قیمت سبد نفتی اوپک نیم دلار کمتر شد
قیمت سبد نفتی اوپک دیروز (دوشنبه، ۲۳ بهمن‌ماه) به ۶۱ دلار و چهار سنت رسید.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وزارت نفت، دبیرخانه اوپک، قیمت سبد نفتی این سازمان دیروز به ۶۱ دار و چهار سنت رسید، در حالی که جمعه هفته گذشته (۲۰ بهمن‌ماه) قیمت این شاخص ۶۱ دلار و ۵۷ سنت بود.

سبد نفتی اوپک از انواع نفت تولیدی در ۱۴ عضو این سازمان تشکیل شده است.

این در حالی است که قیمت شاخص نفت خام برنت در پایان معاملات دیروز ۶۲ دلار و ۵۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۶۰ دلار و ۸۳ سنت بود.

انتهای پیام/

افت قیمت نفت در بازار جهانی
پیکر خلبان بالگرد بل212 در اعماق خلیج فارس پیدا شد
رضایی فر گفت: با تلاش گسترده تیم‌های جستجوی شرکت نفت فلات قاره ایران؛ پیکر خلبان علی فتاحی در بقایای بالگرد پیدا و شناسایی شد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران؛ با تلاش گسترده تیم‌های جستجوی شرکت نفت فلات قاره ایران، پیکر یکی از سرنشینان بالگرد سانحه‌دیده در خلیج‌فارس  پیدا و شناسایی شد.

حسن رضایی فر، مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: به کمک ربات پیشرفته زیر دریایی (ROV) و جستجوی دقیق و نقطه‌به‌نقطه حوالی محل حادثه، پیکر یکی از سرنشینان ناپدید شده بالگرد بل۲۱۲؛ خلبان علی فتاحی در آبهای خلیج‌فارس پیدا و به سکو منتقل شد.

رضایی فر گفت: پیکر خلبان در حال انتقال به سکر است و جستجوها برای یافتن فرد دیگر ادامه خواهد داشت.

این گزارش حاکی است، با هماهنگی انجام شده با منطقه لاوان شرکت نفت فلات قاره ایران و مسئولان سکوهای نفت و گاز مستقر در محل سانحه، این شرکت در مجموع هفت شناور جستجوگر شامل شناورهای تندرو، تدارکاتی و غواصی تحت اجاره شرکت نفت فلات قاره، همچنین شناورهای ناجی سازمان بنادر و دریانوردی و سپاه را به موقعیت سانحه اعزام کرده و عملیات جستجو برای یافتن دومین سرنشین ناپدید شده بالگرد با وجود شرایط نامساعد جوی و طوفانی بودن دریا ادامه دارد.

انتهای پیام/

پیکر خلبان در حال انتقال به سکر است
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 30 فروردین ماه
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی کشور که صبح امروز پنجشنبه (۳۰ فروردین) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مهمترین تیترهای روزنامه‌های اقتصادی امروز پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه به بیان مسائلی همچون یورو جایگزین دلار شد، حذف کامل دلار از مبادلات ، سکه ۱۳ هزار تومان گران تر شد، تمدید ۵ ساله قرارداد نفتی ایران و روسیه ، جلوی انزوای  تشکل های کارگری را گرفتیم ، قواعد جدید مجلس برای سهام بانک ها و موسسات اعتباری ، تعداد بیکاران مطلق ۳.۲ میلیون نفر و ثبات بازار ارز در ماه های آینده دشوار است، می پردازد.

همچنین فضای غبارآلود کسب و کار، ردپای دستگاه های اطلاعاتی بیگانه در بازار ارز، تاثیر افزایش حقوق بر رونق اقتصاد داخلی،  حمایت تعرفه ای از کالای ایرانی در بنادر ، یکه تازی یورو در اقتصاد ایران ، بحران بازنشستگی معلمان ، دیوار کوتاه کولبران در برابر قاچاق سازمان یافته ، نیما هفته بعد می آید ، برآورد رشد ۴ درصدی اقتصاد ایران، ۶ میلیارد دلار پروژه معدنی در سال جدید افتتاح می شود ، تغییر تاکتیک در بازار سکه ، و بهره برداری از سیاست های دولت در مهار نوسان های ارزی از جمله مهمترین تیترهای روزنامه های اقتصادی امروز به شمار می رود.

تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی ۳۰ فروردین ماه به شرح زیر است:

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 30 فروردین ماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 30 فروردین ماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 30 فروردین ماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 30 فروردین ماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 30 فروردین ماه

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 30 فروردین ماه

 

انتهای پیام/

لاشه بالگرد سقوط کرده در آب‌های خلیج‌فارس پیدا شد
لاشه بالگرد سانحه‌دیده در چند مایلی محل حادثه، در آب‌های خلیج‌فارس پیدا شد .
گروه خبری اقتصادی

 به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شرکت ملی نفت؛ آخرین خبر دریافتی از ستاد مدیریت بحران شرکت نفت فلات قاره ایران حاکی از پیدا شدن لاشه بالگرد سانحه‌دیده در چند مایلی محل حادثه به طور واژگون شده است.

با وجود طوفانی بودن دریا و شدت امواج، شناورهای شرکت نفت فلات قاره ایران با امکانات لازم در محل حادثه حضور دارند و تلاش‌ها جهت امکان راهیابی غواصان به درون کابین بالگرد به منظور یافتن سرنشینان ناپدید شده آن در حال انجام است.

انتهای پیام/

سقوط بالگرد نفت فلات قاره در آب‌های خلیج فارس

انتقال پیکر 2 جانباخته حادثه سقوط بالگرد نفت فلات قاره به جزیره لاوان
براساس اطلاعت منابع آگاه، پیکرهای جواد کاراندیش و بهروز اشکان امروز (چهارشنبه ۲۹ فروردین) ساعت ۶:۰۰ صبح وارد جزیره لاوان شد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حدود ساعت ۲۰:۳۰ شامگاه ۲۸ فروردین ماه، یک فروند بالگرد بل ۲۱۲ مربوط به شرکت پیمانکار که در اجاره نفت فلات قاره ایران بوده است، از سکوی رسالت در محدوده منطقه لاوان به منظور انتقال یک بیمار سکته قلبی برای مداوا به سمت منطقه کیش پرواز کرده است که چهار دقیقه پس از پرواز، دچار سانحه و بر روی آب شناور شده است.

شناورهای سکو پس از سانحه، به منظور انجام عملیات جستجو و نجات به محل اعزام شدند و سه نفر از سرنشینان بالگرد را یافتند که از این تعداد، ۲ نفر فوت شده و وضعیت جسمانی یکی از سرنشینان (کاپیتان دوم) رو به بهبود است.

براساس اطلاعت منابع آگاه، پیکرهای جواد کاراندیش و بهروز اشکان امروز (چهارشنبه ۲۹ فروردین) ساعت ۶:۰۰ صبح وارد جزیره لاوان شد. و یک بالگرد به سکوی رسالت برای انتقال کاپیتان سهیلی به مراکز درمانی اعزام شد.

ادامه عملیات امدادی در آب‌های خلیج فارس با استفاده از نیروهای غواص و ۶ شناور همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

 سقوط بالگرد نفت فلات قاره در آب‌های خلیج فارس
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن