رونق تولید و اشتغال در 32 هزار واحد صنعتی کشور
تا پایان دولت دوازدهم حدود ۳۲ هزار واحد صنعتی در کشور ایجاد، نوسازی و تکمیل ظرفیت می‌شود و برای هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور امشب در آئین افتتاحیه دهمین دوره مسابقات فوتسال جام بسیج سازمان صنایع کوچک و شرکت‌های شهرک‌های صنعتی کشور در ساری گفت:: سهمیه هر استان در نوسازی و تکمیل ظرفیت یا ایجاد صنایع جدید بر اساس گستردگی آن‌ها از ۷۰۰ تا هزار و ۳۰۰ واحد تعین شده است.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از واحد‌های صنعتی در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی استان‌های کشور قرار دارند، بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان تاکید کرد.

نجفی رویکرد اصلی سیاست‌های وزارت صنعت را اشتغال زایی معرفی کرد و افزود: بر اساس رهنمود‌های مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه اقدام جهادی را برای رسیدن به چشم انداز ۲۰ ساله نظام در دستور کار قرارداده است.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حلقه مفقوده اشتغالزایی در بخش صنایع را مشکل ارتباط با بازار دانست

نجفی گفت: بخش اعظم مشکل اشتغال مربوط به بازاریابی است و این حلقه‌های ارتباطی است که تولید را به بازار متصل می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: در حال حاضر از ۸۰ هزار واحد صنایع کوچک، ۵۰ درصد در داخل شهرک‌ها و بقیه در بیرون شهرک‌ها قرار دارند.

نجفی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت با در اختیار داشتن ۳۸ درصد اقتصاد کشور، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و معیشت مردم دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: در کشور‌های پیشرفته ۷۰ درصد اشتغال مربوط به صنایع خرد و کوچک است و به همین دلیل ما در ایران وظیفه سنگین و بزرگی داریم و بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت امروز قابل قبول نیست.

وی افزود: از ۸۰ هزار واحد صنعتی کشور بخش قابل توجهی یا تعطیل هستند و یا با طرفیت پائین کارمی کنند و این وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت است تا موانع و مشکلات واحد‌های خرد و کوچک را حل و فصل کنیم.

وی گفت:: امروز همه دغدغه معیشت و اشتغال جوانان را داریم و برنامه و حرکت دولت تدبیر و امید برای موضوع اشتغال با محوریت برنامه‌های صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی است.

دهمین دوره مسابقات فوتسال جام بسیج سازمان صنایع کوچک و شرکت‌های شهرک‌های صنعتی کشور در محل مجتمع تفریحی و ورزشی وزارت کشور واقع در فرح آباد ساری آغاز به کار کرد.

در این مسابقات ۲۲ تیم از سراسر کشور به مدت پنج روز با هم رقابت می‌کنند.

انتهای پیام /ف

۳۲ هزار واحد صنعتی در کشور ایجاد، نوسازی و تکمیل ظرفیت می‌شود
اسبی که به نماینده مجلس شورای اسلامی سواری نداد/در حادثه سوارکاری دچار مصدومیت نشدم+عکس
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: در حادثه سوارکاری در شهر صفائیه رفسنجان آسیبی به بنده وارد نشده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛محمد حسن نژاد، درخصوص حادثه ای که در اسب سواری در شهرستان رفسنجان برای وی رخ داده بود، اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی مجلس بنا به دعوت انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار و پورابراهیمی نماینده مردم کرمان از شهرستان‌های کرمان و رفسنجان و انار طبق برنامه بازدیدی به عمل آورد تا در جریان مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی این مناطق قرار بگیرد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: روز گذشته از منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده بازدیدی توسط اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر اقتصاد انجام شد و براساس برنامه امروز اعضای کمیسیون رفسنجان را برای شرکت در نشست اداری شهرستان انار ترک کردند و طی مسیر بازدیدی از تپه‌های ماسه بادی شهر صفائیه رفسنجان در راستای توسعه صنعت گردشگری این منطقه داشتند.

حسن نژاد گفت: در بازدید کوتاهی که از تپه‌های ماسه بادی شهر صفائیه رفسنجان داشتیم، با توجه به علاقه به سوارکاری دقایقی را به سوارکاری پرداختم که در حین سوارکاری از روی اسب سقوط کردم که خوشبختانه آسیب دیدگی بسیار سطحی ایجاد شد و با عکس برداری و معاینه پزشکی که صورت گرفت مشخص شد صدمه‌ای به بنده وارد نشده و در سلامت کامل هستم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: به نظر بنده این حادثه خیلی مهم نبود و توصیه می کنم رسانه ها بیشتر به موضوعات مهم مانند ایجاد اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی بپردازند.

انتهای پیام/پ

 

حادثه در پیست سوارکاری 
سقوط از ارتفاع طاقبستان جان یک تن را گرفت + تصویر
مدیر روابط عمومی هلال احمر استان کرمانشاه از سقوط یک تن از ارتفاعات طاقبستان خبر داد.

عزیزی مدیر روابط عمومی هلال احمر استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، گفت:حادثه سقوط از ارتفاع ظهر امروز در کوهستان طاقبستان رخ داد.

 وی گفت: در پی گزارش به هلال احمر استان کرمانشاه نیروهای امدادو نجات کوهستان به محل اعزام شدند.

عزیزی گفت متاسفانه در این حادثه یک تن جان خود را از دست داد.

 

انتهای پیام/پ

 

سقوط از ارتفاع 
برگزاری المپیادهای ورزشی موجب پرورش ورزشکاران المپیکی می‌شود
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزیر ورزش و جوانان گفت: برگزاری المپیادهای ورزشی موجب پرورش ورزشکاران المپیکی می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، امیررضا خادم بعدازظهر پنجشنبه در آئین افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی استان گلستان، اظهار کرد: برگزاری المپیاد ابتکار خوبی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان بود و امیدواریم ادامه دار باشد.

وی افزود: خوشبختانه مدیران ارشد گلستان حامی ورزش این استان هستند تا برنامه‌های مختلف ورزشی در گلستان برگزار شود.

خادم ادامه داد: امیدواریم نتیجه برگزاری المپیاد ورزشی گلستان، کسب مدال‌های المپیک توسط ورزشکاران استان باشد.

وی تصریح کرد: برای انمام طرح‌های نیمه تمام به اعتبارات نیازمندیم و امیدواریم با دریافت اعتبارات، طرح‌های نیمه تمام را به پایان برسانیم.

لازم به ذکر است؛  در سومین دوره المپیاد ورزشی استان گلستان، ورزشکاران در دو بخش پسران و دختران و در رشته‌های والیبال، بسکتبال، دو و میدانی، ژیمناستیک، کشتی آزاد، تکواندو، کاراته، تنیس روی میز، فوتبال (پسران) و فوتسال (دختران) با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

رشته‌های والیبال، دو و میدانی، ژیمناستیک و کاراته در رده سنی نونهالان، رشته‌های بسکتبال، تنیس روی میز، کشتی، فوتبال (پسران) و فوتسال (دختران) در رده سنی نوجوانان و تکواندو در هر دو رده سنی نونهالان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ب

صحبت های امیر رضاخادم در گرگان
از مردم درخواست داریم که به کانون زلزله کوه نمک نروند
مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: از مردم درخواست داریم که به کانون زلزله در محدوده کوه نمک نروند هر چند برخی با خودرو‌های شخصی به این محل رسیده و ازدحام ایجاد شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ، قاسم قائدی مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر در شهرستان دشتی اظهار داشت: با تشکیل جلسه کمیته بحران در شهرستان دشتی، کلیه نیرو‌های امداد و نجات به همراه دستگاه‌های خدمت‌رسان به حالت آماده‌باش در آمد‌ه‌اند.

وی افزود: پس از زمین‌لرزه ۵.۹ دهم در مقیاس ریشتر که پیش از ظهر امروز شهرستان دشتی و کلیه شهرستان‌های استان بوشهر را لرزاند و سبب وحشت مردم شد، در منطقه زلزله زده حاضر و مدیریت بحران در سطح شهرستان را در دست گرفتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های فرماندار شهرستان دشتی، بخشداران و دهیاران این شهرستان، تاکنون هیچ‌گونه خسارت مالی و جانی متوجه مردم مناطق زلزله‌زده نشده و با بررسی از منابع محلی متوجه شدیم که در روستا‌های پیرامون گنبد نمکی و کانون زلزله، هیچ گروه گردشگری به گنبد نمکی نرفته است.

قائدی عنوان کرد: در جبهه شرقی این گنبد در بخش شنبه نیز عشایر کوچ خود را از هفته پیش آغاز کرده و در زمان وقوع زلزله عشایر در این کوهستان و مناطق پیرامون سکونت نداشته‌اند.

وی با اعلام این که تیم‌های هلال احمر به محل وقوع زلزله در گنبد نمکی رسیده‌اند، بیان کرد: از مردم درخواست داریم که به کانون زلزله در محدوده کوه نمک نروند هر چند برخی با خودرو‌های شخصی به این محل رسیده و ازدحام ایجاد شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر یادآور شد: با توجه به این که گنبد نمکی از جاذبه‌های مهم توریستی استان بوشهر به شمار می‌رود و سالانه تور‌های مختلف عکاسی و گردشگری در این کوه به سر می‌برند، نگران به خطر افتاده جان افراد در این گنبد بودیم که خوشبختانه امروز گروهی به این بخش وارد نشده‌اند.

انتهای پیام/ف

مردم به سوی کانون زلزله امروز نروند

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن