گروه خبری سیاسی

اتاق جنگ اقتصادی باید برای تقابل با دشمنان تشکیل شود


عضو کمیسیون اقتصادی گفت: ما باید عملیات مقابله به مثلی با آمریکا داشته باشیم و اتاق جنگ اقتصادی علیه آنان تشکیل دهیم.
اتاق جنگ اقتصادی باید برای تقابل با دشمنان تشکیل شود

یسیدناصر موسوی‌لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ضرورت تشکیل اتاق جنگ اقتصادی، اظهار کرد: آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون کشورمان را تحریم کرده است که این تحریم‌ها با رهبری‌های امام راحل و مقام معظم رهبری نه تنها برای ما ضرری نداشته است، بلکه باعث شده دستاورد‌های بسیار زیادی داشته باشیم.

تکیه بر ظرفیت‌های داخلی برای مقابله با تحریم‌ها

وی ادامه داد: اگر ما مورد تحریم دشمنان قرار نمی‌گرفتیم، بسیاری از پیشرفت‌های علمی، اقتصادی و صنعتی هم برای کشورمان حاصل نمی‌شد چرا که تحریم‌های دشمن منجر شد که به ظرفیت‌های خودمان تکیه کنیم.

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: علاوه بر تحریم‌ها، آمریکا و هم‌پیمانانش همواره فشار‌های دیگری چون تهاجم فرهنگی بر کشورمان وارد کرده‌اند که در همه برنامه‌های خود ناکام ماندند.

خزانه‌داری آمریکا، مامور اتاق جنگ علیه ایران

موسوی‌لارگانی با اشاره به اینکه آمریکا پس از شکست در نقشه‌های خود اکنون به دنبال جنگ اقتصادی با کشورمان است، تصریح کرد: خزانه‌داری آمریکا رسما به عنوان اتاق جنگ اقتصادی این کشور تعیین شده است و علیه نظام ما برنامه‌ریزی می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه این اتاق جنگ اقتصادی متشکل از مثلث شوم آمریکا، آل‌سعود و رژیم صهیونیستی است، گفت: این کشور‌ها همواره به دنبال توطئه علیه ایران هستند چرا که هدف آنان مخالفت با شخص نیست، بلکه به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند.

ضرورت تشکیل اتاق جنگ اقتصادی

وی با تأکید بر اینکه لازم است در ایران هم اتاق جنگ اقتصادی برای تقابل با دشمنان تشکیل شود، اظهار کرد: لازم است ایران هم عملیات مقابله به مثل با آمریکا داشته باشد و با تشکیل ستاد جنگ اقتصادی، با نقشه‌های شوم آنان مبارزه کنیم.

موسوی‌لارگانی خاطر نشان کرد: در اتاق جنگ اقتصادی باید به مسائلی چون وارد نکردن کالاهای مشابه تولید داخل به کشور و مدیریت نقدینگی توجه ویژه‌ای شود تا از این طریق با حربه‌های اقتصادی دشمن مقابله کنیم.

انتهای پیام/

بازداشت بنده دروغی از سوی دشمنان است


رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: خبر دروغِ بازداشت من از سوی بدخواهان و دشمنانی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تشویش اذهان عمومی است.
بازداشت بنده دروغی از سوی دشمنان است

بازداشت بنده دروغی از سوی دشمنان استعلاءالدین بروجردی رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به شایعه بازداشت شدنش گفت: بنده امروز همراه با علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور در بروجرد برای افتتاح یک پروژه گردشگری حضور داریم.

وی تصریح کرد: این دروغ ها تنها از سوی بدخواهان و دشمنانی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تشویش اذهان عمومی و به دلیل شکست های پی در پی شان در منطقه انجام می شود.

گفتنی است امروز یکی از رسانه ها خبر بازداشت بروجردی رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را به دلیل جاسوسی منتشر کرد.

انتهای پیام/

الیاس حضرتی از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد


عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، الیاس حضرتی عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پیش‌ازظهر امروز (چهارشنبه، ۲۷ تیر) با حضور در باشگاه خبرنگاران جوان از تحریریه و بخش‌های مختلف این مجموعه خبری بازدید کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/yjc/cb۱c۳aff-۸۵ad-۴ca۴-b۵۸۶-۶b۸e۶a۷۶۳۵۰۸.jpg" alt="الیاس حضرتی از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد" width="۵۵۰" height="۳۶۷" align="middle">

در این بازدید حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگاران سیاسی به بررسی و تحلیل مسائل روز پرداخته است که مشروح این مصاحبه در روزهای آینده منتشر می‌شود.

 

باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/yjc/۷f۵f۰۸b۸-۰۶c۷-۴۳۵۵-b۷۳a-a۳۱۷۵۰۵۶a۹۸۸.jpg" alt="الیاس حضرتی از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد" width="۵۵۰" height="۳۶۶" align="middle">

 

باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد" src="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/yjc/۱a۴۹۶۵۱۱-۶۹۱۰-۴۲f۶-be۶۰-۱b۰c۸ce۶۰۲۲۲.jpg" alt="الیاس حضرتی از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد" width="۵۵۰" height="۳۶۷" align="middle">

انتهای پیام/

سفرهای خارجی نمایندگان دستاوردی ندارد/ارائه تحقیق و تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان به هیئت رئیسه

عضو کمیسیون حقوقی گفت: هدف ما از تحقیق و تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان این است که بدانیم این سفر‌ها چه تاثیراتی داشته است.

یمحمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره طرح تحقیق و تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان، اظهار کرد: تقاضای این تحقیق و تفحص به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: انتقاد پورمختار از سفرهای غیرضروری نمایندگان به خارج از کشور/ لاریجانی: این موضوع را پیگیری می‌کنیم

وی درباره اهداف این تحقیق و تفحص، گفت: در این تحقیق و تفحص به دنبال آن هستیم تا در وهله اول بدانیم تاکنون چه تعداد سفر‌ خارجی در مجلس صورت گرفته و از سوی دیگر این سفرها چه تاثیراتی داشته است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی با اشاره به اینکه حضور نمایندگان در کنار وزرا در برخی سفر‌های خارجی تعریف قانونی ندارد، تصریح کرد: این مسئله بر اساس توافق صورت می‌گیرد که چند نفر از نمایندگان همراه وزرا به سفرهای خارجی بروند اما به نظر بنده سفر‌های خارجی نمایندگان تاکنون آثار درخوری نداشته است.

پورمختار متذکر شد: مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های اخیرشان به ویژه در روز عیدسعید فطر درباره سفرهای خارجی مسئولان تذکر دادند، اما علی‌رغم این موضوع مهم، می‌بینیم که هنوز هم برخی از نمایندگان همراه وزرا به خارج از کشور می‌روند در حالی که ضرورتی ندارد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ خاطرنشان کرد: در این تحقیق و تفحص باید بررسی شود که سفر این نمایندگان با وزرا به خارج از کشور بر چه اساسی است و آنان در این سفرها چه اقداماتی انجام داده‌اند؟

انتهای پیام/

بعید می‌دانم نظام تصمیمی درباره تصویب لوایح مرتبط با FATF گرفته باشد


عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: بعید می‌دانم نظام به این تصمیم رسیده باشد که لوایح مرتبط با FATF تصویب شود.
بعید می‌دانم نظام تصمیمی درباره تصویب لوایح مرتبط با FATF گرفته باشد

بعید می‌دانم نظام تصمیمی درباره تصویب لوایح مرتبط با FATF گرفته باشدمجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اظهارات یکی از اعضای فراکسیون امید در توئیتی مبنی بر اینکه اطلاعاتی داریم که مجموعه نظام به این تصمیم رسیده که لوایح مربوط به مبارزه با پولشویی و تأمین مالی مبارزه با تروریسم را تصویب کند، اظهار کرد: اگر منظور این نماینده از نظام، رهبر معظم انقلاب، روسای قوای سه‌گانه، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان و زیر مجموعه‌های مرتبط با آنان باشد، چنین مطلبی صحت ندارد.

وی ادامه داد: ممکن است منظور این نماینده از نظام، روسای سه قوه باشد که بر اثر مصلحت‌اندیشی تقاضای تصویب این لوایح را داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: بعید می‌دانم نظام به معنای کاملش شامل جایگاه منیع رهبر معظم انقلاب و همه دستگاه‌های زیرمجموعه از جمله روسای قوای سه‌گانه به چنین تصمیمی رسیده باشند.

ذوالنوری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان درباره این موضوع، گفت: تاکید ایشان آن بود که نیازی نیست جمهوری اسلامی معاهده‌ها و قوانین بین‌المللی را بپذیرد و ما می‌توانیم قوانین متناسب با این موضوع را در کشور خودمان وضع کنیم.

انتهای پیام/

نامه 180 نماینده مجلس برای ترمیم کابینه/ دستگاه‌های اجرایی دچار تنبلی هستند


نماینده مردم اصفهان گفت: متأسفانه دستگاه‌های اجرایی دچار فشل سنگین و تنبلی بیش از حد هستند.
نامه 180 نماینده مجلس برای ترمیم کابینه/ دستگاه‌های اجرایی دچار تنبلی هستند

امضای ۱۸۰ نماینده مجلس برای ترمیم کابینه/ دستگاه‌های اجرایی دچار فشل سنگین و تنبلی هستندحجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا دولت با توجه به اینکه افکار عمومی، کنشگران سیاسی و نمایندگان مجلس درخواست ترمیم کابینه را دارند هیچ‌گونه اقدامی نمی‌کند، اظهار کرد: مشخص نیست که چرا دولت این کار را انجام نمی‌دهد و قطعا باید پاسخگوی این موضوع باشند.

وی افزود: آنچه بررسی کرده‌ایم همین تیم اقتصادی این بن‌بست را به وجود آورده است و یعنی نوع تفکر و دورزدن مسائل اقتصادی با برجام و از این قبیل مسئله‌ها این اتفاقات را به وجود آورده است، دولت تمام ناکارآمدی‌ها را می‌داند و راهکارش را نیز دست خودش است.

نماینده مردم اصفهان به ترمیم کابینه اشاره کرد و گفت: حالا اگر فرض کنید تیم اقتصادی تغییر کرد دوباره یک فضای جدید را مطرح می‌کنند و ممکن است ایجاد خسارت کنند همچنین امکان هم دارد که یک تحول ایجاد کنند؛ نمی‌دانیم، بستگی دارد دولت چه کسانی را پای کار بیاورد.

وی به کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: مشکل دستگاه اجرایی اقدام و عمل است و متأسفانه دستگاه‌های اجرایی دچار فشل سنگین و تنبلی هستند، فساد اداری، رشوه و مسائل دیگر از یک طرف و روابط و ضوابط حاکم از سوی دیگر وجود دارد، تصور می‌کنیم دولت را ۴۰ نفر اداره می‌کنند و دولت نیز بازی آنها است.

حجت‌الاسلام سالک در پایان خاطر نشان کرد: قدم اول مجلس برای ترمیم کابینه این بود که در حال حاضر ۱۸۰ نماینده مجلس برای این تغییر نامه ای را امضاء کرده‌اند.

انتهای پیام/


بستن