گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سینما

بهرام رادان: در سینما متمرکز شده‌ام و فکرهای جدید دارم/سکانس توضیحات عدم حضور ورزشکاران در مقابل اسرائیل حذف شد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سینما

فیلم سونامی امروز برای اصحاب رسانه به نمایش درآمد و عوامل فیلم در نشست نقد و بررسی آن به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، میلاد صدرعاملی(کارگردان) درخصوص انتخاب رادان به عنوان یکی از بازیگران نقش اول گفت: از همان ابتدا رادان گزینه ما بود و وقتی فیلمنامه را خواند خیلی دوست داشت. از همان ابتدا نیز گپ و گفت هایی روی فیلمنامه داشت و نظر داد.

اوادامه داد: البته در انتخاب بازیگران نقش اول ورزشکار بودن و داشتن هیکلی درست برایمان مهم بود. متاسفانه بازیگران ما اینگونه نیستند. ضمن آنکه بازیگران نقش اول باید از دو نسل مختلف می بودند.

او خاطرنشان کرد: برای رسیدن به فرم مورد نظر بازیگران تمرینات زیادی کردند و تکواندو کار کردند.

صدرعاملی با تاکید برآنکه سعی بر آن بود تا از کلیشه فیلم های ورزشی و وجود قهرمان و ضد قهرمان جلوگیری شود، اظهار کرد: شخصیت های فیلم ساخته ذهن خودم است اما در بخش ورزش بانوان وامدار داستان واقعی بودم.

بهرام رادان (بازیگر) نیز در پاسخ به اینکه چگونه است که طی دو سال گذشته شاهد همبازی شدن او با صدیقیان در فیلم های متعدد هستیم، گفت: سینمای ما جوری نیست که ما همدیگر را پیشنهاد دهیم و این یک اتفاق است.

مهرداد صدیقیان (بازیگر) نیز در پاسخ به این سئوال گفت: حدود 9 ماه است که باهم دوستیم اما از سال 95 است که همبازی شده ایم. رادان بسیار حرفه ای ست و فیلم برایش مهم است. اگر کس دیگری این نقش را بازی می کرد کار خراب می شد.

رادان همچنین با اشاره به آنکه به شعور مخاطب احترام می گذارد، اظهار کرد: مدیوم کار را با دقت انتخاب می کنم. امسال موقعیت حضور در 3 فیلم با فرم های متفاوت را داشتم.

رادان در توضیح اینکه چگونه شده که در نقش دوم بازی کرده، گفت: نقش برایم مهم است؛ مکمل یا اول مهم نیست. در این میان با صدیقیان قاطی کردیم و ترکیب خوبی شد.

او تصریح کرد: هر بازیگر هر جور که استراتژی دارد ادامه مسیر می دهد. من در سینما متمرکز شده ام و برای آینده فکرهای جدیدتری دارم. امیدوارم با کارهای نوتر اینجا حضور یابم.

او درخصوص سختی کار گفت: تکواندو ورزشی است که افراد در 24 یا 25 سالگی بازنشست می شوند. دوست داشتم زمان بیشتری به تمرین اختصاص می دادم چون رویای بازی در فیلم ورزشی را سالهاست با خودم دارم.

رادان ادامه داد: طبیعی است که در فیلم های ورزشی باید بین پلان های مختلف گرم می کردیم و این کار بدنمان را ضعیف کرده بود که منجر به کاهش روحیه می شد. این دوباره و چند باره گرم کردن ها برای ضبط سکانس های مختلف تبدیل به کابوس و جنهم شده بود.

صدیقیان نیز در خصوص سختی بازی در فیلم ورزشی گفت: سخت ترین سکانس بخش فینال بود و حتا تا دو هفته بعد از آن نمی توانستم از پله ها بالا روم. 5 کیلو در طول کار کم کردم و دائم قند خونم می افتاد.

امیرمهدی ژوله (بازیگر) نیز از حذف سکانسی خبر داد که در آن درخصوص حضور و عدم حضور قهرمانان ورزشی در مقابل ورزشکاران اسدائیلی توضیحاتی ارائه می شد و گفت: این سکانس حذف شد و مجوز پخش نگرفت.

در خلاصه داستان فیلم سونامی آمده است: در آخرین اردوی تیم ملی تکواندو، سرمربی و سه تن از بهترین بازیکنان تیم در دانمارک پناهنده شده و به ایران بازنگشته اند. این فرصتی است که خسروی، سرمربی قدیمی و کهنه کار بعد از سالها بازگردد و کار نیمه تمامش را به پایان برساند.

بهرام رادان، مهرداد صدیقیان، علیرضا شجاع نوری، فرشته حسینی، رعنا آزادی ور، امیرمهدی ژوله و محمدرضا غفاری از جمله بازیگران این فیلم هستند.

منبع: ایلنا


addup.center