دستگاه های شتاب دهنده مرکز شیمی درمانی مراغه خریداری شد


به همت خیر مراغه ای،تهیه دستگاههای شتاب دهنده مرکز شیمی درمانی مراغه دهنده مرکز شیمی درمانی این شهر 160 میلیارد ریال هزینه کرده است.
دستگاه های شتاب دهنده مرکز شیمی درمانی مراغه خریداری شد

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛علی جنتی رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت : خیر مراغه ای احمد مجید پورپیشرفت 50 درصدی ساخت مرکز شیمی درمانی مراغه گفت : با پایان عملیات ساخت مرکز شیمی درمانی، دستگاههای خریداری شده در آن راه اندازی خواهد شد .


وی اضافه کرد : مرکز شیمی درمانی مراغه با 3 هزار متر مربع زیر بنا و با اعتبار 40 میلیارد ریال درحال ساخت است .


رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه با اشاره به مشارکت بالای خیران در بخش سلامتاین شهرستان افزود : در سه سال گذشته خیران در ساخت و تجهیز زیرساخت های درمانی مراغه یک هزار میلیارد ریال مشارکت کرده اند . 


جنتی با اشاره به ساخت 85 هزار متر مربع فضای درمانی ، بهداشتی و بیمارستانی دراین شهرستان افزود : با ایجاد زیرساخت های لازم مراغه به دومین قطب درمان در آذربایجان شرقی تبدیل شده است .


شهرستان مراغه با حدود 260 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان شرقی واقع است .

 

انتهای پیام/خ

 

تهیه دستگاههای شتاب دهنده مرکز شیمی درمانی مراغه

برگزاری انتخابات هیئت رئیسه در جلسه آینده شورای شهر تبریز


رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه هفته آینده شورای شهر برگزار خواهد شد.
برگزاری انتخابات هیئت رئیسه در جلسه آینده شورای شهر تبریز

برگزاری انتخابات هیئت رئیسه در جلسه آینده شورای شهر تبریزبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ اکبرنژاد رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه امروز شورای شهر با بیان اینکه انتخابات هیئت رئیسه مجلس در جلسه آینده شورا برگزار خواهد شد گفت: در جلسه امروز به دلیل پایان وقت جلسه انتخابات هیئت رئیسه در جلسه آتی برگزار می‌شود.

وی در جلسه امروز شورای شهر با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان مراسم حج سال 95 گفت: امیدواریم هرگز شاهد این اتفاقات نباشیم.

اکبرنژاد با تبریک روز جهانی عکاسان تصریح کرد: به این قشر تلاشگر که بخشی از آن‌ها در جلسات شورا همیشه حضور پیدا می‌کنند خدا قوت می‌گوییم و آرزو می کنیم در کارشان موفق باشند. او با تسلیت سالروز شهادت امام محمدباقر (ع) گفت: امیدوارم همه ما پیروان راستین برای آن امام و ائمه اطهار باشیم.

رئیس شورای شهر تبریز گفت: در آستانه هفته دولت انتظار داریم دولت و مجلس با همکاری همدیگر بتوانند مشکلات جامعه بویژه مشکلات اقتصادی را حل کنند. 

 

انتهای پیام/ش

انتخابات هیئت رئیسه در جلسه آینده شورای شهر تبریز برگزار می شود

هر روز شاهد شکست سیاست آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیم


امام جمعه تبریز گفت: امروز هیچ کشوری به جز چند کشور مستبد منطقه از سیاست آمریکا حمایت نکرده و روز به روز شاهد شکست سیاست آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیم.
هر روز شاهد شکست سیاست آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیم

هر روز شاهد شکست سیاست آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیمبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی،امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به زیاده‌خواهی رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد: این زیاده‌خواهی اهمیتی نداشته و همیشگی است.

وی با اشاره به اینکه ترکیه عضو ناتو بوده ولی رئیس جمهور آمریکا به دلیل خوی استکباری این کشور را نیز مورد تحریم قرار داده است، گفت: این کار آمریکا به دلیل افول قدرت و سقوط از جایگاهی است که در دهه‌های گذشته داشته و باعث شده تا اقدام به یکسری کارهای غیرقانونی کند که تحریم ترکیه نیز جزو آن است.

وی افزود: امروز هیچ کشوری به جز چند کشور مستبد منطقه از سیاست آمریکا حمایت نکرده و روز به روز شاهد شکست سیاست‌های آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیم.

وی با تاکید به اینکه در این شرایط آمریکا تنها ابزارش تحریم اقتصادی است که مانند گذشته از آن استفاده می‌کند، گفت: در تحریم‌های ایران مسوولان آمریکایی روی به جنگ روانی آورده‌اند که با بصیرت و هوشیاری مردم و اقدامات موثر و سریع دولتمردان با شکست روبه‌رو خواهد شد.

امام جمعه تبریز اذعان داشت: اقدامات خوبی از سوی مسوولان اجرایی و قضایی از جمله سیاست ارزی و بسته‌های حمایتی همچنین اقدامات قضایی در تسریع برخورد با اخلالگران اقتصادی تصویب و پیش‌بینی شده که امید است با پیگیری موثر هر چه سریع‌تر شاهد بهتر شدن وضعیت اقتصادی باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن هفته دولت، از استاندار آذربایجان‌شرقی خواهش کردم در مصلا حضور پیدا کنند تا مردمی که مشکل دارند از ساعت 11 تا 12 مسوولان اجرایی ذی‌ربط را ملاقات کرده و در حل مشکل گام بردارند، بنده نیز حضور خواهم داشت.

وی در ادامه به وضعیت مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب هفته گذشته در دیدار با اقشار مختلفی مردم بیانات مهمی در خصوص موضوعات اصلی ایراد فرموده‌اند که از جمله آنها تشریح واقعیت‌ها و پشت پرده راهبردهای آمریکا در شرایط کنونی است.

آل‌هاشم ادامه داد: موضوع تحریم و فشار آمریکا در اقتصاد کشور و تهدید جنگ و طرح موضوع مذاکره از اهم صحبت‌های رهبر انقلاب بوده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه همزمانی مطرح شدن تحریم با تهدید نظامی و طرح موضوع مذاکره موجب شد برخی افراد مجددا به بحث مذاکره با آمریکا بپردازند ولی واقعیت همان طور که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، این است که یک جنگ روانی به راه افتاده و هدف این اقدامات با پشتوانه رسانه‌ای قوی شکل گرفته است تا با ایجاد هراس در برخی مسوولان و مردم،فضای ترس و دو قطبی جنگ روانی ایجاد کنند.

آل‌هاشم با تاکید به اینکه حتی طرح مذاکره بدون شرط در آمریکا جدی گرفته نشد و وزیر خارجه بلافاصله شروط 12 گانه را مطرح کرد، گفت: در داخل کشور عده‌ای تلاش کردند که به این موضوع پرداخته و دوباره آن را مطرح کنند که جای تعجب داشت.

وی تصریح کرد: هفته آینده سالروز کودتای 28 مرداد است که طی آن، عواملی با هدایت آمریکا دولت قانونی دکتر مصدق را سرنگون کرده و ایران را به دوران استبداد پهلوی کشاند که این سرنگونی نتیجه اعتماد دکتر مصدق به آمریکایی‌ها بود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه دکتر مصدق با همکاری نیروهای مذهبی و ظرفیت‌های داخلی موفق شد دست انگلیسی‌ها را از صنعت نفت کوتاه کند، افزود: متاسفانه مصدق در دوران نخست وزیری خود به جای تداوم اتحاد با روحانیت، به آمریکا روی آورد و وعده‌های آنها را باور کرد که نتیجه آن 28 مرداد شد.

وی با تاکید به اینکه تاریخ معاصر ایران مملو از تجربه عدم اعتماد به آمریکاست که هرگونه اعتماد نتایج تلخ در پی خواهد داشت، تصریح کرد: برجام نیز یکی از آن تجارب است که نشان می‌دهد آمریکا غیرقابل اعتماد است و رهبر معظم انقلاب نیز به صراحت و قاطعیت تکلیف را مشخص کرده و فرمودند نه جنگی رخ خواهد داد و نه با آمریکا مذاکره‌ای خواهیم داشت.

آل‌هاشم با اشاره به مناسبت‌های تقویمی هفته بیان کرد: امروز سالروز آزادی اسرای هشت سال دفاع مقدس است که آن روزها شادی و سرور برای کشور به دنبال داشت.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: از مسوولان می‌خواهیم فقط یک روز به فکر آزادگان نباشند و همیشه به فکر آنها باشند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: سالروز شهادت زائران حجاج و شهدای مناست و امیدواریم وهابیت و آل‌سعود هر چه زودتر از روی زمین برداشته شوند.

وی، روز عرفه و روز نیایش را در روزهای آتی مورد اشاره قرار داد و گفت:این روز روزی برای دعا و نیایش است و امیدواریم مسلمانان بهترین بهره از آن برده و آرامش و صلح برای همه مسلمانان از جمله یمن و دانش‌آموزان یمن و افغانستان بخواهیم.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: این هفته روز جهانی مساجد را پیش‌رو داریم؛ مسجدالاقصی کانون اتحاد مسلمین است و زمان آتش‌سوزی مسجدالاقصی ماموران رژیم صهیونیستی از ورود مردم برای خاموش کردن آتش جلوگیری کرده و شهرداری این رژیم آب‌ها را قطع کرد از این‌رو نامگذاری این روز بهترین روز برای مقابله با صهیونیست‌هاست.

وی با تاکید به اینکه چه بهتر است که در ایام محرم، عزاداری‌ها را به سمت مساجد سوق دهیم که برکات زیادی دارد، تصریح کرد: آقایان هیات امنا، روحانیون و انجمن‌های اسلامی برای جذب این جوانان اتحاد و وحدت داشته باشید و دنبال جذب جوانان بوده و وحدت داشته باشید.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های وزارت دفاع در حوزه‌های مختلف قابل ستایش بوده و اهمیت وزارت دفاع بالاست، این وزارتخانه با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات به موفقیت‌های زیادی رسیده است.

وی، شهادت سفیر امام حسین(ع)، مسلم بن عقیل را یادآور شد و افزود: روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک را خواهیم داشت و برای همه پزشکان متخصص آرزوی موفقیت داریم.

وی در ادامه سلسله مباحث خانواده و اهمیت فرزند ،در خطبه اول نماز جمعه این هفته با بیان اینکه اولاد و اموال وسیله‌ای برای آزمایش بشریت است، گفت: هر کس از عهده این مسوولیت سربلند برآید و با تربیت صحیح فرزندان خود آنها را با راه حق، اولیای الهی و ولایت آشنا سازد پاداش عظیمی از سوی پروردگار دارد.

آل هاشم افزود: فرزند دختر از حسنات و فرزند پسر از نعمت‌های الهی است که باید والدین به آنها از سنین کودکی آموزه‌ها دینی،فرایض الهی و حجاب را تعلیم دهند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه دخترداری و اهمیت دادن به فرزند دختر از تاکیدات دین مبین اسلام و ائمه معصومین (ع) است، گفت: هر کس فرزند دختر را شاد کند به مثال این است که برده‌ای را در راه خدا آزاد کرده است.

انتهای پیام/

 

هرگونه اعتماد به آمریکا نتایج زیان‌باری خواهد داشت

ضرورت افزایش بهره وری در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی


استاندار آذربایجان شرقی ،گفت: برای حفظ وضع آموزشی باید به دنبال افزایش بهره وری در آموزش و پرورش بود.
ضرورت افزایش بهره وری در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

لزوم افزایش بهره وری در آموزش و پرورش آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ خدابخش استاندار آذربایجان شرقی ،در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: با توجه به اینکه در پرداخت پایان خدمت بازنشستگان سال 97 و 98 هیچ تفاوت خاصی نیست و مشکلی پیش نمی آید بهتر است در زمان بازنشستگی نیروهای انسانی آموزش و پرورش تجدیدنظر شود و بازنشستگی نیروهایی که در اواخر سال بازنشسته می شوند به پایان سال تحصیلی موکول شوند.


وی بیان کرد: امسال 304 کلاس در قالب 50 مدرسه احداث شده است که بعد از تجهیز در سال جدید تحویل آموزش و پرورش می شود.


مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: در سال تحصیلی 98-97 حدود 3 هزار و 300 نفر از نیروهای انسانی آموزش و پرورش بازنشسته می شوند که این میزان بازنشستگی به صورت همزمان در طول چند دهه گذشته بی سابقه است.


پاشایی افزود: علاوه بر بازنشستگی استقرار پایه دوازدهم نیز باعث افزایش جمعیت دانش آموزان و در نتیجه کمبود نیروی انسانی خواهد شد.


وی ادامه داد : از چندین راهکار برای جبران این کمبود نیروی انسانی استفاده می شود تا در اول مهر هیچ کلاسی بدون معلم نباشد.


در این جلسه از نفرات برتر کنکور سراسری ، رتبه آوران در المپیاد شیمی و مسابقات قرآنی تجلیل شد.

انتهای پیام/

 

لزوم افزایش بهره وری در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

برگزاری رویداد ملی فرهنگی کاروانسرای یام مرند


فرماندار ویژه مرند گفت: رویداد ملی فرهنگی و هنری کاروانسرای یام برای معرفی توانمندی‌های این شهرستان برگزار می‌شود.
برگزاری رویداد ملی فرهنگی کاروانسرای یام مرند

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ گرشاسبی فرماندار ویژه مرند در گفتگو با خبرنگاران گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده در صندوق احیا و بهره برداری از اماکن و بنا‌های تاریخی کشور، 10 بنای تاریخی، فرهنگی مشخص شده که هتل کاروانسرای یام یکی از آن هاست.

وی اظهار داشت: این رویداد فرهنگی با تلاش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیریت کاروانسرا در راستای معرفی آثار تاریخی و فرهنگی این شهرستان از 27 مرداد تا 2 شهریور برگزار می‌شود.

فرماندار ویژه مرند یادآوری کرد: در طول این هفته در هتل کاروانسرای یام برنامه‌های هنری متنوعی مانند موسیقی اصیل ایرانی، آذری و شعر اجرا می‌شود.

گرشاسبی ادامه داد: برگزاری غرفه‌های فروش صنایع دستی از دیگر برنامه‌های این رویداد است که می‌توان از آن برای معرفی توانمندی‌های این شهرستان به مردم سایر استان‌ها و کشور‌های خارجی استفاده کرد.

وی گفت: استقرار غرفه‌های فروش و نمایش سوغاتی‌های محلی نیز فرصتی است که از طریق آن می‌توان تولیدات و محصولات کشاورزی از جمله زعفران، پسته و انواع خشکبار و عرقیات این منطقه را معرفی کرد.

گرشاسبی، استقرار چادر‌های عشایری برای معرفی سبک زندگی آن‌ها و تولید و فروش آش و انواع دوغ و لبنیات و غذا‌های بومی محلی را از دیگر برنامه‌های رویداد فرهنگی هتل کاروانسرای یام اعلام کرد.

هتل کاروانسرای یام در مسیر جاده ترانزیتی ایران و اروپا با 32 هزار مترمربع مساحت و چهار هزار و 800 مترمربع زیربنا دارای امکانات خاصی شامل 21 سوئیت با ظرفیت 100 تخت بوده و تلفیقی از مد روز و سنت است. 

 

انتهای پیام/ش

شهرستان مرند میزبان برگزاری رویداد ملی فرهنگی و هنری کاروانسرای یام

استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان هوراند بررسی می‌شود


عباس آخوندی گفت: استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان هوراند بررسی می‌شود.
استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان هوراند بررسی می‌شود

استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان هوراند بررسی می‌شودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جمع مسئولان شهرستان هوراند اظهار داشت: شهرستان هوراند شهرستانی جدید است که مراحل اداری را طی می‌کند و تأکید دولت این است که کارهای توسعه این شهرستان به‌تدریج صورت گیرد.

وی با اشاره به استقرار اداره مستقل راه و شهرسازی در شهرستان هوراند، افزود: اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی زمینی برای استقرار اداره راه و شهرسازی تملک کرده و قاعدتاً باید ساختمان اداره بر این زمین طراحی شود و بتواند استقرار دوایر دولتی را فراهم کند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همچنین از دیگر پروژه‌های عمرانی این شهرستان مجتمع فرهنگی است که در حال احداث است امیدواریم با تکمیل این مجتمع شرایط برای استفاده مردم از این مجتمع فراهم شود.

آخوندی از واگذاری آسفالت 20 کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان هوراند خبر داد و گفت: جاده آبش احمد – هوراند جاده‌ای خوبی بود و روکش آسفالت خوبی داشت و کنار این 20 کیلومتر از راه‌های روستایی به پیمان سپرده‌شده که در حال حاضر 10 کیلومتر عملیاتی شده است.

وی در پاسخ به درخواست‌ها و مطالبات مسئولان شهرستان هوراند گفت: انشاءالله درخواست‌هایی که دوستان داشتند را با نظر مساعد بررسی فنی می‌کنیم و هر آنچه را توانستیم تأمین اعتبار کنیم اقدام خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان هوراند را بررسی می‌کنیم، اضافه کرد: با توجه به توسعه راه‌ها امیدوارم بتوانیم سازمان راهداری را بازآرایی جدید کنیم که هم‌اکنون این بازآرایی سازمان راهداری در دست بررسی است.

انتهای پیام/ ب

صحبت های وزیر راه  و شهرسازی درباره شهرستان هوراند

>