بازارچه ساوالان برای اشتغال زنان ارومیه ساماندهی می‌شود
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: بازارچه ساوالان برای اشتغال زنان شهروند ارومیه ساماندهی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛حسین پناهی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه، با بیان اینکه باید صنعت حمل و نقل عمومی شهر و بین شهری را گسترش دهیم، اظهار کرد: امروز صنعت حمل و نقل شهری و برون شهری یکی از مهمترین مسائل بروز کشور‌های پیشرفته است و در این زمینه نیز شهرداری ارومیه و سازمان حمل و نقل پایانه‌های شهرداری ارومیه نیز توجهات ویژه را به این بخش داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به ساماندهی مشاغل مزاحم در سطح شهر اذعان کرد: متاسفانه امروز با توجه به تلاش‌ها و پیگیری‌های مکرر نتوانسته ایم در بخش ساماندهی مشاغل مزاحم موفق عمل کنیم و لذا دچار مشکل شده ایم امام باید به دنبال تدابیر و راهکار‌های اساسی برای رفع این مشکل داشته باشیم.
پناهی در ادامه با اشاره به اینکه توجه ویژه‌ای به ایجاد اشتغال برای زنان بی سرپرست و بدسرپرست باید داشته باشیم، گفت: توجه به ایجاد اشتغال برای بانوان بی سرپرست و بد سرپرست با گرایش کارآفرینی و توانمند سازی برای آنان باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در این راستا نیز شهرداری ارومیه با توجه به آن بازارچه ساوالان را برای ایجاد اشتغال و کمک به جامعه زنان ساماندهی خواهد نمود.
وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری در راستای کمک رسانی و حمایت از زنان جامعه به ویژه زنان بی سرپرست و بدسرپرست تمامی تلاش خود را برای اشتغالزایی آنان انجام خواهد داد، بیان کرد: در این راستا نیز مسئولان ذیربط باید در کنار مدیریت شهری قدم بردارند وتوجه به صنایع دستی و محصولات تولیدی، خود اشتغالی، مدیریت مناسب و ارائه محصولات تولیدی شهر ارومیه از مهمترین اهداف مدیریت شهری در این بازارچه است.

انتهای پیام/ن.م

مشاغل مزاحم در ارومیه ساماندهی می شوند
نیم صفحه نخست روزنامه‌های آذربایجان غربی شنبه 1 اردیبهشت ماه
تصاویر نیم صفحه نخست روزنامه‌های آذربایجان غربی را در روز شنبه ۱ اردیبهشت ماه در گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان مشاهده کنید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛ تصاویر نیم صفحه نخست روزنامه های آذربایجان غربی  در روز شنبه  ۱  اردیبهشت ماه را در گروه استان های باشگاه خبر نگاران جوان مشاهده کنید:

 

 

نیم صفحه نخست روزنامه های آذربایجان غربی شنبه 1 اردیبهشتنیم صفحه نخست روزنامه های آذربایجان غربی شنبه 1 اردیبهشت

انتهای پیام/ح

نیم صفحه نخست روزنامه های آذربایجان غربی
پاسداران انقلاب اسلامی پیرو واقعی امام حسین(ع) باشند
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت:پاسداران انقلاب اسلامی ایران به معنای واقعی خود را پاسدار اسلام بدانند و پیروان واقعی امام حسین (ع) باشند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛ سردار حبیب شهسواری فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی به همراه جمعی از مسئولین و فرماندهان سپاه شهدای استان با حضور در دفتر امام جمعه ارومیه ضمن دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، اعیاد شعبانیه و روز میلاد امام حسین(ع) که به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده است را تبریک گفتند.

وی در این دیدار ماه شعبان را از جمله ماه های سرشار از نور و رحمت الهی عنوان کرد و گفت: امیدواریم پاسداران انقلاب اسلامی ایران به معنای واقعی خود را پاسدار اسلام بدانند و پیروان واقعی امام حسین (ع) باشند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی  نیز ضمن تبریک میلاد امام حسین (ع) گفت : روز سوم ماه شعبان که مصادف با ولادت امام حسین (ع) است به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده و شما پاسداران باید افتخار کنید که این روز بهترین و مناسب‌ترین روز برای این عنوان است.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل سپاه افزود: سپاه پاسداران به تناسب ضرورت نقش بسیار مهم و همه جانبه ای را در عرصه های مهم و مورد نیاز کشور ایفا نموده و این جمله از امام (ره) که فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود گویای اعتماد و اعتقاد ایشان به این نهاد انقلابی می باشد.

امام جمعه ارومیه ماه شعبان را یکی از ماه‌های پرفیض و با فضیلت دانست و اظهار داشت: به سفارش پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) صدقه دادن،ذکر صلوات، استغفار ، شب زنده داری و روزه گرفتن در این ماه بسیار پر فضیلت است.

انتهای پیام/ح

دیدار فرماندهای سپاه شهدای آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه در استان

 

 

آذربایجان غربی قطب پرورش گاومیش در کشور/امکان تولید اسپرم گاومیش های ایتالیایی در استان
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از امکان تولید اسپرم گاومیش های ایتالیایی در مرکز اصلاح نژاد جبل شهرستان ارومیه خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛داود قربان نژاد مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از امکان تولید اسپرم گاومیش های ایتالیایی در مرکز اصلاح نژاد جبل شهرستان ارومیه خبرداد.

وی افزود :آذربایجان غربی با داشتن منابع غنی تامین خوراک دام از قبیل مزارع وسیع یونجه، نباتات علوفه ای و چراگاه های مناسب و داشتن حجم عظیمی از فرآورده های فرعی حاصل از کارخانجات تولید قند و کارخانجات تولید کنسانتره و دارا بودن بیش از ۸۲ هزار راس گاومیش از قطب های مهم پرورش این دام مفید در کشور به شمار می رود.

قربان نژادگفت: مرکز پرورش و اصلاح نژاد گاومیش جبل شهرستان ارومیه سالیان متمادی است به عنوان عمده ترین تولید کننده اسپرم منجمد گاومیش کشور با امکان تولید بیش از ۲۰ هزار دز اسپرم منجمد نقش موثری در حفظ و احیای پرورش این دام مفید داشته و خدمات گوناگونی را به پرورش دهندگان بخش ارائه می نماید.

وی یادآور شد: اخیرا با انتقال دو راس گاومیش نر از مرکز اصلاح نژاد کشور و استان سمنان که حاصل انتقال جنین گاومیش های پر بازده ایتالیایی می باشد این مرکز قادر خواهد بود در سالجاری اسپرم آن را با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار پرورش دهندگان قرار دهد .

قربان نژاد اضافه کرد: با تولید این نوع اسپرم امکان عرضه اسپرم های مختلف گاومیش های داخلی ( گاو میش های آذربایجانی ، خوزستانی و غیره) در کنار اسپرم های گاومیش های ایتالیایی در داخل کشور فراهم شده و قدم اساسی در راستای پرورش این دام مفید برداشته خواهد شد.

لازم به ذکر است که گاومیش از مهمترین دام های بومی و اصلی قاره آسیا می باشد که به واسطه تولیدات با ارزش نقش بسزایی در اقتصاد روستاییان و پرورش دهندگان آن دارد. این دام با دارا بودن خصوصیاتی چون استفاده از منابع غذایی کم ارزش، مقاومت به بیماری ها، سازگاری با محیط و تولید گوشت با چربی و کلسترول پایین وشیر با درصد بالای چربی، پروتئین، لاکتوز و امگا ۳ در مقایسه با گاو شیری دام هزاره سوم نام گرفته است.

انتهای پیام/م

تولید اسپرم گاومیش ایتالیایی در آذربایجان غربی
مناطق آزاد سکوی پرش صادرات کالاهای تولید شده در منطقه
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مناطق آزاد را سکوی پرش صادرات کالاهای تولید شده عنوان کرد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشوردرمراسم تکریم و معارفه مدیر عامل سازمان منطقه ازاد تجاری – صنعتی ماکو گفت: یکی از ویژگی های مردم ایران این است که قدر فعالان، زحمتکشان و دلسوزارن نظام را می دانند و در تمامی زمینه ها پشت انقلاب و نظام را خالی نمی کنند.

وی در خصوص پروژه ها و اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد ماکو گفت : احداث فرودگاه و جاده ماکو از مهم‌ترین پروژه های در دست اجرا می باشد و سرمایه گذار و سرمایه ای که بر مبنای قانون ایجاد شده محترم بوده و مناطق آزاد آمادگی جذب سرمایه گذار در تمامی بخش ها را دارد و این امر تنها با تامین زیرساختها در مناطق آزاد محقق شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه در ادامه افزود : مناطق آزاد و منطقه آزاد تجاری_صنعتی ماکو در حد مناسبی آماده شده اند و امروز در حوزه زیرساخت ها به رشد و تکامل نسبی رسیده اند لذا بسترها برای کسب و کار اقتصادی و سرمایه‌گذاری در مناطق فراهم شده است و این اقدامات تنها در جهت تقویت اقتصاد جامعه است لذا باید توجه داشته باشیم که سرمایه گذار امین و پاک یک ارزش است

وی تاکید داشت : مناطق آزاد نیازمند سرمایه گذاری داخلی و به ویژه خارجی است لذا مقررات مناطق آزاد قوانین کاملی است ولی برخی آیین نامه ها و دستورالعمل ها مانع فعالیت مناطق آزاد می شود که لزوم توجه جدی نمایندگان مجلس است 

بانک یادآورشد : مردم و مسئولین با همکاری باید و بسترها را برای حضور سرمایه گذاران در کشور و مناطق آزاد فراهم کنند و تلاشی افزون در جهت حل موانع پیش روی آنها داشته باشند.

وی بیان داشت : با توجه به اینکه حدود ۴۵۰ هزار نفر در مناطق آزاد مشغول به کار هستند نسبت واردات و صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم اکنون خوب بوده و صادرات مجموع هفت منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی بین ۱۸ تا ۱۹ میلیارد دلار است فلذا بر اهمیت اجرای شعار سال ۹۷ مبنی بر حمایت از کالای ایرانی در مناطق آزاد باید توجه مضاعف داشت چرا که مناطق آزاد به سکوی پرش صادرات کالاهای تولید شده در منطقه تبدیل می شوند.

بانک از ورود و کار بانک های خارجی به مناطق آزاد خبر داد و گفت: این اقدام در جهت کمک به سرمایه گذاران از طریق ایجاد بانک های خارجی در مناطق آزاد در آینده نزدیک می باشد پس برای اینکه تولید داخلی و ملی ما بتواند با همتای خارجی خود رقابت کنند باید از نظر کیفیت و قیمت تمام شده کالا، کارهایی صورت گیرد و زمینه برای صادرات به بازارهای خارجی فراهم شود.

ایجاد پنجره واحد خدمات یکی از مهم ترین کارهای سال ۹۷ در مناطق آزاد

مشاور رییس جمهور گفت : باید در جهت اهداف کلان و توسعه کشور در مناطق آزاد گام‌های اساسی برداشته شود که ایجاد پنجره واحد خدمات یکی از مهم ترین کارهایی است که در سال ۹۷ در مناطق آزاد دنبال می شود که به روند ورود سرمایه گذار کمک خواهد کرد و هم چنین این اقدام در راستای حمایت از تولید در مناطق آزاد است. 

 منطقه آزاد ماکو از مهم ترین مناطق آزاد کشور به لحاظ استراتژیک و ژئوپلیتیکی می باشد

 محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: مهم ترین هدفی که برای مناطق آزاد وجود دارد جذب سرمایه گذار خارجی و فعالیت های صادراتی است لذا رشد و توسعه اقتصادی از تعاریف اولیه مناطق آزاد است.

وی ادامه داد: منطقه آزاد ماکو با توجه به موقعیت استراتژیک و ژئوپلیتیکی از مهم ترین مناطق آزاد کشور می باشد و امیدواریم زمانی برسد عمده کالاهایی که از خارج وارد می شود در منطقه آزاد ماکو تولید شود.

شهریاری افزود : تغییر و تحولات بسیار بزرگی با توجه به مزیت و پتانسیل این مناطق در انتظار مناطق آزاد کشور است.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد : انتقال تکنولوژی و توسعه صادرات در مناطق آزاد دو مقوله مهم می باشد چرا که در پی تحریم ها و جنگهای اقتصادی، مناطق آزاد به واقعیت کلام نتوانستند به اهداف خود برسند.

وی تاکید کرد : منطقه آزاد ماکو نباید در بحث اشتغال دغدغه ای داشته باشد لذا باید توجه داشت که عوارض خروجی از اقدامات و مصوبات ناشایست است و نمایندگان باید این مصوبه را بازنگری کنند چراکه بیشتر تامین زندگی مردم این مناطق از گمرک صورت می گیرد .

  ضرورت مقابله با قاچاق مدیریت شده و سازمان یافته

 حجت الاسلام رنجبری امام جمعه ماکو نیزدر این مراسم گفت: امیدواریم توجه به وضعیت کسب و کار مرزنشینان بیشتر در دستور کار دولت باشد و ارگانهای دخیل بر ضرورت مقابله با قاچاق مدیریت شده و سازمان یافته توجه بیشتری داشته باشند .

امام جمعه ماکو افزود: تولید کننده ها نیز باید در راستای افزایش کیفیت محصول خود و پایین آوردن قیمت تمام شده آن در تحقق شعار سال گام های اساسی بردارند.

وی اقدامات انجام شده در دوره مدیریت حسین فروزان در منطقه آزاد ماکو را شایسته عنوان کرده و گفت: استان آذربایجان غربی نگین ایران‌زمین است و منطقه آزاد ماکو نگین استان آذربایجان غربی و باید از این پتانسیل‌ها در راستای شکوفایی منطقه استفاده شود.

 حسین فروزان مدیر عامل سابق سازمان منطقه ازاد تجاری – صنعتی ماکو گفت: ماکو یک نمونه ایده آل برای همفکری، همکاری و کار جهادی می باشد لذا توسعه منطقه در گروی همکاری و تعامل همه دستگاه ها می باشد.

وی افزود : تمامی کارهای انجام شده اعم از پروژه ها، فعالیت های عمرانی، خدماتی، سرمایه گذاری و غیره در منطقه آزاد ماکو حاصل نقش افرینی مردم در این امر است .

فروزان گفت : بهبود روند کسب و کار مردم مرزنشین منطقه نیاز به توجه جدی دارد.

مدیر عامل سابق سازمان منطقه ازاد تجاری – صنعتی ماکو انتخاب غلامرضا سلیمانی را به عنوان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو اقدامی هوشمندانه عنوان کرده و  گفت: زیرساخت ها در منطقه آزاد ماکو نیازمند پیگیری جدی است.

وی تصریح کرد : نظام مسئولیت در کشور هم چون یک دوی امدادی است و همه مدیران قبلی باید به مدیران جدید کمک کنند لذا مسئولان در جهت اجرای قانون و مقررات در مناطق آزاد باید با هم همکاری داشته و به یکدیگر کمک کنند .

در ادامه این برنامه غلامرضا سلیمانی مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد تجاری -صنعتی ماکو ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندس فروزان و ارائه مختصری از رزومه کاری خود ، مطالب مبسوطی در خصوص برنامه های آتی خود ارائه نمود .

درپایان این برنامه غلامرضا سلیمانی با حکم  مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ،  به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ماکو منصوب شدو از زحمات حسین فروزان با اهدای لوح تقدیر و تشکر به عمل آمد .

انتهای پیام/م

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن