منطقه آزاد ارس مرکز قاچاق کالا شده است
مدیرعامل سابق منطقه آزاد ارس،گفت: زحمات بسیاری در این منطقه کشیده ایم اما شبی که از رسانه ملی شنیدم که منطقه آزاد ارس مرکز قاچاق کالا شده از همه چیز زده شدم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛عرب باغیمدیرعامل سابق منطقه آزاد ارس ،در مراسم تودیع و معارفه مدیران این سازمان اظهار داشت: من طی مدتی که عهده دار مسئولیت مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد ارس بوده ام هیچ وقت پشت میز ننشسته ام و اعتقادی به آن صندلی نداشته و ندارم.

وی افزود: قانونها و شیوه نامه های تصویب شده همیشه بر علیه سرمایه گذاران و مناطق آزاد بوده است.

عرب باغی گفت: زحمات بسیاری در این منطقه کشیده ایم اما شبی که از رسانه ملی شنیدم که منطقه آزاد ارس مرکز قاچاق کالا شده از همه چیز زده شدم.

مدیرعامل سابق منطقه آزاد ارس اظهار داشت: اینجا بیکاری وجود ندارد و تنها مفت خوارها بیکارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: من ۴۵ سال پیش مزار خود را خریداری کرده ام و هر لحظه به یاد مرگ هستم چراکه انسان باید سایه، غیرت و اخلاق داشته باشد و تاریخ قضاوت خواهد کرد که ما چه کار کرده ایم.

عرب باغی ادامه داد: من از بی وفایی ها راحت شده ام و باید حافظ سرمایه گذاران و نیروهای توانمند منطقه باشیم.

وی افزود: سعی خواهم کرد بعنوان مشاور رایگان در خدمت سرمایه گذاران باشم ودر حال حاضر مشغول راه اندازی مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست اورمیه هستم.

عرب باغی ادامه داد: سازندگی در این منطقه آغاز شده و امیدواریم در آینده شتاب یابد.

 

انتهای پیام/خ

 

بیکاری در ارس وجود ندارد
سرمای شدید و یخبندان به باغات کشاورزی در شهرستان سراب خسارت زد
فرماندار شهرستان سراب گفت: سرمای شدید و یخبندان در چند روز گذشته به ۹۷۰ هکتار از زمین های کشاورزی و محصولات باغی شهرستان سراب از ۴۰ تا صدردرصد خسارت وارد کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ بدر شکوهی فرماندار شهرستان سراب ،روز جمعه در بازدید از باغات خسارت دیده شهرستان اظهار کرد: حدود ۸۰ درصد باغات و ۲۰ درصد اراضی کشاورزی در اثر سرمای شدید منطقه آسیب دیده اند.


وی، با بیان اینکه حجم خسارت به باغات میوه ۳۸۰ هکتار است، افزود: این حادثه به ۷۰ درصد باغات گردو و ۳۰ درصد باغات گلابی، زرد آلو، گوجه سبز و هلو خسارت وارد کرده است.


فرماندار سراب میزان خسارت وارده را بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: حدود ۳۵ درصد از این باغات دارای بیمه بوده و بقیه فاقد بیمه هستند.


شکوهی، علت بیمه نبودن باغات را عدم اعتماد کشاورزان به شرکت های بیمه گذار، به علت پرداخت نکردن میزان خسارت وارده در سال های گذشته عنوان کرد.


شهرستان سراب با ۱۳۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۳۴ کیلومتری شرق تبریز واقع است.

 

انتهای پیام/

 

 سرما به ۹۷۰ هکتار از اراضی سراب خسارت زد
تلاش سربازان گمنام در مقابله با نفوذ دشمن ستودنی است
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، با اشاره به فرا رسیدن نیمه شعبان، 'روز سربازان گمنام امام زمان عج' گفت: تلاش این سربازان گمنام امام در مقابله با جریان نفوذ دشمنان انقلاب اسلامی ستودنی است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی ،با اشاره به دیدار کارکنان وزارت اطلاعات با رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته اظهار کرد: حیات هر کشور وابسته به اطلاعات است.

وی افزود: هر کشوری که بخواهد در عرصه داخلی و خارجی قدرتمند باشد باید اطلاعات قوی و قدرتمندی نیز داشته باشد.

امام جمعه تبریز با تقدیر از کارکنان اداره کل اطلاعات استان که به طور شبانه روزی و گمنام از امنیت استان و کشور دفاع می کنند، گفت: وزارت اطلاعات در عرصه های مختلف تلاش جدی می کند که یکی از مهم ترین آنها مقابله با نفوذ دشمن است.

حجت الاسلام آل هاشم نفوذ فردی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی را از دیگر نفوذهایی دانست که وزارت اطلاعات در مقابله با آنها تلاش شبانه روزی دارد.


وی اضافه کرد: مقابله با نفوذ سایبری از جمله نفوذهایی است که شاید به چشم نیاید، ولی وزارت اطلاعات به شدت با آن مقابله می کند.

امام جمعه تبریز با اشاره به مناسبت های هفته با تبریک اعیاد شعبانیه و به ویژه سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (ع)،گفت: این روز به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده چرا که امام حسین (ع) در پاسداری از دین اسلام خالصانه در این راه شهید شد و این روز را به همه پاسداران و سپاهیان تبریک می گویم.

وی در گرامیداشت روز پاسدار خاطر نشان کرد: امام راحل جمله معروفی داشت که ' کاش من هم یک پاسدار بودم'، همچنین امام خمینی می فرمود: تا رمق در جان دارم وظیفه من دعاگویی و سپاس از پاسداران است.

حجت الاسلام آل هاشم همچنین ولادت حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز را به همه جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس تبریک گفته و آرزوی صحت و سلامت برای این ایثارگران کرد و گفت: باید در این روز از زحمات همسران جانبازان که شبانه روز و بی هیچ منتی در خدمت همسران جانباز و قطع نخاعی هستند، صمیمانه قدردانی کنیم.

وی با اشاره به هفته سلامت و نیز روز زمین پاک اظهار کرد: دوم اردیبهشت به عنوان روز زمین پاک نامگذاری شده است ؛زمین یکی از شگفتی های آفرینش است و بستر حیات پایدار است بنابر این در حفظ و تمیز نگهداشتن آن باید بسیار بکوشیم.

از حاشیه های نماز جمعه این هفته تبریز، حضور بازیکنان و کادر فنی تیم والیبال نشسته بوسنی و هرزگوین در نماز جمعه تبریز و اقامه نماز به امامت حجت الاسلام آل هاشم بود که امام جمعه تبریز نیز حضور آنان در نماز جمعه را خیرمقدم گفت.

 انتهای پیام/

 تلاش سربازان گمنام امام در مقابله با جریان نفوذ دشمن 
مجموعه باغلارباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است+تصاویر
مجموعه باغلارباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است که خانواده‌ها می‌توانند به راحتی در آنجا به گردش و تفریح بپردازند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛پارک سیاحتی، تفریحیِ باغلارباغی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال‌های ابتدایی دهه هفتاد خورشیدی، در شهر تبریز احداث گردیده‌ است،که یکی از ۳ پارک مهم این شهر دررویداد تبریز۲۰۱۸ است.

با راه‌اندازی پارک و مجموعه تفریحی باغلارباغی تمامی زمین‌های محل شامل بر باغات بهم پیوسته منطقه چلبی و گلکار تبریز بود، باغات وسیع با انبوه درختان میوه به‌ویژه زردآلو، در دهه هفتاد خورشیدی مجتمع خدماتی تفریحی باغلارباغی در میان باغات گسترده شرق تبریز بنا شد.

مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است

هرچند امروزه بسیاری از باغات محیط پیرامون باغلارباغی زدوده و تخریب و به ساختمان‌های مسکونی تبدیل شده اما از سویی درون مجموعه باغلارباغی و زمین‌های پارک ولی عصراز پوشش گیاهی و سرشار از درختان بومی می‌باشد.

 مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است

امروزه با توجه به زندگی شهرنشینی و همچنین کاهش تحرک در بین خانواده‌ها لازم است کودک بخشی از اوقات خود را در فضای آزاد و پر از نشاط و شادابی طی کند، لذا داشتن وسایل و امکانات تفریحی در شهرها، جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی شهری شده و تا حدی برای جوامع عصر حاضر مهم است.

 مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است

همچنین باآغاز فصل بهار وشروع اوقات فراغت کودکان و نوجوانان میزان مراجعه‌کنندگان به شهرهای بازی تبریزافزایش یافته است.

مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است

 فرشی  حق رو با توجه به اینکه خانواده‌ها برای داشتن اوقاتی مفرح و پرهیجان، شهربازی‌ها و پارک‌های بازی را به عنوان یکی از مقاصد اصلی تفریح انتخاب می‌کنند و حضور گسترده مردم به ویژه کودکان و نوجوانان در این مکان‌ها برای بازی و تفریح، ضرورت توجه به اصل استانداردسازی و ارتقای سطح کیفی در این مراکز تفریحی را دو چندان می کند.

مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است 

 مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی، افزود: موضوع استانداردسازی تجهیزات بازی مستقر در شهر بازی و پارک‌های بازی، به عنوان یک برنامه مهم دراین سازمان است  تابتوانیم از بروز حوادث ناگواری برای استفاده‌کنندگان به‌ویژه کودکان شود و ازتجهیزات شهربازی که دچارنقص فنی است جلوگیری کنیم.

مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است

گاهی در همین محوطه‌ها می‌توان دریاچه‌ای را هم پیدا کرد و با قایق به دل آن زد اما بادریاچه خشک این مجمموعه تفریحی مواجهه شدیم  خلاصه ماجرا این است که وسایل موجود در شهربازی ها قرار است جور یک شادی تمام و کمال را برای خانواده‌ها، اقوام و دوستان بکشند.

مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است

 

دستگاه‌های رنگی شهربازی‌ها در روشنایی روز وشب، اغلب آرام گرفته‌اند‌ اما وقتی نور و گرمای روز از تن میله‌های دستگاه‌ها پرید وقت بازی و شادی بین وسایل رنگارنگ محوطه هم فرا می‌رسد.

مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است

صدای هیاهو و خنده‌ای که از چند ۱۰ متری این محوطه‌های بازی شنیده می‌شود، نشان می‌دهد مراجعه کنندگان به شهربازی، محل خوبی را برای تخلیه انرژی و سرگرمی‌های چند ساعته پیدا کرده‌اند.

 

مجموعه باغلاباغی یکی دیگر پارک‌های شهر تبریز است

این پارک در در مجاورت «بلوار استاد شهریار» و در ضلع شمالی ورودی کوی ولی‌عصر و جنب «پارک ولی‌عصر» واقع شده‌است و دارای امکاناتی نظیر شهربازی، باغ پرندگان و رستوران است.

 

انتهای پیام/

 

پارک سیاحتی، تفریحیِ باغلارباغی
انجام عمل جراحی کاتاراکت(آب مروارید) در تبریز
برای نخستین بار در جهان عمل جراحی کاتاراکت(آب مروارید)بر روی خروس پنج ساله در تبریز انجام شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛نخستین بار در جهان عصر امروز نخستین بار در جهان عمل جراحی کاتاراکت(آب مروارید) توسط بهنام غفارزاده، جراح و متخصص چشم تبریزی برروی خروس ۵ ساله انجام شد.

بهنام غفارزاده متخصص چشم اظهار کرد: عمل جراحی کاتاراکت(آب مروارید) روی چشم چپ خروس با موفقیت انجام گرفت و چشم دیگر را نیز معاینه کردم تا وقتی که آب مروارید چشم دیگر برسد عمل انجام می‌گیرد.

اوخاطرنشان کرد: قبلا نیز جراحی روی چشم اردک ۹ ساله را در مطب خود با موفقیت انجام دادم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مردمک پرندگان مشابه انسان‌ها و سگ و گربه نیست به مراتب شرایط عمل سخت‌تر است و حتی احتمال از بین رفتن مردمک چشم آن‌ها وجود دارد که خوشبختانه در یک عمل طولانی و سخت، جراحی با موفقیت به پایان رسید.

 

در ادامه طبق گفته شکوفه خلیلی صاحب خروس، چشم چپ "تر حلوا" نام خروس از حدود یک سال و نیم بینایی خود را از دست داده و دچار آب مروارید شده بود.

خلیلی افزود: خروس از زمان جوجه با او همراه بود و بنابه اینکه گاها نمی‌توانست مستقیم راه برود و با مشکل روبه رو می‌شد متوجه بیماری چشم خروسش شده است.

وی ابراز کرد: تحقیقات زیادی انجام داده ولی هیچ پزشکی در ایران و حتی جهان چنین عملی را انجام نداده و تمام جراحی‌ها روی سگ و گربه بود.

خلیلی توضیح داد: بعد از ناامیدی تحقیقاتی از طریق اینترنت انجام دادم و اخبار جراحی دکتر غفارزاده روی چشم اردک را از طریق خبرگزاری فارس خواندم و این شد که امیدوار شدم و با مطب دکتر غفارزاده هماهنگ شده و از کرج به تبریز برای جراحی چشم خروس بیایم.

گفتنی است عمل چشم حیوانات پیش از این در کشور ما برای اولین بار روی چشم اردک ۹ ساله توسط دکتر غفارزاده انجام گرفته است و این دومین عمل کاتاراکت روی چشم پرندگان بود که دوباره توسط این پزشک تبریزی در کلینیک دامپزشکی در تبریز انجام گرفت.

 

 

انتهای پیام/

 

 انجام عمل جراحی کاتاراکت(آب مروارید) بر روی خروس ۵ ساله در تبریز
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن