تبلیغات در تلکسیران

تنیس مخصوص افراد مفرح جامعه نیست/استفاده از هاردکورت در مقابله با کم‌آبی


رییس هیئت تنیس استان اصفهان گفت: باید دانش‌آموزان را به این رشته ورزشی جذب کنیم چراکه بیشترین افراد جامعه در مدارس هستند و جامعه هدفمان باید مدارس باشد.
تنیس مخصوص افراد مفرح جامعه نیست/استفاده از هاردکورت در مقابله با کم‌آبی

به گزارش خبرنگار ایمنا، فرهاد رحیمی در نشست خبری هیئت تنیس استان اصفهان با محوریت تبیین سیاست‌های آتی هیئت و مسابقات تنیس قهرمانی کشور دختران کشور، اظهار کرد: استان اصفهان پتانسیل بسیار خوبی در سطح بین‌المللی دارد و ورزش تنیس یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها در دنیا است که ورزشکاران این رشته جزو برترین ورزشکاران دنیا به‌شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه استان اصفهان از لحاظ مربی، بازیکن و داور سال‌های زیادی برترین استان در رشته تنیس بوده است، ابراز امیدواری کرد: زحمات و فعالیت‌هایی که طی سال‌های گذشته در هیئت تنیس استان انجام شده و این هیئت جایگاه خوبی در سطح کشور به دست آورده با کمک دوستان و افرادی که در هیئت فعالیت دارند، ادامه پیدا کند تا بتوانیم از سرمایه‌های ملی که در اختیار داریم محافظت کرده و همچنین ظرفیت‌ها را افزایش دهیم.

رحیمی با اشاره به فعالیت باشگاه‌های تنیس و اثرگذاری آن‌ها در رشد و پیشرفت این ورزش، گفت: در دنیا کار اصلی را باشگاه‌ها انجام می‌دهند. در تلاش برای تقویت باشگاه‌ها و جذب بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری در رشته تنیس هستیم. باید بستر را برای فعالیت باشگاه‌های خصوصی فراهم کنیم تا بتوانند در بُعد قهرمانی هم فعالیت کنند و تنها هدف آن‌ها بخش همگانی نباشد. به همین منظور با نهادها و دستگاه‎‌های مختلف که می‌توانند زمین در اختیارمان قرار دهند رایزنی کرده‌ایم تا با جذب اسپانسر تعداد زمین‌های تنیس را در استان اصفهان افزایش دهیم چراکه توسعه قهرمانی و همگانی این رشته به توسعه زیرساخت‌ها و فضاهای فیزیکی رابطه مستقیمی دارد.

رییس هیئت تنیس استان اصفهان با بیان اینکه سرانه ورزشی کشور 10 درصد فضای استاندارد هم نیست و با محدودیت فضاهای ورزشی روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: میانگین فضای ورزشی جهانی سه مترمکعب به ازای هر فرد است که این عدد اختلاف زیادی با سرانه ورزشی در ایران دارد.

وی گفت: ورزش تنیس قابلیت همگانی شدن دارد و تمامی مزایایی که یک فرد می‌تواند از ورزش کردن به دست آورد را در خود جای داده است که در تلاش هستیم علاوه بر حفظ بُعد قهرمانی در زمینه همگانی گام‌های بیشتر و محکمتری برداریم.

رحیمی با بیان اینکه در استان اصفهان مربیان و مدرسان خوبی در اختیار داریم که جایگاهی ملی دارند، خاطرنشان کرد: به دنبال توسعه نیروهای انسانی هیئت هستیم تا در کنار حفظ داشته‌ها، از نظر کمی و کیفی سطح مربیان استان را افزایش دهیم.

رییس هیئت تنیس استان اصفهان در مورد سطح تنیس استان اصفهان در بخش قهرمانی، افزود: تنیسورهای خوبی در بخش آقایان فعالیت دارند و همیشه در سه رده اول کشور تنیسورهای اصفهانی حضور دارند که نشان‌دهنده زحمات گذشتگان و تلاش آن‌ها در ارتقای سطح کیفی تنیس اصفهان است. امیدوار هستیم سهم استان اصفهان در تیم ملی افزایش یابد و همچون خالدان و نداف، تنیسورهایبیشتری به عضویت تیم ملی درآیند.

وی با بیان اینکه تنیس ایران جایگاه خیلی خوبی در آسیا ندارد، گفت: البته ظرفیت مطرح شدن در آسیا وجود دارد که این کار نیازمند عزم جدی فدراسیون تنیس و هیئت‌های استانی است. استان اصفهان در سال‌های گذشته دوره‌های استعدادیابی زیادی برگزار کرده است که خروجی‌های خوبی را هم به‌دنبال داشته است و بیش از 100 نفر از این دوره‌های استعدادیابی در رشته تنیس ماندگار شده‌اند.

رحیمی تصریح کرد: طی مذاکراتی که با آموزش و پرورش انجام داده‌ایم درنظر داریم تا ورزش تنیس را به مدارس برده و دانش‌آموزان را به این رشته ورزشی جذب کنیم چراکه بیشترین افراد جامعه در مدارس هستند و جامعه هدفمان باید مدارس باشد.

رییس هیئت تنیس استان اصفهان با بیان اینکه تنیس صرفاً مخصوص افراد مفرح جامعه نیست، اظهار کرد: سیاست هیئت تنیس استان تقبل هزینه‌ها و جذب اسپانسر برای گسترش تنیس در مناطق محروم است چراکه از قشر مفرح قهرمان حاصل نمی‌شود و از میان افراد متوسط جامعه و قشر محروم است که می‌توانیم قهرمانان زیادی پرورش دهیم.

وی در مورد آبیاری زمین‌های تنیس و کاهش مصرف آب با وجود شرایط بحرانی آب در اصفهان، گفت: با توجه به اینکه مسئله کمبود آب دغدغه همه ما است برای کاهش مصرف آب در زمین‌های تنیس در نظر داریم به سمت زمین‌های هاردکورت برویم تا نیازی به آبیاری نداشته باشد. زمین‌های خاکی علاوه بر آبیاری نیاز به نگهداری زیادی هم دارد به همین منظور در تلاش هستیم تا زمین‌های هاردکورت را به اصفهان بیاوریم.

منبع: ایمنا

سپاهان به خوزستانی بعدی رسید/ برزیلی ها در کلاس آقا معلم


روز نخست هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران، فردا جمعه -31 شهریورماه- با برگزار سه دیدار در شهر های اصفهان، آبادان و تبریز آغاز می شود.
سپاهان به خوزستانی بعدی رسید/ برزیلی ها در کلاس آقا معلم

به گزارش ایمنا، لیگ برتر ایران، پس از وقفه طولانی به دلیل بازی ها ملی دوباره از سر گرفته خواهد شد. جام خلیج فارس در حالی وارد هفته هفتم می شود که پدیده با 15 امتیاز در صدر است و نزدیک ترین تعقیب کننده این تیم، پرسپولیس 12 امتیازیست.

در ادامه بررسی دیدارهای فردا -جمعه 31 شهریورماه- را می خوانید:

ماشین سازی تبریز - پارس جنوبی جم؛ اولین نبرد لیگ برتری مهاجری در تبریز

رضا مهاجری که پس از اخراج فیروز کریمی هدایت ماشین سازی تبریز را بر عهده گرفته، در اولین تجربه سرمربیگری این تیم می بایست تیمش را برای رویارویی با پارس جنوبی جم آماده کند. ماشین سازی که از 6 دیدار تنها چهار امتیاز به دست آورده و در رده چهاردهم لیگ برتر قرار دارد میزبان شاگردان تارتار خواهد بود  که با 6 امتیاز رده هفتم جدول رده بندی لیگ برتر را از آن خود کرده اند. شاگردان مهاجری سعی دارند با استفاده از شرایط میزبانی سه امتیاز این دیدار را کسب کنند تا به جایگاه خود در جدول سروسامان دهند.

صنعت نفت آبادان-پیکان؛ برزیلی های ایران به کلاس آقا معلم رسیدند

یکی دیگر از بازی های هفته هفتم، نبرد شاگردان پائولو سرجیو و مجید جلالی است. نفتی ها که سابقه تساوی با پرسپولیس و سپاهان را در فصل جاری دارند، فقط پنج امتیاز در 6 هفته اول به دست آورده اند. اما برد روحیه بخش برابر تراکتورسازی در جام حذفی، می تواند به آن ها کمک کند تا استارت بازگشت به لیگ را از بازی برابر پیکان بزنند. پیکان هم که مثل فصل گذشته تا اینجا خوب کار کرده و با 9 امتیاز در رده پنجم قرار دارد.

سپاهان- فولاد خوزستان؛ سپاهان در اندیشه پیروزی برابر دومین خوزستانی

شاگردان امیر قلعه نویی، هرچقدر که در بازی های خارج از خانه خود در لیگ برتر خوب بوده اند، اما در خانه موفق عمل نکردند و هنوز به پیروزی نرسیده اند. البته سپاهانی ها رکورد چند ماهه عدم پیروزی خود در نقش جهان را هفته گذشته با پیروزی برابر شهرداری ماهشهر در جام حذفی شکستند و حالا می خواهند با پیروزی برابر فولاد، علاوه بر شکستن رکورد نبردن در نقش جهان در لیگ برتر امسال، رکورد 1316 روزه پیروز نشدن فولاد خوزستان را هم بشکنند. البته فولاد که با هشت امتیاز در رده نهم قرار دارد می تواند با پیروزی در این مسابقه بالاتر از سپاهان 10 امتیازی قرار بگیرد.

منبع: ایمنا

پرسپولیس مچ الدحیل را خواباند/ منشا، منشا? صعود پرسپولیس


تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی برابر الدحیل به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.
پرسپولیس مچ الدحیل را خواباند/ منشا، منشا? صعود پرسپولیس

به گزارش خبرنگار ایمنا، در چارچوب رقابت‌های دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، امشب از ساعت 18 و 30 دقیقه تیم‌های پرسپولیس و الدحیل به مصاف هم رفتند.

پرسپولیس که در بازی رفت با نتیجه یک بر صفر شکست خورده بود برای بازی برگشت عزم خود را جزم کرده بود تا با اتکا به حضور و حمایت هواداران خود در ورزشگاه آزادی نتیجه را به سود خود برگرداند.

بازیکنان برانکو که می‌دانستند الدحیل در ضد حملات خطرناک است، نیمه نخست را با احتیاط آغاز کردند و سعی در برقراری تعادل در بازی داشتند تا این که الدحیل روی یک ضربه ایستگاهی به صورت اتفاقی توسط بوضایف در دقیقه 33 به گل رسید. این گل حیاتی الدحیل برای پرسپولیس به این معنی بود که آنها باید برای صعود سه گل به الدحیل می‌زدند. بازی بد شاگردان برانکو در نیمه نخست گلی به همراه نداشت و این نیمه با پیروزی قطری‌ها به پایان رسید.

در نیمه دوم پرسپولیس که چیزی برای از دست دادن نداشت با تمام وجود حمله کرد و روی یک کرنر و ضربه جلال حسینی در دقیقه 57 بازی را به تساوی کشاندند. اما پرسپولیسی ها که با این گل جانی دوباره گرفته بودند در دقیقه 76 با گل به خودی حسین البریک از حریف پیش افتاد تا نتیجه 2 بر یک به سود شاگردان برانکو شود.

الدحیل که با این گل شیرازه‌اش از هم پاشیده بود روی یک ضد حمله گل سوم را هم از گادوین منشا خورد تا معجزه پرسپولیس در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شود و یکی از شیرین‌ترین بازی‌های تاریخ پرسپولیس به ثبت برسد.

پرسپولیس با پیروزیسه بر یک در این دیدار در مجموع با پیروزی سه بر 2 راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد. آنها در این مرحله باید به مصاف برنده دیدار السد و استقلال بروند.

شرح‌ گل‌ها:

1-0 (33- الدحیل)- ارسال بازیکنان الدحیل با دفع ناقص خلیل‌زاده همراه شد که توپ در ادامه پس از برخورد بوضایف وارد دروازه پرسپولیس شد.

1-1 (57- پرسپولیس)- ارسال کرنر یاران پرسپولیس پس از اثر کوچک منشا روی پای جلال حسینی نشست و او بازی را به تساوی کشاند.

1-2 (76- پرسپولیس)- حرکت تکنیکی علیپور در سمت چپ با ارسال زمینی او همراه شد که در ادامه دفع البریک وارد دروازه خودی شد.

1-3 (78- پرسپولیس)- ارسال توپ در پشت مدافعان الدحیل با اشتباه مدافع الدحیل به منشا رسید که او با دریبل دروازه بان دروازه خالی الدحیل را برای بار سوم باز کرد.

ترکیب دو تیم:

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی(شایان مصلح 67)، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن(آدام همتی88)، امید عالیشاه، گادوین منشا(احسان الوان‌زاده90+5) و علی علیپور

الدحیل: لکومنته، محمد موسی، مندز، لوئیس جونیور(مادبیو 25)، نام‌تای هی، کریم بوزایف، بسیم الراوی، سلطان حسین البراکی، المعز(العربی 85)، مراد ناجی‌حسین و ادمیلسون

منبع: ایمنا

قهرمان گلف زنان اروپا به قتل رسید


سلیا باراکین آروسامنا قهرمان مسابقات گلف زنان اروپا توسط یک آمریکایی کشته شد.
قهرمان گلف زنان اروپا به قتل رسید

به گزارش ایمنا و به نقل از مارکا، سلیا باراکین آروسامنا قهرمان مسابقات گلف زنان اروپا در سال 2018 و ورزشکار سال دانشگاه یووا استیت در آمریکا به قتل رسید.

 بر اساس گزارش جسد گلف باز 22 ساله دوشنبه در کمپ گلف کولد واتر لینکس (یووا) پیدا شد، قاتل آروسامنا دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفته اما پلیس هنوز درباره دلیل این قتل گزارشی ارائه نداده است.

آروسامنا پس از کارلوتا سیگاندا، بلن موسو، لونا سوبرون و ماریا پارا پنجمین گلف باز اسپانیایی بود که توانست قهرمان اروپا شود.

منبع ایسنا

منبع: ایمنا

مسلمان رسید/ حبیب‌زاده و محمدزاده همچنان مصدوم هستند


سرپرست تیم فوتبال ذوب آهن گفت: شرایط تیم خوب است و برای پیروزی به اهواز می‌رویم تا انرژی مضاعفی به دست آوریم.
مسلمان رسید/ حبیب‌زاده و محمدزاده همچنان مصدوم هستند

مجید حاج رسولیها در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در مورد شرایط تیم برای رویارویی مقابل استقلال خوزستان در قالب هفته هفتم لیگ برتر، اظهار کرد: وضعیت تیم بد نیست البته تیم‌ها همیشه در شرایط استرس خاصی هستند اما در مجموع شرایط تیم خوب است و امیدوار هستم در این دیدار پیروز شویم تا انرژی مضاعفی به تیم وارد شود.

وی در مورد بازیکن محروم و مصدوم تیم، گفت: بازیکن محروم نداریم اما رضا حبیب‌زاده هنوز از ناحیه فک دچار آسیب است و تا نیم‌فصل به بازی‌ها نمی‌رسد. وحید محمدزاده هم  فیزیوتراپی می کند و این بازیکن را هم مقابل استقلال خوزستان در اختیار نداریم اما از بازی‌ هفته هشتم می‌تواند در زمین باشد. محسن مسلمان نیز که دو هفته‌ای دچار مصدومیت بود در حال حاضر شرایط خوبی دارد و در بازی روز شنبه مقابل استقلال خوزستان می تواند به میدان برود.

سرپرست تیم فوتبال ذوب آهن با اشاره به زمان بازی مقابل استقلال خوزستان، تصریح کرد: روز -شنبه 31 شهریورماه- از ساعت 18 و 45 دقیقه در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف تیم استقلال خوزستان می‌رویم، کاروان تیم بعدازظهر - جمعه 30 شهریورماه - عازم اهواز می‌شود و در این شهر هم تمرین خواهیم داشت.

حاج رسولیها افزود: صبح امروز -27 شهریور ماه- تمرینات وزنه را انجام دادیم و بعدازظهر هم از ساعت 18 و 30 دقیقه در ورزشگاه ملت تمرین توپی خواهیم داشت.

منبع: ایمنا

بهاروند: قانون 90 به 10 در مورد میزبانی در دربی پایتخت اجرا می شود


رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد: قانون فیفا و ‏AFC‏ در مورد اختصاص 90درصد از سکوهای ورزشگاه به تیم میزبان ‏در دربی پایتخت اجرا خواهد شد.‏
بهاروند: قانون 90 به 10 در مورد میزبانی در دربی پایتخت اجرا می شود

به گزارش ایمنا، حیدر بهاروند در خصوص اختصاص جایگاه تماشاگران در دیدار استقلال و پرسپولیس گفت: قانون اختصاص 90 درصد از ظرفیت تماشاگران به ‏تیم میزبان و 10 درصد به تیم میهمان یکی از قوانین مورد تایید فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا است که این قانون را در دیدار دو ‏تیم پرسپولیس و استقلال در هفته هشتم لیگ برتر اجرایی خواهیم کرد. با توجه به میزبانی استقلال در این دیدار 90 درصد از ‏سکوهای ورزشگاه در اختیار تماشاگران این تیم قرار می گیرد و فقط 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه به تیم میهمان اختصاص ‏داده خواهد شد.‏

نایب رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در آخرین دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال که فصل گذشته برگزار شد اعلام کردیم ‏که این قانون الزام آور کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در مسابقه آینده دو تیم اجرایی می شود. از مدیران دو باشگاه پرسپولیس و ‏استقلال می خواهم که در اجرای این قانون سازمان لیگ و تمامی مسئولان برگزار کننده مسابقه را کمک و همراهی کنند تا باشگاه ‏ها بتوانند از حق میزبانی خود به نحو شایسته استفاده کنند.‏

بهاروند با اشاره به اجرای این قانون در کشورهای صاحب فوتبال خاطر نشان کرد: این قانون در تمامی کشورهای پیشرفته در فوتبال ‏سال های بسیاری است که اجرا می شود و شورای تامین  نیز بر اجرای این قانون الزام آور فیفا و ‏AFC‏ تاکید کرده است. بنابراین اجرای این ‏قانون الزام آور کنفدراسیون فوتبال آسیا در یکی از مهم ترین مسابقات فوتبال ایران و قاره آسیا اهمیت ویژه ای دارد زیرا این ‏مسابقه از سوی تمامی نهادهای فوتبال منطقه و قاره آسیا رصد می شود. ‏

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس  از هفته هشتم لیگ برتر روز پنجشنبه 5 مهر 97 در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.‏

منبع: ایمنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟