تبلیغات در تلکسیران

17 مصدوم به بیمارستان سوانح سوختگی مراجعه کردند


مدیر روابط عمومی بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان گفت: تا کنون 17 مصدوم به این بیمارستان منتقل شده که 3 نفر از آنها بستری شده اند.
17 مصدوم به بیمارستان سوانح سوختگی مراجعه کردند

اکبر مهاجر در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا دربار? مصدومین حوادث چهارشنبه پایانی سال 96 که به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) انتقال داده شده اند، گفت: تا کنون یعنی حدود ساعت 24 تعداد 17 مصدوم ناشی از حوادث چهارشنبه سوری به این بیمارستان انتقال داده شده اند که در اثر برخورد با آتش و هم‌چنین انفجار مواد محترقه آسیب دیده اند.

اکبر مهاجر افزود: تعداد 3 نفر از این مصدومان بستری شده و سایر مصدومان به دلیل سطحی بودن سوختگی ها به صورت سرپایی درمان و مرخص شده اند.

منبع: ایمنا

محدودیت‌های ترافیکی عاشورای حسینی در اصفهان اعلام شد


رییس پلیس راهور استان اصفهان گفت: فردا محدودیت‌های ترافیکی در مسیرهای منتهی به میدان نقش جهان و گلستان شهدا اعمال می‌شود.
محدودیت‌های ترافیکی عاشورای حسینی در اصفهان اعلام شد

سرهنگ رضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه امروز به منظور برپایی مراسم عزاداری تاسوعای حسینی محدودیتهای ترافیکی ویژه در سطح شهر اصفهان نداریم، اظهار کرد: تنها در محدوده گلستان شهدا در بعد از ظهر مدیریت تردد را اعمال خواهیم کرد.

وی در خصوص محدودیت‌های ترافیکی عاشورای حسینی نیز گفت: برای این روز از صبح پنجشنبه همه مسیرهای منتهی به میدان نقش جهان و گلستان شهدا از جمله خیابان های فردوسی، حافظ، سپاه، سجاد، فیض و ... برای تردد خودروها بسته خواهد شد.

رییس پلیس راهور استان اصفهان افزود: از ساکنان این مناطق درخواست داریم نسبت به تردد خودرو پس از نماز صبح روز پنجشنبه توجه داشته باشند.

منبع: ایمنا

اعلام مراکز اهدای‌ خون اصفهان و خمینی ‌شهر در تاسوعا و عاشورا


مدیرکل انتقال خون استان اصفهان مراکز اهدای خون فعال در اصفهان و خمینی‌شهر را در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اعلام کرد.
اعلام مراکز اهدای‌ خون اصفهان و خمینی ‌شهر در تاسوعا و عاشورا

مجید زینلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه طرح بزرگ "نذر خون" از محرم تا اربعین در اصفهان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: این طرح به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت اهداءکنندگان در روزهای تاسوعا و عاشورا اجرا می شود.

وی با بیان اینکه در ایام دهه اول محرم در شهرستان‌های استان اصفهان مراکز انتقال خون آماده خون‌گیری ازداوطلبان است، گفت: مراکز انتقال خون در میدان خواجو و عاشق اصفهانی، خمینی شهر، نایین، خوانسار، گلپایگان، شهرضا و نجف آباد در این بازه زمانی فعال است.

 مدیرکل انتقال خون استان اصفهان اضافه کرد: در روز تاسوعا مرکز ثابت اهدای خون خمینی شهر، ساختمان شورای حل اختلاف کوشک و مرکز جامع اهداکنندگان خواجو در شیفت صبح آماده خون گیری از دواطلبان است.

زینلی افزود: در روز عاشورا نیز مرکز ثابت اهدای خون خمینی شهر آماده خون‌گیری از داوطلبان است و ارائه کارت ملی جهت اهدای خون الزامی است.

منبع: ایمنا

8 علت مهاجرت جمعیت در سال گذشته


جمعیت مهاجر کشور در سال گذشته 684 هزار نفر بود که جستجوی شغل دومین عامل مهاجرت بوده است.
8 علت مهاجرت جمعیت در سال گذشته

به گزارش ایمنا، بر اساس مطالعات مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار با موضوع "نقش کار در مهاجرت جمعیت در سال 96" جمعیت مهاجر کشور در سال گذشته 684 هزار نفر بود که حدود 567 هزار نفر از این جمعیت در نقاط شهری و 117 هزار نفر از مهاجران نیز در نقاط روستایی ساکن بوده اند.

نتیجه این مطالعات نشان می دهد، بیشترین علت مهاجرت جمعیت مهاجر در سال گذشته، به دلیل "پیروی از خانوار" بود به طوری که علت مهاجرت 49.8 درصد از مهاجرت کنندگان به همین دلیل بوده است. همچنین "جستجوی کار" با سهم 9.7 درصد و "جستجوی کار بهتر" با سهم 7.5 درصدی به ترتیب بیشترین عامل مهاجرت را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

بر اساس این گزارش، در نقاط شهری بیشترین علت مهاجر در سال گذشته به ترتیب به دلیل "پیروی از خانوار" با سهم 52 درصدی، "جستجوی کار بهتر" با سهم 9.9 درصدی و "جستجوی کار بهتر" با سهم 7.8 درصدی بوده است.

همچنین در نقاط روستایی بیشترین علت مهاجرت نیز همچون مناطق شهری به علت پیروی از خانوار بوده است. به این ترتیب که 39.1 درصد از مهاجرت کنندگان از مناطق روستایی با این توجیه مهاجرت کرده اند؛ اما در مناطق روستایی 16.8 درصد از مهاجرت کنندگان به علت خدمت وظیفه از این مناطق مهاجرت کرده اند؛ ضمن اینکه "جستجوی کار" سومین عامل مهاجرت از روستاها در سال گذشته را به خود اختصاص می دهد.

بر اساس این گزارش، بیش از 561 هزار نفر از کل جمعیت مهاجر در سال گذشته در سن 10 ساله و بیشتر بوده اند که 82.1 درصد از مهاجرت کنندگان را شامل می شود. از این تعداد 295 هزار نفر معادل 52.6 درصد از نظر اقتصادی فعال و 266 هزار نفر معادل 47.4 درصد غیر فعال اقتصادی بودند. از 295 هزار نفر جمعیت فعال مهاجر، بیش از 223 هزار نفر شاغل (75.5 درصد) و 72 هزار نفر بیکار (24.5 درصد) بودند.

بیشترین علت مهاجرت جمعیت شاغل در سال گذشته به ترتیب مربوط به "جستجوی کار"، "جستجوی کار بهتر" و "پیروی از خانوار" بوده است، همچنین کمترین علت مهاجر شاغلان نیز مربوط به "تحصیل"، "پایان تحصیل" و انجام خدمت وظیفه بوده است.

علاوه بر این بیشترین علت مهاجرت جمعیت بیکار در سال گذشته به ترتیب مربوط به "پایان خدمت وظیفه"، "پیروی از خانوار"، "جستجوی کار" است و کمترین علت مهاجرت بیکاران نیز مربوط به "انتقال شغلی"، "تحصیل" و "انجام خدمت وظیفه" بوده است.

منبع: ایمنا

خواب آلودگی عمده‌ترین دلیل تصادفات اصفهان/ تردد در جاده‌ها 12 درصد افزایش یافت


رییس پلیس راه استان اصفهان گفت: در حال حاضر خواب آلودگی در صدر تصادفات مرگبار در جاده‌های استان اصفهان قرار دارد.
خواب آلودگی عمده‌ترین دلیل تصادفات اصفهان/ تردد در جاده‌ها 12 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار ایمنا، سرهنگ حسین پور قیصری امروز (سه شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش با اشاره به آخرین وضعیت تصادف مرگبار اتوبوس اسکانیا و کامیون حامل سوخت در محور نطنز – بادرود اظهار کرد: این حادثه به دنبال برخورد خودروی حامل سوختی که از اراک به سمت میبد در حال حرکت بوده، اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به آتش سوزی شدید در این حادثه علت وقوع آن را نامشخص اعلام کرد و گفت: تاکنون این حادثه 19 کشته و 26 مجروح داشته است، که مصدومان با همکاری نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه مسافران باید تا جایی که امکان دارد از مسافرت شب هنگام خودداری کنند، ادامه داد: بسیاری از تصادفات به علت خستگی و خواب آلودگی است؛ رانندگان اگر احساس خستگی کردند باید در حاشیه امن جاده توقف و هر دو ساعت، 15 دقیقه استراحت کنند.

 پورقیصری انحراف به چپ را دومین عامل تصادفات استان اصفهان اعلام کرد و افزود: علت دو تصادف هفته اخیر اصفهان که شش کشته داشته انحراف به چپ یکی از خودروها بوده است.

"همپا" در دسترس همگان

وی با اشاره به برگزاری عزاداری در جادههای اصلی برخی روستاها در این ایام، ادامه داد: توصیه میشود مراسم عزاداری محرم در محورهای فرعی، حسینیه‌ها و مساجد برگزار شود.

رییس پلیس راه استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح ویژه در سطح جاده‌های استان اصفهان گفت: در این طرح به 3784 راننده خدمات رسانی کردیم و برنامه هوشمند "همپا" را برای نشان دادن نقاط حادثه خیز در دسترس همگان قرار دادیم.

وی با بیان اینکه 410 هزار دستگاه اتوبوس برون شهری در پنج ماه امسال توسط سامانه سپهتن رصد شده است، گفت: در این زمینه با 10 هزار و 174 اتوبوس برخورد و اعمال قانون شده است.

وی با بیان اینکه در 105 نقطه از جاده های استان اصفهان دوربین کنترل ثابت نصب کرده‌ایم، اضافه کرد: همچنین 113 دوربین دستی و 110 دستگاه تردد شمار برای مدیریت ترافیک جاده‌های استان نصب شده است.

 پورقیصری با بیان اینکه یک درصد کاهش تصادفات را در پنج ماهه امسال داشتیم، اضافه کرد: این در حالی است که شهریور ماه آمار مرگ و میر تصادفات افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش 12 درصدی تردد در جاده‌های استان اصفهان نسبت به سال گذشته، گفت: آمار نهایی تردد خودروها در تعطیلات تابستان اعلام خواهد شد.

رییس پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه 109 نقطه حادثه خیز در استان اصفهان وجود دارد، افزود: برای رفع حادثه خیز بودن با مشکلات اقتصادی و شرایط جغرافیایی این نقاط رو به رو هستیم.

منبع: ایمنا

کشف 4قطعه طاووس قاچاق در شهرضا/ سرقت با اپلیکیشن‌های نذری یاب


دو کشته و مجروح در برخورد پژو با کامیونت هیوندای، کشف 4قطعه طاووس قاچاق در شهرضا، کشف محموله کولر گازی قاچاق و هشدار پلیس فتا درباره اپلیکیشن های نذری یاب از مهم‌ترین اخبار انتظامی استان اصفهان طی 24 ساعت اخیر بود.
کشف 4قطعه طاووس قاچاق در شهرضا/ سرقت با اپلیکیشن‌های نذری یاب

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ حسین پورقیصری، رییس پلیس راه استان اصفهان گفت: ساعت 23 و 20 دقیقه روز گذشته ماموران پلیس راه "نائین-یزد" از تصادف یک دستگاه سواری پژوبا کامیونت هیوندای مطلع و به محل اعزام شدند.

وی افزود:متاسفانه در اثر وقوع این حادثه رانندگی یکی از سرنشینان پژو در دم فوت و دیگر سرنشین این خودرو نیز به شدت مجروح شد.

این مقام مسئول ادامه داد: علت وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان پلیس تصادفات رانندگی عدم رعایت حق تقدم توسط راننده سواری پژو اعلام شده است.

کشف 4قطعه طاووس قاچاق در شهرضا

سرهنگ محمد حسین بابا کلانی، فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا گفت: ماموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس که از شیرازبه سمت تهران در حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این اتوبوس 4قطعه طاووس خارجی قاچاق فاقد هر گونه مدارک معتبر گمرکی کشف شد.

سرهنگ بابا کلانی افزود: ارزش پرنده های کشف شده توسط کارشناسان مربوطه 200میلیون ریال اعلام شده است.

این مقام انتظامی افزود: در این خصوص یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

کشف محموله کولر گازی قاچاق

سرهنگ غلامرضا افشاری، فرمانده انتظامی لنجان گفت : ماموران گشت یگان امداد شهرستان "لنجان" حین اجرای طرح کنترل خودروهای عبوری از محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه وانت پیکان مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: این خودرو حامل تعداد 20 دستگاه کولر گازی خارجی بود که راننده مدارک گمرکی را ارائه نداد و خودرو و محموله را توقیف کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

انهدام باند سارقان احشام در دهاقان

سرهنگ اسماعیل پریشانی، فرمانده انتظامی دهاقان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی وقوع چندین مورد سرقت احشام در شهرستان "دهاقان" دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار قرار گرفت .

وی افزود: ماموران پاسگاه "قمبوان" حین گشت زنی دریکی از محورهای فرعی این شهرستان به یک سوای پیکان مشکوک و دستور ایست صادر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: راننده پیکان با سرعت زیادی متواری شد که ماموران وارد عمل شدند و در عملیاتی ضربتی خودرو را توقیف کردند.

سرهنگ پریشانی اضافه کرد: در این عملیات 4 سارق احشام دستگیر و 4 راس دام سرقتی در بازرسی از صندوق عقب خودرو کشف شد.

دستگیری سارق حرفه‌ای دوچرخه با 9 فقره سرقت

سرهنگ رجبعلی مختاری، فرمانده انتظامی شاهین‌شهر اظهار کرد: در پی وقوع چندین مورد سرقت دوچرخه از داخل پارکینگ مجتمع‌های مسکونی در شاهین‌شهر موضوع شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار مأموران کلانتری 12 این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران در این راستا تحقیقات خود را آغاز و موفق شدند با جمع‌آوری قرائن و شواهد موجود فرد سارق را شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این سارق با زدن زنگ مجتمع‌های مسکونی و معرفی خود به‌عنوان مأمور قرائت کنتور آب و برق وارد پارکینگ‌های این مجتمع‌ها می‌شده و سپس اقدام به سرقت دوچرخه‌های موجود در محل می‌کرده خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه سارق تعداد 9 دستگاه دوچرخه مسروقه کشف شد.

کشف 100کیلوگرم مواد افیونی در اصفهان

سرهنگ محمدحسین باباکلانی، فرمانده انتظامی شهرضا گفت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید "امامی" شهرستان "شهرضا" و یگان تکاوری پلیس استان حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس که از جنوب کشور به مقصد تهران درحرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این اتوبوس، مقدار 100کیلوگرم تریاک که در بدنه اتوبوس جاساز شده بود کشف شد .

این مقام انتظامی اضافه کرد: در این رابطه یک سوداگر مرگ دستگیر و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

هشدار پلیس فتا درباره اپلیکیشن های نذری یاب

سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی، رییس پلیس فتا استان اصفهان گفت: امروزه در شبکه‌های اجتماعی شاهد روش‌های جدیدی از کلاهبرداری با عنوان دانلود نرم‌افزار نذری‌یاب هستیم که در این شگرد مجرمانه، این افراد با ساخت بدافزارهای مخرب و جاسوسی به دنبال سرقت اطلاعات کاربران هستند یا این‌که با ارسال نرم‌افزارهای جعلی و تقلبی برای کاربران، از آن‌ها کلاهبرداری مالی کرده و یا آن‌ها را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت می‌کنند.

این مقام مسئول  ادامه داد: اگرچه شاید این ایده‌ در نوع خود جالب باشد که با دانلود کردن یک اپلیکیشن، افراد بتوانند بر اساس روزها و مناسبت‌هایی مانند تاسوعا، عاشورا، اربعین و غیره محل‌های مختلفی که در شهرشان به پخش غذای نذری می‌پردازند را مشاهده کنند، اما همین موضوع، شگردهایی را برای کلاهبرداری در اختیار افراد سودجود قرار می‌دهد.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: کلاهبرداران سایبری با تبلیغ فروش نرم‌افزارهای جعلی در شبکه‌های اجتماعی افراد را ترغیب به دانلود و خرید می‌کنند و به منظور دانلود نرم‌افزارهای فوق، ‌مبالغی را مطالبه یا این‌که آن‌ها را به صفحه‌های درگاه‌های بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت می‌کنند که این موضوع موجب کلاهبرداری و برداشت‌های غیرمجاز از حساب کاربران می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین سازنده اینگونه نرم‌افزارها به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر (نام و نام خانوادگی، کد ملی، آدرس و شماره تماس) دسترسی دارند، بنابراین قادرند با داشتن این اطلاعات از کاربران سوءاستفاده کنند، بنابراین کاربران فضای مجازی هرگز نباید فریب این‌گونه تبلیغات را خورده و هنگام دانلود این برنامه‌ها احتیاط‌های لازم را انجام دهند.

پلمب 4 واحد صنفی فروش خودروی متخلف در اصفهان

سرهنگ محمد حسن اسماعیلی، رییس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان گفت: در پی نوسانات شدید بازار خودرو در سطح استان اصفهان و به ویژه شهر اصفهان ماموران این پلیس با اشرافیت بالای خود دریافتند برخی از افراد سودجو و فرصت طلب با انجام تبلیغات گسترده اقدام به ثبت نام و پیش فروش خودروهای تولید داخل، به صورت خارج از شیوه های متعارف شرکت های خودرو ساز می کنند.

وی افزود: ماموران پس از اطلاع از این موضوع با همکاری اتحادیه و بازرسان اتاق اصناف تعداد 4 واحد صنفی متخلف در این زمینه را شناسایی و با حکم مقام قضائی پلمپ کردند.

رییس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان همچنین از صدور اخطار قاونی برای 5 واحد صنفی متخلف دیگر خبر داد و اظهار کرد: از متصدی یک واحد صنفی دیگر نیز تعهد کتبی اخذ شد که در صورت تکرار تخلف برابر قانون با وی برخورد خواهد شد.

منبع: ایمنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟