گروه خبری سیاسی

سفر سردار سلیمانی با هواپیمای عمومی و گفت‌وگوی رو در رو با مردم + عکس


تصویری از حضور سردار سلیمانی در بین مردم و در فرودگاه منتشر شد.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  تصویری از سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در فرودگاه منتشر شده که وی در حال گفت‌وگوی بی‌واسطه با مردم است.

این تصویر، نشان می‌دهد که فرمانده نیروی قدس در اتوبوسی که معمولا مسافران را از پایانه تا پله‌های هواپیما منتقل می‌کند، حضور داشته و از خودروی شیشه دودی و یا خودروی ویژه‌ مسئولان برای حضور پای پله‌های هواپیما استفاده نمی‌کند.

سفر سردار سلیمانی با هواپیمای عمومی و گفت‌وگوی رو در رو با مردم + عکس

انتهای پیام/

عامل پیروزی در جنگ، مردمی کردن آن توسط امام خمینی (ره) بود


معاون هماهنگ‌کننده ارتش رمز پیروزی دفاع مقدس را مردمی‌ کردن جنگ از سوی امام عنوان کرد و گفت: امام به مردم و ملت تکیه کرد.
عامل پیروزی در جنگ، مردمی کردن آن توسط امام خمینی (ره) بود

عامل پیروزی در جنگ، مردمی کردن آن توسط امام خمینی بودبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیردریادار حبیب‌الله سیاری  رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش الماس‌های درخشان و تجلیل از آزادگان ارامنه که عصر امروز سه شنبه 23 مردادماه در فرهنگسرای اشراق تهران اظهار کرد: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمن بنا داشت که از طرق مختلف جلوی پیشرفت انقلاب را بگیرد. 

وی افزود: ناامنی، ترور و جنگ سه هدف و برنامه دشمن در ابتدای انقلاب بود و تا امروز 17 هزار شهید ترور در جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است. 

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش به تلاش دشمن برای واردکردن صدام حسین به جنگ با ایران اشاره و تاکید کرد: دشمن اطلاعات لازم را به صدام داده و او را مجهز کرده بود و صدام نیز فکر می‌کرد می‌تواند روز اول خرمشهر، سه روز بعد آبادان را فتح کند و در روز هفتم نیز در میدان آزادی به سخنرانی بپردازد، اما این خیال باطلی بود و البته دشمنان نیز به صدام گفته بودند که نیروهای مسلح ایران آمادگی لازم برای دفاع ندارند. 

سیاری خاطرنشان کرد: بعضی‌ها در کشور ترسیدند و به امام و مسئولان فشار آوردند که قطعنامه‌ها، صحبت‌ها ومیانجی‌گری‌ها را بپذیرند اما امام فرمود عیبی ندارد لکن نخست باید عراقی‌ها از خاک ما بیرون بروند. 

وی خاطرنشان کرد: در صورت ادامه فشارها امام مجددا تاکید کرد که اگر جنگ 20 سال نیز طول بکشد ما خواهیم ایستاد و دست از نبرد نخواهیم کشید. 

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش رمز پیروزی دفاع مقدس را مردمی‌ کردن جنگ از سوی امام عنوان کرد و گفت: امام به مردم و ملت تکیه کرد. 

سیاری افزود: نیروهای مسلح برابر وظیفه و ماموریت خود در جبهه‌های جنگ حضور داشتند و از پیشروی دشمن در جنوب و غرب جلوگیری کردند و این خود حرکت بزرگی بود. حتی نیروی هوایی ما با 140 فروند هواپیما تمامی پایگاه‌های هوایی دشمن را مورد هدف قرار داد اما با این حرکات نمی‌شد پیروزی را در جنگ بدست آورد؛‌بنابراین امام مردمی کردن جنگ را انتخاب کرد. 

وی به حضور قومیت‌ها، ادیان، مذاهب و سنن مختلف در جنگ اشاره و خاطرنشان کرد: همه کسانی که انقلاب و ایران را دوست داشتند پای کار آمدند و از تمامیت عرضی کشور دفاع کردند. 

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش به حضور ارامنه در جنگ پرداخت و گفت: ارامنه مردانه پای کار آمدند و با همه توانمندی به دفاع از کشور پرداختند و با کوشش ، هماهنگی و انسجام سبب شدند که هشت سال دفاع مقدس را با پیروزی به پایان برسانند. 

سیاری هماهنگی و همدلی را رمز پیروزی هشت سال دفاع مقدس عنوان و تصریح کرد: عراق علی‌رغم اینکه از سوی چهل کشور حمایت می‌شد تا بن دندان نیز مسلح بود و در مقابل ما هیچ چیز نداشتیم و شرق و غرب هم برای نابودی ما هم‌پیمان شده بودند اما این ما بودیم که پیروز شدیم. 

وی اضافه کرد: این پیروزی در جنگ برای ایران حاصل نمی‌شد مگر با خون شهیدان، جانبازی جانبازان و آزادی آزادگان. 

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش به وضعیت اردوگاه‌ها و اسرای ما اشاره و اذعان کرد: اسرای ما با نهایت بی‌رحمی شکنجه می‌شدند و وضعیت اسفناکی داشتند اما آنان چون سرو ایستاده بوده و نشکستند. 

سیاری ادامه داد: در مقابل ما مطابق با ارزش‌های اسلامی با اسرای عراقی رفتار می‌کردیم،‌بهترین اقدامات از آموزش، یادگیری،‌ آسایش،‌غذا و تفریح را برای آنها فراهم کرده بودیم و البته ما فرهنگ و ارزش‌های خود را برای آنها به نمایش گذاشتیم. 

گفتنی است  دریادار سیاری در این مراسم از 15 آزاده ارامنه تجلیل و تقدیر به عمل آورد. 

انتهای پیام/

 

تشکیل قرارگاه حمایت از کالای ایرانی و صنایع کوچک توسط بسیج


جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: یکی از اقدامات این سازمان تشکیل قرارگاه حمایت از کالای ایرانی و حمایت از صنایع کوچک است.
تشکیل قرارگاه حمایت از کالای ایرانی و صنایع کوچک توسط بسیج

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار محمّدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین امروز دوشنبه 22 مردادماه در بازدید از بزرگترین نمایشگاه صنایع کوچک گفت: دولت و خصوصاً وزارت صنعت با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی و حمایت از تولید کننده ایرانی می‌تواند از موانع تحریم عبور کند.

وی افزود: صنایع تولیدی کوچک کمترین وابستگی را به مواد اولیه خارجی دارد و می‌تواند بزرگ ترین سهم کشور را از صادرات داشته باشند.

وی با اشاره به سهم 93درصدی صنایع کوچک از صنعت کشور افزود: یکی از اقدامات سازمان بسیج مستضعفین در این حوزه تشکیل قرارگاه حمایت از کالای ایرانی و حمایت از صنایع کوچک است که بسیج علاوه بر حمایت از تولید محصول، با استفاده از ظرفیت های خود، تولیدکننده را در توزیع و تبلیغ محصول حمایت می‌کند.

گفتنی است این نمایشگاه که علاوه بر تولیدکنندگان داخلی میزبان 15 کشور خارجی از جمله اتریش، آلمان و کشورهای آفریقایی می باشد؛همچنین  نمایشگاه صنایع کوچک دارای 1200 غرفه و تا 23 مردادماه علاقه مندان می توانند از ساعت 8 صبح تا 10 شب در مصلای تهران از این نمایشگاه بازدید نمایند.

انتهای پیام/

روحیه و استقامت خانواده‌های شهدا موجب غرور ملی و مایه‌ افتخار جامعه است


رییس سازمان بسیج گفت: خانواده‌های شهداء مایه امید و برکت انقلاب اسلامی هستند و برای عاقبت به خیری مسئولان کشور دعا کنند.
روحیه و استقامت خانواده‌های شهدا موجب غرور ملی و مایه‌ افتخار جامعه است

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم فیروز حمیدی زاده، ضمن تمجید از خانواده های شهدای مدافع حرم گفت: انقلاب اسلامی دوره های سختی تا امروز تجربه کرد و به فضل پروردگار و برکت خون شهداء همچون گذشته از این شرایط با سربلندی عبور خواهد کرد.

سردار غیب پرور در همین رابطه افزود: شرط تفضل خداوند این است که همگان از جمله مسئولان به نحو احسن به وظایف خود عمل کنند و همواره خودشان را در کنار مردم قرار دهند.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به این که خون پاک شهداء پایمال نخواهد شد افزود: وظیفه ما استقامت و فهم صحیح از دین و بصیرت انقلابی است و باید مراقب باشیم تا در دام تحلیل هایی که ما را به سمت دشمن می کشاند نیفتیم و همواره در قبال دشمن مواضع محکم و قاطع داشته باشیم.

سردار غیب پرور در پایان با اشاره به اینکه روحیه و استقامت خانواده های شهداء موجب غرور ملی و مایه‌ افتخار جامعه است اظهار داشت: خانواده های شهداء مایه امید و برکت انقلاب اسلامی هستند و از خانواده این شهید مدافع حرم تقاضا کرد برای عاقبت به خیری مسئولان کشور دعا کنند.

انتهای پیام/

سعودی ها به دنبال تجزیه خاورمیانه به نفع رژیم صهیونیستی هستند


کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: سعودی ها مطمئن باشند که اقدامات ضد ایرانی آن ها درحال رصد دقیق مقامات امنیتی جمهوری اسلامی است.
سعودی ها به دنبال تجزیه خاورمیانه به نفع رژیم صهیونیستی هستند

سعودی ها به دنبال تجزیه خاورمیانه به نفع اسرائیل هستنداحمد دستمالچی کارشناس ارشد مسائل منطقه و سفیر سابق ایران در لبنان در گفت و گو با خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره فعالیت های اقتصادی و سیاسی عربستان در کشورهای همسایه ایران و هدف سعودی ها از نفوذ بیش از بیش از پیش در این کشورها اظهار کرد: ایران هراسی با استفاده از تمام ظرفیت های اقتصادی و سیاسی و با مشارکت آمریکا و رژیم صهیونیستی از پروژه های عربستان در چند سال گذشته بوده است.

کارشناس ارشد مسائل منطقه هدف از اقدامات چند سال گذشته سعودی ها در عراق و سوریه را تضعیف خط مقاومت و تجزیه منطقه به نفع رژیم صهیونیستی دانست و گفت: بدون تردید هدف عربستان، آمریکا و اسرائیل به خطر افتادن امنیت پایدار ایران در داخل کشور و منطقه بوده و در این راستا تمام امکانات خود را بسیج کرده اند.

سفیر سابق ایران در لبنان با بیان اینکه اگر بخواهیم امنیت و ثبات عربستان را تحت تاثیر قرار دهیم، کار سختی در پیش نداریم، ادامه داد: عدم مقابله ما با اقدامات خصمانه عربستان به دلیل سیاست ایران در پیشبرد و پایداری روابط خوب و سازنده با کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اسلامی است، سعودی ها مطمئن باشند که اقدامات ضد ایرانی آن ها در حال رصد دقیق مقامات امنیتی جمهوری اسلامی بوده و در صورت نیاز پاسخ، مناسب و به موقع به این اقدامات داده خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ ایران به تهدیدات آمریکا پشیمان کننده خواهد بود/قدرت اعمال تدبیر در تنگه هرمز را داریم

پاسخ ایران به تهدیدات آمریکا پشیمان کننده خواهد بود/قدرت اعمال تدبیر در تنگه هرمز را داریم

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان در بیانیه ای از مواضع و گفتمان انقلابی و مقتدرانه رئیس جمهور کشورمان در دیدار سفیران، کارداران و مسئولان وزارت امور خارجه حمایت کرد.

در این بیانیه با اشاره به مواضع جنگ افروزانه هیات حاکمه آمریکا و در راس آنها رئیس جمهور کم خرد این کشور، تاکید کرده است نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تحت امر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) و تدابیر شورای عالی امنیت ملی، هر گونه تهدید و در هر سطحی علیه ملت ایران را با پاسخی کوبنده و پشیمان کننده مواجه خواهند ساخت.

در این بیانیه با تاکید بر این نکته که «باید خدا را شکر کرد که دشمنان ما از احمق ها آفریده شده اند»، به توهم رئیس جمهور آمریکا به عنوان منفورترین شخصیت جهان برای ایجاد شکاف و آشوب در صفوف ملت متحد و منسجم ایران از طریق اعمال فشارهای اقتصادی اشاره کرده و افزوده است: ملت سلحشور و انقلابی ایران به عنوان ولی نعمتان نظام اسلامی طی چهار دهه گذشته در فراز و نشیب های گوناگون و فشارهایی به مراتب بیشتر از این دوره زمانی، همواره نشان داده اند، کاستی های از این دست را با تلاش مضاعف به فرصتی برای رشد بیشتر تبدیل می کنند و در مواجهه با دشمنان، به ویژه آمریکای جنایتکار و رژیم جعلی صهیونیستی و مزدوران آنان در منطقه و جهان با حفظ وحدت و انسجام مثال زدنی، همه توطئه های ریز و درشت دشمن را ناکام نموده و به شکست کشیده و در این دوره نیز با پیروزی قاطع بر دشمن غلبه نموده که وقایع و حوادث تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی گویای این واقعیت است.

عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به اینکه فرزندان سلحشور ملت در نیروهای مسلح به شکست را به کام دشمن نشانده اند و این آمادگی ها را محصول تجربه مقابله با دشمن در میدانهای گوناگون از جمله دست آوردهای گرانبهای 8 سال دفاع مقدس و عزم پولادین آنها در حراست از کیان کشور و ملت ایران دانسته و هشدار داده است، همانطور که در سخنان رئیس جمهور محترم به درستی اشاره شده است: دشمنان به ویژه آمریکا که مراکز استقرار و منافع او در دسترس قدرت آشکار و پنهان دفاعی جمهوری اسلامی ایران است با دم شیر بازی نکنند که با پاسخ محکم، غیر قابل تصور، پشیمان کننده و در سطح بسیار وسیع در منطقه و جهان مواجه خواهند شد.

در بخش دیگری از این بیانیه با تاکید بر اینکه تاریخ پرافتخار ملت سلحشور، انقلابی و صلح دوست ایران حاکی از این است که این ملت آغازگر هیچ جنگی نبوده، آمده است: جمهوری اسلامی ایران همواره پرچمدار صلح و ثبات و آرامش در منطقه بوده و با ارتباط مناسب، دوستانه و برادرانه با کشورهای همجوار توان بازدارندگی و اقتدار دفاعی خود را برای کمک به استقرار و استمرار صلح و دفع هرگونه تجاوز از هر نوع قرار داده و به عنوان قدرت مسلط در خلیج فارس و تنگه هرمز همواره ضامن امنیت کشتیرانی در این آبراه حیاتی و اقتصاد جهانی بوده و قدرت اعمال هر تدبیری در این منطقه را نیز دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزوده است: رئیس جمهور آمریکا با یک تصور کودکانه، باطل و محاسبات غلط که می تواند بدون تحمل هزینه بر ملت ایران فشار بیاورد، در تدارک تحریم های اقتصادی و نفتی جدید و توطئه های پنهان دیگر است، حال آنکه در صورت اجرایی کردن این تهدیدات، عملاً منافع خود و سرسپردگانش در هر گوشه از عالم را در معرض قدرت یاوران انقلاب اسلامی قرار داده است.

این بیانیه در پایان ضمن تاکید بر آمادگی برای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و سیاست های کلان نظام و وجود وحدت، همدلی و انسجام در قوای کشور آورده است: فرزندان ملت در نیروهای مسلح بحمدالله در اوج آمادگی بسر می برند و اطمینان می دهند، هرگونه توطئه علیه ملت ایران را در نطفه خفه خواهند کرد و همچون گذشته درس فراموش نشدنی به دشمنان خواهند داد.

انتهای پیام/

>