صدا و سیمای مرکز زنجان در ایام دهه فجر پربارتر از سال های گذشته
دهه فجر امسال که آغاز چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی بوده حال و هوای خاصی به این ایام داده و لزوم پرداخت مناسب و شایسته به این موضوع را دوچندان کرده بود .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ صداوسیمای مرکز زنجان امسال سعی کرد برنامه ریزی متفاوت تری نسبت به سالهای گذشته انجام داده و ویژه برنامه های مختلفی را برای این ایام تدارک دیده بود تا بتواند خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان را در مدت چهل سال گذشته ارائه نماید .
معاونت صدای مرکز ویژه برنامه های مختلفی از جمله انقلاب حماسه سی ، رادیو انقلاب ، وقایع انقلاب، دستاورد ، نمایش و .... را برای این ایام تدارک دیده بود و هر کدام با موضوع خاص انقلاب اسلامی را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادند . در این ایام سایر برنامه های روتین رادیو استانی نیز اکثر مدت زمان خود را به این ایام اختصاص دادند .
رادیو استانی همچنین در یوم الله ۲۲ بهمن ویژه برنامه «خیابان امام» را به صورت زنده تدارک دیده بود که از ساعت ۸/۳۰ صبح تا ۱۲ راهپیمایی باشکوه مردم انقلابی زنجان را به صورت زنده پوشش داد .
در مجموع صدای استانی مرکز زنجان بیش از ۵هزار ۵۷۰ دقیقه برنامه با موضوع گرامیداشت ایام الله دهه فجر تولید ، تأمین و پخش نمود
 شبکه استانی سیما (اشراق) نیز برنامه ریزی خوبی را برای این ایام انجام داده بود  طلوع ۴۰، فجر انقلاب ، واژه های انقلاب، دستاورد ، مستندهای بر مدار شتاب، سید عشق، گنجینه ، نگاه ، کلاس انقلاب و ... ویژه برنامه هایی بودند که شبکه اشراق برای دهه فجر تدارک دیده بود . 
علاوه بر این سایر برنامه روتین و تأمینی سیما نیز حال و هوای این ایام را به خود گرفته بودند .
معاونت سیما در مجموع بیش از ۱۲هزارو ۴۰۰ دقیقه برنامه برای پاسداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تولید ، تأمین و پخش کرد که حاصل زحمات شبانه روزی همکاران سیما بود .
معاونت خبر نیز همگام با سایر معاونتهای تولیدی نقش بسزایی در گرامیداشت دهه فجر ایفا کرد . خبرگزاری مرکز زنجان در این ایام سعی کرد با بهره گیری تامی امکانات موجود، رویدادها ، افتتاح ها و مراسمات این دهه مبارک را به طور کامل پوشش دهد .

پخش گزارش های مختلف از خدمات نظام جمهوری اسلامی در سطح استان، حضور فرمانداران شهرستانها در بخش خبری ۲۳ سیما جهت بیان پیشرفتهای صورت گرفته در سطح شهرستانها ، از اقدامات صورت گرفته در معاونت خبر مرکز در این ایام بود . 
ویژه برنامه «گام چهل» یکی دیگر از برنامه خبر بود که هر شب به صورت زنده با حضور مسئولین استانی به بررسی خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت کرد .
معاونت خبر نیز جمعاً ۷۶۰ دقیقه در این دهه عملکرد داشت .
در مجموع صداوسیمای مرکز زنجان به صورت شبانه روزی  تلاش کرد تا بتواند در حد وسع و توان در راستای تبیین و اطلاع رسانی دستاوردهای چهل ساله این نظام عمل نموده و با ایجاد امید، نشاط و خودباوری در جوانان در مسیر اعتلای میهن اسلامی مان عمل نماید.

انتهای پیام/ن

تولید، تأمین و پخش بیش از ۱۸هزار۷۵۰ دقیقه برنامه در ایام الله دهه فجر از صدا و سیمای مرکز زنجان
دوهفته نامه کوی خرم به زودی منتشر می شود
مجوز رسمی انتشار دو هفته نامه کوی خرم توسط هیئت نظارت بر مطبوعات صادر شده و اولین شماره این نشریه به زودی منتشر و در سطح استان توزیع خواهد شد .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، مرادی مدیرمسئول دو هفته نامه کوی خرم با اشاره به اهمیت مطبوعات در اطلاع رسانی گفت: رسانه به عنوان واسطه بین مردم، واقعیت‌ها و رویدادها بایستی آینه وفادار رخدادهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و غیره باشد.
وی افزود : می خواهیم تا حد توان پیشرو باشیم سخن حق بگوییم وآنچه را بگوییم که مردم می خواهند نه آنچه که خود می خواهیم امید است در انجام این رسالت توانا باشیم.
مرادی با اشاره به اهیمت نقش رسانه در جامعه کنونی گفت: مردم حق دارند تصویری واقعی از جهان بیرونی را از طریق دستیابی به اطلاعات صحیح و جامع در اختیار داشته و علاوه بر این بتوانند آرای خود را با استفاده از رسانه‌های گوناگون فرهنگی و ارتباطاتی به طور آزادنه اعلام و ابراز نمایند، اگر مردم نسبت به پدیده‌ها و موضوعات آگاهی و اطلاع نداشته باشند نسبت به آن قدرت انتخاب نخواهند داشت و بلکه در برابر آن موضع خواهند گرفت.
به گفته مدیرمسئول دو هفته نامه کوی خرم دفتر مرکزی این نشریه در شهرستان خرم دره خواهد بود و به زودی اولین شماره آن منتشر خواهد شد.


انتهای پیام /ک


توزیع دوهفته نامه کوی خرم طی روز های آینده
حضور فعال سپاه در تمامی عرصه های انقلاب اسلامی
فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان امروز در جمع نمازگزاران نماز جمعه گفت : پاسداران در تمام صحنه های انقلاب حضوری فعال دارند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان گفت:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی حاضر بوده واست.
وی با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی افزود: در کشور ۵۷۹ هزار و در استان زنجان ۵ هزار نفر به درجه رفیع جانبازی نایل شدند .
سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در زنجان به رشادت های پاسداران وبسیجیان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد وگفت: امروز هم پاسداران در تمام صحنه های انقلاب ومحرومیت زدایی حضوری فعال دارند.
سردار کرمی کارنامه ۴۰ ساله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را درخشان ارزیابی کرد وگفت:سپاه پاسداران در حال حاضر در صحنه میدانی و روانی در خط مقدم مبارزه با دشمنان قرار دارد واجازه هیچ تحرکی را به دشمن نمی دهد.
فرمانده سپاه انصارالمهدی استان به شیوه های نفوذ دشمنان اشاره کرد و گفت : نفوذ به مراکز تصمیم گیری ,تصمیم سازی کشور و نهادهای انقلابی از اصلی ترین اقدامات دشمن است که در برابر ایمان واعتقاد ملت ایران همواره شکست خورده است.
سردار کرمی فعالیت ۱۸ هزار شبکه تلویزیونی به همراه ۲۵۰ شبکه فارسی زبان از سوی جبهه استکبار و صهیونیست ها را تلاشی کور در ضربه زدن به سبک زندگی اسلامی وبنیان خانواده ها دانست وگفت:جوانان ایران اسلامی با بصیرت وآگاهی تمام نقشه شوم آنان را نقش بر آب خواهند کرد.
وی با یادآوری اینکه در دوران دفاع مقدس شهیدان همتی وباکری الگوی جوانان بودند امروز هم شهید حججی الگوی جوانان ایران اسلامی در دفاع از حریم امامت و ولایت هستند.


انتهای پیام /ک


سپاه سنگر مستحکم انقلاب اسلامی
خسارت سرما به 257 هزار هکتار از باغات و مزارع استان زنجان
مدیر کل بحران استان زنجان گفت: سرما به ۲۵۷ هزار هکتار از باغات و مزارع استان زنجان خسارت وارد کرد.

مدیر کل بحران استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ با اشاره به میزان خسارت های وارد شده به باغات زنجان، گفت: ۵۰ هزار هکتار از باغات استان زنجان بر اساس سرما زدگی آسیب دیدند.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ هزار هکتار از باغات استان آسیب دیدند، افزود: میزان خسارت وارد شده به باغات زنجان بین ۵۰ تا ۹۰ درصد است.
کرامتی با بیان اینکه تقریبا ۲۰۷ هزار هکتار از مزارع زنجان نیز آسیب دیده است، تصریح کرد: مزارع بین ۲۰ تا ۴۵ درصد آسیب دیدند.
مدیر کل بحران استان زنجان گفت: شهرستان های ابهر، خدابنده، خرمدره و سلطانیه بیشترین خسارت را دیدند.
وی ادامه داد: بیشترین خسارات در محصولات انگور، گردو، هلو و زرد آلو مشاهده شده است.

کرامتی با بیان اینکه به بخش باغات شهرستان ماهنشان خسارات سنگین وارد شده است افزود: این شهرستان در بخش زراعی کمترین آسیب را دیده است.
وی با بیان اینکه درخت هایی از جمله گیلاس و آلو که شکوفه باز کرده بودند آسیب دیدند، گفت: همه این خسارت ها بر اثر سرمای ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه وارد شده است.
مدیر کل بحران استان زنجان تصریح کرد: در شهرستان طارم کمترین خسارت را داریم که تقریبا ۲۰ درصد زراعی و ۵۰ درصد باغی بوده است.
انتهای پیام/ن

خسارت سرما  به بخش کشاورزی زنجان
سرما به 67 درصد محصولات باغی استان زنجان خسارت وارد کرد
مدیرامور باغبانی جهادکشاورزی استان زنجان گفت: سرما در چند روز گذشته به ۶۷ درصد محصولات باغی استان زنجان خسارت وارد کرد .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛اجاقلو مدیرامور باغبانی جهادکشاورزی استان زنجان گفت: دربرآورد اولیه که تاکنون انجام شده از۵۴ هزار اراضی باغی بارده استان در۵۱ هزارهکتار نشانه های سرمازدگی مشاهده و خسارت ۶۷ درصدی سرما به محصولات باغی زنجان ثبت شده است .

اوجاقلو افزود: زیتون ، زردآلو، هلو، شفتالو، بادام ، سیب وگلابی از محصولاتی است که سرما به آنها خسارت زده است .

وی گفت: شهرستان طارم با ۱۳هزارهکتار بیشترین و ماهنشان با ۶۲۰ هکتار کمترین خسارات را داشته اند .

مدیرامور باغبانی جهادکشاورزی استان زنجان گفت: ارزیابی کارشناسان برای برآورد دقیق ادامه دارد.

انتهای پیام/ن

خسارت ۶۷ درصدی سرما به محصولات باغی زنجان

 

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن