گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

میزبانی اصفهان از مسابقات تنیس ATF نوجوانان دختر

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار ورزشی

دبیرهیئت تنیس استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان بعد از تهران از نظر سخت‌افزاری جزو بهترین‌های کشور است، گفت: مسابقات بین‌المللی ATF نوجوانان دختر از روز جمعه در ورزشگاه 22 بهمن آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، فرشید زیدی در نشست خبری هیئت تنیس استان با بیان اینکه استان اصفهان بعد از تهران از نظر سخت‌افزاری جزو بهترین‌ها است، اظهار کرد: در اصفهان حدود 100 زمین تنیس فعال وجود دارد همچنین باشگاه‌هایی که در این رشته ورزشی فعالیت دارند قابلیت برگزاری مسابقات بین‌المللی را دارا هستند و به همین دلیل است که اکثر میزبانی‌ تورنمنت‌های معتبر ملی و بین‌المللی به اصفهان واگذار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات بین‌المللی ITF جوانان دختر و پسر در اردیبهشت ماه به میزبانی اصفهان و در مجموعه ورزشی 22 بهمن، گفت: حضور 40 تنیسور دختر و پسر از کشورهای خارجی و 60 تنیسور دختر و پسر ایرانی در این مسابقات بی‌سابقه بود و رقابت‌ها در بالاترین سطح کیفیت برگزار شد. همچنین مسابقات جام رمضان در سطح کشوری در اصفهان برگزار شد که همه ملی‌پوشان در این مسابقات حضور داشتند.

زیدی ادامه داد: از روز جمعه 22 تیرماه به مدت هشت روز میزبان مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان دختر در مجموعه ورزشی 22 بهمن هستیم که دود 70 تنیسور کمتر از 12 و 14 سال در این مسابقات با هم به رقابت می‌پردازند.

دبیر هیئت تنیس استان اصفهان با اشاره به مسابقات پیش‌رو در اصفهان، افزود: مسابقات بین‌المللی نوجوانان ATF کمتر از 14 سال قرار است در باشگاه ملل اصفهان برگزار شود. همچنین مردادماه میزبان مسابقات جایزه بزرگ در اصفهان هستیم که ملی‌پوشان زیادی در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

وی در مورد برنامه‌های هیئت در بخش آموزش، گفت: ارتقای سطح کیفی و کمی مربیان و برگزاری دوره‌های مختلف مربیگری را در دستور کار داریم و به احتمال زیاد میزبان برگزاری دوره مربیگری درجه یک در اصفهان هستیم.

زیدی محوریت اصلی هیئت تنیس استان اصفهان را کار بر روی سنین پایه و تلاش برای فعالیت در سنین پایه برشمرد و تصریح کرد: تاکنون تمام تلاش هیئت آموزش در سنین پایه بوده است و توانسته در همه رده‌های سنی تنیسورهایی به عضویت تیم ملی درآورد.

دبیر هیئت تنیس استان اصفهان با اشاره به حضور نماینده اصفهان در بازی‌های آسیایی جاکارتا، گفت: شش تنیسور زن و مرد از ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا حضور دارند که شاهین خالدان نماینده اصفهان در این رقابت‌ها است.

وی اظهار کرد: اصفهان از لحاظ سخت‌افزاری، بازیکن، مربی و داور قطب اصلی تنیس کشور است که در بخش داوری پیشرفت‌های زیادی داشته که دو داور بین‌المللی نشان سفید و داورانی در سطح ملی، گواه این مطلب است.   

منبع: ایمنا


addup.center