خبرخوان تلکسیران شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

با عاملان حقوق‌های نجومی برخورد قانونی ‌می‌كنیم

با عاملان حقوق‌های نجومی برخورد قانونی ‌می‌كنیم
  عضو ناظر مجلس در صندوق توسعه ملی گفت: برخی از حقوق های نجومی در چارچوب قانون پرداخت شده بود، اما این رقم ها نسبت به عرف، فاصله قابل توجهی فاصله داشت.  
گروه خبری سیاسی

محمد حسینى عضو ناظر مجلس در صندوق توسعه ملی  در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به بازگشت حقوق هاى نجومى به صندوق توسعه ملى اظهار كرد: پرونده حقوق هاى نجومى در همه دستگاه هاى اجرایى از جمله صندوق توسعه ملى مورد بررسى قرار گرفت.

 وى افزود: طبق قوانین و مقررات، مسئولان این دستگاه دریافت هایى داشتند كه باتوجه به رقم دریافتی نسبت به عرف، رقم قابل ملاحظه اى بود، لذا بعد از اینكه مقام معظم رهبرى مباحثى را مطرح كردند و این پرونده توسط دستگاه هاى نظارتى مورد بررسى قرار گرفت، مسئولان صندوق توسعه ملى وقت قبل از برگزارى جلسات با دستگاه هاى نظارتى این ارقام را تا سقف حقوق هایى كه عضو هیئت علمى بودند به صندوق توسعه ملى بازگرداندند.

عضو ناظر مجلس در صندوق توسعه ملی ادامه داد: اكنون پرونده حقوق هاى نجومى پس از ارجاع به مراجع قضایى در دادسراى دیوان محاسبات و قوه قضاییه، مختومه اعلام شده است.

 وى گفت: مابقى حقوق هاى نجومى براساس آنچه دیوان محاسبات اعلام كرده و گزارش آن هم به مجلس ارائه شده است حدود چند صدمیلیارد تومان بود كه این مبلغ به دستگاه هاى مربوط و خزانه واریز شده است و مشكلى در این زمینه وجود ندارد.

 حسینى خاطرنشان كرد: برخى از این حقوق ها در چارچوب قانون پرداخت شده بود، اما این رقم ها نسبت به عرف فاصله قابل توجهى فاصله داشت، با این حال پرونده حقوقهاى غیرقانونى در قوه قضاییه و دادسراى دیوان محاسبات در حال بررسی قرار دارد، براى برخى هم راى صادر شده است همچنین دریافت كنندگان این وجوه محكوم به جبران ضرر و زیان شدند و مسئولان پرداخت كننده به محكومیتهاى ادارى محكوم شدند.

عضو ناظر مجلس در صندوق توسعه ملی درپاسخ به سوالى مبنى براینكه چه مبلغى به صندوق توسعه ملى واریز شده است، بیان كرد: اكنون عددى كه در جراید مطرح شده است صرفا براى صفدر حسینى بود، اما مابقى اعضاى هیئت عامل كه رقم هایى خارج از عرف دریافت كرده بودند به صورت یكجا بیش از ۷۰۰ میلیون تومان را به صندوق توسعه ملى برگرداندند.

 حسینى گفت: انشاالله در لایحه دائمى كردن قانون مدیریت خدمات كشورى بتوانیم گام موثرى برداریم تا اتفاقى كه در بحث حقوق هاى نجومى مطرح شد، مجددا تكرار نشود.

وى افزود: امیدواریم با توجه به مصوبات دولت، شوراى حقوق و دستمزد و مصوبات مجلس پدیده اى تحت عنوان حقوق هاى نجومى نداشته باشیم كه بخواهیم با عاملان این امر برخورد قانونى كنیم.

انتهای پیام/
لینک کوتاه : https://goo.gl/VWrjz3
با عاملان حقوق‌های نجومی برخورد قانونی ‌می‌كنیم

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن