6 مجروح در حادثه رانندگی محور ایرانشهر به خاش
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ایرانشهر گفت: حادثه رانندگی در مسیر ایرانشهر به خاش، ۶ مجروح برجای گذاشت.

محمود رضا ناصح  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ایرانشهر  در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: بر اثر برخورد دو دستگاه خودروی سواری پراید در محور ایرانشهر به نیکشهر ۶ نفر  مجروح شدند.

ناصح  افزود: بلافاصله پس از این حادثه که در محدوده «پل آهنی» و در کیلومتر ۱۸ محور ایرانشهر به خاش به وقوع پیوست،۳ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه یکی از این خودور‌ها حامل اتباع غیرمجاز بیگانه بود، ادامه داد: همه مجروحین این حادثه بلافاصله توسط ۳ دستگاه آمبولانس به بیمارستان «خاتم الانبیاء» شهرستان ایرانشهر منتقل شدند.

ناصح خاطر نشان کرد: علت این حادثه توسط پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان در حال بررسی است.

انتهای پیام/ع

تصادف درایرانشهر
افتتاح سالن ورزشی درمحمدان ایرانشهر
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: سالن چند منظوره ورزشی محمدان ایرانشهر با اعتبار هفت هزار و ۷۰۰ میلیون ریال به مناسبت سالروز ولادت با سعادت امام حسین (ع) افتتاح شد.

محمود رضا امیاری سرپرست اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان  در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: عملیات ساخت این طرح ورزشی با زیربنای هزار و ۴۴۰ مترمربع از سال ۹۰ آغاز شده بود.

وی افزود: این سالن چند منظوره ورزشی که در راستای توسعه و تکمیل فضا‌های ورزشی ایرانشهر در نظر گرفته شده جمعیتی بیش از هشت هزار نفر را در قالب ۱۰ روستا تحت پوشش قرار می‌دهد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: هم اینک ۷۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در استان مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/ع

ساخت سالن ورزشی در ایرانشهر
آغاز برداشت گندم در دلگان
مدیر جهاد کشاورزی دلگان گفت: کار برداشت گندم از سطح بیش از هشت هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به وسیله ۷۰ دستگاه کمباین آغاز شد.

سید غلامرضا سجادی مدیر جهاد کشاورزی دلگان  در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: سطح زیر کشت گندم امسال در دلگان نسبت به سال زراعی گذشته ۲۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد و متوسط برداشت این محصول در هر هکتار در این شهرستان سه و نیم تن است.

سجادی پیش بینی کرد: از این سطح زیر کشت بیش از ۲۸ هزار تن گندم برداشت شود.

وی همچنین از خرید تضمینی محصول گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و افزود: گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به ازای هر کیلوگرم ۱۳ هزار ریال به صورت تضمینی خریداری و چنانچه تغییری در قیمت به وجود آید مابه التفاوت آن به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: کشت گندم در دلگان از ابتدای آبان تا اواخر آذر ادامه دارد و برداشت آن از اواخر فروردین آغاز می‌شود.

سجادی افزود: حدود ۶ هزار و ۷۰۰ نفر از کشاورزان دلگانی به کار کاشت، داشت و برداشت گندم اشتغال دارند.

مدیر جهاد کشاورزی دلگان خاطر نشان کرد: ۳۰ هزار هکتار زمین شامل ۲۰ هزار هکتار زراعی و ۱۰ هزار باغی در این شهرستان وجود دارد.

انتهای پیام/ع

کشت گندم در دلگان 
صدور 52.6 درصد ابلاغ الکترونیکی در شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان
رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته ۵۲.۶ درصد ابلاغ‌های صادر شده در شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان به صورت الکترونیک بوده است.

حجت الاسلام حمید رضا بندانی رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان  در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: مجموعا ۸ هزار و ۲۰۵ فقره ابلاغ صادر شده در شورا‌های حل اختلاف استان به صورت الکترونیکی بوده است.

وی در ادامه از اتصال تمامی شعبات شورای حل اختلاف استان به سیستم مدیریت پرونده قضائی خبر داد و گفت: تمامی اقدامات مربوط به پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف از طریق سامانه سمپ صوورت گرفته است.

بندانی در ادامه راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی وثبت پرونده‌های شورای حل اختلاف زاهدان دراین دفاتر، ثبت شناسنامه سیستم‌های رایانه توسط واحد فناوری و اطلاعات شورای حل اختلاف استان، ثبت هزینه‌های دادرسی شورای حل اختلاف ا. ستان در سامانه سمپ (cms) و راه اندازی سامانه ثنا وثبت نام اشخاص در این سامانه جهت ابلاغ الکترونیک از مهمترین اقدامات واحد آمار و فناوری اطلاعات شورا‌های حل اختلاف در سال گذشته خبر داد.

وی افزود: اجرای طرح فیبر نوری شورای حل اختلاف در شهرستان‌های زاهدان و چابهار نیز از دیگر برنامه‌های سال گذشته بوده که سایر شورا‌های حل اختلاف استان از طریق wifi به شبکه متصل هستند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان با اشاره به ایجاد آرشیو الکترونیکی در شورا‌های حل اختلاف نیز گفت: تمامی پرونده‌های شورای حل اختلاف زاهدان از تاریخ تاسیس شورا‌ها تا سال ۱۳۸۷ پالایش (خلاصه نویسی) وثبت آرشیو الکترونیکی و پرونده‌های جاری سال‌های گذشته نیز مختومه شده است.

انتهای پیام/ع

راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی وثبت پرونده‌های شورای حل اختلاف زاهدان
برگزاری رقابت‌های علوم آزمایشگاهی دانش آموزان سیستان و بلوچستان
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: رقابت‌های علوم آزمایشگاهی (مرحله قطبی) دانش آموزان استان امروز برگزار شد.

حمیدرضا رخشانی  معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: این دوره از رقابت‌های دانش آموزی با حضور ۶۴ تیم شرکت کننده پایه دهم و یازدهم رشته‌های علوم تجربی و ریاضی فیزیک در شهرستان‌های زهک، زاهدان، ایرانشهر، سراوان و چابهار به طور هم زمان برگزار شد.

رخشانی ادامه داد: برگزاری این دوره از رقابت‌ها در قالب پنج مرحله مدرسه، منطقه، قطب، استان و کشور است که در پایان هر مرحله تیم‌های برتر به مرحله بعدی راه می‌یابند.

وی افزود: مرحله استانی این دوره از رقابت‌های علمی دانش آموزی ۱۱ اردیبهشت و مرحله کشوری آن در مرداد ماه برگزار می‌شود.

هم اینک بیش از ۶۲۰ هزار دانش آموز در ۶ هزار و ۳۰۰ مدرسه سیستان و بلوچستان تحصیل می‌کنند و ۳۶ هزار و ۷۰۰ فرهنگی نیز سکان دار تعلیم و تربیت در این استان هستند.

انتهای پیام/ع

رقابت‌های علمی دانش آموزی سیستان وبلوچستان
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن