف تأمین محتوای درس سلامت و بهداشت با رویکرد مسئله محور، سازماندهی و تألیف شده  و در برگیرنده مفاهیم، مهارت‌های اساسی و ایده‌های کلیدی مبتنی بر شایستگی‌های مورد انتظار از دانش آموزان در حوزه سلامت و تربیت بدنی در برنامه درسی ملی است.

ورود مفاهیم خودمراقبتی در کتاب سلامت و بهداشت

وی بیان کرد: محتوای کتاب  با رویکرد پیشگیری و خود مراقبتی برای چهل ساعت آموزشی در 20 هفته درنظر گرفته شده و  شایستگی‌ها و اهداف حوزه تربیت و یادگیری سلامت را به طور مستقیم و شایستگی‌ها و اهداف حوزه تربیت و یادگیری آداب و مهارت‌های زندگی و تربیت بدنی را به صورت پشتیبان مد نظر قرار داده است.

مولف کتاب سلامت و بهداشت پایه دوازدهم با اشاره به اهداف این کتاب تصریح کرد: انتظار می‌رود دانش آموزان در پایان این درس با درک مفهوم سلامت و کسب مهارت‌های سبک زندگی سالم، شیوه زندگی خودرا بررسی و اصلاح کنند همچنین برنامه غذایی خود را بر اساس الگوی تغذیه سالم، ایمن و بهداشتی، انتخاب کنند و درصورت نیاز آن را اصلاح و بهبود بخشند.

ضیالدینی افزود: دانش آموزان در این کتاب با شناسایی عوامل مؤثر در ابتلا به بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، از خود و دیگران در برابر ابتلا به بیماری‌ها پیشگیری و مراقبت می کنند و می توانند با پرهیز از رفتار‌های پرخطر، از آسیب‌های فردی و اجتماعی ناشی از این رفتار‌ها در امان بمانند.

مولف کتاب سلامت و بهداشت پایه دوازدهم تصریح کرد: دانش آموز  با به کار گیری اصول بهداشتی شامل  بهداشت فردی، بهداشت ازدواج و باروری، بهداشت روان به حفظ و ارتقای سلامت خود و دیگران کمک کنند و با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در محیط کار و زندگی از وقوع آسیب‌های جسمانی و حوادث ناخوشایند پیشگیری واهند کرد.

انتهای پیام/

بی‌مهری به دانش آموزان بلاتکلیف در آستانه مهر/ علت تعطیلی ناگهانی مدرسه‌ای بیخ گوش پایتخت چه بود؟


در آستانه آغاز سال تحصیلی تعطیلی یک مدرسه در حاشیه پایتخت و خداحافظی اجباری با آن فضا، دانش‌آموزان را سردرگم کرده است.
بی‌مهری به دانش آموزان بلاتکلیف در آستانه مهر/ علت تعطیلی ناگهانی مدرسه‌ای بیخ گوش پایتخت چه بود؟

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کمتر از یک هفته به آغاز سال تحصیلی 98-97 باقی مانده است و به نظر می‌رسد با توجه به اظهارات آقای وزیر و معاونانش مدارس باید در این گام‌های پایانی منتهی به اول مهر بیشتر سرگرم آماده سازی برای میزبانی از دانش‌آموزان باشند، اما گویی شرایط آن طور هم که می‌گویند مطلوب نیست و هنوز کش و قوس‌های ثبت نام و کلاس‌یابی دانش‌آموزان جریان دارد.

در همین حوالی پایتخت هنوز اوضاع مدارس رو به راه نیست و دانش آموزان برای شروع سال تحصیلی اندرخم ثبت نام مدرسه هستند و زمانشان در آتش بی‌نظمی و عملکرد سلیقه‌ای و شتاب‌زده مسئولان می‌سوزد.

این موضوع در حالی پیش می‌رود که سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش روز شنبه 24 شهریورماه از آمادگی‌های خوب و مطلوب برای آغاز مهرماه خبر داده بود؛ در اثنای همین اعلام، اولیای دانش آموزان در یکی از مدارس بیخ گوش پایتخت سردرگم انتخاب مدرسه‌ای مناسب برای فرزندانشان هستند و با وجود پیگیری‌هایشان که به نتیجه نرسیده است  این بار از رسانه‌ها برای انعکاس مشکلات آموزشی‌شان استفاده کردند تا شاید پلی برای ارتباط با مسئولان مربوطه شود.

خداحافظی اجباری دانش آموزان با مدرسه و کلاس‌های درس خالی

برخی اولیای دانش آموزان پایه دهم دبیرستان متوسطه دوم در رباط کریم از تعطیلی این پایه تحصیلی خبر دادند و گفتند: با تعطیلی این مدرسه دخترانه مجبور هستیم بچه‌ها را چند کیلومتر دور‌تر از این مدرسه بفرستیم که هم هزینه رفت و آمد بیشتر می‌شود و هم اینکه طی کردن مسافت بیشتر امنیت لازم را در این منطقه ندارد.

این گروه از اولیا با ابراز نارضایتی از این تصمیم ناگهانی که برای فرزندانشان در نظر گرفته شده است، بیان کردند: با وجود این اوضاع حتی مجبور هستیم از ادامه تحصیل فرزندمان جلوگیری کنیم و چرا باید مدرسه‌ای در محدوده سکونت با تصمیمی شتاب‌زده از سوی منطقه تعطیل شود و به اجبار مدارس دورتر را انتخاب کنیم.

دانش‌آموزان پایه دهم این مدرسه که به اذعان اولیا حدود 100 نفر می‌شوند حالا با تصمیمی ناگهانی از مدرسه‌ای که نسبت به عملکردش هم رضایت دارند و گویی جز مدارس شاخص منطقه محسوب می‌شود، مجبور به خداحافظی هستند.

آتش بی‌نظمی در تصمیم‌گیری‌ها دامن دانش آموزان را گرفت

در حالی که چند مدتی است نبود معلم صدای اعتراض آموزش‌وپرورشی‌ها را درآورده است و نگران کلاس‌های درس خالی از معلمان در سال‌های آتی هستند، اما در این مدرسه نه تنها مشکل نیرو بلکه گویی بی نظمی در نظارت‌ها بر مدرسه و عملکرد سلیقه‌ای موجب شده تا تعدادی از دانش‌آموزان به اجبار راهی مسیر‌های دورتر شوند، اما در عوض مدرسه با وجود امکانات، 5 کلاس خالی داشته باشد.

مدرسه‌ای که بنابر مستندات  در مرداد ماه سال جاری امکان جذب دانش‌آموزان در تمامی پایه‌های تحصیلی را دارد حالا در گیر و دار دستور شتاب زده آقای مدیر باید دانش‌آموزانش را رها کند.

بی مهری به دانش آموزان بلاتکلیف در آستانه مهر/ علت تعطیلی ناگهانی مدرسه‌ای بیخ گوش پایتخت چه بود؟

براساس این نامه مورخ مردادماه سال جاری مدرسه، اجازه ثبت‌نام در تمامی پایه‌های تحصیلی را دارد، اما با وجود این دستور حالا مدرسه مجبور است تا با دانش آموزان دهمی خداحافظی کند.

تحصیل دانش‌آموز در نزدیکی منزل ضرورت ندارد؟

اوضاع نابسامان دانش آموزان این مدرسه باعث شده تا چند و چون این اوضاع را مسئولان مربوطه چنین تصمیمی پیگیری کنیم و به همین جهت از رفیعی رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم علت این تصمیم را جویا شدیم.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  درباره تعطیلی یک پایه تحصیلی تحصیلی این مدرسه گفت: این موضوع جدیدی نیست و از اول تیرماه به خانواده‌ها گفته شده است که ساماندهی جدید خواهیم داشت و سه دبیرستان دیگر که فاصله چندانی با این مدرسه ندارند به عنوان جایگزین انتخاب می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم ادامه داد: با توجه به تراکم جمعیتی که در منطقه پرند داریم و محدودیت نیرو و فضا نمی‌توانیم این مدرسه را هم داشته باشیم و قرار نیست در نزدیکی هر خانه مدرسه باشد؛  اکنون از مناطق دورتری برای مدارس پیشنهادی دانش آموز داریم.

رفیعی درباره علت تعطیلی مدرسه تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد ورودی دانش آموزان پایه‌های پایین‌تر نسبت به سایر پایه‌ها بیشتر است باید سال آینده این مدرسه را به متوسطه اول تغییر دهیم و دانش آموزان در مدرسه‌ای بزرگتر که امکان دوشیفت  فعالیت دارد، تحصیل کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه فیزیک مدرسه مذکور برای تحصیل برای پایه‌های پایین‌تر مناسب است، گفت: بر همین دلیل این مدرسه باید تغییر مقطع دهیم و تاکنون هم به دلیل اصرار مدیر مدرسه آن را نگه داشتیم.

رفیعی در پاسخ به این سوال که چرا زودتر این مدرسه تغییر مقطع نداده و تا کنون در متوسطه دوم جذب دانش داشته است، بیان کرد: به تازگی جمعیت دانش آموزان متوسطه اول رو به افزایش است.

وی با اشاره سابقه تجمیع چند مدرسه در یک تا 2 مدرسه  برای سایر مناطق تصریح کرد: این موضوع چندان هم پیچیده نیست و خانواده‌ها می توانند در مدارس دیگر ثبت نام داشته باشند.

این اظهارات در حالی است که یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها برای ثبت نام رعایت محدودبندی خانه و مدرسه است و تجاوز از این محدوده تخلف است، اما گویی محدوده بندی‌ها در رباط کریم چندان هم اهمیت ندارد.

بی مهری به دانش آموزان بلاتکلیف در آستانه مهر/ علت تعطیلی ناگهانی مدرسه‌ای بیخ گوش پایتخت چه بود؟

سرگردانی در انتخاب بهترین محل برای تحصیل

اظهارات رئیس منطقه حکایت از اوضاع به سامان دانش آموزان و اصرار بی‌جای آن‌ها در انتخاب مدرسه دارد و این در حالی است که به زعم خانواده‌ها مسیر دورتر برای فرزندانشان از بعد مالی و امنیت مسیر نگران کننده است ضمن اینکه مدرسه عملکرد آموزش و  پرورشی قابل توجه خانواده‌ها را دارد.

از طرفی دیگر پایه یازدهم و دوازدهم مدرسه برقرار است و گویی به ناگاه تراکم بالای دانش آموزی بلای جان فعالیت پایه دهم این مدرسه شده است؛ مدرسه‌ای که نوع عملکردش خانواده را برای حضور فرزندان مشتاق می‌کند.

نفس‌های به شمار افتاده تعطیلات تابستانی  حکایت از شروع سال تحصیلی دارند، اما یک بام و دوهوای اظهارات مسئولان در علت تعطیلی ناگهانی مدرسه،  اوضاع بغرنج دانش‌آموزان را نشان می‌دهد که اسیر تدابیر نامناسب شده اند.

حال باید دیددر مناطق نه چندان برخوردار حوالی پایتخت  چاره‌ای برای دانش آموزان اندیشیده می‌شود یا همچنان بلاتکلیف و به اجبار باید مسیر دورتر را انتخاب کنند شاید هم ترک تحصیل را بر ادامه این مسیر ترجیح دهند؛ برگزاری مهر پرشکوه که آموزش و پرورشی‌ها بر آن تاکید دارند برای مناطق کم‌برخوردار هم متجلی می‌شود یا صرفا عناوینی روی کاغذ خواهند بود؟

انتهای پیام/

اجرای سند تحول نیاز به عزم ملی دارد/ قرار گیری دین و زندگی در فهرست منابع کنکور به آموزه‌های اصلی آن لطمه می‌زند

اجرای سند تحول نیاز به عزم ملی دارد/ قرار گیری دین و زندگی در فهرست منابع کنکور به آموزه‌های اصلی آن لطمه می‌زند

نوید ادهم با اشاره به اهمیت دانش آموزان به دروس کنکوری گفت: قرار گرفتن دین و زندگی در منابع کنکوری به آموز‌ه‌های اصلی آن لطمه می‌زند.
 
به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره تربیت دینی دانش آموزان با اشاره به واقعه کربلا و عاشورا اظهار کرد: کربلا و عاشورا مکتب تربیتی است و سعی کردیم تا از آموزه های آن در نظام آموزشی بهره گیریم.?
 
وی با اشاره به ورود آموزه‌های دینی در سند تحول بنیادین و توجه به شاخص های تربیت دینی ادامه داد: در برنامه‌ها و تربیت دینی عقلانیت را پررنگ کردیم و تربیت دینی متناسب با سن و جنسیت دانش آموزان مورد توجه است.??
 
نویدادهم درباره اینکه چرا دینی جز منابع کنکوری معرفی می‌شود، گفت: انتخاب دروس کنکور بر اساس قانون مجلس با تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و شورای عالی آموزش و پرورش دروس امتحانات نهایی را تعیین می‌کند.??
 
وی با اشاره به اینکه کنکور سد جدی در نظام آموزشی محسوب می شود، ادامه داد: این سد مانع از اجرای کامل سند تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت هم شده است و حتی اثرات سو آن به دوره ابتدایی رسیده است.

نوید ادهم با بیان اینکه دانش آموزان صرفا دروسی که منابع کنکور باشند مورد توجه قرار می دهند، گفت: برخی کارشناسان معتقدند دروسی مانند دین و زندگی باید جز منابع کنکوری باشد تا جدی گرفته شود البته این موضوع آموزه های درس دین و زندگی را از جایگاه اصلی اش دور می کند.

ضرورت تدوین کتاب‌ها بر اساس برنامه درسی ملی 

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش به موانع تربیت دینی اشاره و اظهار کرد: کنکور یکی از موانع اصلی است همچنین معلمان ما با صلاحیت حرفه ای را به گونه ای پرورش دهند که نسبت به ساخت های شش گانه سند تحول بنیادین آگاه باشند علاوه بر آن کتاب های درسی را باید متناسب با برنامه درسی ملی تدوین کنیم و معلمان هم چنین رویکردی را در تدریس به کار گیرند.

نوید ادهم مطالبه اصلی خانواده از مدرسه را ک عملکرد مثبت آموزشی دانست و تصریح کرد: اجرای سند تحول نیاز به عزم ملی دارد و این در حالی است که آموزش و پرورش کوچک شمرده می شود و به این موضوعات مهم توجه نمی کنیم اما بسیاری از مشکلات جامعه درون آموزش و پرورش وقابل حل است.

انتهای پیام/?

شرایط جذب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان


رئیس دانشگاه فرهنگیان شرایط جذب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه را تشریح کرد.
شرایط جذب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه، اظهار کرد: با توجه به تلاش‌هایی که داشتیم، 6 رشته برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفتیم و جذب دانشجو کردیم.

وی ادامه داد: در حوزه کارشناسی ارشد با توجه به اینکه در برخی استان‌ها اساتید، دانشیار شدند همچنین استاد تمام جذب کردیم، مشکلی از نظر آموزشی نداریم چرا که این اساتید به شکل پیوسته در حال فعالیت با دانشگاه هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان برای توسعه تحصیلات تکمیلی در مقطع دکترا، اظهار کرد: هنوز برای جذب دانشجو در این مقطع شرایط مناسب وجود ندارد و باید بستر اولیه برای آن را فراهم کنیم.

وزارت علوم اجازه جذب استاد از بیرون را به دانشگاه فرهنگیان نمی‌دهد

خنیفر با اشاره به اینکه برای جذب دانشجو در مقطع دکترا نیازمند حمایت‌های وزارت علوم هستیم، گفت: برخی از دانشگاه‌ها برای ورود مقطع دکترا از بیرون جذب استاد داشتند اما وزارت علوم این اجازه را به دانشگاه فرهنگیان نمی‌دهد در حالی که باید حداقل 10 استاد تمام داشته باشیم تا بتوانیم در این مقطع جذب دانشجو کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: به دنبال توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان هستیم و باید با جذب استاد از بیرون دانشگاه این فرصت را در مقطع دکترا هم فراهم کنیم.

انتهای پیام/

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟