تدابیراداره امور عشایر شهرضا برای کاهش اثرات بحران خشکسالی

تدابیراداره امور عشایر شهرضا برای کاهش اثرات بحران خشکسالی
  مدیر امور عشایر شهرضا از تدابیر این اداره برای کاهش اثرات بحران خشکسالی و آسیب‌های ناشی از آن خبر داد.  

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،نورالدین سهرابی امروز در جلسه شورای امور عشایر شهرضا، با بیان این‌که ۵۰ هزار رأس دام عشایری در مناطق مختلف شهرضا وجود دارد، اظهار کرد: عشایر در مناطق اطراف روستاهای کهرویه، هونجان، هوک، پنجگان، خروس‌گلو، تنگ گله و گلاجیک، اسکان می‌یابند.

وی با اشاره به این‌که ۵۰۰ خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر ۳ هزار و ۲۲۰ نفر زیرپوشش این اداره هستند، افزود: دفتر امور عشایر شهرستان شهرضا، به عشایر شهرستان‌های دهاقان، شهرضا و جرقویه خدمات‌رسانی می‌کند.

مدیر امور عشایر شهرضا با اشاره به توزیع ۲۶ دستگاه پکیج خورشیدی به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال بین خانوارهای عشایری این شهرستان، گفت: عملیات برق‌رسانی به عشایر مناطق «جرکان» با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال انجام شد.

وی با اشاره به اجرای لوله‌گذاری به طول ۲ هزار متر و با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال در تنگ گله، سلطان خلیل و هوک، اذعان داشت: ۲۷۰ کیلومتر از راه‌های عشایری با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیون ریال تیغ‌زنی شد.

سهرابی با اشاره به احداث پل ماشک با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیون ریال در مناطق عشایرنشین، ادامه داد:  استخر ذخیره آب به ظرفیت هزار و ۶۰۰ مترمکعب و با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال برای عشایر ایجاد شد.

وی با بیان این‌که عملیات حفر چاه آب شرب با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده در منطقه عشایری هوک انجام شد، اضافه کرد: عملیات اجرایی احداث راه «هونجان به گرموک» طول ۲۲ کیلومتر طول دارد و عملیات اجرایی احداث ۱۰ کیلومتر از آن آغاز شده است.

مدیر امور عشایر شهرضا با اشاره به خشکسالی‌های چند ساله اخیر در شهرضا، عنوان داشت: در این راستا به عشایر آب‌رسانی سیار انجام می‌شود که انتقال هزار و ۲۰۰ مترمکعب آب با استفاده از دو تانکر با اختصاص اعتباری بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیون ریال، انجام شده است.

وی با اشاره به این‌ که  مناطق عشایرنشین شهرستان شهرضا با بحران خشک‌سالی و آسیب‌های ناشی از آن مواجه هستند، خاطرنشان کرد: سال گذشته آبرسانی سیار برای ۵۰ درصد از مناطق عشایری انجام شد، اما با توجه به کاهش بارندگی در شهرضا امسال این عملیات باید برای همه این مناطق انجام شود.

 

انتهای پیام/م

 

جلسه شورای امور عشایر شهرضا
لینک کوتاه : https://goo.gl/2p1bFx
تدابیراداره امور عشایر شهرضا برای کاهش اثرات بحران خشکسالی
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن