گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

رهبر انقلاب وظیفه نظارت بر سیاست های کلی نظام را به هیات منتخب مجمع واگذار کردند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

مجید انصاری به انتقادات برخی مقامات دولتی و حامیان دولت درباره اینکه اعلام نظر هیات نظارت مجمع در مورد مصوبات مجلس، غیرقانونی است، پاسخ داد.
رهبر انقلاب وظیفه نظارت بر سیاست های کلی نظام را به هیات منتخب مجمع واگذار کردند

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از جام جم؛ مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتقادات برخی مقامات دولتی و حامیان دولت درباره اینکه اعلام نظر هیات نظارت مجمع در مورد مصوبات مجلس، غیرقانونی است، گفت: رهبر انقلاب اختیار خود در بند دوم اصل 110 قانون اساسی مبتنی بر نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام را به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار کردند. برخی امور روند کار را کند کرده بود و تشکیل جلسات مجمع دو هفته یک بار بود و بعضی از قوانین که در مجلس تصویب می‌شد و به شورای نگهبان می‌رفت و مورد بررسی قرار می‌گرفت با این وصف بعضی پیش می‌آمد که هنوز مجمع نظر نظارتی خود را نسبت به تطبیق آن قوانین با سیاست‌های کلی اعلام نکرده بود.

وی افزود: در سال گذشته که دوره جدید شروع و احکام آن نیز صادر شد رهبر انقلاب وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام را به هیاتی منتخب از اعضای مجمع واگذار کردند. اعضای 15 نفره این هیات هم از سوی مجمع انتخاب می‌شوند و رئیس و دبیر مجمع هم عضو این هیات هستند. اعضای این هیات در فرایند قانونگذاری با کمیسیون‌ها و نمایندگان مجلس تعامل دارند، اما در جریان نظارت چیزی را به مجلس ارسال نمی‌کنند. در نهایت اگر مصوبه مجلس مغایر باشد نظر هیات به شورای نگهبان ارسال می‌شود و این شورا است که نظر هیات نظارت را اعمال می‌کند و در نهایت باید نظر نهایی را اعلام و به مجلس ارسال کند.

انتهای پیام/

آسیاتک