گروه خبری سیاسی

شرایط حمل و نقل جاده‌ای و هوایی در پایان سال مطلوب خواهد شد


وزیر صنعت گفت: در زمینه حمل و نقل تلاش می‌کنیم، مردم با کمترین دغدغه تعطیلات خود را سپری کنند.
شرایط حمل و نقل جاده‌ای و هوایی در پایان سال مطلوب خواهد شد

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: در زمینه حمل و نقل جاده ای و هوایی شرایط مطلوبی تا پایان سال فراهم خواهیم کرد تا مردم با کمترین دغدغه تعطیلات خود را سپری کنند.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سازمان های صمت و کشاورزی با کمک اصناف در مراکز مورد نیاز تلاش کردند که تقاضای مردم در خصوص ایجاد فروشگاه های بهاره را رفع کنند.

در حال تکمیل...

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد


جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی امروز سه شنبه با حضور سران سه قوه و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین روحانی در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شدبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان, جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی امروز سه شنبه با حضور سران سه قوه و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

انتهای پیام/

اعلامیه تفسیری ایران در خصوص کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر منتشر شد

وزیر امور خارجه با ارسال نامه‌ای رسمی به همتایان روسی، قزاقستانی، آذربایجانی و ترکمنستانی خود، اعلامیه تفسیری ایران در مورد کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را ارائه داد.


اعلامیه تفسیری ایران در خصوص کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر منتشر شدبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان, همزمان با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر توسط سران 5 کشور ساحلی این دریا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه ای رسمی به همتایان روسی، قزاقستانی، آذربایجانی و ترکمنستانی خود، اعلامیه تفسیری جمهوری اسلامی ایران در مورد این کنوانسیون را ارائه داد.

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر بعدازظهر یکشنبه و در پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر در شهر آکتائو قزاقستان؛ توسط سران جمهوری اسلامی ایران، روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان در شهر ساحلی آکتائو قزاقستان به امضای نمایندگان این کشورها رسید.

در بخشی از نامه دکتر ظریف و به عنوان مفاد اعلامیه تفسیری جمهوری اسلامی ایران در خصوص کنوانسیون رژیم حقوقی خزر، آمده است:

- جمهوری اسلامی ایران مقررات و مفاد مربوطه قرارداد 1921 میان ایران و جمهوری سوسیالیست فدراتیو روسیه و هم چنین قرارداد 1940 بازرگانی و بحرپیمایی میان ایران و اتحاد جماهیر سوسیالیست شوروی را یادآوری و خاطرنشان می کند.

- در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، محدوده بستر و زیربستر تعیین نشده است؛ این کار می بایستی متعاقبا و طی توافق میان طرف های ذیربط انجام شود.

- بند سوم از بخش مربوط به تعریف خطوط مبداء مستقیم در ماده یک کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر [1] به وضعیت ساحل جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر اشاره دارد و هدف از نگارش این بند، مدنظر قرار دادن و توجه به وضعیت ویژه ایران بوده است. به علاوه، همان گونه که در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر تصریح شده است، روش تعیین (ترسیم) خطوط مبداء مستقیم بایستی در یک موافقتنامه جداگانه میان همه طرف های ذیربطِ کنوانسیون معین گردد.

[1] . این بند اشعار می دارد: چنانچه شکل ساحل یک کشور ساحلی، آن کشور را در تعیین آب های داخلی اش آشکارا در وضعیت نامساعدی قرار دهد؛ این وضعیت هنگام اعمال روش فوق {روش تعیین خطوط مبداء مستقیم که بعدا طی موافقتامه ای معین می گردد} مدنظر قرار خواهد گرفت تا رضایت تمامی طرف ها جلب گردد.

انتهای پیام/

رویداد همدان 2018 نقش به‌سزایی در جذب گردشگر دارد


نیکبخت از برگزاری رویداد همدان 2018 در شهریورماه خبر داد.
رویداد همدان 2018 نقش به‌سزایی در جذب گردشگر دارد

رویداد همدان 2018 نماینگر جاذبه های گردشگری کشور است/هزینه کردها باید بر اساس قوانین بین المللی باشدمحمدناصر نیکبخت استاندار همدان در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه بزودی دو رویداد مهم پایتخت گردشگری آسیا (همدان 2018) و مجمع گردشگری دنیا را در استان شاهد خواهیم بود, اظهار کرد: همایش اول در شهریور ماه و رویداد دوم در آبان ماه برگزار می شود.

استاندار همدان با اشاره به جلسه اخیر خود با جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: تلاش می‌کنیم این دو رویداد به صورت شایسته و باشکوه برگزار شود و به همین دلیل به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم.

وی با بیان اینکه همدان به عنوان نماینده کشور این رویدادها را میزبانی می‌کند, افزود: رویداد همدان 2018 تاثیر به سزایی در جذب گردشگر  دارد.

نیکبخت با اشاره به اینکه رویداد همدان 2018 رویدادی بین‌المللی و قاره‌ای محسوب می‌شود, بیان کرد: مجلس اعتبار مشخصی برای آن در نظر گرفته است؛ اما در جلسه اخیر با معاون اول زئیس جمهور این درخواست را مطرح کردیم که هزینه‌کردها بر اساس قوانین بین المللی صورت گیرد.

گفتنی است؛ حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس پیش از این اعلام کرد؛ باید در رویداد 2018 نقش کلیدی همدان به عنوان تاریخ و تمدن ایران زمین به صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد, زیرا همدان تنها شهر زنده و پویا در جهان است که 3000 سال قدمت دارد.

وی تاکید کرد: باید از این عنوان حراست شود و همدان را به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران به جهان معرفی کنیم چراکه کمتر شهری وجود دارد که در کنار جاذبه های کهن تاریخی و فرهنگی از جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوانی برخوردار باشد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این رویداد مهم حضور وزرا و میهمانان خارجی باید با برنامه ریزی دقیق تعریف شده و هدفمند ظرفیتهای جدیدی را برای همدان ایجاد کند.

انتهای پیام/

 

 

روحانی فردا شب به طور زنده با مردم گفت‌وگو می‌کند


رئیس جمهور فردا شب به طور زنده درباره روابط خارجی، ارز، گرانی و مشکلات اقتصادی با مردم گفت‌وگو می‌کند.
روحانی فردا شب به طور زنده با مردم گفت‌وگو می‌کند

روحانی فردا شب به طور زنده با مردم گفت‌وگو می‌کندبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  حسن روحانی دوشنبه شب [15 مرداد] حدود ساعت 21:40 دقیقه از شبکه اول، شبکه خبر و رادیو سراسری به صورت زنده با مردم گفت‌وگو خواهد کرد.

موضوعات سخنان پاسخ به ترامپ، روابط خارجی، ارز، گرانی و مشکلات اقتصادی خواهد بود.

انتهای پیام/ 

استیضاح حق مجلس است/طرح سوال از رئیس‌جمهور جز هدف سیاسی چیز دیگری ندارد

معاون رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور سوال و تحقیق و تفحص را حق مجلس می‌داند اما این حق باید به شکل قانونی استفاده شود.

استیضاح حق مجلس است اما باید از این حق درست استفاده شودبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سوال و تحقیق و تفحص و استیضاح حق مجلس است اما باید از این حق درست استفاده شود.

وی افزود: رئیس جمهور سوال و تحقیق و تفحص را حق مجلس می داند اما از این حق باید به شکل قانونی استفاده شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: حاضرم در تلویزیون در این باره مناظره کنم؛ طرح سوال متعدد از رئیس جمهور جز هدف سیاسی چیز دیگری ندارد.

امیری با بیان اینکه سوالات نمایندگان از رئیس جمهور تکراری بودند و در صلاحیت وزراتخانه است؛ اظهار کرد: قانون اساسی وظایف رئیس جمهور را مشخص کرده است و این سوالات در راستای وظایف رئیس جمهور نبود.

وی گفت: 8  نفر از نمایندگان که از سوال خود از رئیس جمهور منصرف شده بودند را وادار کردند که دوباره سوال کنند و این موضوع قابل قبول نیست.

امیری تاکید کرد: در هیچ جای آیین نامه داخلی مجلس انصراف از انصراف پیش بینی نشده و این عمل خلاف قانون است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور  با بیان اینکه از کلیه ظرفیتهای قانونی در این باره استفاده می‌کنیم, خاطرنشان کرد: کشور باید براساس قانون اساسی اداره شود.

انتهای پیام/

 

>