کمیته ای 4 نفره، مامور رسیدگی و پیگیری حوادث اخیر در برخی بازداشتگاه‌ها شد
به دستور رئیس جمهوری کمیته چهارنفره ای از اعضای دولت مامور رسیدگی و پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی از بازداشتگاه‌ها شد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن روحانی رئیس جمهور کمیته چهار نفره ای از اعضای دولت را مامور رسیدگی و پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی از بازداشتگاه‌ها کرد.

وزرای کشور،اطلاعات، دادگستری و معاون حقوقی رئیس جمهوری ماموریت یافتند تا جزئیات امر را رسیدگی و پیگیری دقیق نموده و گزارش بررسی‌های خود، از جمله قصور یا تقصیر احتمالی را به رئیس جمهوری گزارش نمایند.

 

انتهای پیام/

وزیر اطلاعات از رهبر معظم انقلاب تشکر کرد
علوی در پی دیدار امروز وزیر و کارکنان وزارت اطلاعات با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، پیام تشکری را خطاب به مقام معظم رهبری نوشت.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در پیامی خطاب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: دیدار و میثاق مجدد فرزندان مستطاب‌عالی در وزارت اطلاعات دگرباره نور امید را در بین فرزندانتان چندین برابر کرد و با تابش ناب آن خورشید پرفروغ اشک شوق بر دیده جمع مشتاقان و خیل سربازان گمنام امام زمان (عج) نشست.

خداوند بزرگ را شاکریم که فرزندان شما که مدال مقدس سربازی گمنام امام زمان (عج) از امام بزرگوارمان دریافت نمودند و بارها و بارها مورد تفقد و عنایت حضرت مستطاب‌عالی قرار گرفته و دعای خیرتان بدرقه راه‌شان بوده و می‌باشد. امروز نیز جناب‌عالی آن را سرباز گمنام به معنی واقعی کلمه و مصداق مؤمنین ذکر شده در آیه مبارکه قرآن کریم معرفی کردید که هم باعث افتخار و خوشحالی ما می‌باشد و هم بار مسئولیت را بر ما افزون می‌نماید.

این جانب به عنوان کوچکترین سرباز این پایگاه و به نمایندگی از سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) در پایگاه عظیم مبارزه و جهاد ضمن ساییدن جبهه شکر به درگاه حضرت احدیت با تمام وجود از حضرت مستطاب‌عالی به خاطر عنایت ویژه به جمع سربازان‌تان و اجازه حضور و دیدار صمیمانه با حضرت‌عالی تشکر و قدردانی می‌نمایم و متواضعانه از درگاه حضرت احدیت توفیقات روزافزون و طول عمر با عزت و با برکت برای آن رهبر فرزانه مسئلت می‌نمایم.

در پایان از طرف خود و همه سربازان‌تان در وزارت اطلاعات به محضر مستطاب‌عالی اطمینان می‌دهیم رهنمودهای حکیمانه، دقیق و کار برای حضرت‌عالی را با جان و دل اجرایی و دنبال خواهیم کرد و با مولا و مقتدای‌مان عهد می‌بندیم که تا پای جان انقلابی مانده، انقلابی حرکت کرده و در جنگ بزرگ با دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی لحظه‌ای درنگ ننماییم.

سیدمحمد علوی

انتهای پیام/

مرکز افتای ریاست جمهوری استفاده از پیام رسان خارجی را ممنوع کرد
مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه‌ای به تمامی دستگاههای دولتی، استفاده از پیام رسان‌های خارجی در دستگاههای دولتی را ممنوع اعلام کرد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه‌ای به تمامی دستگاههای دولتی، استفاده از پیام رسان‌های خارجی در دستگاههای دولتی را ممنوع اعلام کرد.

رضا جواهری رئیس این مرکز در بخشنامه ای به تمامی دستگاه های اجرایی، استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی را ممنوع اعلام کرده است.

در متن این بخشنامه آمده است: به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، باید تمامی نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیردولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان های اجتماعی را صرفا از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می شود انجام دهند. بدیهی است هرگونه استفاده از پیام رسان های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.

گفتنی است؛ نخستین کانال رسمی ایرانی که اعلام خروج از تلگرام کرد کانال حضرت آیت الله خامنه ای KHAMENEI.IR بود که اعلام کرد فعالیت در تلگرام را متوقف می کند.

پس از آن معاون اول رییس جمهوری، سخنگوی وزارت خارجه، مجلس خبرگان رهبری، شورای عالی فضای مجازی و وزیر آموزش و پرورش نیز اعلام کردند که از کانال تلگرام خارج می شوند.

انتهای پیام/

در دولت دو تابعیتی نداریم/مردم از پیام رسان‌های داخلی استفاده کنند
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در دولت دو تابعیتی نداریم و اگر اطلاع پیدا کنیم که کسی دو تابعیتی است، سریعا اقدام خواهیم کرد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه نشست هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارز متعلق به همه مردم ایران است و باید استفاده بهینه شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: دولت برای کارهای ضروری و سفرهایی که برای مداوا است اگر شورای پزشکی تایید کند، ارز را پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: دولت به افرادی که برای تفریح و یا دیدن فرزندان خود به خارج از کشور می‌روند، یکبار در سال ارز را می‌دهد. البته برخی عادت کرده‌اند تمام تعطیلات را به خارج سفر کنند، خب ، نروند. این همه جاهای خوب داخل کشور داریم. البته نمی‌گویم نروند اما می‌گویم که این ارز متعلق به همه ملت ایران است و باید به گونه بهینه مصرف شود.

واعظی با بیان اینکه کار گروه ارز به صورت مرتب جلسات خود را برگزار می‌کند، اظهار کرد: اقداماتی صورت گرفته تا همه نیازهای معقول و قانونی مردم تامین شود و نیاز نباشد برای خرید ارز به خیابان‌ها مراجعه کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: با تصمیمی که دولت در مورد ارز گرفته است خیلی از اجناس هم ارزان می‌ شود.

واعظی گفت: تصمیم دولت درباره ارز جدی است و از صداوسیما، بسیاری از رسانه‌ها، مجلس، قوه قضائیه و دیگر دستگاه‌ها تشکر می‌کنم که در مدیریت بازار ارز با دولت همراه بودند.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: مردم کسانی را که به بهانه نرخ ارز اجناس خود را نمی‌فروشند به تعزیرات معرفی کنند حتما برخورد می‌شود.

وی اضافه کرد: وزارت صنعت رویه عادی خود در زمینه ثبت سفارش را انجام می‌دهد بانک مرکزی و دیگر بانک ها هم مامور به پرداخت شده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: هیچ کمبود ارزی نداریم آنچه که انجام شده سامان‌دهی است و ممکن است برخی بانک‌ها هنوز خوب توجیه نشده باشند اما سیاست لازم درباره ارز اتخاذ و دستورالعمل های اجرای آن ابلاغ شده است.

واعظی درباره زمان سفر رئیس جمهور فرانسه به کشورمان، گفت: زمان سفر وی هنوز مشخص نشده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات حاجی دلیگانی یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه رئیس جمهور جلوی فیلتر تلگرام را گرفته است، گفت: آقای حاجی دلیجان حرف های مختلفی می زند که پایه و اساس ندارد این هم یکی از آنهاست.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره حمایت دولت از پیام رسان های داخلی گفت: این موضوع جدید نیست و دولت از مدتها قبل از پیام رسان های داخلی حمایت کرده است.

واعظی بیان کرد:.دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی اقدامی مناسبی انجام داده و از میان حدود ۲۰ پیام رسان داخلی، ۵ پیام رسان را به مردم معرفی کردند و گفتند که اینها چارچوب ها و پشتوانه های لازم را دارند.

واعظی اضافه کرد: وقتی در مورد پیام رسان صحبت می کنیم هم پول مردم و هم اطلاعاتشان می رود و به جای اینکه در داخل باشد در خارج است.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: ما به عنوان دولت نمی گوییم کسی حق ندارد از پیام رسان ها خارجی استفاده کند به همین دلیل هم تعداد زیادی پیام رسان در کشور فعالیت می کنند.

واعظی بیان کرد: توصیه‌ ما این است که مردم از پیام رسان‌های داخلی استفاده کنند. امروز هم در جلسه هیئت دولت بحث شد و پیشنهاد کردند که باید از خودمان آغاز کنیم به همین دلیل اعضای هیئت دولت که عضو پیام رسان های خارجی هستند به پیام رسان های داخلی منتقل خواهند شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره خروج کاوه مدنی از کشور که دو تابعیتی بوده است، بیان کرد: بنده از این مسئله اطلاعاتی ندارم. اما در دولت دو تابعیتی نداریم و اگر اطلاع پیدا کنیم که کسی دو تابعیتی است، سریعا اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

برای تولید سلاح‌های مورد نیازمان منتظر نظر مثبت هیچ کس نخواهیم بود/ تنها راه صلح و ثبات منطقه مذاکره سیاسی است/ قدرت‌های بزرگ منطقه را پر از باروت نکنند
رئیس جمهور گفت: ارتش با وجود اینکه سیاست را خوب می داند، اما در آن دخالت نمی کند و به وصیت امام راحل (ره) به خوبی عمل کرده است.
گروه خبری سیاسی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن روحانی رئیس جمهور کشورمکان در مراسم روز ارتش که در مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: ارتش با انظباط، انگیزه و اخلاق، آموزش کافی و سلاح و تجهیزات مدرن و آمادگی کامل همواره یک قدرت مهم بازدارنده برای جمهوری اسلامی ایران و دفاع از اب و خاک و میهنمان بوده است.

وی ادامه داد: وظیفه ارتش حراست از تمامیت ارضی سرزمین مان و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران و استفلال کشور است.

روحانی بیان کرد: وظیفه ارتش، حراست از تمامیت ارضی سرزمین مان و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران و استفلال کشور است.

رئیس جمهور کشورمان بیان کرد: ارتش با ابتکار و خلاقیت چه در ایام دفاع مقدس و چه پس از آن، برای صنایع دفاعی کشور در کنار سایر رزمندگان آمادگی کافی را در همه مقاطع حساس نشان داده است لذا کشور با وجود این توانمندی در برابر توطئه بیگانگان، دارای بازوی توانمندی است.

وی گفت: ارتش در چارچوب قانون و انضباط مسیر خود را بی کم و کاست و بدون منت و ادعا انجام داده و هیچ گاه در برابر وظایف خود از ملت جایگاه خاصی را نخواسته است.

رئیس قوه مجریه بیان کرد: ارتش با وجود اینکه سیاست را خوب می داند، اما در آن دخالت نمی کند و به وصیت امام راحل (ره) به خوبی عمل کرده است.

روحانی افزود: در رژیم گذشته در کنار فساد اقتصادی، نام صاحب منصبان ارتش برده می شد اما امروز چنین شرایطی وجود ندارد.

رئیس جمهور گفت: در منطقه غرب آسیا یا خاورمیانه که در طول چهل سال گذشته شاهد توطئه‌های مختلف بودیم و قدرت‌های خارجی بی شرمانه حضور یافتند و از نفت و منابع این منطقه نام بردند.

روحانی با بیان اینکه ما در یک منطقه ساده‌ای در جهان زیست نمی‌کنیم، اظهار کرد: قدرت‌های خارجی برخلاف همه قوانین بین المللی در امور منطقه دخالت می‌کنند و برخلاف منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی خودسرانه به کشوری تجاوز می‌کنند.

رئیس قوه مجریه گفت: آنها از گروه‌های تروریستی به عنوان ابزاری برای بی ثباتی در منطقه استفاده می کنند. در این منطقه کشورمان نیازمند سلاح‌های بازدارنده است تا در برابر توطئه قدرت‌های بزرگ بایستد و به تروریست‌ها اجازه ندهد چشم حضور و طمع به کشورمان داشته باشند.

روحانی افزود: اگر در سال‌های گذشته ملت ایران پیروز بوده در سایه ارتش، سپاه و بسیج و نیروی انتظامی بوده و البته نیروهای مسلح هم پشتوانه آنها هستند.

رئیس جمهور کشورمان اظهار کرد: شعار مردم فدای ارتش و ارتش فدای ملت همان شعاری است که ادامه راه ماست و در مقطع کنونی و حساسی که در آن قرار داریم به این شعار توجه می کنیم.

روحانی بیان کرد: نیروهای مسلح علاوه بر امنیت و ثبات نقش اساسی را در صلح و ثبات منطقه ایفا می کنند و امروز ایران و نیروهای مسلح آن بیش از هر زمان دیگری تاثیرگذار هستند.

وی با بیان اینکه اگرچه ما به دنبال صلح هستیم اما صلح در کنار قدرت موثر است، گفت: همواره کشورهایی احساس قدرت می کنند که به نیروهای بومی خود متکی باشند زیرا اقتدار عاریه ای عزت نمی آورد و به کشورهایی که در منطقه اقتدار خود را به کشورهای بیگانه و رژیمی جعلی اتکا می کنند دارای اقتدار عاریه ای هستند زیرا اقتدار با حمایت مردم به وجود می آید.

وی افزود: ارتش و سپاه با همه توان و قدرت به هر تجهیزی که برای دفاع از کشور نیاز داشته باشند، دولت در کنار آنها و شرکت‌های دانش بنیان قرار دارد.

رئیس جمهور گفت: ما به هر سلاحی که نیاز داشته باشیم آن را تولید می کنیم و یا آن را تهیه می‌کنیم و در این راه منتظر نظر مثبت و موافقت هیچ کس نخواهیم بود.

در حال تکمیل...

 

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن