رونق تولید و اشتغال در 32 هزار واحد صنعتی کشور


تا پایان دولت دوازدهم حدود 32 هزار واحد صنعتی در کشور ایجاد، نوسازی و تکمیل ظرفیت می‌شود و برای هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است.
رونق تولید و اشتغال در 32 هزار واحد صنعتی کشور

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور امشب در آئین افتتاحیه دهمین دوره مسابقات فوتسال جام بسیج سازمان صنایع کوچک و شرکت‌های شهرک‌های صنعتی کشور در ساری گفت:: سهمیه هر استان در نوسازی و تکمیل ظرفیت یا ایجاد صنایع جدید بر اساس گستردگی آن‌ها از 700 تا هزار و 300 واحد تعین شده است.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از واحد‌های صنعتی در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی استان‌های کشور قرار دارند، بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان تاکید کرد.

نجفی رویکرد اصلی سیاست‌های وزارت صنعت را اشتغال زایی معرفی کرد و افزود: بر اساس رهنمود‌های مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه اقدام جهادی را برای رسیدن به چشم انداز 20 ساله نظام در دستور کار قرارداده است.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حلقه مفقوده اشتغالزایی در بخش صنایع را مشکل ارتباط با بازار دانست

نجفی گفت: بخش اعظم مشکل اشتغال مربوط به بازاریابی است و این حلقه‌های ارتباطی است که تولید را به بازار متصل می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: در حال حاضر از 80 هزار واحد صنایع کوچک، 50 درصد در داخل شهرک‌ها و بقیه در بیرون شهرک‌ها قرار دارند.

نجفی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت با در اختیار داشتن 38 درصد اقتصاد کشور، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و معیشت مردم دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: در کشور‌های پیشرفته 70 درصد اشتغال مربوط به صنایع خرد و کوچک است و به همین دلیل ما در ایران وظیفه سنگین و بزرگی داریم و بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت امروز قابل قبول نیست.

وی افزود: از 80 هزار واحد صنعتی کشور بخش قابل توجهی یا تعطیل هستند و یا با طرفیت پائین کارمی کنند و این وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت است تا موانع و مشکلات واحد‌های خرد و کوچک را حل و فصل کنیم.

وی گفت:: امروز همه دغدغه معیشت و اشتغال جوانان را داریم و برنامه و حرکت دولت تدبیر و امید برای موضوع اشتغال با محوریت برنامه‌های صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی است.

دهمین دوره مسابقات فوتسال جام بسیج سازمان صنایع کوچک و شرکت‌های شهرک‌های صنعتی کشور در محل مجتمع تفریحی و ورزشی وزارت کشور واقع در فرح آباد ساری آغاز به کار کرد.

در این مسابقات 22 تیم از سراسر کشور به مدت پنج روز با هم رقابت می‌کنند.

انتهای پیام /ف

32 هزار واحد صنعتی در کشور ایجاد، نوسازی و تکمیل ظرفیت می‌شود

مسیحیان ایران به پدرخوانده های آمریکایی نیاز ندارند


دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان گفت: آشوریان و جامعه مسیحی ایران به نسخه پیچی و پدرخواندگی آمریکا نیاز ندارند و در آرامش زندگی می کنند.
مسیحیان ایران به پدرخوانده های آمریکایی نیاز ندارند

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ یوناتن بت کلیا  دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان و نماینده آشوریان ایران در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه با صدور بیانیه ای با عنوان «پدرخوانده های آمریکایی و اقلیت های دینی در جهان» با محکومیت جنایت ها علیه مسلمانان و اقلیت های دینی در سراسر جهان نسبت به مواضع مقامات آمریکایی درباره این مساله واکنش نشان داد و افزود: سیاستمداران آمریکایی ترامپ بهتر است چاره ای برای اعمال خود و نوچه هایشان که در جهان علیه اقلیت های دینی اقدام می کنند، بیاندیشند و برای ایران دل سوزی نکنند.

 وی در بخش دیگر این بیانیه آورده است: مدتی است ترامپ و قداره بندانش به قلع و قمع اندیشمندان کمر بسته اند و اقلیت های دینی سراسر جهان را به تصور خود زیر بال و پر گرفته اند و خود را مدافع آنان می بینند.

بت کلیا با اشاره به اینکه مدتی است اقلیت ها در جهان مورد آزار قرار می گیرند، ادامه داد: به راستی اگر این قدر قدرت های آمریکایی دلواپس اقوام و امت ها هستند چرا گوشه چشمی به اقلیت اعراب فلسطین در سرزمین اشغالی ندارند؟

وی اضافه کرده است: بی تردید آنان با خبر هستند که رژیم صهیونستی با وضع قوانینی اقلیت اعراب فلسطینی ساکن در آن کشور را شهروند درجه یک نمی داند.

نماینده آشوریان ایران در مجلس افزوده است: اگر آقایان دل نگران اقلیت ها هستند چرا به وضع فلاکت بار مسلمانان میانمار که در خون غرق شده اند و در اردوگاه های مفلوک بنگلادش روزگار می گذرانند، نگاهی از سر ترحم نمی کنند؟

وی ادامه داده است: با تاسف هم اکنون شاهد هستیم حکومت های دست نشانده آمریکایی ترامپ چون عربستان سعودی دست به ظلم هایی می زند که جباران تاریخ دست به آن نیالوده اند.

بت کلیا در بخش دیگر این بیانیه افزوده است: اقلیت های دینی در جهان مورد اذیت و آزار قرار دارند اما در کدام یک از این جنایت ها که اعمال می شود دست آمریکایی ترامپ پاک است و آمریکای ترامپ نقش ندارد؟

مایکل پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در روزهای اخیر در پیام توییتری خود عنوان کرده است که اقلیت های دینی ایران مورد ظلم و ستم واقع می شوند.

انتهای پیام /پ

بیانیه دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان

آزادی صیادان بوشهری از دست سعودی ها/قتل پدر به دست پسر/نفس‌هایی که به شمارش افتاد


جذاب‌ترین اخبار استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان روز سه‌شنبه 23 مردادماه را در اینجا مشاهده نمایید.
آزادی صیادان بوشهری از دست سعودی ها/قتل پدر به دست پسر/نفس‌هایی که به شمارش افتاد

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های   باشگاه خبرنگاران جوان پربازدیدترین و جذاب‌ترین اخبار روز سه‌شنبه 23 مردادماه را در اینجا مشاهده کنید.

واژگونی خونین خودرو سواری پژو در جاده اهر – تبریز

صیادان بوشهری از بند سعودی‌ها آزاد شدند

آزادی صیادان بوشهری/قتل پدربه دست پسر/نفس‌هایی که به شمارش افتاد

قتل پدر به دست پسر در گلستان

آزادی صیادان بوشهری/قتل پدربه دست پسر/نفس‌هایی که به شمارش افتاد

حمله میمون خانگی به دختر 7ساله در بابل

آزادی صیادان بوشهری/قتل پدربه دست پسر/نفس‌هایی که به شمارش افتاد

قتل پدر 86 ساله به دست پسرش در قزوین

آزادی صیادان بوشهری/قتل پدربه دست پسر/نفس‌هایی که به شمارش افتاد

نفس آسمان سیستان به شماره افتاد

آزادی صیادان بوشهری/قتل پدربه دست پسر/نفس‌هایی که به شمارش افتاد

خاموش کردن آتش هورالعظیم متوقف شد

آزادی صیادان بوشهری/قتل پدربه دست پسر/نفس‌هایی که به شمارش افتاد

انتهای پیام/ف

برخورد تریلر با نیوجرسی در اتوبان قزوین به کرج حادثه آفرید +تصاویر


رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: برخورد یک دستگاه تریلر با نیوجرسی و چهار خودروی دیگر در اتوبان قزوین به کرج حادثه آفرید

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛درساعت 16 امروز سه شنبه یک دستگاه تریلر به دلیل خارج شدن از مسیر و برخورد با نیوجرسی وسط اتوبان از کنترل خارج شد و حادثه آفرید.

در اثر این برخورد چهار خودروی سواری دیگر با تریلر برخورد کردند و ساعتی این مسیر دچار ترافیک شد.

 

این حادثه در مسیر اتوبان محمدیه به قزوین، کرج رخ داد و موجب مسدود شدن دو ساعته اتوبان قزوین کرج به سمت تهران و همچنین هدایت خودرو‌های در حال گذر به داخل شهر محمدیه شد که ترافیک شهر محمدیه ساعاتی بیشتر شد.

در این حادثه پس از قیچی کردن تریلر و برخورد با نیوجرسی خسارتی به ابنی هراه وخودرو‌ها وارد شده است.

حضور ماموران پلیس راه و نیرو‌های آتش نشانی محمدیه و مهرگان وهمچنین راهداری قزوین و اورژانس باعث تسریع در امداد رسانی و باز شدن مسیر شد.

 

سرهنگ بیگلری رئیس پلیس راه استان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این سانحه چهار خودرو با یکدیگر برخورد کردند که حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشت و چند نفر به صورت سطحی مجروح شدند و سرپایی مداوا شدند و یک نفر به مرکز درمانی منتقل شد.

وی افزود: این حادثه بر اثر خستگی و خواب آلودگی راننده تریلر و ناتوانی در کنترل خودرو رخ داده است.

 

انتهای پیام/پ

حادثه رانندگی در قزوین

زلزله 3.9 ریشتری سرپل ذهاب را لرزاند


زمین لرزه 3.9 ریشتری سرپل ذهاب استان کرمانشاه را لرزاند.
زلزله 3.9 ریشتری سرپل ذهاب را لرزاند

زلزله 3.9 ریشتری سرپل ذهاب را لرزاندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛دقایقی پیش زمین لرزه 3.9 ریشتری در عمق 8 کیلومتری زمین سرپل ذهاب استان کرمانشاه را لرزاند.

انتهای پیام/ز

دستگیر شدن شهردار و 7 کارمندش به جرم فساد مالی


فرماندار زابل جزئیات دستگیری شهردار و 7 کارمند شهرداری زابل را تشریح کرد.
دستگیر شدن شهردار و 7 کارمندش به جرم فساد مالی

  دستگیر شدن شهردار و 7 کارمندش به جرم فساد مالی به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  هوشنگ ناظری  اظهار داشت: شهردار زابل به همراه هفت کارمندش در راستای مبارزه با فساد مالی دستگیر شده‌اند.

فرماندار زابل با اینکه پرونده این افراد کامل شده و بازجویی‌ها در حال حاضر در حال انجام است، اضافه کرد: دستگیری این افراد به دلیل مشکلات مالی در حوزه شهرداری بوده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س

فساد مالی در شهرداری زابل

>