تنیس مخصوص افراد مفرح جامعه نیست/استفاده از هاردکورت در مقابله با کم‌آبی


رییس هیئت تنیس استان اصفهان گفت: باید دانش‌آموزان را به این رشته ورزشی جذب کنیم چراکه بیشترین افراد جامعه در مدارس هستند و جامعه هدفمان باید مدارس باشد.
تنیس مخصوص افراد مفرح جامعه نیست/استفاده از هاردکورت در مقابله با کم‌آبی

به گزارش خبرنگار ایمنا، فرهاد رحیمی در نشست خبری هیئت تنیس استان اصفهان با محوریت تبیین سیاست‌های آتی هیئت و مسابقات تنیس قهرمانی کشور دختران کشور، اظهار کرد: استان اصفهان پتانسیل بسیار خوبی در سطح بین‌المللی دارد و ورزش تنیس یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها در دنیا است که ورزشکاران این رشته جزو برترین ورزشکاران دنیا به‌شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه استان اصفهان از لحاظ مربی، بازیکن و داور سال‌های زیادی برترین استان در رشته تنیس بوده است، ابراز امیدواری کرد: زحمات و فعالیت‌هایی که طی سال‌های گذشته در هیئت تنیس استان انجام شده و این هیئت جایگاه خوبی در سطح کشور به دست آورده با کمک دوستان و افرادی که در هیئت فعالیت دارند، ادامه پیدا کند تا بتوانیم از سرمایه‌های ملی که در اختیار داریم محافظت کرده و همچنین ظرفیت‌ها را افزایش دهیم.

رحیمی با اشاره به فعالیت باشگاه‌های تنیس و اثرگذاری آن‌ها در رشد و پیشرفت این ورزش، گفت: در دنیا کار اصلی را باشگاه‌ها انجام می‌دهند. در تلاش برای تقویت باشگاه‌ها و جذب بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری در رشته تنیس هستیم. باید بستر را برای فعالیت باشگاه‌های خصوصی فراهم کنیم تا بتوانند در بُعد قهرمانی هم فعالیت کنند و تنها هدف آن‌ها بخش همگانی نباشد. به همین منظور با نهادها و دستگاه‎‌های مختلف که می‌توانند زمین در اختیارمان قرار دهند رایزنی کرده‌ایم تا با جذب اسپانسر تعداد زمین‌های تنیس را در استان اصفهان افزایش دهیم چراکه توسعه قهرمانی و همگانی این رشته به توسعه زیرساخت‌ها و فضاهای فیزیکی رابطه مستقیمی دارد.

رییس هیئت تنیس استان اصفهان با بیان اینکه سرانه ورزشی کشور ۱۰ درصد فضای استاندارد هم نیست و با محدودیت فضاهای ورزشی روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: میانگین فضای ورزشی جهانی سه مترمکعب به ازای هر فرد است که این عدد اختلاف زیادی با سرانه ورزشی در ایران دارد.

وی گفت: ورزش تنیس قابلیت همگانی شدن دارد و تمامی مزایایی که یک فرد می‌تواند از ورزش کردن به دست آورد را در خود جای داده است که در تلاش هستیم علاوه بر حفظ بُعد قهرمانی در زمینه همگانی گام‌های بیشتر و محکمتری برداریم.

رحیمی با بیان اینکه در استان اصفهان مربیان و مدرسان خوبی در اختیار داریم که جایگاهی ملی دارند، خاطرنشان کرد: به دنبال توسعه نیروهای انسانی هیئت هستیم تا در کنار حفظ داشته‌ها، از نظر کمی و کیفی سطح مربیان استان را افزایش دهیم.

رییس هیئت تنیس استان اصفهان در مورد سطح تنیس استان اصفهان در بخش قهرمانی، افزود: تنیسورهای خوبی در بخش آقایان فعالیت دارند و همیشه در سه رده اول کشور تنیسورهای اصفهانی حضور دارند که نشان‌دهنده زحمات گذشتگان و تلاش آن‌ها در ارتقای سطح کیفی تنیس اصفهان است. امیدوار هستیم سهم استان اصفهان در تیم ملی افزایش یابد و همچون خالدان و نداف، تنیسورهایبیشتری به عضویت تیم ملی درآیند.

وی با بیان اینکه تنیس ایران جایگاه خیلی خوبی در آسیا ندارد، گفت: البته ظرفیت مطرح شدن در آسیا وجود دارد که این کار نیازمند عزم جدی فدراسیون تنیس و هیئت‌های استانی است. استان اصفهان در سال‌های گذشته دوره‌های استعدادیابی زیادی برگزار کرده است که خروجی‌های خوبی را هم به‌دنبال داشته است و بیش از ۱۰۰ نفر از این دوره‌های استعدادیابی در رشته تنیس ماندگار شده‌اند.

رحیمی تصریح کرد: طی مذاکراتی که با آموزش و پرورش انجام داده‌ایم درنظر داریم تا ورزش تنیس را به مدارس برده و دانش‌آموزان را به این رشته ورزشی جذب کنیم چراکه بیشترین افراد جامعه در مدارس هستند و جامعه هدفمان باید مدارس باشد.

رییس هیئت تنیس استان اصفهان با بیان اینکه تنیس صرفاً مخصوص افراد مفرح جامعه نیست، اظهار کرد: سیاست هیئت تنیس استان تقبل هزینه‌ها و جذب اسپانسر برای گسترش تنیس در مناطق محروم است چراکه از قشر مفرح قهرمان حاصل نمی‌شود و از میان افراد متوسط جامعه و قشر محروم است که می‌توانیم قهرمانان زیادی پرورش دهیم.

وی در مورد آبیاری زمین‌های تنیس و کاهش مصرف آب با وجود شرایط بحرانی آب در اصفهان، گفت: با توجه به اینکه مسئله کمبود آب دغدغه همه ما است برای کاهش مصرف آب در زمین‌های تنیس در نظر داریم به سمت زمین‌های هاردکورت برویم تا نیازی به آبیاری نداشته باشد. زمین‌های خاکی علاوه بر آبیاری نیاز به نگهداری زیادی هم دارد به همین منظور در تلاش هستیم تا زمین‌های هاردکورت را به اصفهان بیاوریم.

صدرنشینی گیتی پسند، پاداش پیروزی 6 تایی+جدول


تیم فوتسال گیتی پسند با پیروزی مقابل شهرداری ساوه در پایان هفته سوم لیگ برتر به صدر جدول رده بندی رسید.
صدرنشینی گیتی پسند، پاداش پیروزی 6 تایی+جدول

به گزارش خبرنگار ایمنا، تیم فوتسال گیتی پسند که روز گذشته موفق شد شهرداری ساوه را شکست دهد، به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به سه تیم دیگر با ۷ امتیاز صدر نشین لیگ برتر شد.

در پایان هفته سوم لیگ برتر فوتسال بعد از گیتی پسند تیم های فرش آرا، حفاری اهواز و مس سونگون با ۷ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به یکدیگر در رده های دوم تا چهارم قرار دارند.

نتایج هفته سوم لیگ برتر فوتسال و جدول رده بندی را در زیر مشاهده می کنید:

احمد عباسی: مهم پیروزی گیتی پسند است نه هتریک من


بازیکن تیم فوتسال گیتی پسند گفت: در تیم ما مهم این است که گیتی پسند ببرد و مهم نیست که چه بازیکنی گل بزند یا هتریک کند.
احمد عباسی: مهم پیروزی گیتی پسند است نه هتریک من

سعید احمد عباسی در گفتگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیروزی پرگل گیتی پسند برابر شهرداری ساوه اظهار کرد: بازی را خیلی خوب شروع کردیم و توانستیم خیلی زود هم به گل برسیم. در دفاع خیلی خوب بودیم و تاکتیک حملاتمان را خیلی خوب اجرا کردیم. که خدا را شکر در ضد حملات هم به تعداد گل‌هایمان افزودیم و همچنین دروازه‌مان را بسته نگه داشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصور می‌کرد که بازی برابر تیم شهرداری ساوه تا این حد برای گیتی پسند راحت باشد خاطرنشان کرد: به نظر من بازی، بازی راحتی نبود و ما به خودمان ایمان داریم و هفته به هفته هم بهتر می‌شویم. مطمئن باشید در هفته‌های بعد عملکرد بهتری از گیتی پسند خواهید دید.

زننده سه گل گیتی پسند در این دیدار درباره هتریک کردنش، تصریح کرد: خدا را شکر ضربه‌هایم به گل نشست و توانستم گلزنی کنم. البته در تیم ما مهم این است که گیتی پسند ببرد و مهم نیست که چه بازیکنی گل بزند یا هتریک کند.

احمد عباسی افزود: خوشحالم که هفته به هفته بهتر شدیم و انشاالله با ادامه همین روند و اضافه شدن مهره‌های قبلی مثل احمد اسماعیل پور و مهدی جاوید تیم بهتر خواهد شد و گیتی پسند خیلی بهتری را در آینده خواهیم دید.

دختران تنیس اصفهان نقره ای شدند


در پایان رقابت های تنیس قهرمانی کشور نوجوانان دختر، تیم اصفهان بر سکوی دوم ایستاد.
دختران تنیس اصفهان نقره ای شدند

به گزارش خبرنگار ایمنا، مسابقات تنیس قهرمانی کشور نوجوانان دختر در دو رده سنی ۱۲ و ۱۴ سال با نایب قهرمانی تیم اصفهان به پایان رسید.

در این رقابت ها که به میزبانی اصفهان و در مجموعه ورزشی انقلاب از روز جمعه _۲۳ تیرماه_ آغاز شده بود، ۶۰ تنیسور در قالب ۱۵ تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان تیم های تهران، اصفهان و کرمان به ترتیب بر سکوی اول تا سوم ایستاد.

گیتی پسند در فکر بازی تماشاگر پسند


در هفته سوم لیگ برتر فوتسال، تیم گیتی پسند میزبان شهرداری ساوه خواهد بود.
گیتی پسند در فکر بازی تماشاگر پسند

به گزارش ایمنا، هفته سوم لیگ برتر فوتسال در حالی از امروز آغاز می‌شود که تیم های حاضر در لیگ هنوز عیار و آمادگی خود را نشان نداده اند و رفته رفته در حال شکل گیری سیستم و ترکیب ثابت خود هستند.

در چارچوب هفته سوم لیگ برتر فوتسال، بعد از ظهر فردا گیتی پسند میزبان شهرداری ساوه خواهد بود که این دیدار از ساعت ۱۸ روز پنج‌شنبه _۲۸ تیر ماه_ در ورزشگاه پیروزی برگزار می‌شود و ابراهیم مهرابی، محمدمهدی حقوقی، ولی‌الله رضایی و بهرام نبی‌پور قضاوت این دیدار را بر عهده دارند.

گیتی‌پسند در هفته‌ گذشته  با نتیجه ۲‌ بر ۲ مقابل میزبان‌ خود سوهان محمدسیما قم به متوقف شد و شهرداری ساوه نیز در زمین خود با نتیجه ۸ بر ۲ مقابل پارسیان شهر قدس شکست خورد. شاگردان رضا لک که با ۴ امتیاز و به صورت مشترک با مس سونگون در رده چهارم جدول قرار دارند می توانند با پیروزی در این مسابقه جایگاه خور را در جمع مدعیان حفظ کنند.

رضا لک سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت:"نتیجه بازی را که نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما همه توانمان را می‌گذاریم تا نسبت به دو بازی قبلی هم از نظر فنی و هم کسب نتیجه بهتر بازی کنیم و رفته رفته به بازی شادابی که گیتی‌پسند در سال ۹۵ داشت، نزدیک شویم تا تماشاگران واقعی که به سالن می‌آیند را راضی به خانه برگردانیم. "

گیتی پسند در این مسابقه محروم ندارد و سعید احمد عباسی که در بازی مقابل نماینده قم مصدوم شده بود برای همراهی تیمش در این بازی مشکلی نخواهد داشت.

شهرداری ساوه هم که با دو باخت و بدون امتیاز درقعر جدول قرار گرفته، در دو هفته ابتدایی ۱۰ گل دریافت کرده و تنها دو گل به ثمر رسانده است، آن ها برای جبران نتایج دو هفته ابتدایی با انگیزه بیشتری مقابل گیتی‌پسند قرار گیرد و این کار را برای یک و شاگردانش سخت خواهد کرد.

برنامه کامل هفته سوم لیگ‌ برتر فوتسال به‌ شرح زیر است:

چهارشنبه ۲۷ تیرماه

مس سونگون ورزقان - شهروند ساری

پنج‌شنبه ۲۸ تیرماه

گیتی‌پسند اصفهان - شهرداری ساوه

آذرخش بندرعباس - اهورا بهبهان

جمعه ۲۹ تیرماه

پارسیان شهر قدس - لبنیات ارژن فارس

سن‌ایچ ساوه - مقاومت البرز

فرش آرا مشهد - حفاری اهواز

مقاومت‌ قرچک - سوهان محمدسیما قم

پرسپولیس برنده سوپرجام اعلام شد


به دلیل انصراف تیم استقلال از حضور در سوپرجام تیم پرسپولیس برنده این دیدار و قهرمان سوپرجام شناخته شد.‏
پرسپولیس برنده سوپرجام اعلام شد

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، به دلیل انصراف باشگاه استقلال از حضور در مسابقه سوپرجام، دیدار دو ‏تیم استقلال و پرسپولیس در روز ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ برگزار نمی شود و طبق مقررات تیم پرسپولیس ۳ بر صفر برنده این مسابقه ‏و قهرمان سوپرجام است.‏


بستن