جلسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری برگزار شد
جلسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری امروز ۲۵ بهمن برگزار شد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جلسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری با هدف بررسی و تعیین تکلیف طرح‌های ارجاعی از هیئت رئیسه و اجلاس گذشته برگزار شد.

انتهای پیام/

پاسداران از بی‌ادعاترین و مردمی‌ترین نیرو‌های انقلاب اسلامی هستند
جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب به مناسبت فرا رسیدن روز پاسدار بیانیه‌ای صادر کرد.
گروه خبری سیاسی

 به گزارش حوزه احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛جبهه مردمی نیروهای انقلاب به مناسبت فرا رسیدن  روز پاسدار بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

باسمه‌تعالی
«آن چیزی که می‌تواند انقلاب و جهت‌گیری عظیم این ملت و راهی را که او به سوی صلاح و فلاح و عزّت و رضای الهی و سعادت دنیا و آخرت خود می‌پیماید، پایدار کند، عبارت است از هوشیاری و آمادگی و روحیة پاسداری». رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی)

شعبان از راه رسیده است. ماه پرفضیلتی که برای همة مسلمانان منشأ برکت و رحمت و هنگامة میلاد عزیزترین و بزرگوارترین بندگان خداوند است. ماهی که رسول اعظم (ص) آن را ماه خود می‌نامند و پیروانشان را به کسب فیوضات آن بشارت داده‌اند. در میان روز‌های متبرک شعبان، سومین روز از این ماه الهی به‌عنوان یکی از درخشان‌ترین روز‌های تاریخ بشر رقم خورده است و سالار پاسداران طریق الهی، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) دیده بر جهان گشوده‌اند. این روز از سوی امام عظیم الشأن انقلاب اسلامی (ره) به‌شایستگی روز پاسدار نام گرفته است و این نام‌گذاری نشان از پیوند محکم پاسداران و سربازان انقلاب اسلامی با نهضت حسینی و پرچمداری آرمان‌های اباعبدالله (ع) دارد.

پاسداران، به حقیقت از «نجیب‌ترین» و «بی‌ادعاترین» و «مردمی‌ترین» نیرو‌های انقلاب اسلامی به شمار می‌روند؛ زیرا در همة عرصه‌ها از «کار» و «تلاش» گرفته تا «دفاع» و «نبرد» همواره این فرزندان برومند ایران سربلند پیشتاز و مؤثر بوده‌اند و نیروی محرک و انگیزة حرکت ایثارگرانة آنان در عشق به مکتب حسین (ع) و تأسی از آرمان‌های اسلام ناب محمدی (ص) ریشه دارد.

امام راحل (ره) در دیدار با فرزندان پاسدارشان فرمودند: «تاریخ اسلام، جز یک برهه از صدر اسلام، جوانانی مثل جوان‌های ایران ما سراغ ندارد» و این کلام بلند افتخار بزرگی است که جز این دلاورمردان ایثارگر، شایستة دیگری نخواهد بود.

«جبهة مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی» ضمن تبریک حلول ماه مبارک شعبان و اعیاد متبرک این ماه، روز میلاد امام شهیدان، حسین بن علی (ع) را به ساحت مقدّس امام عصر (عج)، رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) و مردم شریف ایران تبریک می‌گوید و برای همة پاسداران ازجان‌گذشته و فداکار ایران اسلامی که نزدیک‌ترین و همراه‌ترین حامیان ملّت قهرمان‌پرور ایران هستند؛ آرزوی توفیق و سلامتی داشته و به نمایندگی از مردم نجیب و بصیر ایران اسلامی، اعلام می‌دارد: «همة ما پاسدارانی آماده‌ایم و در دفاع از ارزش‌ها و اصول مقدّس انقلاب و میهن اسلامی، گوش به فرمان رهبر و مقتدایمان امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) استوار ایستاده‌ایم و بی‌تردید با پشتیبانی امّت سلحشور ایران اسلامی، پاسداران دلاور این سرزمین، چونان همیشه در تمامی عرصه‌ها از آوردگاه‌های نابرابر نبرد خون با شمشیر تا میدان خصم‌ورزی دشمنان در جبهة همیشگی جنگ نرم، پیروز و سرافراز خواهند بود و با تجهیز به سلاح علم و تقوی و اتّکا به نیروی خودباوری و نگاه به توان و استعداد‌های داخلی در کنار پیشرفت‌های همه‌جانبة تسلیحاتی و نظامی، می‌توانیم در کمال سلامت از گردنه‌های دشواری که پیشِ روی اسلام و انقلاب اسلامی‌مان قرار دارد عبور کنیم و در کنار یکدیگر زمینه‌ساز ظهور حجت روشن حق (عج) باشیم و در رکاب رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) به خیل پاسداران خوش‌عاقبت مهدی فاطمه (عج) بپیوندیم. ان‌شاءالله».

در پایان یاد و خاطره عزیز پاسداران شهید انقلاب اسلامی از روز‌های آغاز انقلاب تا شهدای دفاع مقدّس و شهدای حافظ و مدافع حریم حرم اهل بیت نبوت (ع) را گرامی می‌داریم و به ارواح پاک و مطهر امام (ره) و شهدا درود می‌فرستیم.

«جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی»

انتهای پیام

توقف فعالیت کانال محسن رضایی در تلگرام
کانال محسن رضایی در تلگرام به فعالیت خود پایان داد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به منظور پاسداشت منافع ملی، حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی و رفع انحصار فضای مجازی، پایگاه اطلاع‌رسانی محسن رضایی فعالیت خود را از هم اکنون در پیام‌رسان تلگرام متوقف می‌کند.

انتهای پیام/

خانه احزاب استان خراسان شمالی فردا افتتاح می‌شود
دفتر نمایندگی خانه احزاب در بجنورد با حضور رئیس خانه احزاب و استاندار فردا افتتاح می‌شود.
گروه خبری سیاسی

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دفتر نمایندگی خانه احزاب در بجنورد با حضور رئیس خانه احزاب، استاندار و نمایندگان احزاب ملی در استان خراسان شمالی افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/

اگر بحث اشتغال را حل کنیم، تهدیدات خارجی نمی‌تواند مشکلی برایمان ایجاد کند
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت:دشمن با تمام توان در زمینه‌های اقتصادی علیه ما فعالیت می‌کند اما خطری در این زمینه‌ تهدیدمان نمی‌کند.
گروه خبری سیاسی

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سومین نشست اعضای شورای مدیران کل دفاتر حوزه‌های وزارتی و حوزه ریاست سازمان‌ها و نهاد‌ها که عصر امروز سه شنبه (۲۸ فروردین) برگزار شد، گفت: دشمن با تمام توان در زمینه‌های اقتصادی علیه کشورمان فعالیت می‌کند اما هیچ خطری در این زمینه‌ها ما را تهدید نمی‌کند. ممکن است فعالیت دشمنان منجر به ایجاد زحمت و کندی در کار شود اما قطعا نمی‌توانند مانعی برایمان ایجاد کنند.

مخبر با تاکید بر اینکه امروز به سه موضوع مهم نیازمندیم، گفت: موضوع اول که مهمترین مسئله هم بوده، انسجام ملی است. به وحدتی ریشه‌ای در کشور نیازمندیم و جدای از مسائل سیاسی و دسته بندی‌های آن، تکلیف همگان حرکت در مسیری است که نتیجه آن وحدت باشد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه حرف‌های تفرقه آمیز بسیار خطرناک است، درباره موضوع دومی که کشور به آن نیاز دارد، اظهار کرد: بحث ایجاد امید در مردم اهمیت زیادی دارد. هر حرکتی که یاس در مردم ایجاد کند کمک به دشمن و خیانت به کشور است.

وی ادامه داد: ایران کشور بسیار بزرگی است و امکانات وسیعی دارد. نباید در ذهن مردم، کشور را به گونه‌ای ترسیم کنیم که احساس کنند زندگی سختی خواهند داشت.

مخبر اضافه کرد: در سال ۵۶ کشور ۳۰ میلیون نفر جمعیت داشت و ۶ میلیون بشکه نفت تولید می‌شد که ۵ میلیون آن را می‌فروختند. بانک جهانی در همان سال اعلام کرد که ۴۶ درصد مردم ایران زیر خط فقر زندگی می‌کنند. براساس این آمار در سال ۵۶ حدود ۱۴ میلیون نفر از ۳۰ میلیون نفر زیر خط فقر مطلق بوده اند. بانک جهانی در سال ۹۳ و ۹۴ که جمعیت کشور چیزی حدود ۸۰ میلیون نفر بوده آمار تعداد ایرانیانی که زیر خط فقر هستند را اعلام کرده است و براساس آن ۹/۵ درصد از مردم یعنی حدود ۷ میلیون نفر زیر خط فقر بوده اند و در مقایسه با قبل از انقلاب که جمعیت بسیار کمتر بوده این رقم به نصف رسیده است. آیا چنین آماری نشان دهنده ناکارامدی نظام است یا کارآمدی آن؟

وی اضافه کرد: در کشور امکانات بسیاری داریم، اما متاسفانه از آن‌ها به خوبی استفاده نکرده ایم. مثلا کشورمان حدود ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر به دریا دسترسی دارد در کشور‌های نیمه پیشرفته زمانی که ۱۰۰ کیلومتر به دریا دسترسی دارند جمعیت بسیار زیادی را اداره می‌کنند.

 مخبر گفت: کشورمان ۹۵ درصد زعفران دنیا را تامین می‌کند و ۸ میلیارد دلار بازار زعفران دنیاست. آن وقت ما چیزی حدود ۴۰۰ میلیون دلار از این بازار بزرگ استفاده می‌کنیم. به لحاظ تنوع در صنایع دستی در جهان رتبه اول را داریم، اما به لحاظ حجم در رتبه هشتم قرار داریم و بین ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار هم گردش این بازار است و کشورمان ۵۰۰ میلیون دلار از این بازار استفاده می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید نشاط و شادابی را در مردم ایجاد کنیم، گفت: چرا در بوق یاس و ناامیدی می‌دمیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ضمن اشاره به اشتغال به عنوان مسئله سوم مهم کشور تاکید کرد: باید با انسجام و ایجاد امید در مردم، نهضت اشتغال زایی در کشور راه بیفتد و اینکار با یک قوه و یک دستگاه و یک جریان شدنی نیست بلکه باید همه به صحنه بیایند.

مخبر تاکید کرد: بزرگترین معضل کشور بیکاری است. اگر بحث اشتغال را حل کنیم، تهدیدات خارجی نمی‌توانند مشکلی برایمان ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از حدود شش سال پیش تصمیم گرفت در جهت محرومیت زدایی وارد عمل شود، گفت: در این ستاد هیچ فعالیتی انجام نمی‌شود مگر اینکه مخاطب آن مردم باشند. تمام فعالیت‌های بزرگ ستاد در زمینه ایجاد اشتغال را به مناطق محروم بردیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به هماهنگی‌ها میان این ستاد و دولت، اظهار کرد: با دولت و بخش خصوصی هیچ رقابتی نداریم. تمام ساخت و ساز‌ها و فعالیت‌های عمرانی و محرومیت زدایی ستاد با هماهنگی دولت صورت می‌گیرد یعنی ما در هیچ جا بیمارستان نمی‌سازیم جز اینکه دولت تعیین کند و هیچ مدرسه‌ای بدون پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش ساخته نمی‌شود.

مخبر ادامه داد: مالیات‌های ستاد را همچون بخش خصوصی و با اولویت اول پرداخت می‌کنیم و از سوی مسئولان امر این موضوع بار‌ها اعلام شده و از ستاد اجرایی فرمان امام تقدیر شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطر نشان کرد: دولت، دستگاه قضا و مجلس شورای اسلامی همکاری‌های مناسبی در جهت فعالیت‌های ستاد برای محرومیت زدایی داشته اند. اگر نگاهمان به خداوند و خدمت به مردم باشد هیچ مانعی سر راه مان نخواهد بود.

انتهای پیام/

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن