هم اکنون چهار سدتأمین کننده اصلی آب شرب مردم آذربایجان شرقی است


معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی،هم اکنون چهار سد علویان، ستارخان، سهند و نهند که تأمین کننده اصلی آب شرب مردم آذربایجان شرقی است.
هم اکنون چهار سدتأمین کننده اصلی آب شرب مردم آذربایجان شرقی است

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛مجتبی جلیل زاده معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی،در حاشیه نشست کارگروه تخصصی سیل و مخاطرات رودخانه‌های استان با محوریت بررسی مفاد صورتجلسه مدیریت بحران کشور درباره پیامدهای کم آبی،اظهار داشت: از ابتدای سال آبی جاری، یعنی اول مهر مهرماه تاکنون، با کمبود شدید بارندگی و به موازات آن کمبود میزان روان آب‌های استان مواجه هستیم.

 

وی  میزان بارش‌های آذربایجان شرقی از ابتدای سال جاری تاکنون را 100 میلی متر اعلام کرد:که به گفته وی نشان دهنده کاهش 24 درصدی بارش‌ها بوده و این آمار در حوزه آبریز دریاچه ارومیه بیشتر است.

 

معاون شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود میزان روان آب‌ها در حوزه دریاچه ارومیه 36 تا 40 درصد کاهش داشته است.

 

جلیل زاده، مدیریت مصرف را نیاز اصلی و مبرم آب در آذربایجان شرقی بیان و اظهار کرد: در صورتی که مدیریت مصرف آب در استان را پیگیری نکنیم، بدون تردید سال آینده بحران آب در استان را تجربه خواهیم کرد.

 

وی بااشاره به بحران کم دراستان گفت: کاهش بیش از 50 درصد آب سدهای آذربایجان شرقی  که ادامه این روند برای تأمین آب شرب استان تهدید جدی است.

 

معاون شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی، تغییر الگوی مصرف را از جمله راهکارهای مهم مدیریت منابع آب استان دانست و افزود: در صورتی که وضعیت به منوال کنونی تداوم یابد، در اغلب شهرستان‌های آذربایجان شرقی به ویژه شهرهای اطراف دریاچه ارومیه با بحران کم آبی مواجه خواهیم شد.

 

جلیل زاده، توجه به هموارسازی مسیل‌های رودخانه‌ها را ضرورت مهم دوره‌های خشکسالی بیان کرد و گفت: سیل از نعمت‌های بزرگ خداوند است که باید برای بهره برداری درست از آن امکانات و تمهیدات لازم را در نظر گرفت.

 

معاون شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی اضافه کرد: در دوره‌هایی که با کمبود آب روبرو هستیم، مدیریت مسیل‌ها جزو اولویت‌ها است تا با رهاسازی حاشیه‌های رودخانه‌ها و رفع موانع طبیعی و غیرطبیعی، از این موهبت الهی بهره برداری کنیم.

 

 انتهای پیام/خ

 

 کاهش بیش از 50 درصدی آب سدهای آذربایجان شرقی

 

تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در آذربایجان شرقی


در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی بر تسریع در تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در استان تاکید شد.
تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در آذربایجان شرقی

لزوم تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛خدابخش  استاندار آذربایجان شرقی امروز در این نشست به حجم انبوه کالاهای قاچاق کشف شده بلاتکلیف در انبارهای سازمان اموال تملیکی اشاره کرد و گفت: بخشی از علت بلاتکلیفی کالاها به دلیل نیاز به تصمیمات ملی است که در استان امکان تصمیم گیری وجود ندارد و باید بخشی از اختیارات به استان‌ها واگذار شود.

 


 وی خاطرنشان کرد: دلایل طولانی شدن و تجمیع کالاها باید مشخص شود تا در آینده روند تملیک، رد اموال یا امحای آنها تسهیل شود .


وی در همین زمینه بازنگری در برخی قوانین مبارزه با قاچاق کالا برای تسریع در برخورد با قاچاق و تعیین تکلیف کالاهای کشف شده را مورد تاکید قرار داد .


معاون دادگستری آذربایجان شرقی هم در این جلسه با انتقاد از بلاتکلیفی چندین ساله برخی کالاهای تملیکی در انبارهای استان خاطرنشان کرد: اگر حکم رد اموال یا دستور ضبط اموال به نفع بیت المال صادر شود، در هر دو حالت متروکه باقی ماندن آن به مردم ضرر و زیان وارد می کند.


علیلو با اشاره به اینکه وضعیت نگهداری کالاها در انبارها مناسب نیست و باید برای تعیین تکلیف آنها اقدام شود افزود: سازمان اموال تملیکی باید کالاهای مشمول قاچاق را هم تعیین تکلیف کند و سیاست کاری آن به گونه ای باشد تا از ظرفیت مقررات قانونی برای تعیین تکلیف استفاده کند.


وی تاکید کرد: دستگاه قضایی در مواردی که نیاز به صدور دستور قضایی برای تعیین تکلیف است، بدون معطلی اقدام خواهد کرد.


مدیرکل جمع آوری و فروش اموال تملیکی آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه بین گمرک و این سازمان باید تکلیف اموال راکد موجود در انبارها مشخص شود گفت: برخی محموله های موجود در انبارهای استان 13 سال است بلاتکلیف و متروکه باقی مانده است.


استوار آذر افزود: بیش از 230 دستگاه خودرو هم به دلیل عدم تعیین تکلیف از سوی دستگاه های متولی بلاتکلیف اند به طوری هزینه پارکینگ برخی از خودروها به علت طولانی بودن زمان تعیین تکلیف، بیش از ارزش ریالی خودروست.


وی از فروش بیش از 29 میلیارد ریالی اموال قاچاق و یا مصادره ای کشف شده در استان از ابتدای امسال خبر داد و گفت: این میزان فروش نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته ضمن آنکه برخی از کالاهای کشف شده هم منهدم شده اند.

 

انتهای پیام/

 

لزوم تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در آذربایجان شرقی

نصب 25 سامانه خورشیدی در تبریز، اسکو و آذرشهر


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز ازنصب 25 سامانه خورشیدی در تبریز، اسکو و آذرشهر خبرداد.
نصب 25 سامانه خورشیدی در تبریز، اسکو و آذرشهر

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ کاظمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریزگفت: 25 سامانه خورشیدی سه کیلوواتی درمدارس و مراکز آموزشی شهر‌های تبریز، اسکو، آذرشهر و خسروشاه نصب شده است.

وی با بیان اینکه برنامه فوق در راستای اجرای تفاهم نامه سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) با توانیر از سال 93 آغاز شده است، اظهار کرد: هم اکنون کل ظرفیت سامانه‌های یاد شده مجموعا 75 کیلووات بوده و برق تولیدی آن‌ها به شبکه تزریق می‌شود.

وی با اشاره به پیامد‌های استفاده از منابع فسیلی مثل گاز، گازوئیل، نفت تصریح کرد: آلودگی محیط زیست ناشی از سوخت نیروگاه‌های حرارتی به ویژه در زمستان ما را بیش از پیش برای جایگزین کردن انرژی‌های پاک و ارزان ترغیب می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در ادامه گفت: برنامه ریزی‌های لازم جهت احداث 30 کیلووات نیروگاه خورشیدی در محل امور‌های بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سال 97 انجام شده و در این راستا در سال 96، یک نیروگاه خورشیدی 9 کیلوواتی در محل امور برق باغمیشه احداث شده است.

به گفته کاظمی، تاکنون یک فقره تائیدیه اتصال نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 51 کیلووات ودو فقره تائیدیه اتصال به شبکه نیروگاه بادی به ظرفیت تجمعی یک هزار 980 کیلووات برای شرکت‌های برق منطقه‌ای و شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی صادر گردیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه دولت قرار داد جدید تضمینی برق به مدت 20 سال با نیروگاه‌های تجدید پذیر و با نرخ مصوب منعقد نموده است گفت: تبریز یکی از مناطق مناسب برای احداث سامانه‌ی خورشیدی است چراکه علی رغم باور عمومی در خصوص کارکرد نامناسب نیروگاه خورشیدی در دمای پایین تبریز، پنل‌های خورشیدی در مناطق با دمای کمتر راندمان بالاتری دارند.

وی با بیان اینکه نظارت کامل بر عملیات سایت یابی، نصب، راه اندازی و بهره برداری نیروگاه‌های تجدیدپذیر از وظایف این شرکت است تصریح کرد: ابلاغ و اجرای ظرفیت برآوردی ادارات و ارگان‌های مشمول طرح تامین 20 درصد برق مصرفی از انرژی‌های تجدید پذیر و پاک، مصوبه هیئت وزیران، با تعامل و پیگیری استانداری در دستور کار قرار دارد.

کاظمی، با اشاره به حمایت‌های این شرکت سرمایه گذاری در زمینه تولید برق خورشیدی یادآور شد: تهیه راهنمای متقاضیان خرید تضمینی نیروگاه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر (شامل مشترکین برق تا سقف 100 کیلووات خورشیدی و 1 مگاوات بادی) در سایت برق تبریز به آدرس www.toztab.ir درج شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به همان سایت از لیست پیمانکاران تایید شده که قبلا از طریق همین شرکت تهیه شده است برای بهره‌مندی در زمینه طراحی، نصب، راه اندازی سیستم‌های تجدیدپذیر استفاده کنند. 

 

انتهای پیام/ش

احداث 30 کیلووات نیروگاه خورشیدی توسط شرکت توزیع نیروی برق تبریز 

جسببدن آهن ربا به بدن پسر 11ساله ملکانی


بدن پسر 11ساله ملکانی خاصیت آهن ربایی دارد و اشیای آهنی را به خود جذب می کند.
جسببدن آهن ربا به بدن پسر 11ساله ملکانی

بدن آهن ربایی پسر 11ساله ملکانیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ آیدین رحمانی اهل روستای نصرت آباد امیرغائب ملکان از سن کودکی به صورت اتفاقی متوجه جسببدن آهن ربایی پسر 11ساله ملکانی اشیای آهنی و فلزی به بدنش شده و این موضوع را با خانواده اش در جریان گذاشته بود و از آن روز خاصیت آهن ربایی بدنش بیشتر شده است.


وی با اشاره به اینکه هیچ گونه مشکل و بیماری در بدنش وجود ندارد گفت : بدنم به سرما هم خیلی مقاوم است به طوری که در زمستان با آب یخ حمام می کنم.


آیدین حافظه خیلی قوی نیز دارد و بیش از 3 هزار شماره تلفن ثابت و همراه روستای خود و سایر روستاهای اطراف را حفظ کرده است.


این نوجوان ملکانی با یک بار شنیدن شماره تلفن اشخاص آن را در حافظه اش می سپارد و هرموقع نیاز شد بازگو می کند.


دکتر وحید عزیزی از پزشکان ملکانی با حضور در منزل آیدین رحمانی و معاینات مختلف ا ین اتفاق را نادر و استثنایی دانست وگفت: در دنیا 7 مورد خاصیت مغناطیسی بدن در کشورهای صربستان ،انگلیس ،استرالیا ،کرواسی و 2مورد هم در ایران گزارش و ثبت شده است.


وی افزود: آیدین به طور کامل معاینه شده است و هیچ گونه بیماری در وی وجود ندارد و بدنش قوی و با استعداد است.


برخی کارشناسان حوزه الکتریک معتقدند این نوع اشخاص نباید هرگز از دستگاه ام آر آی استفاده کنند و یا سفر هوایی داشته باشند چرا که موجب اختلال در سامانه های دستگاهها و وسایل الکترونیکی می شوند.

 

انتهای پیام/

 

بدن آهن ربایی پسر 11ساله ملکانی

عدالت توأم با معنویت و عقلانیت از ویژگی‌های مدیران شایسته


نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از ویژگی‌های مدیران شایسته، عدالت توأم با معنویت و عقلانیت است.
عدالت توأم با معنویت و عقلانیت از ویژگی‌های مدیران شایسته

عدالت توأم با معنویت و عقلانیت از ویژگی‌های مدیران شایستهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه یکی از ریشه‌های مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور، کاهش تقوای الهی در برخی کارگزاران است، گفت: لازم است تا بین مدیران تقوای الهی افزایش یابد.

وی گفت:از موفقیت‌های یک سازمان اهمیت به پیشکسوتان و بازنشستگان آن سازمان است.

وی با تاکید به اینکه احترام به پیشکسوتان در حقیقت احترام به شاغلان و انگیزه‌دهی به آنهاست، گفت: در این جمع نیز پیشکسوتان زیادی وجود دارند که میزبانی می‌کنند و یک حرکت بسیار مورد پسندیده‌ای است.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های مدیران شایسته، عدالت توأم با معنویت و عقلانیت است.

وی ادامه داد:در عدالت هم عقلانیت و هم معنویت باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه یکی از ریشه‌های مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور، کاهش تقوای الهی در برخی کارگزاران است، توضیح داد: لازم است تا بین مدیران تقوای الهی افزایش یابد.

وی با تاکید به اینکه روحیه جهادی از دیگر ویژگی یک مدیر شایسته است، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر روحیه عافیت‌طلبی در میان برخی‌ها گسترش یافته است و باید یک مدیر دارای روحیه جهادی باشد.

آل‌هاشم بیان کرد: مدیر شایسته آن مدیری است که روحیه انقلابی داشته و از روحیه انقلابی کامل برخوردار باشد.

وی، ولایت‌مداری را یک اصل برای مدیر شایسته برشمرد و گفت: نمی‌شود یک مدیر در نظام مقدس جمهوری اسلامی مشغول باشد و ولایت‌مدار نباشد.

وی، مهم‌ترین ویژگی دیگر مدیر شایسته را ضداشرافی‌گری دانست و توضیح داد:یکی از آفت‌های جامعه ما همین اشرافی‌گری است چراکه مردم همه حرکات و سکنات مدیران را رصد می‌کنند، از این‌رو باید مدیر شایسته با مردم، کنار مردم و برای مردم باشد.

آل‌هاشم بیان کرد: مدیری با کارآمدی بالا و مسوول دلسوز می‌تواند تحولات شگفتی‌ساز در حوزه مدیریتی خود ایجاد کند و در مقابل یک مدیر خسته و ناکارآمد هر چند آدم خوبی باشد، باعث انفعال می‌شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم سازمان صدا و سیما با توجه به اوضاع و احوال و شرایط خطه آذربایجان نسبت به تجهیزات پیشرفته این مرکز عنایت داشته باشد چراکه نیاز صدا و سیما، به‌روز شدن با تکنولوژی جدید است.

باید پاسخ‌های مستدل به پرسش‌های نسل سوم و چهارم انقلاب داد

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما نیز دراین مراسم گفت: نسل سوم و چهارم انقلاب که همان فرزندان ما هستند با تحصیلات بالا آمده و یک روحیه پرسشگری دارند از این‌رو باید به پرسش‌های آن‌ها پاسخ مستدل داد و تا آن‌ها بدانند ما این راه را با وجود تحریم‌ها، تهدید‌ها و جنگ چگونه گذراندیم.

وی افزود:صدا و سیما ویژگی ساده‌پذیری دارد، مراسم ساده‌ای برگزار می‌کند، در اتاق شیشه‌ای بوده و شفافیت دارد، همه از کار‌های صدا و سیما اطلاع دارند از این‌رو این همه گل در تالار و در سال اقتصاد مقاومتی شایسته نیست و لازم است به این نکات توجه کرد.

وی افزود:البته این چند روز مدیرکل‌های دو استان مشغول و گرفتار بودند و حتما همکاران خواسته‌اند تا قدردانی از مدیرشان بکنند، ولی نکاتی است که باید مورد اهمیت قرار گیرد.

دارابی با اشاره به اینکه امام جمعه تبریز10 ویژگی یک مدیر شایسته را مطرح کرد و صحبت‌های مناسبی شد، گفت: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است و رمز موفقیت یک انقلاب این است که انقلاب را به نسل‌های دیگر به خوبی بشناساند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما بیان کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب که همان فرزندان ما هستند، با تحصیلات بالا آمده و یک روحیه پرسشگری دارند از این‌رو باید به پرسش‌های آن‌ها پاسخ مستدل داد تا آن‌ها بدانند ما این راه را با وجود تحریم‌ها، تهدید‌ها و جنگ چگونه گذراندیم.

وی با بیان اینکه این تهدید‌ها موضوع جدیدی نیست و دشمنی دشمن با ما تمام نمی‌شود، گفت:مسئله جنگ روانی و عملیات روانی در ماه‌ها و روز‌های اخیر افزایش یافته تا بلکه مردم ایران چهلمین سال انقلاب شکوهمند خود را نبیند.

دارابی ادامه داد: منافقان سربازان بدون لباس و نشانه بعثی‌ها بودند و تلاش خود را برای نابودی نظام انجام داده و می‌دهند.

وی با تاکید به اینکه گسترش فضای مجازی باعث شده تا پیام‌های آلوده به جامعه برسد، برچسب‌های ناچسب و انگ می‌زنند، تصریح کرد: الحمدالله همدلی و وحدت در استان وجود دارد و بنده به مدیرکل جدید صدا و سیما گفته‌ام که به استانی می‌روید که به کارگاه کار و کارآفرینی و وحدت تبدیل شده است.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با اشاره به اینکه تمام استاندارها، وزراء، ریاست جمهور‌های بعد انقلاب را بدون توجه به گرایش سیاسی دعوت کرده تا بیانگر کارنامه انقلاب باشند، گفت: ما باید همیشه قدردان خدمات خادمان باشیم که در عرصه‌های مختلف برای انقلاب و در خیمه انقلاب تلاش کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه البته معدود افرادی هستند که تبعیض و رانت‌خواری می‌کنند که باید در مقابل آن‌ها ایستاد، توضیح داد: ما مدیران زیادی داریم که قاطبه آن‌ها پاکدست و امانت‌دار هستند.

لطیفی مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز استان نیز با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه آذربایجان سر ایران است، اظهار کرد: این یک جمله بسیار شایسته در وصف این خطه است که همیشه در طول تاریخ حماسه‌ساز بودند.

وی با بیان اینکه در طول خدمت خود در مجموعه صدا و سیما همیشه با دستگاه‌های استان، روحانیت، اصحاب فرهنگ و رسانه تعامل داشته و به عبارتی همه با هم بودیم، گفت: برای مدیرکل جدید آرزوی موفقیت و توفیق هر چه بیشتر در این خطه ولایت‌مدار را دارم.

مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز استان خاطرنشان کرد:در حالی از سنگر سابق به سنگر جدید می‌روم که همکاران نزدیک به250 پروژه را اجرا کرده و در حال حاضر 183ایستگاه دیجیتال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به تکمیل پنج ایستگاه متوسط قدرت تا پایان شهریور، گفت:دو ایستگاه متوسط قدرت نیز به بهره‌برداری رسیده است.

لطیفی ادامه داد: فرستنده دیجیتال برای پخش در مناطق سطح استان نیز در حال آماده‌سازی است.

وی، به ساخت و تولید سریال‌ها و مستند‌های مختلف در استان برای معرفی تاریخ کهن آذربایجان اشاره قرار داد و گفت: سریال جلال، ساخت مستند‌های مختلف برای شهدای مدافع حرم، کارآفرینی، نقش آذربایجان در انقلاب و ... از جمله اقدامات صدا و سیما مرکز استان است.

مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز استان در ادامه با تقدیر از همکاران رسانه‌ای، استاندار آذربایجان‌شرقی، امام جمعه تبریز تصریح کرد:خدا را شاکریم که اعتبارات تخصیص یافته از سازمان به مرکز استان پنج برابر افزایش یافته است.

وی افزود:در طول این سال‌ها ما با هیچ مدیر یا دستگاهی مشکلی نداشته و همیشه خدمتگزار مردم و خانواده شهدا هستیم.

خدابخش استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم گفت: 1325 تولد رادیو و 1345 تولد تلویزیون در تبریز است و در حال حاضر با سیر تحول و تکامل عجیب در عرصه تلویزیون و رادیو در دنیا روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر کسی یک گوشی در دست دارد، تبدیل به رسانه شده است، گفت: در طول 10 ماه خدمت خود در استان آذربایجان‌شرقی حتما به اخبار استان نگاه می‌کنم و ساعتی را پای این کانال می‌نشینم و شاهد مجموعه‌ای منسجم در صدا و سیمای مرکز هستم.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: به عبارتی در صدا و سیمای استان مدیرکل سابق گل کاشته است.

وی با اشاره به نگرانی مدیرکل سابق صدا و سیمای در رابطه با برنامه «مطالبه»، بیان کرد: این یک برنامه چالشی برای به چالش کشاندن مسوولان است و وقتی از نگرانی آقای لطیفی با خبر شدم در اولین قسمت برنامه خودم در برنامه شرکت کرده و پاسخگوی سوالات شدم.

خدابخش افزود: مدیران باید بر حسب عملکردشان پاسخگوی رسانه‌ها و مطالبه‌گران باشند که این موضوع در استان جا افتاده است.

برنامه پلاک برای 10 هزار شهید آذربایجان‌شرقی تولید می‌شود

مدیرکل جدید صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت:: ورود هوشمندانه به عملیات جنگ روانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با تلاش در ایجاد وحدت بین جناح‌ها، مردم و مسوولان باید مقاوم در این جنگ روانی ایجاد شده باشیم چرا که صدا و سیما نقش پررنگی در این امر دارد.

صفری مدیرکل جدید صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت: این مراسم برای گرامیداشت یک خدمتگزار است که سال‌ها در استان زحمت کشیده و اینک فعالیت در این سنگر را در استانی دیگر ادامه خواهد داد.

وی با اهدای سلام به مردم آذربایجان، مردم غیور تبریز و 10 هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز و استان آذربایجان‌شرقی محل پرورش شاعران نامی، چون خاقانی، نظامی، شبستری، پروین اعتصامی و اسلام‌شناسان برجسته نظیر علامه طباطبایی، جعفری، شهدای محراب و سایر علما و بزرگان است که مفاخر ایران بوده و وزن به استان داده‌اند که مسولیت‌ها را سخت‌تر می‌کند.

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با اشاره به فرازی از سخنان علامه جعفری مبنی بر اینکه «خدایا قبل اینکه به من شخصیتی بدهی، ظرفیت آن را بده»، گفت: توسعه و عدم توسعه یا فعال بودن تجارت در کل منطقه شمال‌غرب بسته به تحرک و عدم تحرک تبریز و استان دارد، قطعا با توجه به سوابق این استان در سالیان متمادی که تبریز پایتخت بوده با تلاش بیشتر و تقویت نقاط قوت، صدا و سیما در کنار همه خواهد بود.

وی با تاکید به اینکه به حق تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های اسلامی انتخاب شده است، اظهار کرد: در این تریبون به صراحت اعلام می‌کنم تا پایان سال میلادی از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

صفری با اشاره به قدمت تاریخی و استراتژیکی آذربایجان گفت: آفرین باید به مردم تبریز گفت که همیشه با شعار‌های معروف خود، وفاداری را به رهبر معظم انقلاب ثابت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه، وظیفه نشر فرهنگ و ایجاد فضای مناسب برای تربیت و تعالی کشور در داخل و خارج از مرز‌ها را دارد.

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در فضای جدید ایجاد شده هر کسی با یک بسته اینترنت یک رسانه شده است، گفت: جذابیت‌های رسانه‌های نوین و تغییر ذائقه مخاطبان جدید همچنین مواجه با مخاطبان سرسخت و اغنای آن‌ها معادله‌ای را شکل می‌دهد که ما مدیران رسانه باید دید دیگری داشته باشیم و با روش‌های آینده‌پژوهی، خود را در سبد نقد و بررسی روزانه مخاطبان نگه داریم.

وی گفت: ورود هوشمندانه به عملیات جنگ روانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با تلاش در ایجاد وحدت بین جناح‌ها، مردم و مسوولان باید مقاوم در این جنگ روانی ایجاد شده باشیم چرا که صدا و سیما نقش پررنگی در این امر دارد.

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با تاکید به اعتبارزدایی از شبکه‌های معاند که شایعه‌ساز هستند، تصریح کرد: تقویت گروه‌های مرجع و افزایش بصیرت مردم از شبکه استانی از مهم‌ترین اهداف و رویکرد‌های ما خواهد بود.

وی افزود: برای هر 10 هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی برنامه پلاک را تولید خواهیم کرد.

گفتنی است :سید محسن لطیفی» در حکمی از سوی رئیس سازمان، مدیرکل صدا و سیمای زنجان شد و مرتضی صفری مدیرکل فعلی زنجان با حکم رئیس سازمان مدیرکل جدید صدا و سیمای آذربایجان شرقی شد.

 

انتهای پیام/ش

 

خروج توربین از مدار علت کاهش بارندگی از علل خاموشی های آذربایجان شرقی


مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی ،گفت:خارج شدن توربین ها از مدار به علت کاهش بارندگی از علل خاموشی های اخیر در آذربایجان شرقی است.
خروج توربین از مدار علت کاهش بارندگی از علل خاموشی های آذربایجان شرقی

خروج توربین از مدار علت کاهش بارندگی از علل خاموشی های آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛اکبر فرج نیا  مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی با بیان این مطلب در میانه گفت : کاهش میزان آب پشت سدها روند برق رسانی توسط توربینها را مختل کرده است.


وی افزود : این مشکل ، تلاش شبانه روزی کارکنان اداره برق را به زیر سوال برد اما با همکاری دستگاههای استانی در صرفه جویی برق از دغدغه ها کاسته شد.


مدیر عامل شرکت برق استان خاطرنشان کرد : باید برای بحران ها و نوسانات اقلیمی آماده بود و در این میان از ادارات انتظار می رود خود را به سامانه برق اضطراری تجهیز کنند و نظام مهندسی نیز در طرح هایی که ارائه می دهد این موضوع را مورد توجه قرار دهد.


فرج نیا افزود : شرکت توزیع برق استان برای خرید برق از شهروندانی که در منازل خود سلولهای خورشیدی با قرار داد 20 ساله دارند به قیمت هر کیلو وات 8 هزار ریال آمادگی دارد.


وی همچنین از تصویب اعتبار 6 میلیارد ریالی برای رفع مشکل پست 230 میانه خبر داد و گفت: قطعات و لوازم این پست آماده شده و به زودی مشکل رفع خواهد شد.


فرماندار میانه هم افزود: اصلاح و ساماندهی روشنایی ورودی شهر از سمت زنجان ضروری است زیرا این ورودی و سایر ورودیهای میانه ویترین شهرستان به شمار می روند.


مشایخی با اشاره به مشکل زیر ساختی در حوزه برق رسانی میانه،گفت : فرسودگی پست 230 میانه، قطعی پست 63 بخش ترک و ترکمانچای از مشکلات این شهرستان در حوزه برق است.


فرماندار شهرستان ویژه میانه از قول مساعد مسئولان استان برای تامین برق تعاونی مسکن طلاب میانه و سالن ورزشی آونلیق همچنین اصلاح و توسعه شبکه و افزایش تعداد ترانس هاخبر داد.

انتهای پیام/

خروج توربین از مدار علت خاموشی های آذربایجان شرقی

>