بازگشایی جاده‌های مسدود خوزستان


فرماندار رامشیر از بازگشایی جاده‌های مسدود با تلاش ماموران راهداری  خبر داد.
بازگشایی جاده‌های مسدود خوزستان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مجید حسینی نژاد، فرماندار رامشیر گفت: تصادف زنجیره ای 15 خودرو در جاده رامشیر - ماهشهر 4 مصدوم بر جای گذاشت.

وی با اشاره به این حادثه توضیح داد: در این حادثه که حوالی ظهر امروز به وقوع پیوست 15خودرو با هم برخورد کردند.

فرماندار رامشیر افزود: حال عمومی 4 مصدوم این حادثه مساعد گزارش شده است.

وی گفت: این حادثه منجر به مسدود شدن این جاده شد که با تلاش ماموران راهداری، انتظامی و امدادی پس از ساعاتی بازگشایی شد.

وی در پایان عنوان داشت: دلیل وقوع این حادثه در دست بررسی است.

انتهای پیام/م

تصادف زنجیره ای 15 خودرو در جاده رامشیر

نگاهی به برنامه های تلویزیونی امروز خوزستان 24 مردادماه 97


امروز چهارشنبه 24 مردادماه سال 1397 لیست پخش برنامه‌های تلویزیونی مرکز خوزستان اعلام شد.
نگاهی به برنامه های تلویزیونی امروز خوزستان 24 مردادماه 97

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، لیست پخش برنامه های تلویزیونی خوزستان 24 مردادماه به شرح ذیل است:

باز پخش دوم سریال 00:00
باز پخش اول شیشه عمر 00:25
تکرار فیلم سینمایی 01:20
بسته تولیدی نیمه شب 02:05
مستند 03:20
مناجات حضرت علی(ع) 03:50
مراسم اذان صبح 04:45
تامین 04:50
مراحب 06:10
تامینی 06:50
شب های کارون 08:10
بازپخش سریال روز قبل 08:15
باز پخش شیشه عمر 08:45
رنگین کمان 09:45
گلخونه 10:30
البیت بیتکم 11:00
باز پخش بی تعارف 11:45
ره توشه 12:00
تامین 12:55
مراسم اذان ظهر 13:35
بیت الهنا 13:50
یادگیری برتر 14:35
فیلم سینمایی 15:15
خبر 17:15
باز پخش رنگین کمان 17:45
رایحه 18:00
خبر عربی 18:45
تامینی 18:50
مراحب (عربی) 19:00
آوای کارون 19:45
مراسم اذان مغرب 20:45
ترویج کشاورزی 20:55
لیالی النور 21:00
جنگ شبانه 21:45
مستند ایرانگرد 22:00
خبر 23:00
سریال 23:35

انتهای پیام/گ

ایجاد برنامه‌های فرهنگی و آموزش سبک زندگی اسلامی


مدیر مؤسسه فرهنگی هنری بیت الاخضر زینبی (س) اندیمشک گفت: در این موسسه کلاس مهدویت، آموزش سبک زندگی اسلامی و حفظ قرآن در ایام تابستان برگزار می‌شود.
ایجاد برنامه‌های فرهنگی و آموزش سبک زندگی اسلامی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عذرا جعفری، مدیر مؤسسه فرهنگی هنری بیت الاخضر زینبی(س)اندیمشک بیان داشت: در حال حاضر روزهای چهارشنبه 2 کلاس مهدویت و سبک زندگی اسلامی و روزهای زوج دوره حفظ قرآن کریم در این مؤسسه دایر است.

وی افزود: علاوه بر آن آموزش هنر نیز برای بانوان در ایام هفته در نظر گرفته شده است و اغلب شرکت‌کنندگان این کلاس دختران جوان و نوجوان هستند و در آن پیرامون شرایط یک فرد منتظر صحبت می‌کنیم.

جعفری عنوان کرد: اهمیت شناخت امام عصر(عج) برای فرد منتظر، رعایت اخلاق و ایمان از مهم‌ترین شرایط فرد منتظر است و در این کلاس ها در حقیقت آموزش آیین خانواده‌داری و همسرداری برای دختران جوان است.

مدیر مؤسسه فرهنگی هنری بیت الاخضر زینبی(س)اندیمشک گفت: با توجه به اینکه مشکل اصلی ما در حال حاضر این است که روش زندگی صحیح را نمی‌دانیم در این کلاس تلاش می‌کنیم روش‌های اسلامی و قرآنی آداب زندگی را به دختران جوان آموزش دهیم.

جعفری افزود: در دوره حفظ نیز آموزش حفظ جزء 30 برای مقاطع مختلف سنی آغاز شده و هر یک از بانوان به تناسب زمان و استعداد خود موفق به حفظ بخشی از سوره‌های قرآن کریم شده‌اند.

 وی در پایان گفت: متأسفانه هیچ نهادی از این مؤسسه حمایت نمی‌کند. توان این مؤسسه بسیار بالاست اما با توجه به ظرفیت مالی در سطح محدودی فعالیت می‌کنیم.

انتهای پیام/م

آموزش سبک زندگی اسلامی در اندیمشک

پاکسازی دزفول از فروشگاه های غیرمجاز عرضه سم کشاورزی


مدیر جهاد کشاورزی دزفول از تعطیلی آخرین فروشگاه غیرمجاز عرضه سموم کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
پاکسازی دزفول از فروشگاه های غیرمجاز عرضه سم کشاورزی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، احمد زارعی، مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به اهمیت تامین امنیت غذایی مردم، حفظ محیط زیست و جلوگیری از توزیع سموم شیمیایی از سوی فروشگاه های غیرمجاز بیان کرد: کمیته ساماندهی سموم شیمیایی در دزفول در اقدامی مشترک با نیروی انتظامی و پلیس اماکن این فروشگاه متخلف و فاقد مجوز را در کوی مدرس این شهرستان تعطیل کرد.

وی، نظارت جدی بر توزیع و فروش آفت کش های نباتی را از اولویت های مدیریت جهاد کشاورزی دزفول عنوان کرد و اذعان داشت: به منظور انجام این مهم و برخورد شدید قانونی با متخلفان، گشت مشترک در حال انجام است، ضمن اینکه با تعطیلی این فروشگاه از این پس هیچ فروشگاه غیرمجاز عرضه سم کشاورزی در سطح شهر دزفول فعالیت نمی کند.

زارعی با بیان اینکه چند فروشگاه غیرمجاز دیگر نیز در سطح روستاها و شهرهای تابعه شهرستان دزفول همچنان فعالیت دارند اظهار کرد: ساماندهی آن ها در حال انجام است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول در ادامه افزود: کلیه فروشندگان سموم اقدام به جذب کارشناس فنی نموده و پرونده های آن ها برای کسب مجوز در روند پیگیری در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی موجود است.

انتهای پیام/گ

پلمپ واحدهای صنفی غیرمجاز

گیاهان دارویی در اندیمشک بسته بندی می شوند


مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از صدور مجوز احداث کارگاه بسته بندی گیاهان دارویی در شهرستان اندیمشک خبر داد.
گیاهان دارویی در اندیمشک بسته بندی می شوند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سید عباس موسوی، مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان داشت: یک فقره مجوز تأسیس طرح صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در شهرستان اندیمشک صادر شد.

وی این طرح را در زمینه احداث کارگاه بسته بندی گیاهان دارویی و با ظرفیت سالانه یک هزار تن عنوان کرد.

موسوی با بیان اینکه کل سرمایه ثابت این طرح 9 میلیارد ریال برآورد شده است اذعان داشت: با راه اندازی و اجرای این طرح برای 10 نفر شغل ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/گ

احداث کارگاه بسته بندی موادغذایی

حوزه های آبی خوزستان در 4 فصل زراعی آب نداشتند


رئیس نظام صنفی کشاورزی استان خوزستان گفت: حوزه آبی زهره، مارون و جراحی، حدود 4 فصل زراعی کشاورزان آب نداشتند و باید برای این وضعیت چاره ای اندیدشید.
حوزه های آبی خوزستان در 4 فصل زراعی آب نداشتند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مسعود اسدی، رئیس نظام صنفی کشاورزی استان خوزستان بیان داشت: در چند وقت اخیر 10 ها هزار نخل تازه کاشته شده به علت شوری آب در خوزستان از بین رفته است که متاسفانه در این زمان در حوزه آبی زهره، مارون و جراحی، حدود 4  فصل زراعی کشاورزان آب نداشتند  باید برای این وضعیت چاره ای اندیدشید.

وی افزود: چندین سال است که کشاورزان خوزستانی در این وضعیت دشوار اقتصادی کشت نداشته اند و معوض کشتی نیز دریافت نکرده اند. وضعیت  کشاورزان در این حوزه ها بحرانی است.

اسدی عنوان کرد: در هیچ دوره ای از تاریخ، کشاورزان استان این گونه مورد بی مهری این ارگان واقع نشده اند. باید بررسی شود که در بخش کشاورزی چه عواملی باعث شده که مسئولان استانی کشاورزان را این گونه تنها رها کنند.

رئیس خانه کشاورز خوزستان گفت: در شورای خشکسالی استان مقرر شده در صورتی که آب مورد نیاز به کشاورزان استان نرسد، در کمترین زمان ممکن باید خسارت آن ها پرداخت شود و در استان اصفهان، چندین سال است که به علت کم آبی و کشت نشدن از سوی کشاورزان، معوض کشت  به آن ها پرداخت می شود.

وی ادامه داد: در همین راستا مصوبات بسیاری از سوی مدیران اصفهانی به هیات دولت ارسال و بودجه های مناسبی نیز به همین منظور تخصیص داده شده است و مدیران نفتی خوزستانی به هیچ مصوبه ای از سوی شورای خشکسالی و بحران توجهی ندارند و تنها به فکر حفظ جایگاه خود در مرکز هستند.

اسدی گفت: درخواست تشکیل صندوق تامین معوض کشت به کشاورزان در شورای های مختلف در استانداری خوزستان مطرح شده که بودجه این صندوق از سوی صنایع نفتی و پتروشیمی بومی استان تامین خواهد شد. در همین راستا پیگیری هایی نیز صورت گرفته اما متاسفانه به دلایل مختلف این مصوبه بر روی کاغذ باقی مانده و تنها دو نامه در این زمینه از سوی استانداری خوزستان به وزارت جهاد کشاورزی ارسال شده است.

انتهای پیام/م

از بین رفتن نخل های خوزستان به علت شوری آب

>