دیدار ظریف با وزیر خارجه کویت در حاشیه کنفرانس باسازی عراق
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همتای کویتی در حاشیه کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق در کویت دیدار و گفت‌وگو کردند.
گروه خبری سیاسی

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی  باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که عصر امروز سه شنبه ۲۴بهمن‌ماه در رأس هیأتی به منظور شرکت در کنفرانس بین المللی بازسازی عراق وارد کویت شد، با صباح الخالد الحمد الصباح وزیر خارجه کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.

گفتنی است کنفرانس بین المللی بازسازی عراق از روز گذشته دوشنبه ۲۳بهمن‌ماه در کویت برپاست و محمدجواد ظریف فردا چهارشنبه در این کنفرانس سخنرانی خواهد کرد.

انتهای پیام/

حضور ظریف در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار در مجمع عمومی سازمان ملل
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ظریف برای شرکت در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار می‌شود، به نیویورک می‌رود.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فردا برای شرکت در اجلاس عالی رتبه صلح پایدار که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار می شود به نیویورک می‌رود.

قاسمی اظهار کرد: سخنرانی در اجلاس صلح پایدار، دیدار و گفتگو با مقامات خارجی و نیز سخنرانی در شورای روابط خارجی آمریکا از جمله برنامه های وزیر امور خارجه در این سفر است.

انتهای پیام/

 

متن کامل نهمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه به مجلس در خصوص اجرای برجام
وزارت امور خارجه متن کامل نهمین گزارش سه ماهه در خصوص اجرای برجام به مجلس را منتشر کرد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نهمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای برجام منتشر شد.

 

متن گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه به مجلس در خصوص برجام را اینجا بخوانید.

 

انتهای پیام/

 

روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود قرار دارد
سفیر کشورمان در روسیه با «شیخ راویل عین الدین»، رئیس شورای مفتیان روسیه دیدارو دیدار و گفتگو کرد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه با «شیخ راویل عین الدین»، رئیس شورای مفتیان روسیه دیدارو پیرامون توسعه همکاری‌های فرهنگی فی مابین، مسائل منطقه و جهان اسلام تبادل نظر کرد. در این دیدار شیخ راویل با اشاره به چالش‌های منطقه و جهان اسلام به ویژه حملات موشکی اخیر به سوریه، اظهار کرد: ما و مسلمانان روسیه در قالب مواضع مقامات کشورمان هر گونه اقدام خارج از شورای امنیت و ضد حقوق بین الملل را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی اضافه کرد: هژمونی غرب در منطقه در حال افول است و غربی‌ها بدنبال ایجاد تفرقه میان کشور‌های اسلامی و همچنین روسیه و ایران می‌باشند.

شیخ راویل عین الدین ضمن اعلام آمادگی اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه برای توسعه همکاری‌های فرهنگی – اسلامی با جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های ایران به خاطر تنوع و وسعت همکاری با بخش‌های مختلف اداره دینی و شورای مفتیان، اظهار خشنودی کرد.

مهدی سنائی نیز از تلاش‌های راویل عین الدین و رویکرد مثبت و مسئولیت آمیز وی در ایجاد گفت‌وگو، تقریب و وحدت میان مسلمانان و پیروان مذاهب اسلامی، تقدیر و تصریح کرد: امروزه، روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود، قرار دارد و روز به روز در حال پیشرفت است بنابراین به طور طبیعی این وضعیت بر روابط میان مسلمانان دو کشور، نیز تاثیرگذار خواهد بود.

سفیر ایران در روسیه خاطرنشان کرد: امروز ملت‌ها و جوانان منطقه بیش از هر زمان دیگر نیازمند به شناخت تفکر اسلامی اصیل، عقلائی و معتدل هستند و نخبگان فرهنگی – اسلامی دو کشور می‌توانند در این راستا، گام‌های مشترکی، بردارند.

انتهای پیام/

به زودی زندان‌های رژیم صهیونیستی را از مردم مظلوم فلسطین خالی خواهیم کرد
قدومی گفت: حدود ۶ هزار و ۵۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند و ما برای آزادسازی آنها تلاش می‌کنیم.
گروه خبری سیاسی

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ خالد قدومی نماینده جنبش حماس در ایران در نشست بررسی آخرین تحولات فلسطین و خاورمیانه با موضوع نقش راهپیمایی‌های بازگشت در تقابل با معامله قرن آمریکا گفت: در ‌آستانه چهارمین هفته از راهپیمایی‌های بازگشت قرار داریم؛ این روزها فضای فلسطین با خون شهدا عطرافشانی شده و مردم مظلوم فلسطین با جان فشانی خود به دنبال احقاق حقوق خود هستند و به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و این کار تا آزادسازی کامل فلسطین ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اسرا ستون اصلی فلسطین به شمار می‌روند، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۶ هزار و ۵۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی گرفتار هستند و ۴۸ نفر از این اسرا به مدت بیش از ۲۰ سال در زندان‌های اسرائیل گرفتار شده‌اند که تعداد زیادی از آنها جزء رهبران آزادی بخش فلسطین هستند و ما برای آزادسازی این عزیزان تلاش خواهیم کرد.

قدومی افزود: مقاومت به ما آموخت که همواره یک ساز و کارهایی وجود دارد تا دشمن را غافلگیر کند و ما این درس مقاومت را در زندان‌های خود شاهد بودیم و به زودی آن زندان‌ها را خالی از مردم مظلوم فلسطین خواهیم کرد.

نماینده جنبش حماس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بارها شایعه کرد که مردم فلسطین خسته شده‌اند و دیگر به صحنه نخواهند آمد، گفت: راهپیمایی‌های بازگشت نشان داد که تصور آنها اشتباه است و مردم فلسطین به صحنه آمدند و مرزهای ساختگی این رژیم کودک کش را شکستند.

وی ادامه داد: ملت ما روز ۳۰ مارس حرکت خود را آغاز کرد تا مرزهای ساختگی این رژیم را از بین ببرد و مردم فلسطین به فراخوان مقاومت لبیک گفتند و همچنان در صف اول مقاومت ایستادگی می‌کنند.

قدومی با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در آزادسازی فلسطین گفت: ما می‌خواهیم از طریق رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران، این پیام را به سراسر جهان برسانیم و بگوییم که ملت ما چه دلاوری‌هایی را رقم زده است.

نماینده جنبش حماس ادامه داد: با اینکه غزه دارای سرزمینی است که کوه، پستی و بلندی ندارد اما مردم فلسطین با اینکه تک تیراندازان اسرائیل را در یک قدمی خود می‌بینند، اما با آغوش باز از فلسطین دفاع می‌کنند.

وی تصریح کرد: تصمیم بر این است‌ در راهپیمایی‌های بازگشت خیمه‌هایی که برای این راهیپمایی طراحی شده را ۱۰۰ متر جلوتر و به سمت مرزها قرار بگیرد که نشان از شجاعت ملت مظلوم فلسطین است.

قدومی با بیان اینکه راهپیمایی‌های بازگشت چهره پلید رژیم صهیونیستی را برای روحانیون آشکار کرد، گفت: رژیم صهیونیستی به خاطر این راهپیمایی‌ها تحت فشار قرار دارد اما با اینکه این حرکت از سوی شهروندان صورت گرفته، نیروهای نظامی اسرائیل آنها را مورد هدف قرار می‌دهند و قوانین بین الملل را نقض می‌کنند.

نماینده جنبش حماس با بیان اینکه طبق قوانین بین المللی سربازان نباید در برابر راهپیمایی مدنی اقدام نظامی انجام دهند، خاطرنشان کرد: ‌امیداریم این راهپیمایی‌ها به زودی تأثیرات بیشتری در آزادسازی فلسطین داشته باشد.

انتهای پیام/

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن