گروه خبری سیاسی

تکذیب گلوله‌باران پایگاه‌ هوائی حمیمیم در سوریه توسط مسکو


وزارت دفاع روسیه اخبار منتشره توسط برخی رسانه ها درباره حمله پهپادی به پایگاه‌ هوائی حمیمیم در سوریه را رد کرد.
تکذیب گلوله‌باران پایگاه‌ هوائی حمیمیم در سوریه توسط مسکو

به گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزارت دفاع روسیه دقایقی پیش با صدور بیانیه ای حملات پهپادی و گلوله باران پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه را تکذیب کرد.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه در این باره آمده است: تمامی آنچه در مقاله ای با عنوان «گلوله باران پایگاه حمیمیم، حمله پهپادی از آب درآمد»، نادرست است.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: لازم است اعلام کنیم که در اول ژانویه سال 2018 میلادی، پایگاه مذکور به فعالیت های عادی خود مشغول بود.

وزارت دفاع روسیه در این بیانیه تصریح کرد: هیچ گلوله باران، حمله و یا حادثه دیگری در این پایگاه روی نداده است.

انتهای پیام/

وحشت رژیم صهیونیستی از افزایش قدرت نرم افزاری حماس


یک شرکت امنیتی صهیونیستی با اشاره به افزایش قدرت نرم افزاری نیروهای جنبش حماس نسبت به احتمال هک شدن گوشی های تلفن همراه صهیونیست‌ها توسط برنامه تولیدی این جنبش هشدار داد.
وحشت رژیم صهیونیستی از افزایش قدرت نرم افزاری حماس

وحشت رژیم صهیونیستی از افزایش قدرت نرم افزاری حماسبه گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  شرکت امنیتی صهیونیستی «کلیر اسکای» امروز جمعه 19 مردادماه هشدار داد که جنبش حماس موفق شده با طراحی یک اپلیکیشن به گوشی های اسرائیلی ها نفوذ کند.

براساس این گزارش برنامه « IsraelAlert» که مخصوص گوشی های همراه بود توسط نیروهای جنبش حماس تولید شده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز نسبت به استفاده از این برنامه تلفن همراه هشدار داد.  پیشتر نیز نیروهای حماس با تقویت قدرت نرم افزاری خود موفق شده بودند گوشی های تلفن همراه نظامیان صهیونیست را هک کنند.

انتهای پیام/

عملیات پهپادی نیروهای یمنی علیه مرکز فرماندهی متجاوزان


نیروهای مقاومت یمن یک مرکز فرماندهی وابسته به ائتلاف متجاوز را در ساحل غربی با استفاده از پهپادهای خود هدف قرار دادند.
عملیات پهپادی نیروهای یمنی علیه مرکز فرماندهی متجاوزان

عملیات پهپادی نیروهای یمنی علیه مرکز فرماندهی متجاوزانبه گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نیروهای مقاومت یمن امروز سه شنبه 16 مردادماه موفق شدند با استفاده از پهپادهای خود یک مرکز فرماندهی ائتلاف متجاوز سعودی در پادگان «عمبره» واقع در ساحل غربی را هدف قرار دهند.

اخیرا نیروهای مقاومت یمن حملات موشکی، توپخانه ای و پهپادی خود را علیه عناصر متجاوز ائتلاف سعودی به ویژه نظامیان سعودی در خاک عربستان افزایش داده اند.

روز گذشته نیز نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک یک فروند موشک بالستیک از نوع بدر 1 مواضع نظامیان سعودی را در خاک این کشور هدف قرار دادند.

انتهای پیام/

ارتش سوریه با تروریست های داعش در اطراف سویداء درگیر شد


گزارش های رسانه ای از درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست های داعش در اطراف سویداء خبر داده اند.
ارتش سوریه با تروریست های داعش در اطراف سویداء درگیر شد

ارتش سوریه با تروریست های داعش در اطراف سویداء درگیر شدبه گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درگیری های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه و تروریست های داعش در محورهای بیابان های منتهی به «سویداء» شرقی و شمال شرقی شکل گرفته است.

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که این درگیری ها از شب گذشته آغاز شده است و تاکنون ادامه دارد و ارتش سوریه موفق شده است پیشروی هایی در اطراف بیابان های منتهی به سویداء شرقی و شمال شرقی داشته باشد.

بر اساس این خبر این درگیری ها سرآغاز عملیات نظامی گسترده تری برای بیرون راندن تروریست ها از این منطقه است و به همین منظور ارتش سوریه تجهیزات نظامی زیادی را به منطقه حومه سویداء منتقل کرده است.

انتهای پیام/

اسرائیل شاهد محاصره خود توسط ایران، حزب ‌الله و سوریه در جولان و قنیطره است


کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: اسرائیل رویای محاصره ایران را در سر داشت اما امروز خود در مرزهای جولان و قنیطره محاصره شده است.
اسرائیل شاهد محاصره خود توسط ایران، حزب ‌الله و سوریه در جولان و قنیطره است

بالون های آتش زا، کابوس صهیونیست ها

سلمان رضوی کارشناس ارشد مسائل منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ارتباط با اقدام اسرائیل مبنی بر تقویت سیستم دفاع ضد موشکی گنبد آهنین در تل آویو طی چند رو گذشته، اظهار کرد: اسرائیل دارای سه نوع سیستم دفاع موشکی برد کوتاه، متوسط و برد بلند بوده و سیستم دفاع ضد موشکی گنبد آهنین برای موشک‌های برد متوسط 30 تا 40 کیلومتر طراحی شده است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی حدود 10 سیستم گنبد آهنین را در نوار غزه، در مقابله با موشک‌های فلسطینی و شمال سرزمین های اشغالی، در مقابله با موشک‌های حزب‌الله مستقر کرده است.

رضوی گفت: صهیونیست‌ها پس از عدم موفقیت در کنترل راهپیمایی بازگشت فلسطینیان، حملات خود را به مقرهای حماس افزایش دادند و در مقابل نیروهای مقاومت نیز اقدام به تشدید حملات موشکی به سرزمین‌های اشغالی کردند.

وی افزود: موشک‌های نیروهای مقاومت دقت لازم برای اصابت به اهداف مورد نظر را نداشته و بیشتر آنها به اراضی خالی از سکونت و بیابان‌ها برخورد و باقی آنها را نیز اسرائیل با سیستم دفاع ضد موشکی هدف قرار می‌دهد.

کارشناس ارشد مسائل منطقه در عین حال تأکید کرد: توانایی و ظرفیت سیستم دفاع ضد موشکی اسرائیل محدود بوده و در یک زمان فقط می‌تواند تا 5 موشک را هدف قرار دهد و نیروهای مقاومت هم با آگاهی از این ضعف گنبد آهنین به طور همزمان اراضی اشغالی را موشک‌باران می‌کنند که مطمئنا تعداد زیادی از موشک‌ها و راکت‌ها از این سد آهنین عبور خواهد کرد.

رضوی ادامه داد: سیستم دفاع ضد موشکی در مثلث جمعیتی-صنعتی اسرائیل یعنی تل آویو، قدس و حیفا مستقر است و علاوه بر آن در سدیروت، اشکلون و برخی شهرک‌های صهیونیست‌نشین نیز فعال است.

وی افزود: برد موشک‌های نیروهای مقاومت از سمت نوار غزه گاهی به 100 کیلومتر هم می‌رسد که این موضوع در حمله موشکی به شهر نتانیا که در فاصله دورتری از تل آویو قرار دارد، اثبات شد.

رضوی گفت: گروه‌های مقاومت فلسطینی انواع مختلفی از موشک را در اختیار دارند که موشک‌های نوع قسام در اختیار حماس و گراد در اختیار نیروهای جهاد اسلامی فلسطین است.

وی ضمن اشاره به استفاده جوانان فلسطینی از بالون‌های آتش‌زا و عصبانیت مقامات اسرائیل از این اقدام، تصریح کرد: جوانان فلسطینی در واقع استفاده از این بالون‌ها را از خودِ اسرائیلی ها آموختند، همانطور که صهیونیست‌ها در 70 سال قبل و همزمان با آغاز اشغال سرزمین قدس از این بالون‌ها برای آتش‌زدن مزارع و خانه‌های فلسطینیان استفاده می‌کردند تا آن ها مجبور به ترک مزارع و خانه‌هایشان شوند و امروز می‌بینیم فلسطینیان از همین شیوه بر ضد صهیونیست‌ها استفاده می‌کنند.

رضوی با اشاره به انتقال سفارت آمریکا و نیکاراگوئه به قدس اشغالی و عدم استقبال و همراهی سایر کشورها در این اقدام، تأکید کرد: انتقال نمایشی سفارت این دو کشور به بیت‌المقدس در واقع مقدمه‌ ای برای پیاده سازی طرح معامله قرن بود که این طرح با مخالفت مردم و جامعه جهانی روبرو شد که رهبر معظم انقلاب نیز تأکید کردند این طرح هیچ ‌زمانی اجرایی نخواهد شد.

وی اضافه کرد: بعد از شکست طرح پیشنهادی بوش تحت عنوان نقشه راه در سال 2003 و طرح‌های پیشنهادی صلح از طرف اوباما، طرح معامله قرن از سمت ترامپ مبنی بر مالکیت کامل اسرائیل بر قدس شرقی و شهرک‌های اشغالی و واگذاری قسمت‌های حاشیه‌ای قدس به فلسطینیان برای تشکیل پایتخت است.

وی گفت: چنین طرحی در زمان عرفات در نشست کمپ دیوید با حضور ایهود باراک و کلینتون پذیرفته نشد و در حال حاضر نیز ابومازن این طرح را قبول نکرده و آمریکا قصد دارد بدون حضور او این طرح را پیش ببرد.

کارشناس ارشد مسائل منطقه ضمن اشاره به تهدیدات نتانیاهو مبنی بر جلوگیری از هرگونه حضور دائمی ایران در سوریه، بیان کرد: اسرائیل رویای محاصره ایران را با حضور در کردستان، عراق، آذربایجان و تلاش برای ایجاد ارتباطات نزدیک‌تر با کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس را در سر داشت، ولی اکنون شاهد محاصره خود توسط ایران و حضور حزب ‌الله در مرزهای جولان و قنیطره است.

رضوی در پایان اضافه کرد: از زمان حضور داعش در این منطقه اسرائیل کاری با آنها نداشت، چرا که حضور این تروریست‌ها در منطقه و خط مقاومت به نفع آنها بود و در حال حاضر با بیرون راندن داعش از این مناطق آنها به شدت عصبانی هستند.

انتهای پیام/

ارتش عراق کامیون حامل موادغذایی متعلق به داعش را هدف قرار داد


نیرو‌های ارتش عراق کامیون حامل موادغذایی متعلق به تروریست‌های داعش را در استان دیالی هدف قرار دادند.
ارتش عراق کامیون حامل موادغذایی متعلق به داعش را هدف قرار داد

به گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، مرکز رسانه‌ای اطلاعات امنیتی عراق اعلام کرد کامیون حامل مواد غذایی متعلق به تروریست‌های داعش در استان دیالی هدف قرار گرفته و به آتش کشیده شد.

یحیی رسول، سخنگوی مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیرو‌های عملیات دیالی با همکاری نیرو‌های حشدالشعبی کامیون حامل موادغذایی متعلق به تروریست‌های داعش را در کمینی در منطقه بلدروز هدف قرار دادند.

در این عملیات دو تروریست داعشی نیز به هلاکت رسیدند و سلاح‌ها و موتور سیکلت متعلق به تروریست‌ها ضبط شد.

نیرو‌های عراقی پس از آزادسازی استان دیالی از چنگ تروریست‌های داعش عملیات پاکسازی مناطق مختلف این استان را آغاز کردند تا امنیت کامل را به آن بازگردانند.

انتهای پیام/

>